بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man

جزئیات و بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man PS4

بازی spider man اثر کمپانی اینسامنیاک گیمز که به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ ساخته شده است یکی از پرچمداران و نقاط قوت استودیو اینسامنیاک است. داستان بازی حول محور پیتر پارکر است که طی یک اتفاق عجیب قدرت های خارق العاده را بدست آورده است که از بخت خوش مردم نیویورک پیتر این قدرت ها را در راه کمک به مردم استفاده می کند. از نکات مثبت این بازی پی اس ۴ شهری است که در آن به انجام ماموریت می پردازید.

یعنی نیویورک که جزئیاتی خیلی ریز و خارق العاده ای در طراحی آن بکار برده شده است آسمان خراش های بلند ساختمان های کوچک و بزرگ خیابان هایی با ترافیک زیاد و برعکس خیابان هایی خلوت، مردمی که در گوشه گوشه شهر در حال انجام کار های متفاوت هستند از صحبت کردن با همدیگر گرفته و خرید کردن تا صحبت کردن با تلفن همراه و بطور کل تصویر کشیدن یک زندگی روزانه همچنین طراحی ساختمان ها و مغازه های متفاوت و متنوع و جزئیات بکار رفته در طراحی آن ها هرچه بیشتر باعث زنده پنداری شما می شود.

جزئیات و بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man PS4
جزئیات و بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man PS4

به طور قطع پس از تجربه این بازی احساس می کنید خود در حال زندگی کردن در این شهر هستید به علاوه این ها گرافیک فوق العاده این بازی کمک بسیاری به این مساله کرده است گرافیکی که بدون شک از جمله نقاط قوت این بازی است و اگر نخواهیم سختگیری کنیم می توان گفت بدون اشکال است ضمن اینکه بازی گرافیک بسیار خوبی دارد و جزئیات بصورت ماهرانه ای بکار رفته است بازی بسیار روان است.

در این بازی شما در شهر بزرگ نیویورک زندگی می کند شهری که از لحاظ وسعت تمامی ندارد سرعت بالای بازی و سبک مبارزات جذابیت غیرقابل انکاری را به بازی می بخشد. روند کلی داستان این است که اسپایدرمن متوجه خطرات جدیدی برعلیه نیویورک می شود و خیلی زود حمام خونی به راه می افتد که اسپایدرمن به دفاع از شهر برعلیه دشمنان مختلف می پردازد در این بازی هم مثل سری بازی هایbatman باید با دشمنان مختلف و جور وا جوری کلنجار بروید.

در این راه داستان های فرعی زیادی هم وجود دارد که با انجام دادن آن ها امتیاز بیشتری بدست می آورید و به وسیله ی این امتیاز ها می توانید لباس و گجت های مختلفی برای خود بخرید این گجت ها از یکنواختی و خسته کنندگی مبارزات جلوگیری می کند اینسامنیاک تا حد زیادی با اضافه کردن این آیتم ها و قابلیت های اضافی از اشکال یکنواختی مبارزات کاسته با این حال با گذشت زمان کم کم متوجه می شوید هوش مصنوعی استفاده شده در دشمنان این بازی PS4 خیلی پیشرفته نیست و در خیلی مواقع شما با روش های یکسان می توانید دشمنان خود را از بین ببرید.

از جمله ویژگی های دیگر این بازی مکانیسم پرتاب تار اسپایدرمن است که بطرز فوق العاده ای انتظارات را از مرد عنکبوتی بر آورده میسازد شما میتوانید براحتی اجسام اطراف خود را بگیرید و حرکت دهید یا با تار زدن بر روی ساختمان ها جا به جا شوید اما باید مراقب باشید که درست هدف بگیرید وگرنه می افتید در مبارزات هم می توانید با شلیک تار به صورت یا بدن دشمنانتان آنها را از بین ببرید و یا زندانی کنید یا می توانید دشمنانتان را آویزان کنید.
بطور کل در این قسمت هر کاری که فکر کنید میتوانید انجام دهید و مشخص است اینسامنیاک وسواس بسیاری برای این قابلیت به خرج داده است این مکانیسم حتی وقتی در حال سقوط هستید به شما این اجازه را می دهد تا سریع برای نجات خود تار ببافید و روی آن فرود بیاید. بازی از لحاظ صدا نیز دارای کیفیت بالایی است که نمی توان به آن ایرادی وارد کرد موسیقی و ملودی بازی در زمان های گوناگون متفاوت است و هیجان شما را با توجه به سیر داستان کنترل می کند.

جزئیات و بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man PS4
جزئیات و بررسی محتوای جدید بازی Spider-Man PS4

در کل می توان گفت این بازی شما را یاد سری فیلم های اسپایدرمن می اندازد که تونی مگوایر در آن ایفای نقش کرد و با استقبال کم سابقه ای همراه بود باز هم مری جین هست تا پیتر عاشق او باشد و البته دیالوگ های جذابی که در بازی بکار رفته است و روایت داستانی که این بازی دارد باعث می شود به هیچ عنوان صحنه های داستانی آن را skip نکنید چرا که این بازی درست مثل یک فیلم هالیوودی است فیلمنامه و داستان آن چیزی کم ندارد و انگار که روایت جدید از فیلم است که این بار نقش اول آن شما هستید.

کلیدواژه : بازی Spider Man PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =