معرفی کنترلرهای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4

معرفی کردن کنترلرهای حرفه‌ای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4

همه ی ما همواره شاهد حسادت بازیکنان پلی استیشن ۴ به کنترلر های ایکس باکس وان و همچنین انتقاد آن ها به سونی درباره کنترلر های نسبتا معمولی بوده ایم. اگر شما هم به این کنترلرهای حرفه ای حسادت می کردید، منتظر خبرهای خوبی از طرف سونی در این مقاله باشید. این خبر خوش را در این می توان در این خلاصه کرد که سونی به تازگی، دو کنترلر حرفه ای برای پلی استیشن ۴ از طرف شرکت‌های ریزر و نیکون برای کنسول های خود معرفی کرده است.

این خبر کوتاه در مدت بسیار کمی باعث واکنش های بسیاری از گیمرهای مایکروسافت و پلی استیشن ۴ شد.گیمر های ایکس باکس وان برای کمی ناراحت شدن به دلیل از دست دادن شهرت و جایگاهشان و تقدیری که همواره برای کنترلر های خاص شان از طرف دیگران دریافت می کردند.

کاربران پلی استیشن ۴ به دلیل خوشحالی و ذوق زدگی از به دست آوردن کنترلر های حرفه ای از دو شرکت بسیار منحصر به فرد در این زمینه و فروکش کردن حس حسادت درونشان، واکنش های متفاوتی از خود در فضای مجازی در این باره با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

با توجه به اطلاعات دریافت شده از مایکروسافت می توان گفت که کنترلر ریزر دو دسته آنالوگ متقارن خواهد داشت ، که در سمت چپ نیز دی پَد قرار خواهد گرفت. این کنترلر چندین دکمه متفاوت برای تنظیم گفتگوهای صوتی و صدا و همچنین دکمه جداگانه بامپر و تریگر به پشت خود اضافه کرده است. با این قابلیت، گیمرها می توانند به سادگی دو پروفایل از پیش تنظیم شده را به سهولت سوئیچ کنند.

معرفی کردن کنترلرهای حرفه‌ای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4
معرفی کردن کنترلرهای حرفه‌ای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4

اگر چه این کنترلر بسیار محبوب است، اما برای آن دسته از کاربران پلی استیشن ۴، که خواهان کنترلر هایی شبیه به ایکس باکس وان هستند نمیتواند راضی کننده باشد. همین امر موجب نا امید شدن بسیاری از کاربران پلی استیشن ۴ از اولین کنترلر معرفی شده برای سال جدید می شود.

چیزی که درباره کنترلر شرکت نیکون رولوشن می‌توان گفت، آن است که این کنترلر از نظر چیدمان شباهت بسیار زیادی به کنترل های ایکس باکس دارد. بنابر این خبر، این مژده و امید به کاربران علاقه مند به کنترلر های ایکس باکس وان داده میشود که میتوانند همزمان با استفاده از کنسول پلی استیشن ۴، کنترلر مورد علاقه ی خود که حتی به مراتب زیبا تر از ایکس باکس وان خواهد بود را داشته باشند.

یکی از دلایل بیان شباهت بسیار زیاد، آن است که جای یکی از آنالوگ ها در این کنترلر با دی پَد عوض شده است. کنترلر ساخته شده توسط شرکت نیکون رولوشن، طبق اطلاعات اعلام شده توسط سونی، قرار است در بازار همراه با یک نرم‌افزار عرضه شود، که این نرم افزار میتواند این قابلیت را به گیمر بدهد که برای شخصی سازی دکمه ها به سلیقه ی خود ۴ پروفایل کاملا جداگانه داشته باشد و به راحتی و سهولت هرچه تمام تر آن ها را بسازد.

علاوه بر این موضوع جذاب، مژده ی قرار گرفتن چند دکمه اضافه نیز در پشت کنترلر به مخاطبان پلی استیشن ۴ و کنسول های سونی داده خواهد شد. شرکت سونی بار دیگر با این معرفی و ارائه ی جدید توانست عده ی زیادی را جذب خود و کنسول هایش بکند که این مخاطبان تازه و تشنه ی محصولات سونی درامد و سود زیادی برای این شرکت به همراه خواهند داشت.

معرفی کردن کنترلرهای حرفه‌ای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4
معرفی کردن کنترلرهای حرفه‌ای Razer Raiju و Nacon Revolution سونی برای PS4

متاسفانه سوال بسیاری از کاربران سونی و Playstation 4 و همچنین مشتاقان دو اتیشه ی این کنترلر های محبوب درباره قیمت این کنترلر های منحصر به فرد، چه کنترلر شرکت ریکرز و چه کنترلر شرکت نیکون رولوشن، از طرف سونی بی جواب مانده است.

پیش بینی ها باتوجه به اطلاعات گفته شده از طرف شرکت سونی بر آن است که هر دوی این کنترلر ها برای سال نوی میلادی وارد بازار خواهند شد.
همانطور که میدانیم این امر میتواند پس از این تعدادی از مخاطبان ایکس باکس وان، که مجذوب کنترلر های زیبا و حرفه ای کنسول های مایکروسافت شده بودند را به سمت کنسول های سونی و کنترلر های محشرش سوق دهد. باید دید که برنامه ی مایکروسافت پس از شنیدن این خبر نه چندان خوش و واکنش هایی از این قبیل از طرف کاربرانش چه خواهد بود.
عده ای زیاد پیش بینی میکنند که مایکروسافت در سال میلادی جدید برنامه ای نو و گیرنده برای جذب مخاطبان بیشتر خواهد داشت. همچنین می دانیم مایکروسافت و سونی، همواره رقیب های دیرینه ی یکدیگر بوده اند و همچنین شایان ذکر است که با توجه به سیاست هایی که از این دو شرکت در ارائه ی محصول جدید برای جذب مخاطبان جدید به یاد داریم، میتوانیم حدس بزنیم که مایکروسافت این حرکت پر مخاطب سونی را بی جواب نمیگذارد و میدان را برای یکه تازی رقیب خالی نخواهد کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =