اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo 

اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo

اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo

کنسول بازی Nintendo Switch توانست در کشور ژاپن به آمار بالای فروش کنسول بازی Wii U پس از ۱۰ ماه اول عرضه در بازار دست یابد. بر اساس گزارشی که از Famitsu دریافت شده است، کنسول نینتندو سوئیچ با میزان فروش ۳.۶ میلیون در ژاپن از میزان فروش ۳.۲ فروش در مورد کنسول Wii U در کشور ژاپن پیشی گرفت. علاوه بر این می توان به صراحت بیان کرد که کنسول Wii U در یک زمان برای مدت چهار سال چنبن فروشی را تجربه کرده بود ولی نینتندو سوئیچ در ظرف مدت ۱۰ ماه این موفقیت را به خود دیده است.
این اولین باری نیست که نینتندو سوئیچ برای رکورد زنی سر خط خبر ها می شود. در هفته ای گذشت شرکت نینتندو به طور رسمی اعلام کرد که نینتندو سوئیچ به آماری معادل فروش سریع ترین کنسول خانگی در کشور آمریکا رسیده است. کنسول نینتندو سوییچ با میزان فروش ۴۰۸ میلیون از زمان انتشار خود در زمان ۳ مارچ به این مهم رسیده است.این ارقام ارائه شده از آمار و میزان فروش کنسول Wi نیز که یکی از پرطرفدار ترین کنسول های نینتندو می باشد هم تجاوز کرده است. در حقیقت این ارقام نشانگر درخواست بیشتر کاربران برای دریافت این کنسول است.
بر اساس آخرین اطلاعات داده شده، فروش کلی و در سطح جهانی کنسول نینتندو سوئیچ از میزان ۱۰ میلیون هم بیشتر بوده است. تا قبل از اینکه سال مالی به پایان برسد و تاریخ ۳۱ مارچ فرا رسد، میزان فروش ۱۴ میلیونی گزارش شده است. انتظار بر این است که چنین آمار فروشی برای نینتندو ادامه پیدا کند . این کنسول میزان فروش ۲۰ میلیون در واحد را تا آخر سال تجربه کند.اما به جز آمار و ارقام خاص فروش دلایل متعدد دیگری برای خرید کنسول نینتندو سوئیچ وجود دارد. شاید بتوان گفت یکی از دلایل خاصی که باعث خرید کنسول نینتندو سوئیچ شده است شکل مناسب آن باشد.

اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo
اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo

بر روی این کنسول یک دکمه مربع شکل و کوچکی است که درست در سمت چپ این کنسول است. درست وقتی که گیمر این دکمه را فشار می دهد کنسول می تواند از بازی یک اسکرین شات تهیه کند. کاربر نیز خواهد توانست بازی را در اختیار دیگران قرار بدهد. به علاوه ، نینتندو عنوان کرده است که در آینده امکان ضبط ویدئویی جزء قابلیت های این کنسول خواهد بود. نکته مهم دیگر در مورد کنسول نینتندو سوئیچ با دیگر کنسول ها مانند کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس این است که استفاده از این کنسول ساده است.
از ویژگی های خاص نینتندو این است که راحتی را جزء برنامه های اصلی خود در نظر دارد.این بدان معناست که این کنسول به راحتی استفاده می شود و حتی گیمر های که بی تجربه هستند نیز کنسول را روشن می کنند.
می توانند باز ی کنند. شاید یکی از موارد منحصربه فرد در مورد این کنسول راحت روشن شدن و بازی با آن باشد به دلیل اینکه این کنسول نیازی به نصب و به روز رسانی برای ساختن اکانت نمی باشد. دکمه های کنترلر این کنسول یک بخش موتور لرزاننده دارند که با عنوان Rumble HD شناخته شده و این لرزاننده ها خواهند توانست هرنوع ضربه و لرزش را به گیمر انتقال بدهند تا گیمر احساس خوشایندی هنگام بازی داشته باشد.البته هنوز تعداد زیادی از بازی ها این ویژگی را به خود ندیده اند .

اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo
اعلام ورود کنسول بازی WII U به بازار از سوی Nintendo

یکی از بهترین کنترلر های کنسول نینتد سوئیچ، کنترلر پرو است. این نوع کنترلر با داشتن طراحی خاص و با داشتن طراحی ویژه آرگونومیک توانایی رقابت با کنترلر های دیگر از سری کنترلر های پلی استیشن ۴ را دارا خواهد بود و همچنین می تواند در حال رقابت با ایکس باکس وان هم قرار بگیرد .کلید های جهت دار این کنسول برای بازی هایی که حالت دو بعدی دارند بسیار مناسب است.جالب است بدانید نینتندو تا به حال هیچ نمایشگری که بتواند حالت قابل حمل داشته باشد را برای خود نداشته است.
اگر چه دو نوع کنترلر قابل قبول به نام های DS و ۳DS موجود بودند ، ولی نمایشگر Wii U به هیچ عنوان مناسب نبود. حتی این نمایشگردر مقام مقایسه با نمایشگر PS Vita نیز قرار نمی گرفت. هم اکنون نینتندو نمایشگر قابل قبولی را برای خود تولید کرده است که با وجود اینکه نتوانسته است هنوز بهترین نمایشگر بازار باشد اما در مورد یک کنسولی که قابل حمل باشد می توان گفت این نمایشگر مناسب است. در حقیقت چنین نمایشگری برای تبلت و گوشی های هوشمند به شکل همزمان طراحی شده است به علت اینکه خواهد توانست از چند لمس حمایت کند.
تا چندی پیش، کارتریج ها دارای یک فرمت و شکل خاصی برای بازی بودند که بعد ها پس از اینکه شرکت سونی سی دی را روانه بازار کرد کم کم کارتریج ها به فراموشی سپرده شدند. شرکت نینتندو با ارائه کنسول سوئیچ ، توانسته است این شکل را احیا کند و موفقیت هایی را نیز در این زمینه کسب کرده است. به همین دلیل است که کارتریج های کوچک کنسول سوئیچ برای حمل بسیار مناسب بوده از لحاظ کاربرد مفید فایده هستند و از سرعت بالایی نیز برخوردارند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =