نحوه رفع ارورهای پلی استیشن ۵

ارور پلی استیشن ۵

حالا که در نهایت موفق شدید کنسول جدید را خریداری و راه‌ اندازی کنید، ارور پلی استیشن ۵ احتمالاً آخرین چیزی است که می‌خواهید روی صفحه ببینید. شما از تمام موانع گذشتید تا بتوانید پلی‌ استیشن ۵ را بخرید و حالا می‌خواهید بازی‌های جدید را انجام دهید اما کدهای خطا مزاحم شما هستند. به طور طبیعی، هنگام راه‌ اندازی سخت‌ افزارهای جدید مشکلاتی با اتصال‌های جدید شبکه رخ می‌دهد، اما در ادامه راه حل‌هایی را برایتان ارائه کرده‌ ایم که می‌توانید از پس این مشکلات بر بیایید. به خواندن ادامه دهید، ما به شما توضیح می‌دهیم که کدهای خطای اصلی پلی‌ استیشن ۵ چه معنایی دارند و چگونه می‌توانید آن‌ها را رفع کنید.

کد خطای CE-105799-1 / CE-113212-0

“نمی‌توان به سرور متصل شد”

ارور پلی استیشن ۵
“نمی‌توان به سرور متصل شد”

این، یک پیام خطای اتصال PSN است، پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که صفحه وضعیت شبکه پلی‌ استیشن ۵ را چک کنید و مطمئن شوید همه‌ چیز درست اجرا می‌شود. اگر هیچ مشکلی در این روند وجود نداشت، پلی‌ استیشن ۵ خود را دوباره راه‌ اندازی کرده و تنظیمات اتصال بی‌سیم را دوباره انجام دهید.

بررسی کنید که آیا روتر شما در محدوده مورد نظر قرار دارد یا در صورت امکان اتصالتان را به اتصال با سیم تغییر دهید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، مودم و روتر را به مدت ۵ دقیقه خاموش کنید، سپس سیستم‌ عامل روتر خود را مجدداً راه‌ اندازی کرده و در صورت وجود آن را به روز کنید. اگر مشکل حل نشد، پس احتمالاً خطای اتصال موقتی وجود دارد، پس منتظر بمانید و بعداً امتحان کنید.

کد خطای CE-107520-5 / CE-108889-4

“لطفاً جدیدترین نرم‌ افزار سیستم را نصب کنید”

ارور پلی استیشن ۵
“لطفاً جدیدترین نرم‌ افزار سیستم را نصب کنید”

این کد خطا به این معنا است که نرم‌ افزار سیستم شما به‌ روز نیست. پس باید به اینترنت متصل شوید و از دستورالعمل‌ها برای بروزرسانی سیستم استفاده کنید. اگر نمی‌­توانید کنسول را آنلاین کنید، می‌توانید آخرین نرم‌ افزار را از طریق کامپیوتر روی درایو USB بارگیری و نصب کنید، یا آن را با استفاده از دیسک بازی به روز کنید.

کد خطای CE-108255-1

“مشکلی در این بازی یا برنامه پیش آمده است”

ارور پلی استیشن ۵
“مشکلی در این بازی یا برنامه پیش آمده است”

برخی بازیکنان با این کد خطا روبرو می‌شوند و متأسفانه به نظر می‌رسد پیش‌ آگاهی اولیه مناسبی ندارند. برخی بازیکنان نیز این خطا را در بازی خاصی مشاهده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر در تمام عناوین پلی‌ استیشن ۵ با این خطا مواجه می‌شوند. اگرچه سونی هنوز توضیحات رسمی‌ای درباره این موضوع نداده است، اما برخی گزارش دادند که با خدمات مشتریان صحبت کرده و آن‌ها بیان کرده‌ اند که باید سخت‌ افزارشان را تعویض کنند. اگر شما هم با این خطا مواجه شدید، سعی کنید با خدمات مشتریان صحبت کنید.

کد خطای NP-102955-2

“اطلاعات حساب نادرست است”

اگر با این کد خطا مواجه شدید، پس اطلاعات ورود به سیستم حساب Playstation Network با اطلاعاتی که وارد می‌کنید مطابقت ندارد. آدرس ایمیل و گذرواژه خود را دوباره بررسی کنید (بزرگ و کوچک بودن حروف مهم است) و اگر مطمئن هستید که اطلاعات درست است پس باید با خدمات مشتریان تماس بگیرید تا گذرواژه شما را تغییر دهند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =