اخبار

سونی در حال تحقیق بر روی یک کنترلر واقعیت مجازی جدید است

کنترلر واقعیت مجازی سونی

کمپانی سونی یک مقاله تحقیقاتی درباره تولید یک کنترلر جدید که قابلیت شناسایی حرکات مجزای انگشتان دست را دارد، ارائه داده است که نشان می‌دهد احتمالا سونی درصدد ساخت یک کنترلر واقعیت مجازی جدید است، کنترلر هوشمندی که ساختاری شبیه به کنترلر  Valve Index دارد. 

 

کنترلر واقعیت مجازی سونی

کنترلر واقعیت مجازی سونی

کنترلر واقعیت مجازی جدید سونی

این مقاله، توسط Kazuyuki Arimatsu و Hideki Mori، مهندسین بخش تحقیق و توسعه شرکت سونی منتشر شده و در آن به تکامل تکنیک‌های یادگیری ماشین در زمینه تخمین حرکات دست اشاره شده است. در این مقاله درباره اینکه چگونه ترکیب یادگیری ماشین با یک کنترلر مجهز به سنسور مجاورت می‌تواند موقعیت انگشتان را تخمین زده و سپس در دنیای مجازی آنرا شبیه سازی کند، بحث شده است. این مقاله اوایل امسال پس از آنکه، حق امتیاز انحصاری اختراع یک کنترلر مجهز به فناوری حسگر انگشتی ثبت شد، منتشر شده است.

در این عکس، کنترلرهایی را می­‌بینید که البته بیشتر شبیه به نمونه اولیه هستند. سنسورهای مجاور کنترلرها می‌توانند لمس یا برداشتن هر انگشت از دستگاه را تشخیص دهند و نرم ­افزار نیز می‌تواند برای حرکات دشوارتر مانند چرخاندن انگشست شست، خودش جاهای خالی را پر کند و ژست‌های مختلف را بسازد. هیچ دوربین خارجی برای مشاهده دست کاربر تعبیه نشده است که البته این راه حل قبلا توسط شرکت Oculus برای ساخت رابط بدون کنترلر هدست Quest، استفاده شده بود.

پتنت واقعیت مجازی سونی

در این پتنت شناسایی انگشتان توسط کنترلر صورت می‌گیرد

در این مقاله هیچ اشاره­ خاصی به PS5 یا PSVR2 نشده است، و شرکت سونی چیزی درباره انتشار PS5 به همراه یک هدست واقعیت مجازی، نگفته است. با این حال، این مقاله نشان می‌دهد که سونی بدنبال پیشرفت در فناوری واقعیت مجازی است. شاید این تحقیقات به تولید PSVR2 بی‌انجامد، اما بنظر می‌رسد که نباید بزودی انتظار تولید آن را داشته باشید.

 

منبع: Digitaltveurope

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =