نحوه اتصال هدفون‌ بی‌سیم به پلی استیشن ۵

آموزش اتصال هدفون و هدست پلی استیشن 5

همانطور که می‌دانید، پلی استیشن ۵ با هدست و هدفون های بی سیم سازگار است، اما ممکن است وقتی کنسول خود را روشن کرده و به بخش تنظیمات می‌روید، هدست‌تان را شناسایی نکند، فکر می‌کنید به چه دلیل این اتفاق رخ داده است؟ متاسفانه با اینکه کنسول PS5 دارای قابلیت بلوتوث داخلی است، اما برای اتصال به هدفون‌ها و یا سایر محصولات صوتی، حالت پشتیبانی بومی دارد و به همین علت فقط به برخی از این دستگاه وصل می‌شود‌؛ قابلیت بلوتوث موجود در کنسول PS5 در درجه اول برای اتصال به کیبورد‌ها و ماوس‌های بی‌سیم و همچنین محصولات تایید شده توسط کمپانی سونی تعبیه شده است؛ با این حال، راه حلی برای اتصال هدفون و هدست بی سیم یا بلوتوثی به کنسول پلی استیشن ۵ – PS5 وجود دارد که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. 

 

آموزش اتصال هدفون و هدست بی سیم به PS5

برای اتصال هدست یا هدفون خود به پلی استیشن ۵، تنها کافیست هدسست را با کابل USB به کنسول متصل کنید تا با سیستم تنظیم شود. اما در صورتی که هدفون شما با کنسول سازگار نیست، باید یک فرستنده صوتی بلوتوثی USB-A یا USB-C بخرید و از این ظریق می‌توانید این دستگاه‌های کوچک را به یکی از پورت‌های USB کنسول‌تان وصل کنید و از آنها برای اتصال به دستگاه‌های صوتی بلوتوثی خارجی استفاده کنید. ما توصیه می‌کنیم که یک فرستنده بلوتوثی USB-A تهیه کنید زیرا کنسول PS5 سه پورت USB-A و فقط یک پورت USB-C دارد؛ بهتر است از پورت USB-C برای اتصال دستگاه‌های دیگری مانند یک درایو ذخیره‌سازی خارجی SSD جهت ذخیره‌سازی بازی‌ها در صورت پر شدن حافظه داخلی استفاده کنید.

اتصال هدفون بی سیم به PS5
اتصال هدفون بی سیم به PS5

آداپتور بلوتوث خود را به کنسول‌تان وصل کنید

کارتان را با اتصال فرستنده بلوتوثی USB-A یا USB-C به کنسول PS5تان آغاز کنید. اگر فرستنده مدل USB-A خریده‌اید، می‌توانید آن را به پورت جلوی کنسول و یا به یکی از پورتهای Super-speed (10 گیگابایت بر ثانیه) پشت کنسول وصل کنید. اگر فرستنده USB-C خریده‌اید، می‌توانید آن را به تنها پورت مخصوص این مدل که در جلوی کنسول قرار دارد متصل کنید. پس از اتصال فرستنده بلوتوثی به کنسول PS5تان، می‌توانید فرآیند جفت‌سازی آن با هدفون بلوتوث را آغاز کنید.

هدفون بلوتوث خود را به PS5 وصل کنید

پس از وصل کردن دستگاه فرستنده بلوتوث به کنسول، هیچ تنظیمات دیگری برای تکمیل فرآیند اتصال فرستنده بلوتوث به کنسول وجود ندارد؛ کنسول‌تان به طور خودکار فرستنده را شناسایی کرده و آن را برای سیستم آماده می‌کند. هنگامی که آمادگی جفت‌‌کردن هدفون بلوتوثی با کنسول‌تان را داشتید، دستورالعمل‌های زیر را انجام دهید.

مرحله ۱: هدفون‌ بلوتوث خود را روشن کرده و سپس با استفاده از دستورالعمل‌های شرکت سازنده آنها را در حالت Pairing mode (جفت‌سازی) قرار دهید. ممکن است لازم باشد که برای اطلاع از جزئیات، کتابچه راهنمای هدفون را بررسی کنید.

مرحله ۲: دکمه موجود روی فرستنده بلوتوث را نگه‌دارید تا چراغ LED آن شروع به چشمک‌زدن کند، سپس یک لحظه صبر کنید.

مرحله ۳: فرستنده‌تان به‌طور خودکار هدفون بلوتوث را می‌شناسد و اتصال را برقرار می‌کند. حالا آماده‌اید که با هدفون موردعلاقه‌تان، بازی کنید!

اگر اتصال قطع شد، هدفون خود را خاموش کرده و دوباره دستورالعمل‌های ارائه شده را امتحان کنید. اگر مدت زمان اتصال دو دستگاه کمی طولانی شود، ممکن است روند جفت‌سازی متوقف گردد. ضمنا، مطمئن شوید که هدفون‌تان شارژ داشته باشد.

 

منبع: Digital Trends

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =