معرفی و بررسی بازی محبوب Middle – earth Shadow of War

بازی Middle – earth Shadow of War

بازی محبوب Middle – earth Shadow of War توسط استودیوی مونولیث پروداکشنز طراحی شده است. چندی پیش خبری مبتنی برا افزوده شده یک بسته ی اضافی به نام Blade of Galadriel به بازی Middle – earth Shadow of War در بین علاقه مندان به اشتراک گذاشته شد. در این نسخه می توان بهتر شدن سیستم نمسیس و اضافه شدن حالت Photo Mode و تغییر ظاهر پیش زمینه های بازی را مشاهده نمود.

بازی Middle – earth Shadow of War
بازی Middle – earth Shadow of War

بازی محبوب Middle – earth Shadow of War توسط استودیوی مونولیث پروداکشنز طراحی شده است. چندی پیش خبری مبتنی برا افزوده شده یک بسته ی اضافی به نام Blade of Galadriel به بازی Middle – earth Shadow of War در بین علاقه مندان به اشتراک گذاشته شد.

در این نسخه می توان بهتر شدن سیستم نمسیس و اضافه شدن حالت Photo Mode و تغییر ظاهر پیش زمینه های بازی را مشاهده نمود. همچنین تعداد دشمنان و روش کشتن انها نیز دستخوش تغییراتی شده است. برای کسانی که نسخه ی Middle – earth Shadow of War را از بازی دارند، می توانند به صورت رایگان بسته ی Blade of Galadriel را داشته باشند.

مژده برای علاقه مندان بازی Middle – earth Shadow of War این است که برای تهیه ی نسخه ی جدید نیازی به صبر کردن ندارید، خوشبختانه اکنون می توانید آن را روی پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی خود داشته باشید.

آشنایی با بازی Middle – earth Shadow of War

داستان بازی در سرزمینی به نام میانه جریان دارد. این اسم ما را یاد فیلم ارباب حلقه می اندازد. میانه یکی از شهرهای کوچک آدرا است. این بازی تا حدود زیادی بر اساس داستان ارباب حلقه ها ساخته شده است. در این نسخه از بازی بیشتر از نسخه های پیشین به داستان بازی توجه شده است. این امر در خلاقیت هایی که در داستان بازی به کار برده شده است قابل مشاهده است.

در این نسخه شلوب که یک عنکبوت بزرگ بود، به صورت یک کاراکتر مونث در آمده است. اکنون شلوب نیز یک داستان مخصوص به خود را دارد. او می خواهد تا از سائرون انتقام بگیرد. از جمله خلاقیت های دیگر داستان نامگذاری روی ارواح اشباح حلقه است. این نام ها نیز ناآشنا نیست و هر کدام داستان مخصوص به خود را دارند. بازی در مأموریت های اصلی و فرعی ادامه پیدا می کند که از این حیث حرف ندارد.

روند بازی تا حدودی از بازی Assassin’s Batman الهام گرفته است. بازی در یک جو تخیلی جریان دارد که گاهی باید در ان به مبارزه بپردازید و گاهی نیز پنهان شوید. عدالت به خوبی در این مراحل به چشم می خورد که هم طرفداران مراحل اکشن و هم طرافداران مراحل پنهان کاری را راضی می کند.

در این نسخه یک سیستم جدید به نام Nemesis قرار داده شده است که هم توانایی های مختلفی را به کاراکتر انتخابی اضافه می کند و هم هیجان بیشتری را در داستان با فرمانروایی بر اورک ها ایجاد می کند. اورک ها از تحت سلطه ی سائرون بیرون اورده می شوند و به ارتش شما می پیوندند و هر کدام وظیفه ای را بر عهده می گیرند.

بازی Middle – earth Shadow of War
بازی Middle – earth Shadow of War

نقش اصلی بازی که تالیون نام دارد برای گسترش ارتش خود به سراغ اورک های والا مرتبه تر می رود. هر کدام از این اورک ها در ظاهر و قدرت با دیگری تفاوت دارد. این اورک ها به قبایل مختلفی تعلق دارد و این امر از یک سو سبب تنوع در قدرت ارتش می شود و از سوی دیگر با ارتقا یافتن برخی اورک ها اختلافی بین آن ها به وجود می آید.

گذشته از این حرف ها می توانید از اورک ها به عنوان جاسوس در ارتش دشمن استفاده کنید. همین امور کوچک به تنهایی دامنه ی داستان را گسترده تر می کند و این گستردگی بازی را جذاب تر جلوه می دهد. اگر به اورک های خود نرسید و از مرگ نجاتشان ندهید اگر از مرگ نجات پیدا کنند، با شما دشمن می شوند و در صدد کشتن شما برمی آیند. خصوصیات جالب اورک ها و دیالوگ آن ها هیجان بازی را دو چندان می کند.

به جز اورک ها ترول ها نیز با شما دشمنی می کنند. ترول ها جثه ی بزرگ تری نسبت به اورک ها دارند و این امر سرعت عملکر ان ها را کاهش می دهد. به جز دشمنان مطرح شده در بازی پنج مکان مهم برای  محاصره ی قلعه در نظر گرفته شده است. در این مکان ها اورک های مشخصی قرار می گیرد. کم کم باید اورک های بیشتری به ارتش خود اضافه کنید تا قلعه را به تصرف خود در بیاورید. به جز این امر باید چند تن از فرماندهان ارتش دشمن را به ارتش خود اضافه کنید. در هر مرحله پول به دست می آورید که به کمک آن ها قادر به خرید اسلحه و تجهیزات جنگی خواهید بود.

در بازی Middle – earth Shadow of War شما قادر هستید تا لباس ها و سلاح های کاراکتر خود را تغییر دهید. همان طور که پیش تر خواندید و متوجه شدید روند بازی بسیار بی نقص است. به جز این امر گرافیک بازی در حد خوبی قرار دارد به طوری که صحنه ها و کاراکترهای بازی با شخصیت ها و صحنه های واقعی فیلم ارباب حلقه ها مو نمی زند.

نورپردازی و طراحی چهره ی کاراکترها به خوبی صورت گرفته است. این نسخه بر خلاف نسخه های پیشین خود انیمیشن روان تر و طبیعی تری برای کاراکترهای بازی طراحی نموده است. موسیقی و صداگذاری بازی نیز در سطح خیلی خوبی قرار دارد. به طور کل با یک بازی کامل و بی نقص طرف هستیم که طرفداران سبک بازی های تخیلی و اکشن را راضی نگه داشته است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نه =