خریداری استودیو های تازه تاسیس توسط سونی

کنسول ps 5

جیم رایان احتمالا می داند که از شرکت های موفق بازی سازی می توان محتواهای زیادی برای کنسول ps 5 تولید کرد تا از رقیب های دیگر خود جلو بیفتد.

کنسول ps 5
کنسول ps 5

هر روز اخبار های جدیدی توسط رسانه به گوش می رسد که درباره پلی استیشن ۵ صحبت می کنند. پلی استیشن ۵ به تاریخ عرضه خود هر روز نزدیک تر می شود و کاربران منتظر هستند که بدانند چه چیزی درون این کنسول جدید نهفته است.

به تازگی اخباری شنیده شده است که سونی مشتاق خریدن استودیو های بازی سازی جدید است. چنین چیزی را قبلا در مایکروسافت دیده اید. مایکروسافت سال ها قبل برای انحصاری کردن خود و کاربران بیشتر، استودیو های تازه تاسیس را خریداری می کرد تا بتواند بازی های آن را به نوع بهتری بر روی کنسول خود اجرا کند.

حال به نظر می رسد که سونی هم به دنبال چنین روشی برای کنسول ps 5 است زیرا می خواهد قبل از معرفی این محصول، چنین کاری را انجام بدهد. جیم رایان مدیرعامل بخش پلی استیشن شرکت سونی است که تقریبا تمام اخبار رسانه ها از طرف او تامین می شود و حرف های زیادی در مورد کنسول ps 5 زده است. حال اخیرا در آخرین مصاحبه خود از استودیو های جدید بازی سازی سخن گفته است و مشتاق به خرید آن ها است.

حرف های جدید جیم رایان

جیم رایان به خوبی می داند که محتوای مناسب چه ارزشی برای یک کنسول و پتلفرم دارد. به همین دلیل همیشه سعی می کند محتوای مناسب را به سمت پلی استیشن جذب کند. جیم رایان اشاره کرده است که مهم ترین رقابت در محتوای مناسب برای کاربران است که اخیرا هم استریم گوگل وارد این رقابت شده است و همگی در حال تلاش فراوانی هستند.

جیم رایان در بخشی از صحبت های خود اشاره کرده است که می خواهد شرکت هایی که وارد بازی های ویدیویی می شوند را بررسی کند. آنها بعد از بررسی شرکت های موفق را جدا می کنند تا بتوانند قرارداد های همکاری را با آن ها ایجاد کنند.

جیم رایان احتمالا می داند که از شرکت های موفق بازی سازی می توان محتواهای زیادی برای کنسول ps 5 تولید کرد تا از رقیب های دیگر خود یعنی استریم گوگل و ایکس باکس اسکارلت جلو بیفتد. چنین تجربه ای را همین طور که می دانید مایکروسافت قبلا داشته است و در ابتدا توانسته بود بسیار خوب عمل کند اما برخی از سیاست های ایکس باکس وان باعث شد که کمی عقب بیفتد و نتواند مانند کنسول قبلی خود طرفدار داشته باشد.

کنسول ps 5
کنسول ps 5

زمان خرید استودیو های جدید

سونی صحبتی از زمان خرید استودیو های جدید نکرد. حتی جیم رایان هم در مصاحبه اخیر خود تنها از استودیو های تازه تاسیس صحبت کرد اما سیاست های کاری شان باعث شد که نتواند از زمان خرید این استودیوها صحبت کرد.

البته با وجود معرفی کنسول ps 5 در ماه های آینده، می توان احتمال داد که سونی می خواهد استودیو های جدید را قبل از معرفی پلی استیشن ۵ خریداری کند، تا تمامی آن ها را برای کنسول جدید خود آماده سازی کند و با محتوای جدیدی وارد میدان رقابت شود.

همچنین همگی به خوبی می دانند که سونی در همکاری های خود بسیار موفق عمل کرده است. مارول یکی از آن شرکت هایی است که با سونی همکاری زیادی در بازی هایی همچون Spider man داشته است و توانسته موفقیت زیادی از خود نشان بدهد. چنین چیزی در صنعت بازی سازی کمتر اتفاق می افتد و سونی توانسته خود را موفق نشان بدهد.

سونی بازی های انحصاری پر طرفداری زیادی بر روی کنسول فعلی خود دارد که باعث شده اند کاربران زیادی به سوی این کنسول بیایند. اگر بتواند همین روند را بر روی کنسول جدید خود یعنی کنسول ps 5 اجرا کند، می توان میزان موفقیت این شرکت را بالا دانست.

در نهایت باید ایستاد و کار سونی را تماشا کرد. سونی کار آسانی را در پیش ندارد و باید با تمامی شرکت ها مصاحبه و همکاری کند. بسیاری از شرکت ها شرایط خاصی دارند و به همین راحتی قرارداد سونی را امضا نمی کنند.

آن ها می خواهند ار طرف خود هم سود های زیادی کنند و همین باعث می شود که سونی روند سختی را در پیش داشته باشد. به هر حال از سونی انتظار می رود که بتواند به خوبی این شرکت ها را قانع کند و با آن ها همکاری بلند مدتی برای تولید محتوا و بازی انحصاری داشته باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =