گیم پلی بازی Uncharted The Lost Legacy کمپانی Naughty Dog

جزئیات و بررسی گیم پلی طولانی بازی Uncharted The Lost Legacy PS4 کمپانی Naughty Dog

چندی پیش یکی از مسئولان ناتی داگ اعلام کرد کهUncharted: The Lost Legacy گیم پلی کوتاهی نخواهد داشت. در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت. Uncharted: The Lost Legacy اولین نسخه از سری بازی های آنچارتد بوده که نخستین بار در جریان PSX 2016 معرفی گردید. لازم به ذکر است که این بازی در تاریخ نا مشخصی برای پلی استیشن ۴ انتشار داده خواهد شد.

اکنون در جدیدترین اخبار این بازی گفته شده که ممکن است این بازی بیش از ۱۰ ساعت گیم پلی داشته باشد. مسئول روابط عمومی ناتی داگ که آرون میر نام دارد، چندی پیش مصاحبه ای با IB Times داشته و در آن اعلام کرده: «سال ها قبل، وقتی که از ما می پرسیدند که آیا علاقمند هستیم که یک بسته الحاقی داستانی برای سری بازی های آنچارتد طراحی کنیم، در جواب می گفتیم که ما در حال حاضر نظم مورد نیاز برای عملی کردن این کار را نداریم و اگر قصد طراحی یک بسته الحاقی را داشته باشیم، نتیجه یک بازی کامل خواهد بود.

دلیل این کار هم این است که ما قادر نیستیم خودمان را دچار محدودیت ها کنیم و اکنون این اتفاق برایUncharted: The Lost Legacy هم روی داده است. هنگامی که قصد طراحی این بازی را داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که تجربه نهایی بیش از ۱۰ ساعت گیم پلی خواهد داشت و متوجه شدیم که ما واقعا نمی توانیم یک تجربه کوتاه خلق کنیم.» اگرچه که آرون میر کاملا دقیق نگفته است که بازی چند ساعت گیم پلی خواهد داشت، اما واضح است که ناتی داگ هیچ تجربه کوتاهی خلق نکرده و از داستان چیز خاصی را حذف نکرده است.

جزئیات و بررسی گیم پلی طولانی بازی Uncharted The Lost Legacy PS4 کمپانی Naughty Dog
جزئیات و بررسی گیم پلی طولانی بازی Uncharted The Lost Legacy PS4 کمپانی Naughty Dog

در نتیجه می توانیم اطمینان داشته باشیم که یک بازی کوتاه را شاهد نخواهیم بود. لازم به ذکر است که در بازی Uncharted: The Lost Legacy شخصیت های ندین و کلوئی حضور دارند، ولی نیتن دریک در این بازی حضور نخواهد داشت. همچنین به شما این اطمینان را می دهیم که این بازی تجربه ای کاملا مستقل و جذاب بوده و برای بازی کردن آن دیگر هیچ نیازی به داشتن Uncharted 4 نخواهید داشت.

توضیحات بیشتر در مورد بازی the lost legacy

استودیوی ناتی داگ با بازی Left behind که محتوای داستانی داشت غوغا کرد. با بازی the lost legacy زلزله ای را در صنعت بازی ایجاد کرد که چندی نگذشته بود خبر زلزله قوی تر در راه بود. شخصیت اصلی این بازی را کلویی فریز برعهده داشت که در قسمت دوم و سوم بازی های آنچارتد همراه بود، اما در قسمت چهارم بازی، جای خالی آن احساس می شد. ناتی داگ این دختر جسور و بذله گو را نه نتها فراموش نکرده بود؛ بلکه با برنامه ای ویژه در بازی the lost legacy از دانلود معمولی به یک اسپین آف تبدیل شد.

از بازی the lost legacy انتظار اتفاقات عجیب نداشته باشید با ارائه بازی های قبلی از استودیوی ناتی داگ که پیشرفت اساسی هم داشته است؛ اما این بازی قدم بزرگی برای این استودیو محسوب نمی شود. این بازی بخش متحول کننده ای نسبت به مجموعه بازی های آنچارتد مخصوصا از لحاظ مکانیکی گیم پلی وست پیس های هالیوودی ندارد. با کاراکتر هایی همراه می شویم که هم ماجراجو، جنگجو و هم جستجوگر تاریخ هستند و در پی یک عتیقه ارزشمند از شهرهای باستانی ناپدید شده ی آخرالزمان سر در می آوردند.

شما همچنان در بازی باید سعی در حل یک سری معما های محیطی پیچیده داشته باشید، این در حالی است که گاهی احساس می کنید زیر پایتان خالی می شود و زمان و زمین در برابر چشمانتان نابود می شود. سپس می بینید که روی پله های در حال سقوط در حال دویدن هستید و در واپسین لحظات دست خود را به سمت دوستتان دراز می کنید. بعد کاراکترها را می بینید که از تجربه خود به خاطر روبه رو شدن با مرگ درحال خندیدن هستند. اما همچنان با تکه طنابی که به یک قلاب متصل است در میان زمین و هوا معلق می شوید.

جالب است بدانید که حتی کلویی هم از جهت بذله گویی، حس ماجراجویی و از لحاظ ویژگی های شخصیتی خود تفاوت زیادی با نیتن دریک ندارد. سرانجام بازی با یک سکانس اکشن جذاب که تمام ملزومات سینمای بلاک باستری را در بردارد به انتها می رسد. از نکات مثبت داستان گویی The Lost Legacy که برگرفته از آنچارتد ۴ است می توان به قصه عتیقه ای اشاره کرد که کاراکتر های بازی به دنبال آن هستند. مثل آنچارتد ۴ که در جریان بازی با دو داستان جدا از هم روبه رو هستیم که از لحاظ معنای تماتیکشان به هم مرتبط می شوند.

جزئیات و بررسی گیم پلی طولانی بازی Uncharted The Lost Legacy PS4 کمپانی Naughty Dog
جزئیات و بررسی گیم پلی طولانی بازی Uncharted The Lost Legacy PS4 کمپانی Naughty Dog

اولی به داستان ندین و کلویی مربوط می شود و دومی افسانه های پیرامون عاج گانش را در بر می گیرد. دقیقا مانند آنچارتد ۴ که توانسته بود مخاطب را در مورد داستان ناخدا هنری اوری و شهر لیبرتالیا کنجکاو کند، در The Lost Legacy نیز آن دسته از اتفاقاتی افتاده است که برای خدایان هندی و افرادی که عاج گانش را پنهان کرده اند، افتاده بود از جمله مواردی است که علاقه دارید ته و توی آن را در بیاورید.

جالب است بدانید که دیالوگ های استفاده شده توسط کاراکترهای بازی برای توضیح برخی اتفاقات تاریخی گذشته به هیچ وجه دیالوگ های خسته کننده ای نیستند، بلکه به قدری خوب نوشته شده اند که ناتی داگ با این روش موفق شده تا مخاطبین را به اندازه ی خود کاراکترهای بازی برای پی بردن به داستان عاج گانش مشتاق و کنجکاو نماید. بگذریم که داستان عاج گانش ارتباط نزدیکی هم با داستان شخصی کلویی در این بخش و خود مجموعه آنچارتد دارد که اگر بخواهیم در مورد آن به شما توضیح بدهیم وارد محدوده اسپویل می شویم و از جذابیت بازی Playstation می کاهیم.

در کل اگرچه The Lost Legacy به طور قابل درکی از لحاظ داستانی مانند آنچارتد ۴ قوی و جذاب نیست، ولی در حد و اندازه ای هست که یک بلاک باستر اکشن، بتواند گلیم خودش را خیلی بهتر از سایر فیلم های ژانر خود بیرون بکشد. با تمام وجود توضیحاتی که در مورد بازی The Lost Legacy دادیم به شما پیشنهاد می کنیم که خودتان حتی برای یک بار هم که شده این بازی را امتحان کرده و از آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =