قیمت کارت افزایش حافظه Xbox Series X حدود ۲۲۰ دلار است

قیمت کارت افزایش حافظه ایکس باکس

شایعه‌های طولانی‌ مدت تأیید شده و مشخص شد کارت حافظه ۱ ترابایتی کنسول Xbox Series X و Xbox Series S حدود ۲۲۰ دلار قیمت خواهد داشت.

کارت افزایش حافظه اکنون در سایت مایکروسافت آماده پیش سفارش است و در تاریخ ۱۰ نوامبر در دسترس قرار خواهد گرفت. همان روزی که کنسول‌های Xbox Series S و Series X راه‌اندازی می‌شوند. این بدان معنا است که کنسول Xbox Series S که با حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت عرضه شده بود، اکنون برای %۵۰ افزایش حافظه قیمتی بیشتر از کنسول قدرتمند Xbox Series X خواهد داشت.

با توجه به Xbox Velocity Architecture از سیستم‌های نسل بعدی، بازی‌های که ساخته یا بهینه‌ سازی شده‌ اند باید در حافظه داخلی یا کارت حافظه ذخیره شوند، که این حافظه اکنون ۱ ترابایت است. با وجود تنها یک شیار افزایش حافظه در هر دو کنسول Series X و S، این سیستم‌ها به ترتیب دارای حافظه قابل پخش ۲ ترابایتی و ۱.۵ ترابایتی خواهند بود. در حال حاضر، Seagate تنها سازنده فضای ذخیره‌ سازی است که گزینه‌ای سازگار با سیستم دارد.

درایوهای خارجی USB

درایوهای خارجی USB را می‌توان برای افزایش حافظه ذخیره‌ سازی به Xbox متصل کرد، اما بازیکنان احتمالاً باید بازی‌ها را از آن درایوها به PCle 4.0 NVMe بر اساس حافظه داخلی یا کارت حافظه انتقال دهند. بازی‌هایی که برای کنسول‌های بعدی بهینه‌ سازی شده‌ اند از هر درایو خارجی USB قابل پخش هستند.

برای پر کردن فضای ذخیره‌ سازی اصلی هر دو کنسول، نیاز به بازی‌های زیادی ندارد، اگرچه مایکروسافت بیان کرد بازی‌هایی که برای Series S بهینه‌ سازی شده‌ اند تا %۳۰ کوچک‌تر از بازی‌هایی خواهند بود که متعلق به Series X هستند و این به دلیل کاهش بسته‌های محتوایی است که به ۱۴۴۰p در مقابل ۴K کاهش یافته است. با این حال، با وجود نصف ظرفیت، به نظر می‌رسد حافظه Series S زودتر از Series X پر خواهد شد، حتی با وجود اینکه اندازه بازی‌ها کاهش یافته است.

حافظه ذخیره‌ سازی اضافی یکی از امکاناتی است که هر دو کنسول نسل بعدی ارائه می‌کنند. سونی در پلی‌استیشن ۵ قول داده که بازیکنان بتوانند گزینه‌های سوم شخص بیشتری برای خرید در سیستمشان داشته باشند تا بتوانند حافظه کنسول را افزایش دهند، اگرچه این مورد به نوع جدیدی از PCle 4.0 NVMe نیاز دارد.

همانطور که مشخص است، بسیاری از درایوهایی که از این ساختار جدید بهره‌مند هستند برابر با کارت حافظه کنسول‌های Series X و S قیمت‌گذاری شده‌ اند و قیمت بسیاری از انواع ۱ ترابایتی‌ها برابر ۲۰۰ دلار است. با این وجود، از آنجایی‌ که انواع جدیدی طراحی و ساخته شده‌ اند قیمت درایوها به سرعت پایین آمده‌ اند، پس باید منتظر بمانیم و ببینیم قیمت کارت حافظه Xbox تا چه زمانی ۲۰۰ دلار باقی خواهد ماند.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =