در بازی minecraft :Story Mode می‌توان ظاهر شخصیت اصلی را انتخاب کرد

بازی Minecraft Story Mode

روال بازی minecraft :Story Mode بسیار کند و خسته کننده می باشد البته روال کند و آرام در بعضی بازی های نقطه ضعف محسوب نمی شود.

بازی Minecraft Story Mode
بازی Minecraft Story Mode

در بازی minecraft:Story Mode می‌توان ظاهر شخصیت اصلی را انتخاب کرد

براساس جدید ترین اخبار منتشر شده امکان جدیدی به بازی minecraft:Story Mode اضافه شده است که با استفاده از آن بازیکنان می توانند ظاهر شخصیت اصلی بازی را انتخاب نمایند.
استفاده از این قابلیت افزوده شده بازی را برای بازیکنان بسیار جذاب تر و مهیج تر نموده است و موجب شده تا بازی طرفداران زیادی داشته باشد.

استودیو تل تیل که از بهترین استودیو های تولید کننده بازی های ویدیوئی می باشد برای نخستین بار، از چنین آپشنی در بازی های خود استفاده می کند و تصمیم گرفته تا بازی minecraft:Story Mode را به این قابلیت مجهز نماید.

بازی minecraft:Story Mode از بازی های ژانر ماجراجویی-اپیزودیک می باشد که طرفداران خوبی دارد. با استفاده از این آپشن بازیکن می تواند به راحتی جنسیت شخصیت های اصلی داستان را مطابق سلیقه خود انتخاب نماید.

این بازی که از دسته بازی های اپیزودیک می باشد قصد دارد دنیای ماینکرفت را به تصویر بکشد که در آن Jesse شخصیت اصلی بازی می باشد و دارای چندین شکل ظاهری است که بازیکن حق انتخاب یکی از آن ها را برای شخصیت Jesse را دارد.
برای صدا پردازی شخصیت های اصلی داستان بازی از صدا پیشه های بی نظیری استفاده شده است، صداپیشه های متعددی برای این امر در نظر گرفته شد اما در نهایت پاتون اسوالت وکاترین تیبر به ترتیب صداپیشه قهرمان مذکر و مونث بازی ۴minecraft:Story Mode شده اند، همچنین در بازی شاهد صدا پیشگی افراد دیگری مانند اشلی جانسون، اسکات پورتر، دیوفنوی، کوری فلدمن، پل روبنس برای سایر شخصیت های بازی هستیم.

طبق آخرین اخبار فضای مجازی زمان انتشار بازی minecraft:Story Mode در پاییز امسال می باشد ونسخه ای که منتشر خواهد شد قابلیت نصب کنسول های ویندوز، مک، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳، ایکس باکس وان، اندروید وهمچنین ios را دارد وعلاقمندان به این دسته از بازی ها می توانند پس از اعلام تاریخ دقیق انتشار بازی آن را خریداری و نصب نمایند.

استودیو قدرتمند تل تیل بار دیگر با انتشار بازی minecraft:Story Mode بار دیگر به میدان رقابت آمد، این استودیو که یکی از پرکارترین کمپانی های سازنده بازی های ویدیوئی می باشد تنها با گذشت مدت کوتاهی از شروع به کار خود به محبوبیت فراوانی دست یافت و بازیکنان زیادی علاقمند بازی های جذاب این کمپانی هستند.

استودیو تل تیل تلاش های فراوانی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت انجام داده است و در کنار تولید بازی های فوق العاده بی نظیر سبک جدیدی ارائه داده است که برگفته از سبک ادونچر می باشد و تحولی عظیم در صنعت بازی های ویدیوئی محسوب می شود اما آنچه که باعث شد بازی minecraft:Story Mode چندان موفق نباشد استفاده فراوان و پشت سرهم از فرمول ها و تکنیک های موفقیت در بازی های گذشته این کمپانی می باشد به گونه ای که در این بازی هیچگونه جذابیتی احساس نمی شود و همه چیز سبک و حالتی یکنواخت و تکراری دارد. بازی ماینکرفت نه تنها در بخش داستانی ضعیف عمل نموده است بلکه در تمامی بخش ها نیز نقص ها و مشکلات متفاوتی دارد.

بازی ماینکرفت به قدری ضعیف عمل نموده است که حتی بازیکنان و علاقمندان به سری بازی های این استودیو از روند این بازی اعتراض دارند و تنها مشاهده اپیزود اول بازی برای آن ها کافیست که متوجه شوند بازی بیشتر هدف کسب درآمد دارد تا سرگرمی وجذب بازیکنان و این امر واقعاً برای استودیو تل تیل یک نا امیدی و شکست محسوب می شود. بازی ماینکرفت از نظر داستان و گیم پلی با سایر بازی های تولید شده توسط این کمپانی متفاوت می باشد.

ماجرای داستان این بازی به ۴ قهرمان اشاره دارد که گروهی به نام The Order of Stone را تشکیل می دهند و قصد دارند طی جریاناتی به نبرد با موجود افسانه ای داستان بروند و او را بکشند و در نهایت به هدف خود می رسند. اما پس از این موفقیت هر یک از اعضای گروه به دنبال سرنوشت خود می روند و گروه از هم می پاشد تا اینکه با گذشت مدتی از این ماجرا گروهی پیدا می شود که می خواهد یکی از اعضای این تیم را ببینید و در طی مسابقه ای به نام Endercon به مبارزه با آن ها بپردازد تا پیروز شود.

جسی یکی از اعضای تیم تازه پیدا شده که بازندگان نام دارد می باشد و بازیکن در بازی به عنوان شخصیت جسی ایفای نقش می کند. داستان بازی به قدری پیش پا افتاده وکلیشه ای می باشد که بعید است بتواند نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کند، از طرفی گیم پلی بازی نیز چندان مهیج و دارای مراحل جذاب نیست به طوری که اتفاقات خاصی در آن رخ نمی دهد که مخاطب را به ادامه بازی علاقمند نماید این در حالی است که سایر بازی های این استودیو دارای داستان و گیم پلی متفاوت وجذابی بودند.

روال بازی minecraft:Story Mode بسیار کند و خسته کننده می باشد البته روال کند و آرام در بعضی بازی های نقطه ضعف محسوب نمی شود بلکه شرایط بازی و گیم پلی آن خواستار چنین سبک آرامی است اما در مورد بازی ماینکرفت واقعاً قابل قبول نمی باشد و هیچ دلیلی نمی تواند کندی جریان بازی را توجیه کند و مطابق با داستان بازی نمی باشد.

بازی ماینکرفت با تمام نقاط ضعفی که دارد اما باز هم تا حدودی بازیکن را درگیر اتفاقات داستان می کند و بازیکن می تواند با انتخاب دیالوگ برای شخصیت ها داستان را به نحوی تغییر دهد که لحظات دوست داشتنی در بازی خلق شود.

در بخش هایی از این بازی شاهد اشارات طنزآمیزی هستیم که تنها برای عده محدودی جذاب خواهد بود وتمامی بازیکنان نمی توانند به خوبی با آن ارتباط برقرار نمایند و این مسئله یکی از بزرگترین مشکلات این بازی می باشد.

در اپیزود اول بازی ماینکرفت موجودات والمان های داستان به خوبی توانسته اند خود را نشان دهند وبا بازیکن ارتباط برقرار نمایند و جذابیت های خود را نمایان کنند که می تواند یکی از نقاط قوت بازی محسوب گردد.

در بازی minecraft:Story Mode محیط، شخصیت ها، طراحی وگرافیک بازی وخیلی از موارد دیگر کاملاً مانند نسخه اصلی ماینکرفت می باشد و برای بازیکنان کاملاً آشنا می باشد وهیچگونه ابهامی وجود ندارد فقط در این بازی شخصیت ها وانیمیشن های بازی نسبت به نسخه اصلی اندکی تغییر یافته وبهتر شده است. تنها وجه تمایز این بازی با ماینکرفت اصلی بخش گیم پلی آن می باشد، در بخش گیم پلی شاهد انتخاب دیالوگ ها توسط بازیکن هستیم، همچنین پازل ها معماهای فراوانی در کنار مراحل دکمه زنی به چشم می خورد. در مجموع می توان گفت که در اپیزود اول اتفاق خاصی رخ نمی دهد وباید در اپیزودهای بعدی بازی منتظر اتفاقات جذاب باشیم. برخلاف سرعت کم بخش داستانی، گیم پلی بازی دارای سرعت مناسبی می باشد وبه سرعت سکانس های دکمه زنی را پشت سر می گذارد.

در اپیزودهای بعدی نیز همچنان بخش داستانی دارای لحظات جذاب نمی باشد وبازیکن بیشتر باید به ساخت وساز وکارهای مشابه با آن بپردازد.

این بازی وبخش داستانی اش همچنان جای پیشرفت دارد ومی تواند بار دیگر افتخاری نصیب این کمپانی مشهور نماید اما شواهد به گونه ای است که انگار واقعاً بازی تنها با هدف کسب درآمد و پول ساخته شده است.

عجله وبی دقتی سازندگان این بازی موجب شده است که بازی جدی و متفاوت مانکرفت احمقانه به چشم آید وبسیار بی محتوا باشد.

استودیو تل تیل با انتشار این بازی دقیقاً مشخص ننموده است که بازی برای چه نوع رده سنی و چه گروهی از بازیکنان ساخته شده است و توانست تنها نظر افراد محدودی را با این بازی خود جلب کند و طرفداران زیادی نخواهد داشت به گونه ای که برخی از بازیکنان ترجیح می دهند بدون تجربه بازی از خیر آن بگذرند.

با وجود اینکه در اپیزود اول بازی اتفاقات جالبی رخ نداده است وبازی بسیار بی محتوا می باشد اما همچنان می توان امید داشت که در اپیزودهای بعدی شاهد اتفاقات خوبی در بازی باشیم که بتواند بازیکن را به ادامه بازی علاقمند نماید اما با این وجود باز هم گیم پلی بازی همچنان مشکل خواهد داشت و خالی ازایراد نیست.

بازی Minecraft Story Mode
بازی Minecraft Story Mode

این بازی قصد دارد در ۵ اپیزود متفاوت دنیای جذاب بازی های ماینکرفت را به تصویر بکشد وبازیکن را در نقش جسی قرار دهد که می خواهد دنیا را نجات دهد. بازیکن با قرار دادن خود در نقش جسی باید راهی پر از هیاهو و ماجرا بگذراند تا بتواند زنده بماند و بازی کاملاً انتخاب محور می باشد به گونه ای که تصمیمات بازیکن ادامه راه بازی را می سازد.

بزرگ ترین و واضح ترین مشکل بازی minecraft:Story Mode داستان آن می باشد که هیچ حرف خاصی برای گفتن ندارد و به موضوع خاصی اشاره نمی کند در حالی که آنچه باعث مشهور شدن بازی های گذشته این کمپانی شده است داستان سرایی قوی آن ها می باشد و می توان گفت گیم پلی و سایر بخش های بازی نقاط خیره کننده و منحصر به فردی نداشته اند بلکه فقط داستان بازی آن ها را جذاب نموده است. اما متاسفانه بازی ماینکرف از بخش داستانی خوبی نیز برخوردار نیست و همین مسئله موجب شده است که بازی بسیار ضعیف عمل نماید.

در پایان باید گفت که پس از انتشار دو اپیزود کاملاً بدون محتوا از این بازی دیگر وقت آن فرا رسیده است که استودیو تل تیل روش خود را تغییر دهد و با تکیه بر شهرت خود اقدام به تولید چند بازی به صورت همزمان بدون پرداختن به جزئیات ودقت روی هر بخش آن ننماید که بازیکن با تجربه آن ها احساس خوبی نداشته باشد. داستان بازی minecraft:Story Mode به شکلی است که بازیکن می تواند حس متفاوتی را تجربه نماید و در برخی صحنه های بازی با اتفاقات خنده داری روبرو شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 3 =