داستان بازی Spider-Man: Miles Morales

داستان بازی اسپایدرمن مایلز مورالز

بازی جدید کمپانی Insomniac که در واقع ادامه ماجراجویی ابرقهرمانانه جهان باز سال ۲۰۱۸ است. در این ماجراجویی پیتر پارکر/ Peter Parker به پشت صحنه می‌رود و به مایلز/ Miles اجازه می‌دهد تا نقش اصلی را به عهده بگیرد و در صحنه بدرخشد. در نسخه ۲۰۱۸ بازی، کمپانی Insomniac بر روی داستان بازی تمرکز کرده بود و داستانی باورنکردنی درباره از دست دادن و ایستادگی برای حقیقت و انجام کار درست را تعریف می‌کند. بازی Ultimate Marvel’s Spider-Man: Miles Morales نیز تفاوتی ندارد. در این مقاله با توضیح مختصر داستان بازی اسپایدرمن مایلز مورالز، تمام آن چیزی که باید قبل از شروع بازی درباره مایلز مورالز/ Spider-Man Miles Morales از آن آگاه شوید آشنا خواهید شد. همچنین ممکن است بخشی از داستان بازی سال ۲۰۱۸ نیز لو برود.

 

جریان ساخت بازی اسپایدرمن مایلز مورالز

اگر تا به حال بازی Marvel’s Spider-Man (2018) را اجرا نکرده‌اید، بهتر است قبل از انجام بازی Miles Morales ابتدا آن را امتحان کنید. به نظر ما بازی فوق‌العاده‌ای است. علاوه بر این، بازیکنان را با شخصیت مایلز آشنا می‌کند، او یک نوجوان آفریقایی-لاتین است که با پیتر پارکر دوست بوده و نهایتا توسط یک عنکبوت اصلاح ژنتیکی‌شده، گزیده می‌شود و بدین ترتیب قدرت‌های فراانسانی کسب می‌کند. رویدادهای بازی ۲۰۱۸ تمرکز زیادی روی مایلز ندارند، اما به ما نشان می‌دهند که او چگونه قدرت‌هایش را بدست آورده و لحظاتی شخصی مانند مرگ پدر مایلز را به ما نشان می‌دهند که قطعا تاثیرات ماندگاری خواهند داشت.

داستان بازی اسپایدرمن مایلز مورالز

کسانی‌که نسخه ۲۰۱۸ را بازی‌کرده‌اند می‌دانند که کمپانی Insomniac نمی‌خواهد داستان قدیمی موجود در کامیک‌ها را بازگویی کند؛ این کمپانی از دیدگاه خودش داستان بازی را درباره شخصیت‌های معروف و لحظات موجود در کامیک بیان می‌کند. مدیر نوآوری کمپانی Insomniac  یعنی برایان هورتون/Brian Horton می‌گوید:«ما همیشه کارمان را با کامیک‌ها آغاز می‌کنیم. » وی در ادامه افزود: « بازگشت به کامیک‌ها و بازگشت به جایی که داستان از آنجا آغاز شده همانند بازگشت به یک پناهگاه است. معاون اصلی و رئیس بخش نوآوری Marvel Games یعنی بیل رُزمن/Bill Roseman همیشه می‌گوید که چیزهای مختلف را امتحان کنید. راه‌های پیدا کنید که این شخصیت‌ها را به مسیرهای جدیدی هدایت نمایید. تا زمانی که آنها نشکنند می‌توانید آنها را بِکشید و بپیچانید و بدین ترتیب داستان جالب می‌شود. بنابراین ما به داستان این بازی عطر و طعم کمپانی Insomniac را اضافه کرده‌ایم.»

یک مثال بزرگ از نحوه تغییر داستان زندگی مایلز توسط کمپانی Insomniac مربوط به پدر اوست. در دنیای Insomniac، پدر مایلز یک افسر پلیس در شهر نیویورک به نام جفرسون دیویس/ Jefferson Davis است که برای مدت کوتاهی با مردعنکبوتی (پیتر) همکاری می‌کند تا درباره یک سازمان جنایتکار به رهبری میستر نگاتیو/ Mister Negative تحقیق کند. متاسفانه، دیویس بعدا در یک تجمع سیاسی کشته می‌شود. این اتفاق هرگز در داستان‌های کامیک رخ نداده است، اما Insomniac می‌خواهد به تحقیق درباره عواقب این رویداد ادامه دهد و نشان دهد که مایلز پس از مرگ پدرش چگونه با این موضوع کنار آمده و راهش را ادامه داده است.

هورتون می‌گوید: «این اتفاق کل مسیر زندگی مایلز را تغییر داده اما مرگ پدرش انگیزه اصلی مایلز برای قهرمان شدن نیست.» او در ادامه افزود: «او انگیزه‌های مختلفی دارد. او دنباله‌رو مربی‌اش یعنی پیتر پارکر است. او همچنین به فکر مادرش است که برای عضویت در شوهرای شهر کاندید شده است. او انگیزه‌های دیگری برای مردعنکبوتی شدن دارد.»

قهرمانان شهر زادگاه

داستان Spider man Miles morales

در کامیک‌ها، مایلز در محله بروکلین شهر نیویورک متولد و سپس بزرگ شده است. Insomniac این را می‌داند اما می‌خواهد در این بازی قهرمان داستان را به جزیره منهتن منتقل کند. در ابتدای بازی Miles Morales ما می‌فهمیم که مادر مایلز یعنی ریو/ Rio به محله ایست ‌هارلم/ East Harlemمهاجرت کرده است و درواقع ریو اهل همانجاست. کمپانی Insomniac می‌خواست به فرهنگ آن منطقه احترام بگذارد به همین دلیل چندنفر از کارکنانش را در یک سفر تحقیقاتی به نیویورک فرستاد تا با چند خانواده در این محله مصاحبه کنند و به درک بهتری از فرهنگ آن محله برسند.

هورتون می‌گوید: «انتقال مایلز به هارلم عمدی بود. ما می‌خواستیم مایلز کمی موقعیت یک ماهی که از آب بیرون افتاده است را درک کند و به تنهایی بیاموزد که چگونه در یک مکان جدید مردعنکبوتی باشد. سفر مایلز برای شناخت هارلم همزمان با سفر بازیکن برای شناخت هارلم است. ما می‌خواستیم بدین ترتیب دلیل اصلی این موضوع که هارلم مکان خوبی برای داستان این بازی است را توضیح دهیم. محله هارلم خانه کودکی ریو است بنابراین او با این مکان آشناست و در اینجا ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف را مشاهده می‌کنیم. در این محله جمعیت زیادی از پورتو ریکو/Puerto Rico ساکن هستند. ما می‌خواستیم این ترکیب فرهنگ‌های مختلف را نشان دهیم. روح این محله زنده است و ما می‌خواستیم این موضوع را در بازی نشان دهیم.»

یک قهرمان تنها

مهاجرت به هارلم باعث شده است که مایلز حس کند به این مکان جدید تعلق ندارد. اما بزرگترین عامل استرس‌زا برای او این است او قرار است به زودی تنها مردعنکبوتی نیویورک باشد. در اوایل بازی، پیتر پارکر تصمیم می‌گیرد تا مری ‌جین/ Mary Jane را در یک سفر کاری به سیمکاریا/ Symkaria، یک کشور کوچک اروپای شرقی در منطقه بالکان (که فقط در نقشه های مارول پیدا می‌شود)، همراهی کند. بدین ترتیب مایلز برای چندین هفته، تنها مرد عنکبوتی نیویورک خواهد بود.

هورتون می‌گوید: «در نهایت، مایلز بار این مسئولیت سنگین را بر روی شانه‌های خود احساس می‌کند، او مفهوم تنها قهرمان بودن را می‌فهمد. او در سال گذشته چرخهای کمکی داشته و هم‌اکنون باید بدون آنها حرکت کند. او همیشه با پیتر بوده است. او ماموریت‌های مختلف را با پیتر انجام داده است اما هم‌اکنون تنهاست. دیگر پیتر در کنار او نیست تا به او تکیه کند. این چالش اوست. او از خود می‌پرسد: “چگونه می‌توانم این کار را به تنهایی انجام دهم؟ و آیا من به حمایت پیتر نیاز خواهم داشت؟” »

در طول این سفر، مایلز پیشرفت می‌کند و به عنوان یک قهرمان آزمایش می‌شود. بازیکنان همچنین فرصتی می‌یابند تا چیزهای جدیدی درباره مایلز بیاموزند. در طول مدت بازی، فهمیدیم که مایلز علاقه‌مند به موسیقی و عاشق کتانی است. با پیشرفت داستان بازی با جزئیات بیشتری آشنا خواهید شد. در نهایت، بازیکنان متوجه تفاوت مایلز و پیتر خواهند شد و می‌فهمند که چگونه او با مشکلاتش کنار می‌آید.

شرکت راکسون/ Roxxon را مهار کنید

یک قهرمان بدون وجود یک شخص شرور معنا نمی‌یابد. به طور سنتی، مرد عنکبوتی همیشه دشمنانی شاخص دارد اما مایلز هنوز یک قهرمان جوان است و لیست دشمنانش در حال افزایش است. یکی از شاخص‌ترین دشمنان او احتمالا عموی مایلز یعنی آرون دیویس/ Aaron Davis معروف به پرولر/ Prowler (ولگرد) است. با این‌حال، کمپانی Insomniac درباره این موضوع که آیا Prowler در بازی ظاهر خواهد شد یا خیر، توضیح زیادی نداده است اما تایید کرده که سازمان شروری به نام راکسون و یک شخصیت شرور به نام تینکرر/ Tinkerer نقش‌های مهمی در این بازی ایفا خواهند کرد.

داستان اسپایدرمن مایلز مورالز

هورتون می‌گوید: «سازمان راکسون دشمن اصلی این بازی است و آنها تهدیدی برای هارلم محسوب می‌شوند. در ابتدا آنها خود را به عنوان یک شرکت مربوط به انرژی‌های پاک معرفی می‌کنند که با یک انرژی پاک و مدرن به نام نوفُرم/Nuform به این محله آمده‌اند. آنها قصد دارند هارلم را احیا کنند و همه اینها در مقابل دوربین رسانه‌ها جالب به نظر می‌رسد. اما توطئه‌ای در کار است و این داستان انرژی پاک پوششی برای آن توطئه است. حقیقت چیست؟ همه این کارها به چه دلیل انجام می‌شود؟ در همین حال، سازمانی زیرزمینی به رهبری تینکرر وجود دارد که به طور فعال به دنبال سرنگون کردن شرکت راکسون هستند، بنابراین این یک جنگ دو طرفه است و هارلم این وسط گیر کرده است.»

در کامیک‌ها تینکرر به شکل‌های مختلفی درآمده است اما احتمالا او را به شکل پیرمردی که در ساخت ماشین‌های مختلف مهارت دارد، به یاد می‌آورید. در دنیای Insomniac، تینکرر اکنون زنی است که زرهی با تکنولوژی نئونی به تن دارد. در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره تینکرر نداریم اما در کامیک‌ها، عموی مایلز یعنی آرون، تکنولوژی جدید تینکرر را می‌دزد تا به پرولر تبدیل شود. اما این بدان معنا نیست که پرولر در بازی حضور خواهد داشت اما ممکن است این اتفاق رخ دهد.

هورتون می‌گوید: «در هسته اصلی داستان، مایلز در تلاش است تا بفهمد که باید با قدرت های خود چه کار کند. او از خود می‌پرسد: “من چه نوع قهرمانی هستم؟ اصلا قهرمان بودن یعنی چه؟” این سفر مایلز برای کشف کردن خود و پذیرفتن توانایی‌های منحصر به‌فردش است. این داستانی درباره رشد یک شخصیت است. در طول سفرتان از جوانی به بزرگسالی همیشه در تلاشید که بفهمید چه کسی هستید. این داستان درباره همین موضوع است. ما آن را داستان ابرقهرمان در حال رشد می‌نامیم.»

کمپانی Insomniac با انتشار اولین بازی و ورودش به دنیای مارول، طرفدارن کامیک و تازه‌واردان را تحت تاثیر قرار داد، و ما مشتاقانه منتظریم تا با بازی جدید Miles Morales و داستان‌هایش آشنا شویم. این بازی برای کنسول‌های PlayStation 5 و PlayStation 4 در تاریخ ۱۲ نوامبر امسال منتشر خواهد شد. مایلز نسبت به پیتر قهرمان متفاوتی است اما او نیز شایستگی کانون توجه بودن را دارد و زندگی شخصی او نیز می‌تواند به یک داستان بسیار قدرتمند تبدیل شود.

 

منبع: Gameinformer

کلیدواژه : Spider man miles morales
کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 13 =