شرکت سگا تریلر جدیدی از کنسول جنسیس مینی منتشر کرد

جنسیس مینی

سگا جنسیس مینی با همان حس و حال قدیمی و با لوگویی شبیه به همان زمان ارائه شده است و محصولی که هر کسی با دیدن آن بلافاصله به یاد مگا درایو قدیمی خواهد افتاد.

جنسیس مینی
جنسیس مینی

جنسیس مینی جذاب را دوباره و این بار با پیشرفت های شگرف در خانه ها خواهیم دید. این خبر مسرت بخشی بوده که چندی پیش سگا با انتشار یک تریلر از این کنسول بازی جذاب و هیجان انگیز به جامعه گیمرهای طرفدار این کنسول بازی اعلام کرد. خاطراتی که با نسخه اولیه این کنسول بازی در سال های اولیه حضور آن در ذهن داریم، پاک شدنی نیستند و بازگشت دوباره این هیجان و جذابیت آن هم تلفیق شده با تکنولوژی روز می تواند نهایت لذت را نه فقط در نوجوانان و جوانان امروزی بلکه نوجوانان دیروز هم بیدار نماید.

سگا پرطرفدار و دوست داشتنی

شاید وقتی حرف از کنسول بازی به میان بیاید، در پله نخست همه به یاد کنسول بازی پلی استیشن و بعد از آن نیز کنسول بازی ایکس باکس را به ذهن خود می آورند. البته خیلی هم بیراه نیست زیرا این دو کنسول بازی تقریباً در حال رسیدن به مرز بالای ۱۰۰ میلیون کاربر در سطح جهان هستند. اما سگا کجای قلب و ذهن ما جا دارد؟

سگا جزء اولین کنسول های بازی بود که ژاپنی ها آن را در جهان گسترش دادند. زمانی که پلی استیشن . ایکس باکس تنها در حد یک طرح بودند، سگا در خانه های مردم مشغول لذت رسانی به نوجوانان و جوانان آنها بود. این کنسول بازی در کارخانه سگا در حال حاضر تولد ۳۰ سالگی خود را جشن می گیرد و برای به اشتراک گذاری خوشحالی خود از این جشن تولد ۳۰ سالگی، کنسول جنسیس مینی را به یاد قدیم برای کاربران خود عرضه کرده است.

تمام کسانی که در حال حاضر مشغول بازی در بازی های جذاب و هیجان انگیز کنسول بازی پلی استیشن هستند، احتمالا تجارب زیادی نیز با سگا دارند. زمانی که سگا کنسول اول بازی در بسیاری از نقاط جهان بود، با توجه به دسترسی آسان به آن، این امکان برای هر کسی فراهم بود تا یکی از دستگاه های سگا را در دست داشته باشد.

شاید برای نوجوانان امروز کمی پیچیده و عجیب باشد اما زمانی در ایران خودمان هم هیچ حرفی از پلی استیشن و ایکس باکس نبود. در آن زمان ها که پلی استیشن تازه در حال رواج پیدا کردن بود، سگا گوشه ای ثابت در اوقات فراغت بچه ها داشت و خاطرات این سال ها همیشه همراه با این افراد باقی مانده است. از این رو است که معرفی کنسول جنسیس مینی از همین الان می تواند یک موفقیت بزرگ برای سگا باشد.

مسیر سگا تا به امروز

شرکت ژاپنی سگا در سال ۱۹۴۰ تاسیس شده است و از سال ۱۹۵۲ به طور رسمی وارد بازار بازی های کامپیوتری و ویدئویی شده است. سگا از اولین ابداع کننده های شخصیت های نینتندو معروف ژاپنی است که ما با هر کدام از آنها خاطرات بسیار شیرینی داریم. ماریو قارچ خور را می توان از اولین شخصیت های معروف بازی های کامپیوتری در جهان دانست. جایی که هنوز بازی های کامپیوتری به شکل امروز طراحی و توسعه داده نشده بودند، سگا با استفاده از چنین شخصیت های در عرصه جهانی یکه تازی می کرد.

آنها در سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰ تبدیل به یکی از بزرگترین بازی سازهای جهانی شدند. بازی های پرطرفدار و هیجان انگیزی برای آن زمان از زندگی بشر که در حال حاضر بسیاری از آنها تبدیل به خاطره شده و برخی شخصیت های آنها نیز هنوز در بازی های مختلف استفاده می شود. اما این شرکت از یک برهه در دهه ۹۰ وارد چرخه تولید کنسول های بازی شد.

اولین تولیدات این شرکت برای کنسول های بازی همزمان با یکی از پرطرفدارترین کنسول های بازی تاریخ بود. جایی که آتاری به هیچ رقیبی اجازه عرض اندام نمی داد. آتاری با قیمت بسیار مناسب و داشتن انبوهی از بازی های مختلف، تقریباً دست همه شرکت ها را در آن سال ها بسته بود و هیچ کس یارای رقابت در عرصه جهانی با آن را نداشت.

اما اگر به کنسول های بازی امروزی برگردیم، تقریباً باز می توان اولین کنسول بازی موفق جهانی را به سگا نسبت داد. جایی که در سال ۱۹۸۸ سگا نمونه ای اولیه از کنسول بازی جنسیس مینی را با نام سگا مگا درایو روانه بازار کرد. اصولاً نمونه های موفق کنسول بازی مانند، سگا مستر، سگا نینتندو و از این قبیل کنسول های بازی موفق و پرطرفدار در سطح جهانی از سگا زیاد دیده ایم.

آنها به نوعی متخصص تولید کنسول های کوچک و جمع و جور و جذاب هستند. سگا مگا درایو در آن سال ها با داشتن بازی هایی با شخصیت های نینتندو در دل و جان نوجوانان رسوخ کرده بود و تبدیل به یکی از خواستگاه های اصلی آنها شده بود. از این نظر است که خاطرات زیادی از آن زمان باقی مانده و ارائه یک نسخه به روز و جدید از این کنسول بازی می تواند در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای سگا شود.

عرضه سگا جنسیس مینی با همان حس و حال دوران قدیم

گویا مدیران سگا آنقدر باهوش و زیرک بوده اند که حس و حال قدیمی و شیرین سگا را از یاد نبرند. سگا جنسیس مینی با همان حس و حال قدیمی و با لوگویی شبیه به همان زمان ارائه شده است. محصولی که هر کسی با دیدن آن بلافاصله به یاد مگا درایو قدیمی خواهد افتاد. البته این دو را با هم اشتباه نگیرید. زیرا تفاوت های ساختاری بسیار زیادی را سگا در نمونه به روز قائل شده است.

ترکیب بازی های جذاب و هیجان انگیز جدید و یا به روز شده بازی های قدیمی به همراه گرافیک بسیار بالا و البته قابل حمل بودن می توان سگا جنسیس مینی را در همین زمان نیز با وجود رقیبان متعدد تبدیل به یکی از بهترین ها و پرفروش ترین ها در مناطق مختلف جهان نماید.

سگا همانطور که طراحی لوگو و طرح روی جلد جنسیس مینی را همانطور که در تریلر این مجموعه شاهد هستیم، به سبک قدیمی در نظر گرفته است از قرار دادن بازی های پرطرفدار آن زمان البته به سبک و سیاق جدید نیز در آن غافل نبوده است.

جنسیس مینی
جنسیس مینی

سگا جنسیس مینی، قیمت مناسب و جمع و جور

دو دلیل عمده ای که می توانیم از علت های احتمالی موفقیت سگا جنسیس می نی بنامیم، قیمت بسیار مناسب و جمع و جور بودن این دستگاه است. قیمت کنسول های بازی پلی استیشن و ایکس باکس در حال حاضر سر به فلک گذاشته و برای تهیه این کنسول های خانگی نیاز به پرداخت هزینه های سرسام آوری هستیم. حتی بازی های منتشر شده برای این کنسول های بازی نیز قیمت بسیار زیادی داشته و دسترسی به آنها به این راحتی ها نخواهد بود.

اما سگا جنسیس مینی با قیمت مناسبی که نسبت به این دستگاه ها خواهد داشت می تواند طرفداران و کاربران بیشتری را به خود جذب نماید. این دستگاه همچنین کاملاً جمع و جور بوده و برخلاف پلی استیشن و ایکس باکس به راحتی قابل حمل به هر جایی می باشد. این مزیت نیز برای گیمرها یک مزیت بزرگ محسوب شده و آنها از این ویژگی سگا جنسیس مینی استقبال خواهد کرد.

۴۲ بازی در نسخه اولیه سگا جنسیس مینی

سگا وعده داده است که ۴۲ بازی مختلف و مهیج روی دستگاه سگا جنسیس مینی قرار خواهد گرفت تا در همان پله نخست شما برای ساعت ها محو حضور در فضای این بازی های نوستالژیک و جذاب شوید. بازی پرطرفداری مانند Golden Axe که هنوز در کنسول های مختلف طرفداران زیادی دارد، یکی از این بازی ها خواهد بود.

البته سگا برای این کنسول بازی جذاب خود چند بازی اختصاصی نیز طراحی کرده است که در هیچ کنسول دیگری شاهد آنها نبوده ایم و کاربران تنها با تهیه سگا جنسیس مینی قادر به حضور در فضای این بازی ها خواهند بود. تماشای تریلر نوستالژیک سگا از این کنسول بازی می تواند اطلاعات شما را در این زمینه کامل نماید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − پنج =