بررسی بازی Red Dead Redemption 2 پربیننده ترین بازی در توییچ

بازی رد دد ریدمپشن 2

شرکت راک استار از سازندگان بازی ها با کیفیت بالا، وعده انتشار نسخه دوم بازی Read Dead Redemption 2 را یک سال پیش اعلام کرد. این نسخه قرار است در ۴ آبان ماه (۲۶ اکتبر) برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شود. این روزها اخبار و حواشی بسیاری پیرامون نسخه دوم بازی Read Dead Redemption 2 در سایت ها دیده می شود. بازی که در همان ابتدای تولید از محبوبیت زیادی میان هواداران خود برخوردار شد. طبق آخرین اخبار، هنوز ۴ روز از عرضه این نسخه به بازار نگذشته که تبدیل به پربیننده ترین بازی های توئیچ شد.
اخبار درج شده در وب سایت Esports Observer نشان می دهند که با در نظر گرفتن زود هنگام زمان دسترسی مطبوعات به بازی، Read Dead Redemption 2 حدود ۷۶/۱۳ میلیون ساعت (۴/۳ میلیون ساعت در هر روز) استریم را به خود اختصاص داد. این مدت زمان معادل ۵۷۳ روز یا یک سال و هفت ماه می باشد. شایان ذکر است این مقادیر مربوط به بازه زمانی یکم تا هفتم آبان ماه (۲۳ الی ۲۹ اکتبر) می باشد. تعداد استریم های مشاهده شده این بازی به ۸۲/۱ میلیون ساعت در روز پنجم رسید که در رتبه دوم پربیننده ترین بازی های توئیچ قرار گرفت.

جزئیات و بررسی عنوان پربیننده ترین بازی توییچ برای بازی Red Dead Redemption 2
جزئیات و بررسی عنوان پربیننده ترین بازی توییچ برای بازی Red Dead Redemption 2

شرکت Take-Two از فروش ۷۲۵ میلیون دلاری در روز پنجم انتشار Read Dead Redemption 2 در خرده فروش های سراسر جهان خبر داد. Read Dead Redemption 2، رکورد بیشترین پیش خرید را برای پلی استیشن ۴ شکست و جایگاه نخست پر فروش ترین بازی در پلی استیشن ۴ را در سه روز اول انتشار به خود اختصاص داد. از Read Dead Redemption 2 به عنوان یکی از پرطرفدار ترین بازی های سال ۲۰۱۸ یاد می شود.

چه داستانی در دل این بازی نهفته است که توانست جایگاه ویژگی ها را از بین بازی های نسل هشتم به خود اختصاص دهد؟
جا دارد شرح مختصری از این سرگرمی پربیننده داشته باشیم: این داستان در هشت فصل گنجانده شده است. برخی از فصل ها کوتاه و برخی بلند هستند طوری که یک روز کامل برای بازی باید وقت بگذارید. فصل ششم این بازی، طولانی ترین قسمت داستان می باشد. سازنده ذهن خلاقی در طراحی مکان داشته است به طوری که در هر فصل محل اردوگاه بازیکنان (آرتور و گروه لید) تغییر می کند. راک استار توانسته است همه عوامل دخیل در این بازی را به صورت کاملا هماهنگ با هم طراحی کند. از گرافیک تا گیم پلی بازی و حتی موسیقی که چنان هماهنگی خاصی دارند که به جرأت می توان گفت در صورت نقص یکی از آن ها، سایر عوامل بازی نیز کیفیت خود را از دست می دهند.
داستان بازی پس از سرقت ناموفق گروه داچ شروع می شود. گروه داچ به منطقه کوهستانی و برفی فرار می کنند. در واقع آغاز این داستان هیجانی و پر استرس است.در این بازی یکسری موارد مشاهده می شود که آن را از سایر بازی های ویدئویی مجزا می کند که به چند مورد اشاره می شود: همانند دنیای واقعی با گذشت زمان تغییراتی در چهره افراد مشاهده می شود به عنوان مثال با گذر زمان ریش و سیبیل آرتور بلند می شود و می تواند آن را حالت دهد. همچنین آرتور می تواند به سلمانی رفته و موهای خود را کوتاه کند.

در طول داستان بازی آرتور باید استراحت کند و غذا بخورد در غیر این صورت خسته می شود. میزان تغذیه آرتور بر روی وزنش اثر گذار است. جسد انسان ها و لاشه حیوان هایی که در بازی کشته می شوند به ترتیب به شکل یک علامت و نماد رد پا روی نقشه نشان داده می شود تا بعدا به راحتی قابل تشخیص باشند و بتوانید آنها را غارت کنید. بهتر است خود اقدام به غارت جسد ها کنید تا هم گروهی ها آن ها را غارت نکنند.
لباس ها و نحوه پوشیدن آنها را به اختیار خود می توانید انتخاب کنید. نحوه پوشش لباس در آب و هوا های مختلف فرق می کند. به عنوان مثال، در شرایط گرم باید لباس خنک و در جای سر باید لباس گرم پوشید. اسلحه ها در جریان بازی کثیف شده و سرعت عمل و کیفیت آن ها پایین می آید. بازی این امکان را به شما می دهد که آن ها را تمیز کنید تا به حالت اول خود برگردند.
اسب هایی که سوار می شوید در صورت گلی و کثیف شدن نیاز به شستشو دارند تا بتوانند کارآیی خوبی داشته باشند. بارش باران یا رد شدن از رودخانه یا آب تمیز می تواند پاک سازی را انجام دهد. واکنش دیگران با توجه به خونی یا کثیف شدن لباس آرتور نسبت به او متفاوت خواهد بود. اسب ها و سلاح ها قابلیت شخصی سازی دارند می توان آنها را به صورت دلخواه تغییر داد. می توان برخود خوب یا بد با تمام افراد شرکت کننده در بازی داشت و آنها این رفتار شما را به ذهن می سپارند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =