اطلاعات جدید از بازی رزیدنت اویل ویلیج

رزیدنت اویل 8

در جشن ۲۵ سالگی Resident Evil و راه اندازی رزیدنت اویل ۸ جدید، Capcom اطلاعات گسترده‌ای را درباره‌ی همه‌ی نسخه‌های Resident Evil منتشر کرده است ولی بیشتر تمرکز آن بر روی نسخه‌ی Village بوده است. جزئیات جدیدی در مورد بازی‌های گیمینگ، داستان پردازی‌های آن‌ها و نحوه‌ی راه‌ اندازی آن‌ها و موارد دیگر بیان گردیده است که ما در اینجا قصد داریم، تا مهم‌ترین نکاتی را که شما باید درباره آن‌ها بدانید، گردآوری و عرضه کنیم. پس بدون توضیحات اضافی، مطالب را آغاز می‌کنیم.

جزئیات داستان

در حالی که بیشتر تمرکز اخیر در نمایشگاه RE Village بر روی بازی‌های گیمینگ بوده، تعدادی مطالب پراکنده نیز در خصوص داستان آن‌ها وجود دارد. به عنوان مثال، ما اکنون می‌دانیم که دلیل رفتن Ethan Winters به روستای زمستانی و قلعه‌ی گوتیک که از عناصر اصلی بازی هستند، ربودن دخترش بوده است. با یک نگاه اجمالی در پیش نمایش‌ها، به نظر می‌رسد کریس ردفیلد مسئول این آدم ربایی بوده است.

اشرار

جزئیات مختصر و مرتبط با آنتاگونیست‌ها را نیز می‌توان از آنچه Capcom در RE Village نشان داده، تجزیه و تحلیل کرد. هنوز باید دید که کریس چگونه در کل ماجرا قرار می‌گیرد. به نظر می رسد که عده‌ای از دوشیزه‌های خون آشام نیز حضور دارند. بانوی خون ‌آشام بلند قامتی که دلباخته‌ی fanbase RE است، لیدی دیمیترسکو نامیده می‌شود که گروه کوچکی از جادوگران شکار انسان و احضار‌گران را در اختیار خود دارد. آن‌ها دختران او هستند. به نظر می رسد که او طبق دستور مقامی بالاتر که مادر میراندا نامیده می شود ،اقدام می‌کند.

تنظیمات

به نظر می‌رسد که Resident Evil Village، به روش‌های بیشتری از لنزهای کلاسیک RE4 علاقه دارد که این مقوله در تنظیمات آن نیز کاملاً مشخص است. ما در مورد دهکده برفی اطلاعاتی کسب کرده‌ ایم، که ماجراجویی کابوس وار ایتان در آن آغاز می‌شود. جزئیات مختصری پیرامون قلعه نیز در دسترس می‌باشد. اما Capcom مورد دوم را با جزئیات بسیار بیشتری نشان داده است.

به نظر می‌رسد که قلعه محیط بسیار بزرگی است که برای جستجو و ترس و وحشت گوتیک بسیار مناسب است. البته با اتاق‌های زندان و شکنجه و البته معماهای کلاسیک RE کامل می‌شود. اینکه آیا شما بعد از روستا و قلعه از مکان‌های دیگری نیز بازدید خواهید کرد یا خیر، باید دید.

دشمنان

مطمئنا Resident Evil Village جدید قصد دارد به یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که مردم در مورد Resident Evil Village داشتند، که مقوله‌ی عدم تنوع دشمن بود، بپردازد. به نظر می‌رسد، Capcom در خصوص دشمنان اقدامات بزرگی را انجام می‌دهد. ما در تریلرهای قبلی هیولاهایی را شبیه به گرگ دیده ‌ایم و اکنون، Capcom موارد بیشتری را نشان داده است. زامبی‌های لرزانی که با قدم‌های کج و نامنظم در مجموعه وجود دارند، به نظر می‌رسد بسیاری از آن‌ها، سلاح‌هایی مانند شمشیرهای غول پیکر را به دست گرفته ‌اند.

یک هیولای عظیم نیز وجود دارد که چیزی شبیه یک پتک غول پیکر دارد. جادوگران فوق ‌الذکر نیز می‌توانند به انبوهی از اشکال و موجودات تبدیل شوند. مطمئناً به نظر می‌رسد که در این بازی‌ها، وحشت زیادی وجود خواهد‌ داشت که شما با آن مواجه خواهید شد و بسیاری از آن‌ها استراتژی‌های مختلفی را نیز می‌طلبند.

سرباز و مبارزه

مطابق آنچه که Capcom از Resident Evil Village نشان داده است، به احتمال زیاد، جنگ بخش بزرگی از تجربه به نسبت RE7 خواهد بود. گرچه، کاملاً آشکار است که تأکید زیادی بر مواردی مانند معماها، اکتشافات و موارد واقعی‌تر و همچنین ژانر وحشت نیز وجود دارد. در بخشی از جنگ، ما شاهد برخی از پیشرفت‌ها هستیم  و جنب و جوش امور، نیز زیاد است. محافظت و مسدود کردن در Resident Evil 7 نیز موجود می‌باشد. اما به نظر می‌رسد که این آیتم در Evil Village نقش پررنگ‌تری خواهد داشت، کاری که اکنون اتان قادر به انجام آن خواهد بود. ولی او نمی‌تواند در RE7 دشمنان را با یک ضربه دور کند، که این مقوله در جهت کنترل مکانیکی جمعیت، می‌تواند مفید باشد.

بر اساس آنچه در بازی گیمینگ اخیر نشان داده شده است، به نظر نمی‌رسد این کاری باشد که Ethan هر زمان که دلش بخواهد، بتواند آن را انجام دهد. ولی به احتمال زیاد ، شما می‌توانید، ، دشمنان را به عنوان یک سرباز محافظ با جلوگیری از حملات، دور نمایید.

فهرست‌ها

Capcom اوایل سال گذشته، برخی از بازی‌های گیمینگ را عرضه کرده بود که به وضوح نشان می‌داد، مدیریت موجود در Resident Evil Village برای شما کمی متفاوت‌تر از تجربه‌ی نسخه‌ی RE خواهد بود.

اکنون، آن‌ها جزئیات بیشتری را در مورد آن فاش کرده ‌اند. همانطور که صریحاً گفته ‌اند، Village اساساً سیستم موجود در Resident Evil 4 را باز می‌گرداند که شما آن را در چیدمان و نصب وسایل در یک جعبه مبتنی بر شبکه و در یک بازی کوچک به سبک تتریس مشاهده خواهید نمود.

به هر حال، ساختن، قسمت مهمی از بازی Resident Evil است، که در سیستم موجود در آن، یکپارچه شده است. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که قادر به ساخت آیتم‌هایی مثل گلوله و موارد بهداشتی باشید.

دوک

رزیدنت اویل 8

شخصیت اصلی دیگری که کپکام در Resident Evil Village به نمایش گذاشته است، کاراکتر Duke است. که در نقش تاجر بازی خواهد کرد. طراحی شخصیت او قطعاً بسیار جالب قلمداد می‌شود و به نظر می‌رسد که Capcom شخصیت‌های زیادی را به او تزریق کرده تا برخورد با او را به یاد ماندنی نماید. بازیکنان در طول بازی چندین بار با دوک روبرو می‌شوند و به او لوازم، مهمات و اسلحه می‌فروشند، دقیقاً مانند بازرگان در RE4.

همچنین می‌توانید سلاح‌هایتان را بفروشید و نیز می‌توانید سلاح‌هایی را که در زرادخانه خود دارید به روز نمایید.

گنجاندن دوک و همچنین سیستم موجود به سبک RE4، سوالات جالب توجهی را مطرح می‌کند. به نظر می‌رسد که Village قصد دارد، سلاح‌هایی مانند RE4 ایجاد کند که شما آن‌ها را از مغازه دار خریداری خواهید کرد نه اینکه آن‌ها را به عنوان وسایل دائمی موجود در دنیای بازی پیدا کنید. البته؛ ما در یک نگاه اجمالی، یافتن یک تفنگ در منطقه‌ی قلعه توسط ایتان را دیده‌ ایم. پس شاید ترکیبی از هر دو آیتم باشد که، با سیستم موجود و دوک، میکس شده است. همچنین به نظر می‌رسد که سلاح‌ها، یکبار مصرف‌تر از آنچه که معمولاً در بازی‌های RE وجود داشتند، در نظر گرفته شده و دور ریخته می‌شوند.

دمو و نسخه‌ی نمایشی

رزیدنت اویل 8

Capcom یکی از معدود شرکت‌های بزرگ باقی مانده است که هنوز دمو‌های سنتی را نمایش می‌دهد. به خصوص در زمینه‌ی بازی‌های Resident Evil، همیشه به نظر می‌رسد که یکی از این نسخه‌ها را دریافت می‌کنند. بنابراین تعجب ‌آور نیست که یک نسخه نمایشی برای RE Village نیز اعلام شده باشد. نسخه نمایشی “Maiden”مختص PS5 است و اکنون عرضه شده است و جدا از داستان اصلی بازی است. در اینجا شما را در حال قدم زدن با کفش‌های دوشیزه تیتولار می‌بیند. همانطور که او سعی می‌کند از قلعه فرار کند که بعداً در بازی اصلی‌تان نیز عبور خواهد کرد.

نسخه‌ی نمایشی با تمرکز کامل بر اکتشاف و معماها است و هیچ جنگی ندارد. البته می‌توانید انتظار داشته باشید که بعدا با بازی اصلی آن ارتباط برقرار کنید. سرانجام اینکه، نسخه‌ی نمایشی از قابلیت ردیابی اشعه و صوتی سه بعدی پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، با وجود اینکه نسخه‌ی نمایشی Maiden مخصوص PS5 است، بازیکنان رایانه‌های شخصی و Xbox ها لازم نیست نگران کنار گذاشته شدن آن‌ها باشند. Capcom تأیید کرده است که نسخه‌ی نمایشی دوم به صورت مجزا، برای بهار امسال و برای همه سیستم عامل‌ها منتشر می‌شود. اما جزئیات مربوط به آن هنوز به اشتراک گذاشته نشده است.

ویرایش‌ها

رزیدنت اویل 8

همانطور که انتظار دارید کسانی که Resident Evil Village را خریداری می‌کنند، امکان انتخاب چندین نسخه‌ی مختلف را دارند. نسخه Deluxe موجود نیز شامل مواردی در درون بازی خواهد بود. مثل نمادهای سامورایی و همچنین گزینه‌ی جایگزینی عناصر درون بازی با عناصر RE7، مانند موسیقی مناسب اتاق و یا جایگزینی ماشین تحریر ذخیره شده با ضبط صوت.

نسخه‌ی Collector نیز وجود دارد که علاوه بر تمام مطالب Deluxe ویرایشی، دارای یک جعبه استیل، یک پوستر، یک کتاب هنری و یک شکل از کریس ردفیلد است و در یک باکس بزرگ واقع گردیده است. همینطور، Capcom بسته‌ای را به فروش خواهد رساند که شامل Resident Evil 7 و Resident Evil Village خواهد بود. برای کسانی که می‌خواهند در سال ۲۰۱۷ قبل از پریدن در آن شیرجه بزنند. سرانجام، هر کسی که Resident Evil Village را خریداری کند (صرف نظر از نسخه‌ی آن)، به صورت رایگان به عناوین چند نفره اعلام شده‌ی جدید، Resident Evil Re دسترسی خواهد داشت.

راه اندازی

رزیدنت اویل 8

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که از نمایش موردی Resident Evil  منتشر شد، تاریخ اکران RE Village  بوده است که دقیقاً چه زمانی آن را منتشر می‌کند؟ مدت زیادی باقی نمانده است. Resident Evil Village در ۷ می، منتشر می‌شود. علاوه بر این، در حالی که قبلا فقط برای PS5 ،Xbox Series X / S و PC اعلام شده بود، Capcom اکنون تأیید کرده است که این عنوان از نسخه‌ی ترسناک برای PS4 و Xbox One نیز عرضه خواهد شد.

 

منبع: GamingBolt

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 12 =