سونی به دنبال مالکیت استودیو های بازی سازی است

شرکت سونی

شرکت سونی در سال ۲۰۱۱ توانست استودیوی ساکرپانچ پرو داکشنر را خریداری کند که استودیو آمریکایی بود و اکنون روی پروژه ی Ghost of tsushima در حال فعالیت است.

شرکت سونی
شرکت سونی

در پی گزارشی که از شرکت سونی منتشر شده است این مسئله بازگو شده است که سونی قصد دارد بعد از خریدن استودیوی بازی سازی In some iac games به سراغ یک استودیوی فرست پارتی دیگر هم برود. وی اعلام کرده است که دیگر عمر پلی استیشن و ایکس باکس وان به پایان رسیده است و با شروع نسل نهم کنسول ها در حال رقابت سنگین با مایکروسافت می باشد او در تلاش است تا بتواند در مقابل مایکروسافت پیروز شود به همین دلیل هر دوی آن ها در تلاش هستند تا بتوانند کنسول های نسل آینده ی خود را مجهز تر و پر بار تر به بازار عرضه کنند تا بتوانند از طریق آن هواداران بیشتری را جذب کنند. همین مسئله باعث شده است که خریدن استودیو های بازی سازی برای تولید فرست پارتی و آثار انحصاری رایج تر شود.

مثالی که می شود در این مورد زد این است که مثلا مایکروسافت قبل از این مسئله، با خرید کردن استودیو های بازی سازی مطرح و بزرگ مثل نینجا تئوری آبسیدین و دابل نایل می توانست تولید محتوای خود را برای نسل های آینده آغاز کند.

شرکت سونی هم با خرید استودیو ایسنامیناک گیمز تولید محتوای خود را آغاز کرده بود. این استودیو در کارنامه ی خود ساخت بازی های اسپایدرمن و Ratchet and clank را دارد. طبق گزارش ها و تحقیقات انجام شده در حال حاظر ۱۱۴ استودیو بازی سازی به شرکت سونی و تیم پلی استیشن تعلق دارد. در واقع این ۱۴ استودیو به برند پلی استیشن تعلق دارند.

مدیر اجرایی و مالی پلی استیشن هیروکی توتوکی می باشد.وی اعلام کرده است که سونی باید تعداد استودیو های بازی سازی خود را افزایش دهد. با وجود همه ی این صحبت ها همچنان هیچ اطلاعات دقیقی از این مطلب از طرف سونی به گوش نرسیده است. اما شایعه هایی که شنیده می شود بیشتر به سمت استودیو های سوپر مسیو گیمز و Ready at Down و Giant sparrow می باشد.

در سایت زومجی اعلام شده است که پلی استیشن ۴ فروش ۱۰۲ میلیونی داشته است. این فروش توانسته است بعد از جهش پیدا کردن از پلی استیشن ۱ و نینتندو Wii و پلی استیشن ۲ در جایگاه دوم پر فروش ترین کنسول های ساخته شده قرار بگیرد.

رئیس بخش سرگرمی های تعاملی سونی جیم رایان نام دارد‌. وی طی یک گزارشی اعلام کرده است که در حال حاظر محتوا ازهرزمان دیگری مهم تر می باشد. این مصاحبه با یک نشریه ی ژاپنی صورت گرفته است.پلی استیشن ۴ در نسل هشتم توانست توانایی های خود را به رخ همگان بکشد و در زمینه ی بازی های انحصاری بسیار خوب عمل کرده است.

جیم رایان اعلام کرده است که برای پیشرفت در پلی استیشن ۵ باید به دنبال رشد استودیو های کنونی و خرید استودیو های جدید باشد. وی اعلام کرده است که سونی آخرین بار در سال ۲۰۱۱ یک استودیو را خریداری کرده است.
شرکت سونی در سال ۲۰۱۱ توانست استودیوی ساکرپانچ پرو داکشنر را خریداری کند.این استودیو آمریکایی بود.که در حال حاظر هم روی پروژه ی Ghost of tsushima درحال فعالیت است. که این اثر قرار است در آینده ی نامعلوم برای دستگاه پلی استیشن ۴ عرضه شود.

چیزی که مورد شک می باشد این است که احتمالا استودیو اینسا منیاک گیمز می تواند جزو یکی از استودیو هایی باشد که سونی قرار است خریداری کند. اخیرا این استودیو بازی Marvel s Spiderman  را به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه کرده بود که طرفداران و منتقدان زیادی را جذب کرد. حتی طرفداران بازی های ویدئویی نیز نظرات بسیار مثبتی نسبت به این اثر داشتند.

شرکت سونی
شرکت سونی

با وجود این که گرد هم آوردن استودیو های فرست پارتی کار آن چنان راحتی نیست ولی سونی توانسته است عملکرد بهتری را نسبت به دیگر رقبای خود داشته باشد. پلی استیشن ۴ توانسته است رکورد زنی کند و به عنوان دومین بازی محبوب کنسول های خانگی قرار بگیرد.

در حال حاظر شرکت سونی در تلاش است تا بتواند محتوای آی پی ها را تقویت کند. چند نمونه از استودیو ها هستند که احتمالا با سونی می توانند همکاری داشته باشند.

از جمله ی این استودیو ها:

  • استودیو رمدی
  • بلوپوینت گیمز
  • استودیوی هوس مارک

استودیوهوس مارک سازنده ی بازی Resogun می باشد. سونی با پیوستن به این استودیو ها می تواند فرست پارتی های خود را کمی بیشتر تقویت کند تا در زمان انتشار پلی استیشن ۵ عنوان های انحصاری بیشتری را در دست داشته باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 12 =