بررسی ویژگی های انتشار بازی Mortal Kombat X

انتشار بازی Mortal Kombat X

انتشار بازی Mortal Kombat X برای اکثر پلتفرم های بزرگ و البته گوشی های موبایل در حال تولید می باشد که کنسول های پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، iOS، اندروید و مایکروسافت ویندوز را شامل می شود. بازی Mortal Kombat X بسیار جذابی است و نقاط مثبت آن باعث شده تا هنوز هم یکی از بهترین بازی های در این سبک باشد.

بازی Mortal Kombat X
انتشار بازی Mortal Kombat X

برایان گودمن، به عنوان مدیر بازاریابی بازی Mortal Kombat X به تازگی در جریان یک مصاحبه اطلاعات جدیدی را در مورد این بازی انتشار داده است و بر اساس صحبت های وی می بایست در انتظار قسمت داستانی مهیجی باشیم.

اخیرا شخصیت جانی کیج برای انتشار بازی Mortal Kombat X موردد تایید قرار گرفته، بر اساس تریلر داستانی بازی کاراکتر شینوک هم باز می گردد و به احتمال خیلی زیاد دو کاراکتر «بلایند کنشی» و «جکس» هم در این بازی حضور خواهند داشت. با وجود چنین کاراکترهای قوی حتی بخش داستانی بازی نیز خیلی جذاب  تر از گذشته به نظر می آید. در کنار این موارد استودیوی ندررلم به تازگی اعلام نموده که قسمت داستانی بازی به قدری سلیس و روان خواهد بود که حس می کنید در حال تماشای یک فیلم سینمایی می باشید.
البته باید امیدوار باشیم که مقصوشان از این حرف اضافه شدن کات سین ها و همچنین دیالوگ  های طولانی و بدون گیم پلی به بازی نباشد. برایان گودمن، به عنوان مدیر بازاریابی انتشار بازی Mortal Kombat X به تازگی در جریان مصاحبه  ای در مورد قسمت داستانی بازی و همچنین چیزی که گروه تولید کننده بازی قصد ارائه کردنش را دارد حرف های جالبی زده است. وی حتی اشاره هایی را نیز به شیوه گیم  پلی بازی Injustice کرده و سپس شرح داد که تولید کننده تصمیم گرفته تا به شیوه ای قسمت داستانی بازی را طراحی نماید که حس بازی کردن در جریان یک فیلم سینمایی به گیمر منتقل شود.

گودمن در آخر هم به تمجید از قسمت داستانی بازی پرداخت که از دیدگاه وی در طول چندین شماره گذشته به یکی از قسمت های معروف و بزرگ این سری بدل گشته است. بنابراین به نظر می آید که در این شماره از بازی قادر باشیم تا انتظار یک قسمت داستانی عظیم را داشته باشیم که تولید کننده توجه بسیاری به آن داشته باشد. البته هنوز در انتظار منتشر شدن اطلاعات زیادتری از داستان بازی می باشیم و تا کنون به جز یک تریلر داستانی اطلاعات دیگری از این یخش منتشر نشده است. شما این امکان را دارید تا تریلر مذکور را در سایت بازی ببینید.

ویژگی هایبازی Mortal Kombat X

انتشار بازی Mortal Kombat X برای بیشتر پلتفرم  های بزرگ و البته گوشی های موبایل در حال تولید می باشد که کنسول های پلی  استیشن ۳، پلی  استیشن ۴، ایکس  باکس وان، ایکس باکس ۳۶۰، iOS، اندروید و مایکروسافت ویندوز را شامل می شود. بر اساس اعلام استودیوی تولید کننده این بازی در ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ به شکل جهانی منتشر می گردد.

خوشبختانه با وجود تغییر نسل رخ داده در کنسول ها، ندررلم را هیجان زده نکرده تا بخواهد بازی خودش را دچار تحولات اساسی نماید و همه آنچه را که قبلا ساخته به یک باره از بین ببرد و در نهایت چیز جدیدی را ایجاد نماید. آنها کاملا هوشمندانه، اقدام به انجام تغییرات مهم با در نظر گرفتن  ریشه  های این مجموعه کردند.

به جز بازی مورتال کامبت ۲۰۱۱، Injustice، دیگر اثر این استودیو نیز به عنوان یک منشا الهام مناسب به منظور تولید نسخه تازه بازی کامبت بود که اکنون به خوبی می توان اثرش را در روال مبارزه های بازی لمس نمود. به کارگیری عوامل محیطی جهت ضربه زدن به رقیب و همچنین نحوه محاسبه  کردن امتیازها در پایان مبارزات، مثال واضح بهره گیری از خصوصیات injustice می باشد. از سوی دیگر، با وجود اینکه کلیت محیط بازی همچون گذشته ۳ بعدی می باشد، ولی مبارزان در ۲ بعد به مبارزه خواهند پرداخت و همه چیز همچون گذشته در جریان می باشد.

ممکن است تا اینجا از مواردی که در رابطه با بازی گفته شد رضایت داشته باشید، اما در رابطه با این موارد می توان به ندررلم خرده گرفت که به چه دلیل در برخی جاهای بازی به اندازه کافی خوب عمل نکرده است! مثلا رجز خوانی ابتدای مبارزه ها به اندازه ای خوب کار شده که شما را شگفت زده می کند. ولی از سوی دیگر، انتظار این بود که تولید کنندگان بازی تغییر و پیشرفت اساسی در ضربات ایکس ری ایجاد نمایند. علاقه مند بودیم تا این بار هر شخصیت ۲ یا ۳ حرکت ایکس ری داشته باشد تا بهره گیری از این قابلیت مهم، هیجان بیشتری را نسبت به قبل داشته باشد و با گذشت زمان دچار تکرار نگردد.

ندررلم هر اندازه که پیش می رود، بیشتر از قبل به گیمرهای آماتور توجه می کند و تلاش دارد تا به آن ها کمک نماید که مبارزه هایی جذاب تر و با فن های بیشتر را اجرا نمایند. به همین خاطر، می  توان از منوی راهنمای ضربه ها، چندین حرکت را انتخاب نمود تا در هنگام مبارزه روی صفحه نمایش داده شود و با نگاه کردن به آن ها، دیگر احتیاجی به متوقف شدن چندین مرتبه ای بازی نباشد.

این راحتی و کارایی بالا در بهره گیری از حرکت های فیتالاتی نیز مشاهده می گردد. Easy Fatalaty، حرکتی می باشد که به شکل محدود در دسترس گیمر قرار خواهد گرفت تا به جای زدن چند دکمه به منظور اجرای حرکت نهایی، تنها ۲ دکمه مورد استفاده قرار بگیرد.

البته دقت داشته باشید که این مورد برای ضربه های بروتالیتی و همچنین فکشن کیل  ها در نظر گرفته نشده و آنها را می بایست با توجه به نوع کارایی که دارند و همچنین دستورالعمل اصلی اجرا نمود. برگشتن ضربه های بروتالیتی به گونه ای کاملا جدید و متفاوت، اقدام جالب دیگری از سمت تولید کنندگان این بازی می باشد و به بالا رفتن تنوع بازی کمک خواهد کرد.
این بار برخلاف گذشته که ضربه های بروتالیتی شامل حرکت های ترکیبی متوالی و در آخر انفجار رقیب می شد، برای هر کاراکتر دارای تفاوت بوده و می بایست در جریان مبارزه اقداماتی انجام گردد و ضربه نهایی که باعث از پا درآمد حریف می گردد، مورد به خصوصی باشد تا حرکت بروتالیتی بدون رفتن به فینیشینگ، به اجرا گذاشته شود.

بازی Mortal Kombat X
انتشار بازی Mortal Kombat X

به طور کلی می توان گفته که انشتار بازی Mortal Kombat X با وجود اینکه نقص هایی دارد اما همچنان بازی بسیار جذابی است و نقاط مثبت آن باعث شده تا هنوز هم یکی از بهترین بازی های در این سبک باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =