پلی ‌استیشن ۵ در حالت Safe Mode

Safe Mode پلی استیشن 5

با عرضه پلی ‌استیشن ۵، بسیاری از افراد نه تنها می‌پرسند که چگونه دستگاه را در پلی استیشن ۵ در Safe Mode قرار دهند، بلکه همچنین می‌پرسند چگونه نرم ‌افزار سیستم پلی ‌استیشن ۵ را در حالت Safe Mode به ‌روز کنند. برای کمک به این افراد، ما راهنمای مفیدی را گردآوری کردیم که به شما نشان می‌دهد چگونه این کار و کارهای دیگر را انجام دهید.

نحوه آغاز به کار پلی ‌استیشن ۵ در Safe Mode

 1. کنسول را با فشردن دکمه پاور خاموش کنید. این دکمه یکی از دو دکمه بزرگ در جلوی کنسول است. نشانگر پاور یک یا دو ثانیه قبل از خاموش شدن چشمک می‌زند.
 2. وقتی سیستم کلاً خاموش شد، دوباره دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. پس از شنیدن صدای بوق دوم، آن را رها کنید. اولین بوق را زمانی می‌شنوید که دکمه را فشار داده‌ اید. بوق دوم هفت ثانیه پس از بوق اول به صدا درمی‌آید.
 3. کنترلر را با کابل USB به کنسول وصل کرده و دکمه PS روی کنترلر را فشار دهید.
 4. پلی ‌استیشن ۵ شما در حالت Safe Mode آغاز به کار خواهد کرد.

Safe Mode پلی استیشن ۵ کار نمی‌کند

در برخی موارد نادر، ممکن است پلی ‌استیشن ۵ شما قادر به راه ‌اندازی در حالت Safe Mode نباشد. برای تنظیم آن، چند کار باید انجام دهید تا پلی ‌استیشن ۵ شما در این حالت شروع به کار کند.

 1. گزینه‌های Safe Mode پلی ‌استیشن ۵ چه چیزهایی هستند؟ گزینه‌هایی در Safe Mode پلی ‌استیشن ۵ وجود دارند و زمانی در دسترس قرار می‌گیرند که پلی ‌استیشن ۵ شما در Safe Mode آغاز به کار کند.
 2. پلی‌استیشن ۵ را ری استارت کنید. از Safe Mode خارج شوید و کنسول پلی ‌استیشن ۵ را به حالت معمول روشن کنید.
 3.  خروجی ویدیو را تغییر دهید. وضوح تصویر صفحه نمایش اصلی را تغییر می‌دهد. این گزینه هنگام یافتن راه‌ حل مشکلاتی با صفحه‌های خالی و دیگر مشکلات صفحه نمایش، مفید خواهد بود.
 4. نرم ‌افزار سیستم را به ‌روز کنید. به شما امکان می‌دهد از طریق دانلود مستقیم یا در صورتی که به ‌روزرسانی سیستم را در دستگاه ذخیره ‌سازی USB ذخیره دارید، نرم ‌افزار پلی ‌استیشن ۵ خود را به‌ روز کنید.
 5. بازیابی تنظیمات پیش ‌فرض، کنسول پلی ‌استیشن ۵ را به تنظیمات کارخانه بازمی‌گرداند. بازیابی تنظیمات اولیه باعث حذف داده‌های ذخیره‌ شده روی فضای ذخیره‌ سازی سیستم شما نخواهد شد.
 6. ساخت مجدد پایگاه داده. درایو اسکن شده و سازه پایگاه داده جدیدی از تمام محتواهای روی سیستم ساخته می‌شود. اگر با اشکالات افتضاح صف دانلود پلی ‌استیشن ۵ روبرو هستید، این گزینه بسیار مفید خواهد بود.
 7. بازنشانی پلی ‌استیشن ۵. تمام داده‌های کاربر حذف شده و پلی ‌استیشن ۵ به تنظیمات کارخانه باز می‌گردد. این همان گزینه‌ای است که اگر به بازنشانی کارخانه پلی ‌استیشن ۵ برای ایجاد فضای خالی یا فروش آن نیاز دارید، لازم خواهد بود.
 8. بازنشانی پلی ‌استیشن ۵ یا نصب مجدد نرم ‌افزار سیستم. تمام داده‌های کاربر حذف شده و نرم ‌افزار سیستم پلی ‌استیشن ۵ حذف می‌شود. این کار باعث بازنشانی نرم ‌افزار سیستم پلی ‌استیشن ۵ به حالت سخت ‌افزاری راه ‌اندازی اصلی آن می‌شود.

نحوه به ‌روزرسانی نرم ‌افزار سیستم پلی ‌استیشن در Safe Mode

اگر در اواسط دانلود فایل به ‌روزرسانی سیستم، اتصال کنسول به اینترنت قطع شد، یا برای مدت زیادی خاموش شد، می‌توانید به طور دستی سیستم را از طریق Safe Mode به ‌روزرسانی کنید. برای این کار، باید فایل به ‌روزرسانی سیستم پلی ‌استیشن ۵ را به صورت دستی روی کنسول یا از طریق دستگاه ذخیره‌ سازی USB دانلود کنید.

منبع: PSU

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =