بهترین بازی های شبیه ساز جنگ جهانی دوم

بازی شبیه ساز جنگ جهانی

این جنگ، مخرب‌ترین درگیری در تاریخ بشر بوده است و جنگی بود که به‌ طور مستقیم کل نسل سازندگان و مصرف‌ کنندگان را شکل داد. بنابراین تعجبی نیست که برای مدت طولانی، جنگ جهانی دوم محبوب‌ترین و مشهورترین محیط بازی‌های ویدیویی باشد. این داستان در ابتدا در فوریه ۲۰۱۶ منتشر شد و با یک ورودی جدید به‌روزرسانی شد. در سال ۲۰۱۶، به طرز قابل توجهی بازی‌های مربوط به جنگ جهانی دوم کم شدند، شاید با گذشت سال‌ها، شاید به عنوان تصحیحی برای اشباع بیش از حد بازار- اما به مدت طولانی نمی‌توانستید صفحه یا اعلامیه‌ای را بدون وجود آگهی بازی جدید مبتنی بر جنگ جهانی دوم مشاهده کنید.

شوترها، شبیه‌ سازی‌ها، بازی‌های استراتژیک، اصلاً مهم نبود بازی از چه نوعی باشد، فقط به نوعی نمایشگر مردان، زنان، وسایل نقلیه و مکان‌هایی بودند که در درگیری وجود داشتند. تمامی این توجهات ناگریز به این معنا بود که در طول دهه‌ها، برخی از بهترین بازی‌های ویدئویی حول محور جنگ جهانی دوم ساخته شده بودند. برخی از بازی‌ها در تلاش برای شبیه‌سازی نبرد بودند، برخی دیگر استراتژی و برخی به سادگی تلاش می‌کردند تا حس آن دوران را منتقل کنند.

بازی Secret Weapons Of The Luftwaffe

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Secret Weapons Of The Luftwaffe

ما امروز Lucasarts را به عنوان بازیگران Star Wars و بازی‌های ماجراجویی به یاد می‌آوریم. اما زمانی به خاطر سه‌ گانه شبیه‌ سازی پرواز برجسته جنگ جهانی دوم مشهور بودند. این آخرین و بهترین آن‌ها بود. بازیکنان می‌توانستند نقش یک خلبان را در هشتمین USAAF یا Luftwaffe تصور کنند و درحالی که بازی دارای مأموریت‌های انفرادی بسیار زیادی بود، اما محور اصلی بازی کمپین استراتژیک آزاد بود (که از دومین شبیه‌ سازی پرواز جنگ جهانی دوم Lucasarts یعنی Their Finest Hour بهبود یافته بود) و در آن آمریکایی‌ها مجبور بودند آلمانی‌ها را با خاک یکسان کنند (و نتایج شما بر قدرت کلی دشمن تأثیر می‌گذارد) و Luftwaffe باید سعی می‌کرد آن‌ها را متوقف کند، که به صورت بالقوه، نتیجه جنگ را در این روند تغییر می‌دهد.

شما می‌توانید در مأموریت‌های اسکورتی با جنگنده‌ها پرواز کنید، به فرودگاه‌های دشمن حمله کنید تا قدرت دفاعی آن‌ها را کم کنید، حتی می‌توانستید کنترل یک بمب‌ افکن (و هر موقعیتی در آن) را به عهده بگیرید و کارخانه‌ها را نابود کنید. این بازی یک چیز حماسی بود و بیشتر از هر شبیه‌ سازی پرواز دیگری درگیر کننده بود.

Secret Weapons of the Luftwaffe توسط Lawrence Holland کارگردانی شد. کسی که پس از آن به توسعه مجموعه Lucasarts’ X-Wing پرداخت. دو جهانی که تا حد ممکن متفاوت از هم بودند، اما هر دو یک ویژگی مشترک داشتند؛ ترکیب کامل و عالی از شبیه‌ سازی و سرگرم‌ کنندگی.

بازی Panzer Corps

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Panzer Corps

خیلی دوست داشتیم این بخش را برای Panzer General، یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های نوبتی تمام دوران رزرو کنیم، اما Panzer Corps – بازی جذاب جدید که به بازسازی‌های غیر رسمی محدود شده است – بازی بهتری است. در عرصه بازی‌های ویدیویی، بازی‌های استراتژیک “واقع‌ بینانه” و پیچیده‌تری را درباره جنگ جهانی دوم پیدا می‌کنید، اما احتمالاً در پیدا کردن بازی‌ای که در پایه و اساس خود متمرکز و قابل دسترسی باشد، دچار مشکل خواهید شد. علاوه بر تاکتیک‌های نوبتی، مقدار بسیار زیادی مأموریت و کمپین (و واحدهایی برای مبارزه با آن‌ها) وجود دارد.

بازی Company Of Heroes

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Company Of Heroes

این بازی نه تنها بهترین بازی استراتژی واقعی در محیط جنگ جهانی دوم است، بلکه به عنوان اولین بازی در ژانر خود باقی مانده است. حتی در حال حاضر، که یک دهه از انتشار آن گذشته است، بازی‌های RTS دیگر – که همچنان بر اساس همان ساختمان‌ها و تاکتیک‌های ساده و وابسته به سرعتی ساخته شده‌ اند که عناوینشان نشان می‌دهد. در سایه این بازی و با همان مضمون، با ملاحظات منطقی در مقیاس‌های کوچک (مانند خط مقدم و خط حمله) با حس شدید جنب‌ و جوش و تخریبی که معمولاً در شوترهای اول شخص می‌بینید.

نسخه اصلی Company of Heroes (و گسترش‌های اصلی آن) تا آن حد خوب بود اما دنباله آن، که سال‌ها بعد منتشر شد به یک پیشنهاد به شدت ضعیف تبدیل شد و نتوانست با ترکیب استراتژی، تاکتیک و ارائه نسخه اصلی مطابقت داشته باشد.

بازی Call Of Duty

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Call Of Duty

معرفی Medal of Honor به ژانر تیراندازی اول شخص اوضاع را تغییر داد، اما Call of Duty آن اشتیاق خام را به چیزی قوی تبدیل کرد که هنوز هم آن فرمول ساده _ بمباران کردن احساسات بازیکن و کشاندن آن‌ها به یک کارناوال پر از آدم‌های بدی که به‌ طور مستمر زنده می‌شدند_ بعد دوازده هنوز همان جایگاه را دارد.

شروع مرحله Stalingrad بازی، هم از نظر منظره و هم از نظر تازگی محیط، برای مخاطبین غربی باورنکردنی بود، اما نقطه قوت Call of Duty در اصل با یک مأموریت جسورانه هوایی همراه است. حمله بریتانیایی‌ها (و دفاع پس از آن) به Pegasus Bridge – که بازیکن را مجبور می‌کند موقعیت، اهداف و حتی سلاح‌هایش را تغییر دهد – همچنان یکی از برجسته‌ترین بخش‌های طراحی مأموریت‌های تک نفره است، نه فقط برای بازی‌های جنگ جهانی دوم و نه فقط برای مجموعه Call of Duty، بلکه به‌ طور کلی برای ژانر FPS.

بازی Commandos 2

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Commandos 2

وقتی Commandos اولین بار عرضه شد، هیچ بازی دیگری مشابه آن وجود نداشت و آن زمان به بعد هم هیچ بازی مشابهی عرضه نشد. بازیکن با نگاه کردن از یکی از زیباترین نقاط دید ایزومتریک در تمام بازی‌های ویدیویی، باید تیمی از کماندوها را در مأموریت‌های به شدت پیچیده و جسورانه در سراسر جهان هدایت کند.

چیزی که باعث می‌شد بازی‌های اولیه Commandos بسیار منحصر به‌ فرد و درخشان و ناامیدکننده باشند این بود که علیرغم اینکه به حرکات دقیق، مخفی‌ کاری و مدیریت موجود بازیکن نیاز داشت، بازیکنان در زمان واقعی بازی می‌کردند، یعنی یک کلیک اشتباه ممکن بود به سرعت مأموریت شما را به پایان برساند.

هم Commandos و هم Commandos 2 بازی‌هایی عالی هستند، اما ما به دلیل لیست بزرگ‌تری از کاریکاتورهای جنگ جهانی دوم، که به بازیکن انعطاف‌ پذیری بیشتری در برخورد با مأموریت می‌دهد، در اینجا مورد دوم را انتخاب کردیم.

بازی Silent Hunter III

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Silent Hunter III

بازی‌های زیر دریایی قبلاً یک چیز بودند! اما حالا یک چیز نیستند. اما اگر آخرین بازی زیر دریایی که تا به حال دیده‌ ایم Silent Hunter III باشد، پس این ژانر با یک هیجان تمام شده است. SHIII با شبیه‌ سازی دردناکی از زندگی روی کشتی German U-Boat، تا حد امکان “واقعیت” را به تصویر کشید و به بازیکن این امکان را می‌داد که بیشتر سیستم‌های اصلی قایق (از جمله سیستم‌های هدف‌گیری و تیراندازی) را به صورت دستی به کار بگیرند و همچنین در اطراف بچرخند و با خدمه‌ای که در طول یک کمپین با پایان بازی ارتقاء پیدا می‌کنند، ارتباط بگیرند.

بازی Hearts Of Iron IV

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Hearts Of Iron IV

برای انجام اکثر بازی‌های موجود در این لیست باید باجنبه بسیار خاص و اغلب تنها یک جنبه از جنگ مبارزه کنید. HEARTS OF IRON IV از شما می‌خواهد با کل این لعنتی مبارزه کنید. یک بازی استراتژیک بزرگ به معنای واقعی عالی، که شما را مسئول انتخاب‌های خودتان قرار می‌دهد (از کوچک تا بزرگ) و از شما می‌خواهد کل جنگ را از تولید تا عرضه حرکات استراتژیک مدیریت کنید.

البته که این بازی مناسب افراد ترسو نیست، اما برای هرکسی که دوست دارد زمانی را صرف مهار کردن خطوط اتصال عظیم آن کنند، مناسب است، هیچ راه بهتری برای تجربه کامل یک جنگ وجود ندارد.

بازی Battlefield 1942

بازی شبیه ساز جنگ جهانی
بازی Battlefield 1942

از آنجایی که Call of Duty در نحوه ساخت کمپین‌ های تک نفره انقلابی را ایجاد کرد، Battlefield 1942 پایه‌هایی را برای موفقیت چند نفره بنا کرد که تا امروز هم ادامه دارد. انعطاف‌ پذیری BF1942 – نه تنها اجازه استفاده از تاکتیک‌های پیاده‌ نظام را می‌دهد، بلکه امکان انجام کارهای خودرویی وحشیانه و غیر منتظره هم وجود دارد- یک آشفتگی خالص بود. یک آشفتگی لذتبخش و خنده‌دار. در حالی که تقریباً تمامی شوترهای موجود از شما می‌خواستند روی پاهای خود در سراسر نقشه‌های کوچک بدوید، BF1942 به شما اجازه می‌داد هواپیماهایی را در نقشه‌های عظیم کنترل کنید، جیپ‌ها و یا هر چیزی که در آن بین است را نابود کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =