نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2 قسمت اول

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی 2 PlayStation VR v2.0 قسمت دوم

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2 قسمت اول

همه چیز درباره نسل جدید پلی استیشن واقعیت مجازی (قسمت اول)

سونی تصمیم گرفت به طور انحصاری در رویداد E3 2018 ، تمرکز خود را بر نرم افزار قرار دهد ، و هیچ خبر جدیدی درباره نسل دوم پلی استیشن واقعیت مجازی ارائه نکرد. با این حال، بازی واقعیت مجازی کمپانی فرام سافتور (FromSoftware) یعنی Décariné را نشان داد ، که در آن بازیکنان توسط روح یک دختر جوان در مدرسه ی شبانه روزی ژاپنی تسخیر شده اند.
این بازی در زمان نمایشش در رویداد ، در مرحله اولیه توسعه خود قرار داشت و اطلاعات کمی از گیم پلی آن عرضه شد ، و کاربران گمان می کردند این بازی احتمالاً برای پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ عرضه شود.
حدود ۲ میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی فروخته شده و فروش آن همچنان ادامه دارد ، اما سونی اخیراً بیان کرد که تعداد فروخته شده این دستگاه بسیار کمتر از پیش بینی های فروش بوده است.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2

با توجه به اینکه تنها چند سال پس از عرضه نسل پلی استیشن ۴ ، قرار است پلی استیشن ۵ هم عرضه شود ، سونی به دنبال جایگزینی برای پلی استیشن واقعیت مجازی است که از مزایای سخت افزاری نسل بعدی بهره مند باشد و بالاترین وضوح تصویر، کیفیت پیکسلی و نرخ نوسازی را به همراه داشته باشد. شرکت سونی از نظر فنی دستگاه پلی استیشن واقعیت مجازی دوم خود را سال ۲۰۱۷ عرضه کرد: دستگاهی با CUH-ZVR2 که با HDR سازگاری داشت، دارای هدفون های یکپارچه و سیم کشی کوچکتری بود.
اما ، PSVR 2.0 اصلی مسلماً دارای ویژگی های بسیار بالاتری خواهد بود.
سوال اصلی این است که آیا پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ ویژگی های بصری نسل قبلی خود را بهبود می دهد ، و آیا ویژگی هایی مانند ۶DoF را اضافه می کند و یا حتی برای رقابت با کنسول های Oculus Rift و HTC Vive به صورت بی سیم عرضه می شود؟ در این مقاله آخرین شایعات و اطلاعات مربوط به شرکت درباره اینکه پلی استیشن واقعیت مجازی قرار است چگونه باشد ، تاریخ عرضه و قابلیت های احتمالی آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

اصل مطلب

  • این دستگاه چست؟ نسل بعدی پلی استیشن واقعیت مجازی
  • این دستگاه چه زمانی عرضه می شود؟ طبق گمانه زنی های موجود همراه با پلی استیشن ۵ یعنی در سال های ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱
  • قیمت این دستگاه چه قدر خواهد بود؟ هنوز مشخص نیست ، اما احتمالاً بیشتر از قیمت پلی استیشن واقعیت مجازی در زمان عرضه آن یعنی بیشتر یا برابر ۴۹۹ دلار / ۳۹۹ پوند

تاریخ عرضه کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی ۲

تقریباً مشخص شده است که کنسول پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ به طور انحصاری با پلی استیشن ۵ کار خواهد کرد. و طبق آخرین اخبار منتشر شده از شرکت سونی ، جدیدترین کنسول این شرکت احتمالا تا سال ۲۰۲۰ عرضه نمی شود. رئیس قسمت پلی استیشن یعنی جان کودرا (John Kodera) در Corporate Strategy Meeting اعلام کرد که چرخه فروش پلی استیشن ۴ به زودی به پایان خواهد رسید و تیم پلی استیشن قرار است تا سال ۲۰۲۱ روی پروژه بزرگ بعدی این شرکت کار کنند.

نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2
نقد و بررسی پلی استیشن واقعیت مجازی PlayStation ZVR2


همچنین می دانیم که سونی هیچ نرم افزار جدیدی را در رویداد E3 2018 اعلام نکرد ، که این بدان معنا است که سال ۲۰۱۹ همان سالی است که ما باید انتظار هر چیزی را داشته باشیم. اما ، اکثر تحلیل گران پیش بینی کرده اند که سال ۲۰۲۰ برای عرضه این کنسول در نظر گرفته شده است. جالب اینجاست که مارکوس سلارز (Marcus Sellars) ، فردی که همیشه اخبار بازی ها را منتشر می کند ، ادعا کرده که شرکت سونی کیت های پلی استیشن ۵ را به شرکای شخص ثالث ارسال کرده است.
توسعه دهندگان این بازی ها احتمالا کار خود را برای عرضه بازی های انحصاری کنسول پلی استیشن ۵ آغاز کرده اند.
البته هنوز خبری از شرکت سونی مبنی بر فرستادن کیت پلی استیشن واقعیت مجازی ۲ منتشر نشده است. این احتمالا بدان معنا است که شرکت سونی قصد پنهان کردن برخی اخبار را دارد ، یا نسل این کنسول هنوز آماده نیست. اما ، اگر شرکت سونی افراد دانا و قدرتمند خود را برای تولید پلی استیشن ۵ گرد هم آورد ، کنسول واقعیت مجازی ۲ بسیار زودتر از چیزی که فکرش را کنیم ، عرضه خواهد شد. نسل اول پلی استیشن واقعیت مجازی درست سه سال پس از کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =