۱۰ نکته مهم درباره بازی PES 2018

همیشه رقابت بین بازی PES و FIFA داغ بوده است. پی اس از زمان های قدیم با ساخت سری بازی های فوتبال توانسته است طرفداران خود را کسب کند. مشکلات عدیده ای در پی اس وجود دارد که خیلی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. عدم استفاده از نام و کیت تیم های اصلی باعث شده است تا یک نقطه ضعف مهم بر کمپانی کونامی باشد. پی اس ۲۰۱۸ آخرین نسخه از سری بازی این شرکت می باشد که عرضه شده است. آیا پی اس می تواند با داشتن ضعف های بزرگ با فیفا که یک غول فوتبال می باشد رقابت کند؟ در این نوشته می خواهیم ده نکته در مورد بازی PES 2018 برای شما بیان کنیم.

ستارگان بارسلونا روی کاور بازی

شاید بدانید که شرکت کونامی قرارداد چند ساله ای با باشگاه بارسلونا و ستارگان این باشگاه عقد کرده است که هر سال ستارگان بارسلونا بر روی کاور بازی قرار می گیرند. این امر باعث شده است تا شرکت رقیب یعنی فیفا بیکار ننشسته و از کریس رونالدو برای کاور بازی فیفا ۱۸ استفاده کند. در کاور بازی پی اس ۲۰۱۸ بازیکنان بزرگی نظیر، لیونل مسی، رافینیا، اینیستا، لوئیز سوارز و نیمار قرار دارند. در تیم های به کار گرفته شده در این بازی اکثر آنها دارای لیسانس اصلی نیستند. خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند که این بازی مخصوص باشگاه بارسلونا می باشد.

ورزشگاه نیوکمپ

علاوه بر بازیکنان و ستاره های بارسلونا که بر روی کاور بازی قرار دارند ورزشگاه مخصوص بارسلونا با نام نیوکمپ به صورت کاملا انحصاری در این بازی قرار گرفته است. همین امر باعث شده است تا خیلی از افراد به سراغ پی اس ۲۰۱۸ بیایند چرا که پی اس ۲۰۱۸ ارادت خاصی به باشگاه بارسلونا داشته است. آیا به نظر شما ورزشگاه معروف بارسلونا به صورت انحصاری برای تمایل به بازی پی اس ۲۰۱۸ کافی است؟

نسخه کنسولی بازی بهتر است

خیلی از سال ها که کونامی در حال ساخت بازی فوتبال بوده است، افرادی که از پی سی به سراغ این بازی می رفتند از ضعف فنی آن صحبت می کردند. ضعف فنی که به نسبت کنسول ها بسیار مشهود بوده است. کونامی قول داده است که نسخه ویندوز این نسخه کاملا رقابتی با نسخه های کنسولی باشد. اما باز هم با توجه به پیش نمایش بازی ها می توان نتیجه گرفت که زیبایی های بصری در کنسول های نسل هشتم بهتر است.

این بازی دو هفته زودتر از FIFA 18 عرضه می‌شود

کونامی به دلیل اینکه خود را ناتوان در رقابت با رقیب خود می بیند بازی خود را دو هفته زودتر از فیفا منتشر می کند. این مسئله در مورد تمامی نسخه های پی اس صدق می کند. می دانیم که فیفا پس از عرضه تا چندین ماه جزو پرفروشترین ها می باشد پس پی اس با این کار می خواهد فروش خود را تضمین کند.

این بازی برای کنسول سوئیچ عرضه نخواهد شد

کنسول نینتندو سوئیچ مدت هاست که به بازار آمده است، فیفا اعلام کرده است که نسخه ۱۸ را برای این کنسول منتشر می کند. اما کونامی طبق خبرها نشان داده است که بازی پی اس ۲۰۱۸ برای نینتندو سوئیچ منتشر نمی شود. کونامی همچنان منتظر پیشرفت روزافرون کنسول نینتندو سوئیچ می باشد تا اگر بتواند به رشد خود ادامه دهد نسخه ۲۰۱۹ را برای این کنسول منتشر کند.

در تونل‌ های ورزشگاه قدم بزنید

کونامی با درس گرفتن از سال های گذشته در این نسخه سعی کرده است تا موارد حاشیه ای را به بازی خود اضافه کند تا بتواند با فیفا رقابت کند. تونل هایی طراحی شده است که به مانند ورزشگاه آنفیلد و نیوکمپ می باشد. بازیکنان قبل از ورود به بازی از نمای داخل تونل نمایش داده می شوند. حس واقعی بودن را در این مورد می توان لمس کرد.

یوسین بولت

کسانی که بازی را پیش خرید می کنند قطعا دارای امتیازات بیشتری نسبت به سایرین می باشند. کونامی تصمیم گرفته است کسانی که بازی را پیش خرید کنند به عنوان جایزه و پاداش در بخش مای کلاب یوسین بولت را دریافت کنند. یوسین بولت دونده معروف می باشد که هوادار فوتبال نیز می باشد. باید دید عملکرد یوسین بولت به نسبت بازیکنان مطرح دنیا در بازی پی اس ۲۰۱۸ چگونه خواهد بود.

دیگو مارادونا

شاید اطلاع داشته باشید که در چند ماه گذشته دعوای حقوقی زیادی بین مارادونا و شرکت کونامی شکل گرفته است. با توجه به این موضوع کونامی بدون درنظر گرفتن شرایط بحرانی ممکن مارادونا را در بازی طراحی کرده است. مشخص نیست که مارادونا در بخش مای کلاب در دسترس می باشد

مکانیزم جدید ضربات آزاد

فیفا در یک ترفند جالب در نسخه ۱۷ خود تمامی طراحی کرنر و ضربات ایستگاهی خود را از نو بازنویسی کرده است. کونامی به تقلید از رقیب خود در نسخه ۲۰۱۸ این تغییرات را اعمال کرده است. شاید اولین تغییری که به چشم می خورد نحوه شروع بازی می باشد. همانطور که می دانید در این روزها برای شروع بازی یک بازیکن در محل وسط زمین قرار می گیرد. پی اس ۲۰۱۸ بدین گونه آغاز می شود. تغییرات زیادی در نحوه کرنر و ضربات ایستگاهی در بازی اعمال نشده است اما تعامل بیشتری بین توپ و بازیکن در هنگام ضربه ایجاد شده است.

تحول بخش Master League

فیفا با قرار دادن بخش Career در نسخه خود توانسته است طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند. هر چند که این بخش فیفا هنوز به صورت کامل نیست و نواقصی دارد اما بسیار جامع تر از بخش مستر لیگ پی اس می باشد. مستر لیگ به مانند یک کپی نصف و نیمه از بخش Career فیفا می باشد. منو ها در این بخش کاملا بازطراحی شده است و سیستم نقل و انتقالات بازی که در سری قبلی بسیار گنگ و گیج کننده بوده است جای خود را به یک سیستم منطقی و متفاوت داده است تا پلیرها در انجام بازی سردرگم نشوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 2 =