قوانین فروشگاه اینترنتی مرکز خرید

آخرین ویرایش : ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

خرید و سفارش  |  محتوا و نظرات  |   حریم خصوصی کاربران 

به سایت فروشگاهی مرکزخرید خوش آمدید. امیدواریم که تجربه ی خوبی را در کنار ما پشت سر بگذارید.

تمام فعالیت های جاری در سایت فروشگاهی مرکز خرید منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و کاربر نیز ملزم به رعایت قوانین می باشد. استفاده از وب سایت مرکز خرید به منزله قبول کلیه شرایط مندرج در این صفحه می باشد.

در صورت تغییر قوانین، محتویات این صفحه تغییر خواهد کرد و تاریخ آن در ابتدای صفحه قابل مشاهده است. کاربران موظف هستند که برای اطلاع از قوانین به این صفحه مراجعه کنند تا از تغییرات احتمالی آن آگاه شوند.

کاربران می بایست هنگام ثبت نام و سفارش کالای مورد نظر خود، فرم مربوطه را با اطلاعات صحیح و به صورت کامل پر کنند. درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. همچنین اطلاعات کاربری مشتری باید با اطلاعات کارت ملی وی مطابقت داشته باشد در غیر این صورت، مرکز خرید مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود.

خرید و سفارش

مالیات و ارزش افزوده در فاکتور محاسبه می گردد و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند. در صورتی که ارسال و بیمه حمل کالا یا بسته بندی شامل هزینه باشد، با توجه به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید قابل مشاهده است، هزینه های پیرو به اطلاع مشتری خواهد رسید تا در صورت موافقت مشتری به همراه وجه کالا پرداخت شوند.

١ – فروشنده متعهد می گردد از اطلاعات شخصی و فردی مشتری، در حد اختیار و توان مراقبت کرده و این اطلاعات را کاملاً محرمانه تلقی نماید و آن ها را به هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی مگر با مجوز رسمی و قانونی ارائه نکند.
٢ – فروشنده موظف است اطلاعات دقیق و کامل کالا را در اختیار مشتری قرار دهد.
٣ – فروشنده موظف است کالای سالم و بی نقص را مطابق با آنچه معرفی شده طبق شرایط برای مشتری ارسال کند.
۴ – فروشنده موظف است پس از دریافت فرم و تائید سفارش در زمان هماهنگ شده با مشتری کالای خریداری شده را آماده و در بسته بندی مناسب به دست مشتری برساند. در صورت ارسال سفارش توسط شرکت های پستی، هرگونه تاخیر بعد از تحویل جنس به پست، در طی عملیات پستی به عهده شرکت پستی می باشد.

۵ – در صورتی که کالا در شهر تهران با بسته بندی ظاهری سالم توسط پیک و در سایر نقاط توسط پست تحویل داده شد، در صورت معیوب بودن محتوای داخلی کالا، فروشنده موظف است تا هماهنگی های لازم جهت رفع عیب یا نقص با صلاحدید خود را در کوتاهترین زمان ممکن با خریدار انجام نماید. آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید تا ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش مرکز خرید اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه (صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده) و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش سایت ارسال شود.

۶ – مشتری پس از ارسال کالا نمی تواند درخواست انصراف سفارش دهد و باید اقدام به مرجوع کردن کالا نماید.

۷ – مشتری موظف است هنگام دریافت کالا از مامور پست یا پیک کاملاً آن را بررسی و در صورت مشاهده آثار شکستگی و آسیب دیدگی از قبول آن خودداری کند. فروشنده مسئولیت شکستگی بسته کالا را بعد از دریافت کالا توسط مشتری به عهده نمی گیرد.

 

احراز هویت

فروشگاه مرکز خرید نیاز می داند تا جهت انجام سفارشات، تحویل کالا به مشتری و در صورت نیاز عودت وجه سفارش احراز هویت مشتری حتما صورت پذیرد.

برای سفارش‌هایی با ارزش ۱ تا ۳ میلیون تومان، احراز هویت از طریق تماس با تلفن ثابت مشتری انجام می‌شود. برای سفارش‌های بالای ۳ میلیون تومان، لازم است که عکس «کارت ملی» شخص پرداخت کننده در کنار «کارت بانکی شخص پرداخت کننده» توسط مشتری برای کارشناسان بخش فروش ارسال شود. توجه داشته باشید این دو کارت باید کنار هم قرار گرفته و در قالب یک عکس ارسال شود.  همچنین عکس به‌هیچ‌وجه نباید ناقص یا کراپ شده باشد.

خریدار موظف است هنگام مراجعه مامور پست یا پیک در محل، برای دریافت کالا حضور داشته باشد و در صورت عدم حضور در محل، ظرف مدت تعیین شده در اعلامیه شرکت پست به واحد پستی محل سکونت خود مراجعه و جهت دریافت کالا اقدام کند. بدیهی است در صورت عدم حضور خریدار در محل اعلام شده به هنگام سفارش و برگشت محصول، مسئولیت و هزینه ارسال مجدد با خریدار خواهد بود.

 

برای سفارش هایی که توسط پیک ارسال می گردد (مناطق ۲۲ گانه تهران)، پیک متعهد به تحویل سفارش صرفا در محل درب ورودی اولیه ساختمان به مشتری می باشد. لذا خریدارانی که در مجتمع های مسکونی یا اداری حضور دارند می بایست به درب ورودی ساختمان مراجعه کرده و محصول را تحویل گیرند.

– خرید کالا برای مشتریان در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز قابل انجام است اما ارسال سفارشات فقط در طی ساعات اداری روزهای کاری میسر می باشد. روزهای کاری از روز شنبه تا پنج شنبه، به استثنای تعطیلات رسمی در کشور است.

–  سفارش‌‏های ثبت شده از سوی مشتری به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. در صورتی که کالایی پیش از به روزرسانی موجودی سایت مرکز خرید به پایان برسد و مشتری در این زمان اقدام به خرید کالا کرده باشد، سفارش از سوی مرکز خرید لغو گردیده و مبلغ به حساب مشتری عودت داده می شود.در صورت ناموجود بودن کالای مورد سفارش مشتری، امکان لغو و یا جایگزینی سفارش با کالایی دیگر برای مشتری میسر می باشد.

–  در صورت بروز مشکل در پرداخت نهایی مشتری ،اتمام موجودی کالا و یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده تا کمتر از ۷۲ ساعت به حساب مشتری واریز خواهد شد.

–  در صورتی که قیمت کالا اشتباه ثبت شده باشد و یا ارزش کالا با نوسان قیمت بازار همخوانی نداشته باشد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، مرکز خرید حق ابطال سفارش را دارد و باید در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده از سوی مشتری واریز ‌نماید.در صورت تمایل مشتری برای خرید کالا با قیمت به روز شده و با هماهنگی مشتری کالا با قیمت جدید سفارش می تواند ثبت شود و مشتری می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

در صورتی که شخص تحویل گیرنده سفارش خود مشتری ثبت شده در سایت نمی باشد، هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد که با اطلاعات ثبت شده در فرم سفارش همخوانی داشته باشد.

–   پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق تحویل اکسپرس ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از پنج میلیون ریال است، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.

محتوا و نظرات

١ – خدمات و محتوای وب سایت، تنها برای استفاده شخصی و غیر تجاری شما عرضه شده است. هر گونه سوء استفاده از محتوای سایت مرکز خرید پیگرد قانونی داشته و هیچ فرد حقیقی، حقوقی یا وب سایتی به هیچ عنوان نمی تواند از اطلاعات موجود در وب سایت برای فروش، تولید مجدد یا ایجاد ترافیک در وب سایت خود استفاده کند. در صورت تمایل به استفاده از سرویس ها و محتویات وب سایت جهت مقاصد تجاری باید با مدیریت مرکز خرید هماهنگ شود. استفاده از محتویات مرکز خرید برای وب سایت ها و وبلاگ های شخصی تنها به شرطی که منافع تجاری مد نظر نباشد با ذکر منبع و آدرس وب سایت مجاز است.

٢ – محتوای موجود در مرکز خرید از منابع معتبر، مرتبط و شرکت های سازنده محصولات جمع آوری، ترجمه و در وب سایت قرار داده می شود. ممکن است اطلاعات، محصولات و سرویس های موجود یا ارائه شده در سایت مرکز خرید در مواردی غیر دقیق یا دارای خطاهای نگارشی باشد. مرکز خرید مسئولیتی را در قبال اطلاعات اشتباه ارائه شده بر عهده نداشته و به طور مداوم اطلاعات و محتویات وب سایت را به روز خواهد کرد.

۳ –فروشگاه مرکز خرید ممکن است دارای لینک هایی به وب سایت های دیگر باشد. مرکز خرید هیچگونه مسئولیتی در قبال محتویات این وب سایتها از جمله لینک های قرار گرفته در این وب سایت ها ندارد. سایت مرکز خرید این لینک ها را برای سهولت کار شما فراهم کرده و وجود هر یک از این لینک ها به معنای تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان سایر وب سایت ها نمی باشد.

۴ – سایت مرکز خرید هیچ گونه مسئولیتی در قبال حذف شدن صفحات وب سایت خود نمی پذیرد.

در بخش نظرات :

  • لطفا نظرات خود را با استناد به تجربه شخصی و یا اطلاعات درست عنوان نمائید.
  • از پرسیدن سوال یا راهنمایی خودداری فرمایید
  • نظرات مغایر با شئون اجتماعی، توهین آمیز و ادبیات غیر محترمانه حذف و به کاربر تذکر داده خواهد شد و در صورت نیاز مطابق قانون برخورد می گردد
  • نظرات با محتوای بی ارزش، تبلیغاتی، یا به زبان غیر فارسی حذف می شود
  • لینک به سایت های دیگر ، تلفن و اطلاعات ارتباطی حذف خواهد شد

 

چگونه میتوانید سوالات بیشتر خود را بپرسید؟

لطفاً سوالات خود را به یکی از روش های ذکر شده در بخش تماس با ما ارسال کنید.
مرکز خرید  از شنیدن هر گونه نظر شما نسبت به سیاست های سایت استقبال می کند. اگر فکر می کنید سایت فروشگاه مرکز خرید به این سیاست پایبند نبوده است لطفاً از طریق ارسال ایمیل با ما تماس بگیرید. ما نهایت تلاش خود در رفع ابهامات و نواقص یا حل مشکلات را در حد توانمان به کار خواهیم گرفت.