نمایش ویدیوی گیم پلی Uncharted 4 برروی کنسول پلی استیشن ۴ پرو

کنسول پلی استیشن 4 پرو

ویدیوهای جدید منتشر شده از کنسول پلی استیشن ۴ پرو در کنار نمایش ویدیوی گیم پلی Uncharted 4 برروی پرو، نور آبی رنگ Power-Up کنسول را نیز نمایش می دهد. پلی استیشن ۴ پرو از لحاظ ظاهری ابعاد بزرگتری نسبت به کنسول پلی استیشن اسلیم و حتی کنسول پلی استیشن۴ دارد . حدود ۴۳ درصد از PS4 اسلیم و حدود ۱۲ درصد از PS4 معمولی بزرگتر است.

کنسول پلی استیشن 4 پرو
بازی Uncharted4

ویدیوهای جدید منتشر شده از کنسول پلی استیشن ۴ پرو در کنار نمایش ویدیوی گیم پلی Uncharted 4 برروی پرو، نور آبی رنگ Power-Up کنسول را نیز نمایش می دهد.

پلی استیشن۴ پرو  از جهات مختلف با کنسول PS4 متفاوت و بالاتر از آن است .

پلی استیشن ۴ پرو از لحاظ ظاهری ابعاد بزرگتری نسبت به کنسول پلی استیشن اسلیم و حتی کنسول پلی استیشن۴ دارد . حدود ۴۳ درصد از PS4 اسلیم و حدود ۱۲ درصد از PS4 معمولی بزرگتر است. البته سازندگان برای بزرگتر بودن آن دلایل خودشان را دارند. به طور مثال در پلی استیشن ۴ پرو سه پورت یو اس بی از نوع ۱.۳ وجود دارد دو پورت در جلو و یکی در پشت دستگاه. که دستگاه جدید یک پورت از پلی استیشن ۴ بیشتر است و همین یک پورت اضافه در پشت دستگاه امکان استفاده از هارد اکسترنال را محقق می کند. سونی پورت HDMI را هم در پلی استیشن ۴ پرو از نسخه ۴.۱ به نسخه ۰.۲ ارتقا داده است.

اگر از همه تفاوتهای ظاهری بگذریم، دو ویژگی مهم و جالب که نظر گیمر ها را به خود جلب می کند این است که می توانند بازی ها را در رزولوشن بسیار بالای ۴K اجرا کنند و دیگری هم قابلیت HDR است که رنگ زندگی به تصاویر و صحنه های بازی می بخشد.

با خبر به بازار آمدن پلی استیشن ۴ پرو ،گمانه زنی ها در مورد تفاوت ها و قابلیت های Ps4 proشروع شد .با به بازار آمدن آن کاربران با انتشار ویدئوهای مختلفی ، کیفیت تصاویر ، جزئیات گرافیکی ، زمان لودینگ بازی ، نرخ فریم، کیفیت اجرای بازی ها و قابلیت های دیگر پلی استیشن ۴ پرو را با پلی استیشن ۴ معمولی مقایسه کردند و نتایج مقایسه های خود را در رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر و یوتیوب و … با دیگران به اشتراک می گذاشتند.

کنسول پلی استیشن 4 پرو
کنسول پلی استیشن ۴ پرو

ویدئوهای منتشر شده از کنسول پلی استیشن ۴ پرو

یکی از کاربران کنسول  جونیپر روت نام دارد . او توانسته بود قبل از سایرین یک دستگاه پلی استیشن ۴ پرو را از فروشگاه والمارت تهیه کند و آن را مورد تست و ارزیابی قرار دهد و ویدئو های متفاوتی را انتشار دهد.

در یکی از این ویدئو ها مرحله هشت بازی “آنچارتد ۴: عاقبت یک دزد”  ساخته استودیو  ناتی داگ را به نمایش گذاشته که کیفیتی متفاوت در تصاویر و گرافیک بازی را در مقایسه با ps 4  معمولی به رخ می کشد.

البته نکته ای که قابل توجه است این است که چون ویدئوی ذکر شده در رزولوشن ۴کی ضبط نشده ، شرایط خوبی برای مقایسه عادلانه و نتیجه گیری درست برای ما ایجاد نکرده  است. در واقع زمانی می توانیم به درستی کیفیت تصاویر بازی را در کنسول پلی استیشن  معمولی و پلی استیشن پرو مقایسه کنیم که بتوانیم ویدئو را در رزولوشن ۴k ضبط و پخش کنیم.

در ویدئویی دیگر همان کاربر ، زمان روشن شدن پلی استیشن پرو را به تصویر کشیده است که در آن با روشن شدن کنسول ps4 پرو نور زرد رنگ اولین طبقه کنسول به رنگ آبی تغییر می کند.

دو ویدئوی دیگر هم، زمان لودشدن بازی بر روی دو دستگاه پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو را مقایسه می کند.

این دو ویدئو هم در مرحله هشتم بازی آنچارتد۴ و قبل از معمای آن مرحله ضبط شده اند. در این ویدئو چیزی که میبینیم این است که عملکرد پلی استیشن پرو با ps4 معمولی در مدت زمان صرف شده برای لود شدن بازی یکسان است .

در قسمتی از ویدئو که پلی استیشن ۴ معمولی را نشان می دهد، در ثانیه ۲۹ ام ویدئو گزینه continue انتخاب می شود و در “۱:۰۶ از فیلم بازی آغاز می شود. یعنی ۳۷ ثانیه زمان برای لود شدن بازی صرف شده است.

در ویدئوی دیگر که برروی پلی استیشن ۴ پرو ضبط گردیده است نیز شاهد صرف زمانی به اندازه ۳۷ ثانیه هستیم. یعنی فاصله زمانی بین انتخاب گزینه ادامه در “۰:۲۶ و شروع بازی در “۱:۰۳ .

جالب است که به رغم پیشرفت های صد درصدی اما زمان بالا آمدن بازی در دو دستگاه ps4 معمولی و ps4 پرو در این ویدئو یکسان است.

این مقایسه برای زمان محو شدن لوگوی ناتیداگ (سازنده بازی آنچارتد۴) قبل از بازی نیز انجام شده است. پیش از وارد شدن به منوی بازی در ps4 معمولی ۸ ثانیه طول می کشد تا لوگوی ناتی داگ محو شود . این زمان در پلی استیشن ۴ پرو به اندازه ۶ ثانیه است . که این تفاوت بسیار کوچک است.

نکته قابل توجه این است که تمامی این مقایسات مذکور پیش از عرضه رسمی کنسول پلی استیشن ۴  پرو انجام شده است . و قطعا با توجه به تلاش ارتقا دهندگان و سازندگان کنسول پلی استیشن ۴ در شرایط متفاوت ، در بازی های دیگر و مقایسات بهترتفاوت های جذابی را میان دو کنسول ps4  پرو و معمولی می بینیم که در ادامه چند مورد از این مقایسه ها در مورد اجرای بازی آنچارتد۴ را که پس از عرضه رسمی پلی استیشن ۴ پرو انجام شده است ، با هم می خوانیم.

استودیوی Naughty Dog سازنده بازی آنچارتد ۴ برای اینکه بتواند از کنسول پلی استیشن ۴ پرو پشتیبانی کند، بروز رسانی برای این بازی ارسال کرده است. حالت تصویربرداری یا همان photo mode در آنچارتد ۴ به روز شده برای ps4 pro ،  از رزولوشن ۴k پشتیبانی می کند و به همین دلیل می توان در طول بازی از خلق صحنه های بسیار زیبا و با کیفیت لذت برد.

کاربران می توانند قسمت چند نفره را در بازی به جای رزولوشن pp 900 با رزولوشن pp1080 اجرا کنند . در قسمت داستانی تغییرات بیشتر است. بازیکنان یا کاربران می توانند در کنسول پلی استیشن ۴ پرو ، بخش داستانی را با رزولوشن pp1440  به جای pp1080 به اجرا در بیاوردند.

شما حتی اگر این بازی را در تلویزیون pp1080 هم اجرا و بازی کنید، چون بازی در رزولوشن بالایی اجرا شده است، بازهم تفاوت در جزئیات گرافیکی را مشاهده می کنید. اگر تلویزیون قابلیت نمایش تصاویر HDR را نیز داشته باشد با فعال کردن این گزینه می توان رنگها را زنده تر ، خوش رنگ و لعاب تر و با وضوح بیشتر دید و لذت برد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =