جزئیات و بررسی دستور کار مدیر PS برای بازی های پرتابل

بازی های پرتابل

کنسول پلی استیشن مدت هاست که در زمینه ی بازی های انحصاری درصدر قرار دارد؛ این کنسول دارای بازی های انحصاری بزرگ متعددی می باشد و در این رابطه بسیار موفق بوده است اما پلی استیشن مدت زیادی است که نتواسته در زمینه بازی های پرتابل عملکرد خوب و رضایت بخشی را داشته باشد و کنسول پلی استیشن ویتا در این زمینه به خوبی عمل نکرده و موفق نمی باشد.

بازی های پرتابل
جان کودرا

کنسول پلی استیشن مدت هاست که در زمینه ی بازی های انحصاری درصدر قرار دارد؛ این کنسول دارای بازی های انحصاری بزرگ متعددی می باشد و در این رابطه بسیار موفق بوده است اما پلی استیشن مدت زیادی است که نتواسته در زمینه بازی های پرتابل عملکرد خوب و رضایت بخشی را داشته باشد و کنسول پلی استیشن ویتا در این زمینه به خوبی عمل نکرده و موفق نمی باشد.
جان کودرا مدیر بخش پلی استیشن کمپانی سونی در رابطه با برنامه هایش برای بازی های Playstation کنسول دستی این کمپانی، گفت وگوهایی داشته است که در ادامه مطلب می توانید بخشی از این گفت وگو را مشاهده کنید.
به اعتقاد من به جای جدا نمودن بازی های کنسول های خانگی از کنسول های پرتابل، باید به این مورد به چشم یک راه جهت آماده کردن بازی های بیشتر برای مخاطبان نگاه کرد و ما قصد داریم در رابطه با موارد زیادی فکر کنیم.

صحبت های جان کودرا در مورد کنسول بازی های پرتابل

جان کودرا به این مورد اشاره کرد که کنسول پرتابل آینده کمپانی سونی پلتفرم موبایل را داخل خود قرار خواهد داد و بیان نمود که فعلا زمان مناسبی برای صحبت در رابطه با اطلاعات سخت افزاری این کنسول نمی باشد. جان کودرا در میان صحبت هایش به بازی های PlayLink هم اشاره کرد ،مدت زمان کوتاهی است که از رونمایی و انتشار این نوع بازی ها می گذرد؛ او این گونه بیان کرد که بازی های PlayLink یک تجربه جدید در محیط پلتفرم گوشی های همراه هوشمند می باشند.
برای کاربران این امکان را فراهم می کنند تا موبایل خود را به یک کنترلر تبدیل کنند. اولین کنسول پرتابل سونی، پلی استیشن پرتابل نام داشت که بعد از آن کنسول پلی استیشن ویتا توسط این کمپانی روانه
بازار شد؛ این مورد هم ناگفته نماند که اندرو هاوس مدیرعامل سابق بخش سرگرمی های تعاملی سونی بعد از استعفای خود بیان نمود که یکی از دلایل این که بخش پلی استیشن به فعالیت خود در زمینه بازی های پرتابل و کنسول های دستی ادامه نداد این می باشد که این نوع کنسول ها متقاضیان زیادی در خارج از آسیا نداشتند.
در ادامه به توضیحاتی در رابطه با کنسول دستی کمپانی سونی یعنی پلی استیشن ویتا می پردازیم. پلی استیشن ویتا یک کنسول بازی دستی که توسط شرکت سرگرمی کامپیوتری سونی تولید و به بازار عرضه شده ‌است این کنسول بازی دستی، جانشینی برای کنسول بازی دستی قبلی سونی یعنی پلی ‌استیشن همراه و عضوی از خانواده پلی ‌استیشن است. پی‌ اس ویتا در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۱ در ژاپن و قسمت‌هایی از آسیا منتشر شده، و در مناطق دیگر شامل آمریکای شمالی، جنوبی و اروپا در ۲۲ فوریه ۲۰۱۲ عرضه شد.

بازی های پرتابل
پلی استیشن ویتا

از جمله ویژگی های کنسول دستی پلی استیشن ویتا می توان به صفحه نمایشگر پنج اینچی و او ال ای دی با توانایی لمس صفحه اشاره نمود. کنسول پرتابل مذکور دارای دو آنالوگ استیک است و شامل امکاناتی همچون بلوتوث و وای فای ۳ جی می باشد. از جمله امکانات سخت افزاری پلی استیشن ویتا می توان به پردازشگر ۴ هسته ای آرم کورتکس ای ۹ ، اشاره کرد. علاوه بر این موارد کنسول پرتابل مذکور از شبکه پلی اسیتشن پشتیبانی می کند که هدف از عرضه آن ، رقابت با کنسول نینتندو سی دی اس بوده است.
طراحی کنسول پلی ‌استیشن ویتا شبیه کنسول پرتابل قبلی شرکت سونی یعنی پی ‌اس ‌پی می‌باشد. دستگاه مذکور دارای صفحه نمایش پنج اینچی است و از یک صفحه اوال‌ ای ‌دی خازنی لمسی برخورداراست. پلی استیشن ویتا بر خلاف کنسول پرتابل قبلی شرکت سونی یعنی پی اس پی، از ۲ آنالوگ و چهار دکمه ی اصلی کنترلر های سونی یعنی ضربدر دایره،مربع و مثلث نیز بهره می برد، همینطور دو دکمه ی آر و ال و دکمه ی انتخاب و استارت هم بر روی این کنسول قرار دارند .
از دیگر ویژگی های این کنسول می توان به سه محور ژیروسکوپ و سه محور شتاب سنج، همینطور یک دوربین عقب ، یک دوربین جلو، بلندگوی استریو، میکروفون،حسگر و دو پدل لمسی در قسمت پشتی آن اشاره کرد. مدل پردازنده گرافیکی این کنسول پاور وی ‌آر SGX543MP4 می باشد که این یعنی کنسول پلی استیشن ویتا ازامکانات سخت افزاری قابل توجهی بهره می برد که علاوه بر تمامی امکانات و قابلیت های ذکر شده موجود در آن، این کنسول دارای قطب نمای الکترونیکی نیز می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =