ویژگی جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19

جزئیات و بررسی ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19 PS4

بخش آلتیمیت تیم در بازی های فیفا، به یکی از پر طرفدارترین بخش های این بازی تبدیل شده است. فیفا ۱۹ که از جدید ترین سری این مجموعه بازی است، دارای این بخش می باشد که طبق گفته سازندگان این بازی، ویژگی های جدیدی هم به آن اضافه شده است. این ویژگی ها طی رقابت های جام جهانی فیفا ۱۸ توسط سازندگان بازی منتشر شد. در جریان این رقابت ها، شرکت الکترونیک آرتز اطلاعاتی در مورد بخش آلتیمیت تیم فیفا ۱۹ و هم چنین اطلاعات دیگری از این بازی را ارائه کرد.

جزئیات و بررسی ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19 PS4
جزئیات و بررسی ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19 PS4

در ابتدا برخی از استریمر های معروف این بازی اقدام به انجام مسابقه ای دوستانه کردند و از این طریق، اطلاعاتی را از این بازی Playstation ارائه دادند. به عنوان مثال، مشخص شد که ویژگی Kick Off شاهد برخی تغییرات است. از جمله این تغییرات می توان به اضافه شدن گزینه House Rules اشاره کرد. کاربر از طریق این حالت می تواند قوانین مختلفی را برای بازی دوستانه خود انتخاب کند.

قوانین بازی فیفا ۱۹

از جمله این قوانین می توان به Long Range اشاره کرد که با انتخاب آن گل های داخل محوطه جریمه، یک گل حساب شده اما آن هایی که از راه دور به ثمر می رسند، دو گل محسوب خواهند شد. هم چنین حالت Survival نیز موجب می شود تا هر تیم با زدن یک گل، یک بازیکن را از دست بدهد. اما مهم ترین موردی که در این استریم جلب توجه می کند، ویژگی های بخش آلتیمیت بازی است چرا که تغییرات زیادی در آن نسبت به سری های قبل وجود دارد. اولین مورد را باید اختصاص به حذف حالت Daily Knockout دانست.
این خبر از آن جهت اهمیت دارد که در فیفا ۱۸، این حالت مشکلات زیادی را برای کاربر ایجاد می کرد چرا که شرط ورود به مسابقات Weekend League، پیروزی در این مرحله بود اما وجود چهار بازی در آن که پشت سر هم بوده و باید در همه آن ها پیروزی به دست آید، موجب می شد تا برخی از کاربران از ورود به Weekend League، باز مانند. اما با حذف آن در فیفا ۱۹ این مشکل برطرف شده و به جای این حالت، حالت Division Rivals به بازی اضافه شده است.
این حالت جدید به کاربر این امکان را می دهد تا ضمن انجام رقابت های جذاب با دیگر بازیکنان و کسب جوایز متعدد، وارد مسابقات Weekend League هم شود. با ورود به Division Rivals، شما در ابتدا باید تعیین سطح شوید و این کار از طریق برخی مسابقات صورت خواهد گرفت. پس از تعیین سطح، شما وارد مسابقه در یکی از حالت های Division خواهید شد و شروع به مسابقه دادن در این حالت خواهید کرد.
امتیازات کسب شده شما در این مرحله، منجر به رتبه بندی شما در Division خودتان خواهد شد و بر این اساس، جوایزی به شما تعلق خواهد گرفت.البته شما هر رتبه ای را که کسب کنید، با دو جایزه رو به رو خواهید شد که باید یکی از آن ها را به دلخواه خود انتخاب کنید و این یعنی شما هستید که انتخاب خواهید کرد از بین جوایزی مانند سه پک گلد یا دو پک بازیکن، کدام یک را دریافت کنید و این کاملا امری سلیقه ای و شخصی است.
البته تنها ویژگی این قسمت نیست بلکه بالا رفتن امتیاز شما منجر به صعود به Division های بالاتر و رقابت با بازیکنان قوی تر و بهتر شده و از این طریق، جایزه های بهتری هم دریافت خواهید کرد. همان طور که گفته شد این مرحله می تواند راهی برای شما برای ورود به مسابقات Weekend League باشد. با هر بار پیروز شدن در مسابقات این حالت، شما دارای امتیازی مخصوص ورود به این مسابقات خواهید شد و زمانی که این امتیازات به حد نصاب برسد، یک مجوز به شما برای ورود به Weekend League داده خواهد شد.
البته این شما هستید که انتخاب می کنید تا از این مجوز، در همان هفته استفاده کنید یا آن را برای زمانی که فرصت بیشتری برای شرکت در این مسابقات دارید، نگه دارید. این ویژگی های حالت Division Rivals موجب شده تا ورود به مسابقات Weekend League که در فیفا ۱۸ به سختی امکان پذیر بود، راحت تر شود و کاربر بیشتر از آن لذت برد. شاید فکر کنید که این ویژگی های جدید ذکر شده برای بخش آلتیمیت تیم، به همین موارد ذکر شده خلاصه می شود اما باید بگوییم که اینگونه نیست و ویژگی های مهم دیگری هم در آن قرار دارد. از دیگر مواردی که در فیفا ۱۹ در این بخش، شاهد خواهیم بود، آیتم Player Picks می باشد.
در این آیتم که شبیه پک طراحی شده، ۵ بازیکن وجود دارد. شما با باز کردن این آیتم و مشاهده این بازیکنان، می توانید یکی از آن ها را به دلخواه انتخاب کرده و وارد تیم خود کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا هر بازیکنی را که فکر می کنید بیشتر برای تیم شما مفید است، انتخاب کرده و به قوی تر کردن تیم خود بپردازید و البته این موضوع نباید این فکر را در شما ایجاد کند که پک هایی که قبلا در این بازی وجود داشت حذف شده اند چرا که آن ها همانند همیشه وجود دارند و فیفا ۱۹ هم شامل آن ها خواهد بود و هم شامل آیتمی جدید به نام Player Picks و این مورد از جذاب ترین بخش های این قسمت می تواند باشد.
از دیگر مواردی که در جریان استریم این بازی به نمایش درآمد، افزوده شدن سیستم تاکتیک های دینامیک است و با استفاده از این سیستم، بازیکنان قادر خواهند بود تا برای خودشان، تاکتیک های پیش فرضی طراحی کرده و در طول بازی، این تاکتیک ها را به کار ببندند. برای استفاده از این تاکتیک ها نیاز به مهارت خاصی وجود ندارد و شما می توانید با زدن یک کلید و تغییر چینش تیم تان، شرایط استفاده از آن را فراهم کنید.

جزئیات و بررسی ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19 PS4
جزئیات و بررسی ویژگی های جدید بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 19 PS4

یکی دیگر از مواردی که برای راحتی بازیکنان در نظر گرفته شده است، گسترده تر شدن فیلتر هایی است که کاربر با استفاده از آن ها، اقدام به جستجوی بازیکنان در بازار می کند. با این کار، کاربر قادر خواهد بود تا راحت تر و سریع تر بازیکن مورد نظر خود را پیدا کند. در این رویداد، شرکت الکترونیک آرتز اقدام به رونمایی از کارت‌ های Ones To Watch هم کرد. کارت های OTW متعلق به بازیکنانی است که در فصل جدید به باشگاه جدیدی منتقل شده اند.
این بازیکنان می توانند با عملکرد مناسبی که از خود نشان می دهند، کارت In Form را دریافت کرده و از این طریق، کارت OTW خود را ارتقا دهند. رونمایی از آیکون های جدید بازی فیفا ۱۹ هم در این رویداد اتفاق افتاد که با مشاهده آن ها، متوجه خواهید شد که آن ها در مقایسه با فیفا ۱۸، جدید تر هستند. در این قسمت شما را با نام برخی از این بازیکنان جدید آشنا می کنیم:

  • رائول گونزالس از اسپانیا
  •  استیون جرارد از انگلستان
  •  فرانک لمپارد از انگلستان
  •  یوهان کرایف از هلند
  •  کلودیو ماکلله از فرانسه
  •  روبرتو باجو از ایتالیا
  •  فابیو کاناوارو از ایتالیا
  • ریوالدو از برزیل
  •  اوزه‌ بیو از پرتغال
  •  کلارنس سیدورف از هلند

البته تغییرات بخش آلتیمیت تیم بازی فیفا ۱۹، تنها تغییرات این بازی نمی باشد و شاهد تغییرات گسترده تری هم در آن خواهیم بود. یکی دیگر از بخش هایی که به فیفا ۱۹ اضافه شده است، لیگ قهرمانان اروپا است که می تواند یکی از جذاب ترین بخش های این بازی باشد. هم چنین بخش Cup Finals هم در بازی به چشم می خورد که موجب خواهد شد تا بدون سپری کردن مراحل بازی، مستقیما وارد فینال شده و موفق به کسب جام قهرمانی شوید. بخشی به نام Best Of Series هم در بازی تعبیه شده است تا کاربر قادر باشد برای تعدادی بازیکن، مسابقات خاصی را طراحی کند. هر بازیکن که بتواند از قوانین ایجاد شده پیروی نماید، برنده مسابقه می شود.
با در نظر گرفتن ویژگی های جدید بازی فیفا ۱۹ می توان گفت که شرکت سازنده این بازی، گیم پلی بازی را چندان تغییر نداده و هسته کلی آن را حفظ کرده و تنها برخی تغییرات کوچک برای بهبود آن انجام داده است. اما تنوع حالت های بازی را چند برابر کرده و بخش آلتیمیت تیم بازی را گسترده کرده است تا هم به جذابیت بازی اضافه کند و هم ورود به مراحل بالاتر مسابقات را برای کاربران راحت تر کند. بازی فیفا ۱۹ برای پلتفرم های ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، پلی استیشن ۴ و هم چنین کامپیوتر های شخصی عرضه شده و شرکت سازنده آن امید بسیاری در موفقیت این سری جدید مجموعه بازی های فیفا دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =