بهترین بازی های Oculus Quest 2 در سال ۲۰۲۲

قبلاً انتخاب بهترین بازی های Oculus Quest 2 کاری آسان بود، اما با گسترش و توسعه این پلتفرم و چیزی که امروزه Meta Quest 2 نام گرفته، چنین تصمیمی کمی سخت و دشوار شده است. این امر به لطف وجود بازی های بسیار زیادی است که می توان از بین آن ها انتخاب کرد. این بازی ها از عناوین اختصاصی واقعیت مجازی تا بازی های کلاسیکی که در واقعیت مجازی بازسازی شده اند و بازی های موفق بزرگ را شامل می شوند. شما می توانید بازی های واقعیت مجازی رایانه ای را با Oculus Quest 2 انجام دهید، که اتفاقاً انتخاب ما برای بهترین هدست واقعیت مجازی است که در حال حاضر می توانید خریداری کنید.

به این ترتیب، در زیر می توانید مجموعه ای از بهترین بازی های ۲ Oculus Quest که برای خرید در دسترس هستند را مشاهده نمایید.

بهترین بازی های Oculus Quest 2

انتخاب بهترین بازی های Oculus Quest 2 به شدت به نوع بازی هایی که می خواهید انجام دهید، بستگی دارد. توجه کنید که وقتی تمام حرکات را بلد باشید، این روند ممکن است کمی تغییر کند؛ طرفداران بازی های ترسناک ممکن است متوجه شوند که مقابله با جامپ اسکرها (حمله در بازی ها) را خیلی راحت ندانند و همه چیز جلوی چشم شما اتفاق خواهد افتاد. با این حال، بازی های زیادی وجود دارند که می توانند از تنظیمات واقعیت مجازی استفاده کنند، در نتیجه ناامید نخواهید شد.

اگر به بازی های اکشن و پرسرعت علاقه دارید، مثلاً Population:One شما را در چرخش منحصر به فردی در مفهوم بتل رویال قرار داده و به شما اجازه می دهد از سطوح مختلف حرکت کرده و مبارزه کنید. طرفداران مبارزه نیز از فیزیک SuperHot VR لذت خواهند برد. با این حال، Half-Life: Alyx مسلما یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی است، پس اگرچه ممکن است نیاز به خرید آن از طریق استیم داشته باشید، اما احتمالا از خرید پشیمان نخواهید شد.

برای بازی هایی با سبک مبارزه کمتر، می توانید Beat Saber را چک کنید، که Guitar Hero را به دنیای مجازی منتقل خواهد کرد. واقعیت مجازی به شما اجازه می دهد از فعالیت های مختلف در اتاق راحت خود لذت ببرید. بازی های واقعیت مجازی گلف (Topgolf)، ماهیگیری (Real VR Fishing) و حتی پینگ پنگ (Eleven Table Tennis) در بین بهترین بازی ها در Oculus Quest 2 قرار دارند.

۱- بازی Half-Life: Alyx

اگر تاکنون بازی ای وجود داشته باشد که بخواهید از آن استفاده کنید تا نشان دهید واقعیت مجازی چه تجربیاتی را می تواند ارائه دهد، half-Life: Alyx همان بازی ای است که باید از آن استفاده کنید. هرچند این Half-Life 3 نیست، اما بازی ای است که توسط Valve و به طور خاص برای هدست های واقعیت مجازی ساخته شده است، هرچند غول های گیمینگ انتظار نداشتند نسخه های زیادی از این بازی به فروش برسد.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Half-Life: Alyx

ممکن است جالب باشد، اما در عین حال نمونه ای جالب و خیره کننده از این هستند که بازی های واقعیت مجازی با داشتن زمان و تخصص توسعه، تا چه حد می توانند خوب باشند. Christopher Livingston در سایت PC Gamer از Half-Life: Alyx برای توجه به جزئیات، تعامل، داستان سرایی، محیط و غیره تقدیر کرده است.

هرچند این بازی یک بازی کاملاً Quest 2 نیست، زیرا در فروشگاه Oculus موجود نیست، اما با استفاده از کابل لینک رایانه برای اتصال Quest 2 به یک رایانه گیمینگ، می توانید از یکی از بهترین بازی های واقعیت مجازی که تاکنون ساخته شده، لذت ببرید.

۲- بازی Population:One

بازی بتل رویال واقعیت مجازی انحصاری Oculus یعنی Population:One علیرغم سبک پر زرق و برق خود، به قدری مبتکرانه است که نمی توان آن را به عنوان یک کلون ساده Fortnite در نظر گرفت. شما و دو هم تیمی خود در یک محیط خصمانه قرار گرفته اید تا به دنبال سلاح ها و تدارکاتی باشید تا آخرین گروه باشید. سلاح های مختلفی وجود دارد که باید از آن ها استفاده کنید و سازه های مختلفی وجود دارد که باید ساخته شوند. با این حال سیستم مبارزه عمودی انحصاری Population:One بخش اصلی بازی را به نمایش می گذارد.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Population:One

هر سطحی که می بینید قابل بالا رفتن است. این باعث می شود درگیری های آتش سوزی ایجاد شود، زیرا تیم ها برای برتری در زمین تلاش می کنند. از موقعیت بالاتر، می توانید از لباس های پرواز برای پرواز در نبردها یا عبور سریع در نقشه استفاده کنید. کل سیستم یک مورد افزودنی منحصر به فرد است که جان تازه ای به ژانر بتل رویال بخشیده است.

دیدن یک بازی در این مقیاس و طرح که به این آرامی در تراشه موبایلی Quest 2 اجرا می شود، قابل توجه و جذاب است. توسعه دهنده BigBox VR علاوه بر کنترل های فشرده و محیط های غوطه ور و چرخه گیم پلی سرگرم کننده، به طور مداوم رویدادهای زنده را برگزار خواهد کرد تا حس تازگی بازی حفظ شود.

۳- بازی SuperHot VR

اگر تا به حال تصور کرده اید که یک هیتمن چند ضلعی در حال عبور از مجموعه ای از محیط های تیره و تار چطور خواهد بود، پس SuperHot VR احتمالا برای شما عالی خواهد بود. این بازی مکانیک اصلی زمانی SuperHot را تنها زمانی تغییر می دهد که شما واقعاً حرکت کنید و آن را به دنیای واقعیت مجازی می آورد. پس وقتی به طور فیزیکی گلوله ای را شلیک می کنید، آن گلوله از حالت خزیدن خود به سمت جلو و با افزایش سرعت پرتاب می شود.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی SuperHot VR

SuperHot در حالت عادی بسیار جالب است، اما از قضا در واقعیت مجازی بسیار پیشرفته تر و پرسرعت تر شده است. ناگهان، شما در میان اکشن های آهسته ای قرار می گیرید که به طرز فوق العاده ای دیوانه کننده است. حتماً باید جایی که در فضا حضور دارید را در نظر بگیرید و به چند قدم جلوتر فکر کنید تا کشته نشوید.

این بازی همچنین بسیار سرگرم کننده است. پرتاب قوی یا حتی شلیک سلاح خودتان به سمت دشمن و تماشای نابودی آن ها ترکیب فوق العاده ای از Jason Bourne ،John Wick و Austin Powers است. فقط بدانید که این بازی می تواند بسیار جذاب هم باشد. اگر فضای کافی در اطرافتان ندارید ممکن است هدف مناسبی به سمت دشمن پیدا کنید که در نهایت در دنیای واقعی به یک دیوار ضربه بزنید!

۴- بازی Beat Saber

در این بازی، شما رنگ های Saber (شمشیر نظامی) را تطبیق می دهید تا بلوک های مربوطه با زاویه درست را برش دهید. علاوه بر افزایش سرعت، خطراتی چون بمب ها و دیوارهایی که باید به صورت فیزیکی از آن ها عبور کنید هم وجود دارند. حاصل، یک تمرین تمام بدن با موسیقی متن EDM هیجان آور است. این یک تجربه جذاب است که فقط در واقعیت مجازی قابلیت موفق شدن را دارد.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Beat Saber

یک حالت کریر تک نفره گسترده وجود دارد که ساعت ها و با نیازهای مختلفی برای شکست کمپین، شما را به چالش می کشد. بازی رایگان به شما اجازه می دهد هر آهنگی که می خواهید را انتخاب کنید و با اصلاح کننده های قابل تغییر برای حمایت یا به چالش کشیدن خودتان از آن ها استفاده کنید.

بازیکنان مبتدی شاید کمک کننده ضریب افزایشی را روشن کنند، درحالیکه بازیکنان خبره فکر می کنند این کار اشتباه است. اخیراً Beat Saber بروزرسانی چند نفره را اضافه کرده تا بتوانید رو در رو با دوستان خود به رقابت بپردازید و ببینید ماهرترین شمشیرزن در گروهتان چه کسی است.

۵- بازی The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints and Sinners اولین بازی تک نفره AAA از Quest نیست. این تلاش هیجان انگیز یک کمپین طولانی، فیزیک های راضی کننده و محیط واقع گرایانه را برای ایجاد تجربه ای ترسناک و کامل ترکیب می کند. شما در New Orleans پر از زامبی دزدکی حرکت کرده، شلیک کرده و راه خود را باز می کنید و هر انتخاب مهمی که انجام دهید عواقبی به همان اندازه سنگین خواهد داشت.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی The Walking Dead: Saints & Sinners

سیستم ساخت پیشرفته به شما اجازه می دهد تجهیزات موقتی را با وزن و مقیاس مطمئن بسازید. درست مانند زندگی واقعی، باید سلاح هایی که با استفاده طولانی مدت، مستعد نابودی هستند به درستی استفاده کنید. بین سلاح های تحقیرآمیز و سیستم استقامت محدود کننده، باید برای تکمیل اهداف بهترین مسیر را انتخاب کنید. رویکردهای مخفیانه شاید سخت تر از انجام یک ماموریت باشند. از سوی دیگر، غلت زدن برای برخورد با اسلحه های شعله ور اغلب شما را در مقابل انبوهی از مردگان بدون سلاح قرار می دهد.

The Walking Dead: Saints and Sinners تعادلی بین غوطه وری و سرگرمی ایجاد می کند که نبود آن در فروشگاه Quest حس می شود. در کنار Half Life: Alyx انحصاری رایانه شخصی، این بازی، بهترین کمپین واقعیت مجازی AAA سراسر جهان است.

۶- بازی The Climb

گاهی به استراحت و دوری از خشونت های مجازی نیاز دارید. این همان جایی است که بازی واقعیت مجازی The Climb از Crytek وارد می شود. توسعه دهنده ای که Far Cry و Crysis را عرضه کرد. محیط هایی که به طور واقع گرایانه توسط CRYENGINE ارائه شده هیجان مربوط به آویزان شدن از صخره ها از Alps تا American Southwest را به شما می دهد.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی The Climb

تمام دوره های بازی، چالش های سختی را ارائه می دهند و نیاز به استفاده از روش های مناسب وجود دارد. چند مسیر در اطراف هر قله وجود دارد که باید با دیدگاه های مختلف از مناظر و دره ها به عنوان پاداش به کاوش آن ها بپردازید. تکمیل موفق یک صعود رتبه شما را بالا برده و اجازه خرید تجهیزات جدید را می دهد. انجام کارهای ناموفق نیز سقوط های ترسناک را به همراه خواهد داشت. The Climb تجربه ای نفس گیر هم از نظر بصری و هم فیزیکی است. اگر به دنبال فرار فیزیکی چالش برانگیز و دوری از کسالت دنیای واقعی هستید، شروع کنید و راهتان را در The Climb ادامه دهید.

۷- بازی Onward

گیم پلی رقابتی ۵ در مقابل ۵ بدون تکرار Onward که با Rainbow Six: Siege همسوتر از Call of Duty است به برنامه ریزی استراتژیک و ارتباطات گسترده ای بین هم تیمی ها برای موفقیت نیاز دارد. تعداد ضربات شما محدود بوده و برای بارگذاری مجدد باید به صورت فیزیکی در اتاق دور بزنید تا تجربه نظامی واقعی تری را داشته باشید. بدون کلمه ای بیشتر می توان گفت که held back by wires بیش از هر هدست واقعیت مجازی دیگری در Quest 2 می درخشد.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Onward

این حس آزادی ناشی از استقلال به شما اجازه می دهد بدون نگرانی در نقشه های رسمی Onward شیرجه بزنید و بخزید. برای اینکه بازی تازه بماند، نقشه های زیادی وجود دارد که توسط جامعه بازی ساخته شده است. هر محیط پر از جزئیات بوده و در طول آتش سوزی های شدید، مکان های زیادی برای پوشش ارائه می دهد. در زیر آتش، دید شما برای شبیه سازی استرس مبارزه کم می شود. درحالیکه این بازی کاملاً همه جانبه است، اما تعامل با همه تجهیزات در سطح بعدی بازی در دسترس است.

هریک از بیش از ۴۰ سلاحی که در Onward وجود دارند به گیره های خاصی برای خالی کردن و بسته شدن گلوله ها برای بارگیری مجدد نیاز دارند. این بدان معنا است که طول می کشد تا کلیپ ها در بخش کناری یا هر گلوله در سلاح هایی مانند شات گان و هفت تیر بارگیری شوند. تجهیزات شما صرف نظر از لوداوت شامل سرنگ تزریق سلامتی روی کمر شما، رادیویی در شانه سمت چپ و تبلتی در پشت شما می شوند. این ابزارها به شما کمک می کند تا هم تیمی های مرده را احیاء کنید و با هم تیمی های خود تماس بگیرید تا از چت های نزدیک استفاده کنید.

۸- بازی Topgolf with Pro Putt

Topgolf به عنوان Pro Putt کار خود را شروع کرد. بهترین بازی مینی گلف واقعیت مجازی که در بازار در دسترس است. با وجود دوره های متنوع، چوب های مناسب و درست و مسیر واقعی توپ ها، این تجربه پس از قرارگیری در زمین گلف واقعی، دومین تجربه جذاب و عالی است. بروزرسانی جدیدی به Topgolf اضافه شده که در آن یک محل برگزاری بازی با چندین چوب از آهنی تا رانندگان جدید اضافه شده است.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Topgolf with Pro Putt

امکان تماشای ویدیوهای یوتیوب روی دیوارهای اطراف و پشتیبانی چند نفره برای حداکثر هفت نفر نیز اضافه شده است. از منوی اصلی، به فضای سبز تمرینی ۱۰۰۰ فوت مربعی، یک حالت کریر و چند نفره دسترسی دارید. حالت های چند نفره مانند Cornhole و Pitch Pong یادآور بازی های آرکید موجود در بازی های Tiger Woods هستند. دستاوردها، سیستم رتبه بندی و تابلوی امتیازات ارزش بی پایانی را به Topgolf داده است. به تنهایی یا با دوستانتان از این تجربه گلف موجود در Quest لذت ببرید.

۹- بازی Until You Fall

مبارزات چالش برانگیز Dark Souls را با روگ-لایک ترکیب کنید و در نهایت Until You Fall را به دست خواهید آورد. با وجود چرخه گیم پلی رضایت بخش، زیبایی های نئونی و موسیقی متن ، این یک بازی واقعیت مجازی به شمار می رود که اصلا نمی دانستیم به آن نیاز داریم. با مجهز شدن به سلاح های دوگانه (شمشیر، گرز یا چاقو) می توانید به بهترین شکل در نبرد با دشمنان مقابله کنید.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Until You Fall

متاسفانه بیشتر زمان شما صرف شکست در نبرد می شود. هر بار که می میرید درک و بینش و بروزرسانی های جدیدی در اختیارتان قرار می گیرد. از حداکثر سلامتی گرفته تا افراد آسیب دیده، این ارتقاء ها می توانند جنگ را به نفع شما تمام کنند. شبیه بازی آخرین راند در مجموعه Civilization، هر راند موفق باعث می شود شکست راند بعدی بازی دشوارتر شود. بی شک نبرد دشوار با رئیسان شما را دیوانه می کند. با تجهیزات بهبود یافته آماده نبرد شوید. اگر عاشق شکنجه بازی های Soulsborne هستید، پس باید آن را بازی کنید.

۱۰- بازی Real VR Fishing

در سمت دیگر بازی های استرس آور، Real VR Fishing وجود دارد که راهی عالی برای بیرون آمدن از جهنم Until You Fall است. در کمال تعجب، این بازی ساده ماهیگیری به لطف محیط های واقعی و مدل های ماهی یکی از بهترین بازی های Quest است. به لطف وجود مرورگر شناور برای آرامش خالص، می توانید هنگام تماشای ویدیوهای یوتیوب ماهی گرفته و استراحت کنید.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Real VR Fishing

دعوت از دوستان برای کاوش و ماهیگیری با شما، باعث می شود این تجربه بهتر شود. هر بازیکن می تواند آواتار، تجهیزات و سطح دشواری خود را شخصی سازی کند که این امر موجب سرگرم شدن تجربه برای ماهیگیران و غیر ماهیگیران می شود. از سواحل استوایی تا خلیج های شهری، آب و هوای پویا و رویدادها شما را غرق خود می کنند. هر ماهی ای که می گیرید را می توانید در آکواریوم خود جمع کنید. این مجموعه و دستاوردها باعث می شود حس رضایتمندی از پیشرفت در بازی داشته باشید.

۱۱- بازی Skyrim VR

هرچند The Elder Scrolls V: Skyrim به سالگرد ده سالگی اش نزدیک می شود، اما این بازی، از آن دسته بازی هایی است که باید در واقعیت مجازی آن را تجربه کنید. برای این کار باید Oculus Quest 2 را به رایانه گیمینگ یا لپ تاپ متصل کنید، البته با توجه به سن بازی نیازی به سیستم های خیلی قدرتمند نیست. این بازی برای استفاده پیشرفته از واقعیت مجازی بهینه نشده است. با این حال، Skyrim VR اساساً به شما اجازه می دهد وارد کشور مجازی با ظاهری فانتزی و شمالی شوید.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Skyrim VR

هرچند Skyrim روی همه پلتفرم ها در دسترس است، اما واقعیت مجازی یکی از جدیدترین و جالب ترین راه ها برای تجربه بازی جهان باز ستاره دار است. این بازی همچنین سبک اجرای بازی را با کنترل های “واقع گرایانه” ترکیب کرده و به شما اجازه می دهد با چرخاندن بازوی خود دراگرها و اژدهاها را از بین ببرید.

حتی با گرافیک های قدیمی مطابق با استانداردهای ۲۰۲۱، هنوز لحظاتی وجود دارد که در آن ها سبک هنری Skyrim و نورپردازی آن مناطق و مناظر زیبایی را به شما ارائه می دهند. این بازی در واقع گریز عالی از سختی های زندگی است. همچنین حالت پشتیبانی نیز از طریق Steam Workshop وجود دارد، که فلش دیگری را به Skyrim اضافه می کند.

۱۲- بازی Resident Evil 4 VR

نکته برجسته در مجموعه زامبی محور این است که Resident Evil 4 در Oculus Quest 2 قابل اجرا و بازی نیست؛ در واقع، مسلما این بهترین دلیل برای خرید Oculus Quest 2 است. هرچند این بازی از لحاظ بصری شما را غافلگیر نمی کند، اما اجرای این بازی در واقعیت مجازی درجه ای از غوطه وری را ارائه می دهد که رسیدن به هر جای دیگری را دشوار می کند.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Resident Evil 4 VR

همچنین با کنترل های حرکتی و ردیابی، Resident Evil 4 VR راه تازه تری برای اجرای بازی را ارائه می دهد و برای بازی ساخته شده تا با واقعیت مجازی متناسب شود تا بازی ای که برای آن ساخته شده، به طرز شگفت انگیزی خوب عمل کرده است. بنابراین اگر به راهی تازه برای اجرای بازی Resident Evil 4 نیاز دارید، به چیزی بیش از نسخه Oculus Quest 2 آن نیاز نخواهید داشت.

۱۳- بازی Microsoft Flight Simulator (2020)

بازی ۲۰۲۰ Microsoft Flight Simulator نه تنها برای سطوح بالای واقع گرایانه آن مورد تحسین قرار گرفته، بلکه یک بازی فوق العاده با طیف وسیعی از هواپیماها برای خلبانی در سراسر جهان است.

بهترین بازی های Oculus Quest 2
بازی Microsoft Flight Simulator (2020)

پشتیبانی واقعیت مجازی را هم به بازی اضافه کنید و بی شک به یک بازی عمیق تر تبدیل خواهد شد. Mike Prospero دقیقا همین کار را کرده و به این نتیجه رسید که این تجربه “مانند اجرای یک بازی کاملاً جدید است”. پس این بازی احتمالا همان چیزی است که می خواهید با Quest 2 انجام دهید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =