مقالات

همه‌چیزهایی که از بازی Spider-Man: Miles Morals می‌دانیم

بازی Spider-Man: Miles Morals

پس از موفقیت حیاتی و مهم Marvel’s Spider-Man در سال ۲۰۱۸، فقط باید زمان می‌گذشت تا شاهد ادامه بازی باشیم. بازی Spider-Man: Miles Morals به‌ عنوان بازی ماجراجویی بعدی شرکت Insomniac Game قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود و قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود.

نسخه نمایشی گیم پلی بازی Spider-Man: Miles Morales

به دنبال اعلامیه چشمگیر، تریلر کوتاهی در ماه سپتامبر منتشر شد. در این تریلر کوتاه، Morals را می‌بینیم که بدون لباس عنکبوتی در اطراف می‌چرخد و سپس برای تماشای یک نبرد روی پلی در نیویورک آماده می‌شود. مبارزه به اندازه بازی اصلی روان و پویا است و حتی چند حرکت جالب هم در بازی وجود دارد.

این یک بازی مستقل است، محتوای قابل دانلود نیست

با توجه به زمان بازگشت کوتاه بازی، اینکه بازی دنباله کاملی از نسخه قبلی نیست، منطقی به نظر می‌رسد. نیازی به گفتن نیست که ممکن است کیفیت کمتری داشته باشد، اما هدف بازی این است که کوتاه‌تر و تجربه فشرده‌تری داشته باشد، درست مانند بازی Uncharted: The Lost Legacy. با توجه به این موضوع، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازی Miles Morales حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت باشد و اگر آن را با Lost Legacy مقایسه کنیم، حدسمان درست خواهد بود.

با فرض بر اینکه کمپانی Insomniac کار بازی Miles Morales را در بازه زمانی راه‌ اندازی Marvel’s Spider-Man آغاز کرده باشد، متوجه خواهیم شد که این تیم حدود دو سال زمان داشته‌ اند تا این بازی را تولید کنند. انتظار داریم این بازی از بسیاری از موارد و اقلام بازی Marvel’s Spider-Man استفاده کند، که این امر به بازگشت سریع بازی کمک خواهد کرد. این بازی در شهر نیویورک اتفاق می‌افتد، هرچند Miles ساکن Harlem است، پس شاهد نمایش مناطق بیشتری خواهیم بود.

رونمایی اولیه بازی

بازی Spider-Man: Miles Morals

رونمایی اولیه بازی Miles Morales گیج‌ کننده بود. در ابتدا، برخی فکر می‌کردند این بازی دنباله مناسبی است، که بعداً گزارشات اشاره کردند که این بازی گسترش بازی سال ۲۰۱۸ است. سپس تأیید شد که بازی Miles Morales یک عنوان مستقل است و برای پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار خواهد گرفت. علیرغم بازار مبهم، هیاهو برای بازی ماجراجویی ابرقهرمانی بعدی گسترش پیدا کرده است.

با توجه به ماهیت فشرده بازی، Miles Morals دارای برچسب کاهش قیمت خواهد بود. این بازی با قیمت ۴۹.۹۹ دلار برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ فروخته خواهد شد.

این بازی پس از رویدادهای Marvel’s Spider-Man رخ می‌دهد

می‌دانیم که Miles Morales قرار است یک سال پس از رویدادهای بازی اصلی اتفاق بیافتد. شهر نیویورک از برف پوشیده شده است و زمان کریسمس است، این موضوع باعث تغییر سرعت بازی می‌شود. در بلاگ پلی‌استیشن بیان شده “جنگی بین شرکت انرژی و ارتش جنایی با فناوری بالا درگرفته است”، همین پست یادآور بازی سال ۲۰۱۸ است. کمپانی Insomniac قول “تغییر کامل داستان” را داده و قرار است این بازی بر اساس جهان مرد عنکبوتی گسترش پیدا کند، این بازی شامل یک داستان جدید، اشرار، مأموریت‌ها و موارد مختلفی است.

مشخص نیست که چه کسی آنتاگونیست­‌های بازی را رهبری خواهد کرد. به نظر می‌رسد برخی از افراد شرور بازمانده بازی اول به همراه چهره‌های جدید ظاهر خواهند شد. Miles حداقل در کمیک‌ها و فیلم‌ها در مقابل Kingpin، Venom، Mysterio و Green Goblin دفاع خواهد کرد.

و نگران نباشید، باز هم دنباله‌ای از این بازی را به دست می‌آوریم که پیتر پارکر در آن حضور داشته باشد. با این همه، پایان بازی ۲۰۱۸ به برخی دشمنان خیانت‌کار جدید اشاره می‌کند، اما ما قرار نیست در این مقاله به اسپویل بازی بپردازیم. شاید پیتر در بازی جدید ظاهر شود و Miles را در طول سفرش راهنمایی کند.

Miles Morales کیست؟

بازی Spider-Man: Miles Morals

اگر قبلاً Marvel’s Spider-Man را بازی کرده‌ اید، Spider-Man: Into the Spider-Verse محبوب را تماشا کرده باشید و یا کمیک‌ها را خوانده باشید، احتمالاً می‌دانید Miles Morales کیست. اگر این‌طور نیست، در ادامه شما را با این شخصیت آشنا می‌کنیم.

Miles Morales شاگرد برگزیده پیتر پارکر است، که قدرت‌های مخصوص به خود را دارد، او توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی گزیده شده است. پیتر به او آموزش می‌دهد و همین باعث می‌شود در نهایت متوجه قابلیت کامل او بشود و از او به‌ عنوان مرد عنکبوتی جدید استفاده کند. در کمیک‌ها، پیتر پارکر در واقع می‌میرد و Miles Morales جایگزین او می‌شود. این داستان در واقع بازی‌ای نیست که در پلی‌استیشن ۵ با آن روبرو خواهیم شد، اما از کمیک‌ها الهام گرفته و شاید شخصیت را به زندگی در پلی‌استیشن ۵ بازگرداند.

این شخصیت در ابتدا قبل از انتخابات باراک اوباما در ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ و در پاسخ به انتخاب اولین رئیس‌جمهور سیاه‌ پوست ایالت متحده ایجاد شده است. Marvel می‌خواست وارد عمل شده و به یکی از شاخص‌ترین شخصیت‌ها نگاهی بیاندازد، بنابراین کار روی مرد عنکبوتی سیاه‌ پوست آغاز شد. در نهایت، Morales تا سال ۱۱ در Ultimate Fallout #4، در کمیک‌ها ظاهر نشد. Morales اولین مرد عنکبوتی سیاه‌ پوست و نیمه لاتین است و این دومین بار است که یک شخصیت اسپانیایی لباس مرد عنکبوتی پشت Spider-Man 2099 را می‌پوشد.

تفاوت‌های Miles و پیتر

بازی Spider-Man: Miles Morals

Miles بسیار جوان‌تر از پیتر است، اما این بدان معنا نیست که مشت‌های قوی و سریعی ندارد. او توسط یک عنکبوت رادیواکتیوی گزیده شده، اما با نوع متفاوتی از این عنکبوت و همین باعث شده مجموعه مهارت‌های منحصر به‌ فردی داشته باشد. او می‌تواند از دیوارها بالا برود، تارها را بتند و از قدرت و چابکی فوق‌ سریعش استفاده کند، اما او توانایی نامرئی شدن هم دارد و می‌تواند از آن برای حملات سمی خود و برای فلج کردن دشمنان استفاده کند. حس عنکبوتی Miles به انداز پیتر قوی نیست، گرچه باز هم خطرناک است.

در بازی پلی‌استیشن ۴، Miles معرفی شده و پیتر با او دوست شده و در نهایت به او یاد می‌دهد که چگونه از مهارت‌هایش استفاده کند. Miles باز هم چیزهای زیادی یاد گرفته و احتمالاً می‌بینیم که برخلاف پیتر در بازی پلی‌استیشن ۴، سعی می‌کند خودش را نشان دهد، پیتر به مدت هشت سال به‌ عنوان مرد عنکبوتی با جرم مبارزه می‌کند. همچنین قرار است لباس جدید Miles را ببینیم، که نوع دیگری از لباس مشهوری است که آن را می‌شناسیم و دوستش داریم. Miles به جای یک لباس مشکی و قرمز، یک لباس آبی و قرمز می‌پوشد و کمی شبیه لباس قبلی پیتر است.

باکس آرت پلی‌استیشن ۵

بازی Spider-Man: Miles Morals

چند هفته پس از رونمایی از بازی، سونی باکس آرت را آشکار کرد که در آن زمان اولین مدل از ظاهر باکس‌های پلی‌استیشن ۵ بود. پوشش این باکس لباس مشکی و قرمز Miles است که هنگام حملات زهرآگین از آن استفاده می‌کند. در بیشتر موارد، یک جعبه با ظاهر تمیز است که بازی سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. تفاوت اصلی بنر سفید رنگ بالا است که دارای آرم پلی‌استیشن ۵ است. همچنین لوگوی PlayStation Studios نیز وجود دارد، که به‌ عنوان نام تجاری برای Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios عمل می‌کند. به جز این، چیز زیادی درباره باکس آرت جدید وجود ندارد، البته باید دید عملکرد آن چگونه است.

این بازی با کیفیت ۴K و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه قابل پخش خواهد بود

اخیراً Insomniac تأیید کرده که قرار است Spider-Man: Miles Morales را با کیفیت ۴K و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه بازی کنیم که به‌ عنوان یک عملکرد اختیاری شناخته شده است. هنوز حالات بصری که بازی از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و نرخ فریم و وضوح تصویر پیش‌فرض بازی مشخص نیست. برخی از بازی‌های پلی‌استیشن مانند Horizon Zero Dawn به شما اجازه می‌دهند با نرخ فریم یا وضوح تصویر دلخواه بازی کنید، مانند رایانه‌های مدرن. شاید یک سیستم مقیاس بندی مشابه در بازی Miles Morales ظاهر شود، اگرچه مطالب زیادی در این باره نشنیده‌ ایم. این بازی حتی با سرعت‌های بالاتر از ۶۰ فریم بر ثانیه قابل پخش خواهد بود، زیرا می‌دانیم که هدف برخی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ مانند DiRT 5 پخش با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه است.

می‌دانیم که بازی Miles Morales از تمام مزایا، قابلیت‌ها و ویژگی “بارگیری تقریباً فوری”، رهگیری پرتوی و صدای سه‌ بعدی برخوردار خواهد بود. شخصیت‌ها با اسکن‌های ۴ بعدی، با واقعیت‌گرایی در ذهن ارتقاء می‌یابند. به جز این، ویژگی‌های دیگر بازی مشخص نیست، زیرا به‌ طورکلی هنوز اطلاعات زیادی از کنسول پلی‌استیشن ۵ نداریم.

چه زمانی می‌توانیم بازی کنیم؟

Spider-Man: Miles Morales به‌ عنوان یک بازی پلی‌استیشن ۵ در تاریخ ۱۵ نوامبر عرضه می‌شود. این بازی همچنین در پلی‌استیشن ۴ هم در دسترس خواهد بود و هر زمان تصمیم بگیرید کنسولتان را ارتقاء دهید، شامل نسخه رایگانی از پلی‌استیشن ۵ خواهد بود.

 

منبع: DigitalTrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =