بهترین بازی‌ های مخفی‌ کاری پلی‌ استیشن ۴

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

به نظر شما بهترین بازی مخفی کاری پلی استیشن ۴ که تا به حال بازی کرده اید، کدام است؟ پنهان شدن و کشتن مخفیانه دشمنان با اسلحه، قطعا هیجان انگیز خواهد بود. روبرو شدن با دشمنان، انفجار آن‌ها با اسلحه و تکه‌ تکه کردن آن‌ها با شمشیر سرگرم‌ کننده است. اما گاهی می‌خواهید بدون اینکه سر و صدایی ایجاد کنید، کارها را انجام دهید.

بازی‌های مخفی‌ کاری به شما اجازه انجام این کار را می‌دهند. بسیاری از این بازی‌ها شما را مجبور می‌کنند بارها به مبارزه بپردازید، یا حداقل امکان انجام این کار یک گزینه پیش روی شما است، اما بسیاری از بهترین بازی‌های مخفی‌ کاری پلی‌ استیشن ۴ به شما اجازه می‌دهند بدون اینکه دیده یا شنیده شوید، تمام کارها را انجام دهید.

در حالی که بازی‌های سبک مخفی‌ کاری مانند گذشته محبوب نیستند، اما بسیاری از این بازی‌ها در پلی‌ استیشن ۴ در دسترس است. دوست دارید ساکت و در عین حال کشنده باشید؟ لیست زیر را بررسی کنید تا از بهترین بازی‌های مخفی‌ کاری کنسول پلی‌ استیشن ۴ مطلع شده و شاید پس از آن ترغیب شوید یکی دو مورد از آن‌ها را خریداری کنید.

بازی Hitman 3

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

Hitman 3 به نظر ما چیز متفاوتی ندارد، فقط کمی بیشتر به جزئیات پرداخته است که باعث می‌شود کمی عمق و غنی بودن به آن افزوده شود. برای طرفداران این مجموعه هم اصلاً مشکلی نیست؛ این آخرین قطعه از مجموعه سه‌گانه است.

در نهایت، تنها جنبه ناامید کننده بازی Hitman 3 مکان نهایی آن است، که بیشتر شبیه سکانسی از Hitman: Absolution است. با این حال، با وجود هر مکان دیگری که امکانات زیادی را فراهم می‌کنند، این مشکلات هم قابل بخشش است. این احتمال وجود دارد که دیگر نیازی نباشد دوباره Agent 47 را کنترل کنیم. اما با Hitman 3، IO Interactive مطمئن است که این بازی پایان خوبی داشته است.”

بازی Desperados III

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

Desperados III یک بازی سبک مخفی‌ کاری تاکتیکی واقعی است که جدا از مسائل فنی جزئی، تقریباً بی‌ عیب و نقص است. آن‌هایی که به دنبال عنوانی هستند که بتوانند در آن کاملاً خلاقانه عمل کنند، با یاد گرفتن پستی‌ها و بلندی‌ها و جزئیات بازی می‌توانند در آن تسلط پیدا کنند و موارد زیادی را برای لذت بردن در آن پیدا کنند، به خصوص اگر به تم Wild West علاقمند باشند. بازیکنان باید بپذیرند که شکست بخشی از این فرآیند است، زیرا قرار است با کنترل‌های احمقانه گاه‌وبیگاهی روبرو شوند.

بازی Styx: Shards of Darkness

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

بارها حین بازی Styx با خودم فکر می‌کردم “می‌توانستم آن کار را بهتر انجام دهم” یا “دوست دارم بدانم اگر آن لوستر را روی محافظ بیاندازم چه اتفاقی خواهد افتاد” آیا نیازی به کشف جایی وجود دارد که مسیر جایگزین این سطح سخت به کجا می‌رسد، غیر قابل‌ پیش‌ بینی بودن مداوم Styx: Shards of Darkness ما را مجبور می‌کند بارها یک مرحله را تکرار کنیم – حتی اگر نتایج مختلفی هم به دست بیاید.

هر بازی‌ای که به طور فعال شما را وادار می‌کند بازی را مجدداً تکرار کنید، قطعاً کارش را به درستی انجام می‌دهد. Styx: Shards of Darkness به ساخت گیم پلی تقریباً بی‌ نقصی پرداخته که به عنوان نمونه اولیه در طرح مخفی‌کاری عالی برجسته شده، اما شاید کمی در پیشرفت روایت داستان با فقدان و کمبود مواجه باشد.

بازی Shadow Tactics: Blades of the Shogun

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

با در دسترس بودن خدمه جذاب، استراتژی در Shadow Tactics: Blades of the Shogun بسیار عمیق اجرا می‌شود. شما باید الگوهای دشمنان و نقاط دید آن‌ها را بدانید، به دنبال فرصت‌های محیطی باشید و همچنین به دنبال بهترین مسیرها باشید. زمانی که سطح زمین را بررسی کردید، باید از شخصیت مناسب و مهارت‌های مناسبش در موقعیت‌های درست استفاده کنید، به خصوص در نظر بگیرید که استفاده از بسیاری مهارت‌ها تقریباً محدود هستند. تمام این موارد تجربه عمیق و جذاب را ایجاد می‌کند که به ابتکار، صبر و تفکر شما پاداش می‌دهد.”

بازی The Last of Us Part II

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

مبارزه در بازی The Last of Us Part II اجتناب‌ ناپذیر است، اما گاهی اگر مهارت‌های پنهان‌ کاری شما برای کاری مهم باشد، باید از خونریزی دوری کنید. خم شدن روش عالی برای پنهان شدن سریع و در عین حال حفظ دید کم است، اما گاهی همه‌ چیز طبق انتظار پیش نمی‌رود. خوشبختانه می‌توانید دراز بکشید، بازی به شما اجازه می‌دهد در کنار چمن‌های کوتاه، زیر وسایل نقلیه و یا پشت اشیاء کوتاه هم پنهان شوید. حتی می‌توانید حین دراز کشیدن با یک اسلحه دارای صدا خفه کن دشمن را نابود کنید یا یک جنگ را شروع کنید.”

بازی Aragami

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

با طراحی ظریف، گیم پلی خوب و روایتی که شما را درگیر خود می‌کند، Aragami بازگشت خوبی برای نسخه‌های قبلی مخفی‌ کاری کلاسیک به شمار می‌رود. شگفتی‌هایی وجود دارد که ممکن است بسیار تحریک‌ کننده باشند، اما برای قرار دادن لکه سیاه‌ روی این بازی نسبتاً عالی کافی نیستند. از آنجایی‌ که به‌ شدت به عناوین تریپل ای (AAA) عادت کرده‌ ایم، ممکن است به دوره کوتاهی برای تنظیم مجدد نیاز داشته باشید.

اولین بار خودمان هم زیاد مطمئن نبودیم، اما وقتی ساعت‌ها صرف بازی کردیم، فهمیدیم چرا امروز بازی‌های این چنینی خیلی کم شده‌ اند. Aragami بازی‌ای است که سزاوار بودجه بیشتری است و شاید در آینده، این بودجه را به دست آورد. اما فعلاً، هرکسی که به بازی‌های کلاسیک مبتنی بر مخفی‌ کاری علاقمند باشد، باید این بازی را امتحان کند.”

بازی Metal Gear Solid V

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

حتی وقتی این کلمات را می‌نویسیم، می‌خواهیم سری به آن پایگاه بزنیم، زندانی را بدون اینکه کسی متوجه شود بیرون آوریم و چند سلاح ضد هوایی را منفجر کنیم تا حواس نگهبانان را پرت کنیم و بتوانیم جسورانه و با اسب فرار کنیم. هر کسی که به بازی‌های ویدیویی علاقمند باشد باید این بازی را امتحان کند، اما این بازی بیشتر مختص کسانی است که به مخفی‌ کاری و بازی‌های جهان باز علاقمند هستند، زیرا به‌ صورت ماهرانه‌ای ترکیبی عالی از هر دو این سبک‌ها است. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain کار کسی با درجه باور نکردنی از توجه وسواسی به جزئیات است و همه باید در چهارچوب عظیم و گسترده آن قرار گیرند.”

بازی Ghost of Tsushima

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

اگر بازی Ghost of Tsushima زودتر وارد کنسول پلی‌ استیشن ۴ می‌شد، احتمالاً ادای احترام بیشتری هم به آن می‌شد. اما در حال حاضر، در دنیایی که بازی‌های مثل Red Red Redemption 2 و Assassin’s Creed Odyssey وجود دارد، به نظر می‌رسد کمی خسته‌ کننده باشد. با این وجود، این بازی احتمالاً بهترین بازی سامورایی است که تاکنون ساخته شده و اگر به دنبال بازی جهان باز حماسی دیگری هستید که در آن غرق شوید، این بازی ارزش انتخاب شدن را دارد. فقط تا جایی که می‌توانید انتظاراتتان را کنترل کنید.”

بازی Assassin’s Creed Origins

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

دیگر قرار نیست در یک حلقه کوچک در اطراف هدف قرار بگیرید و سعی کنید به مکالمه آن‌ها گوش دهید یا هدف‌های محدود و طاقت‌ فرسای دیگری داشته باشید. در بازی Assassin’s Creed Origins، هر مأموریت یک داستان کوچک و پر از ماجراجویی دارد، مبارزات و شاید کمی کارهای دستی یا جستجویی در هر زمان از بازی وجود دارد. در اکثر موارد، آن‌ها بدون آزمون‌ و خطا هستند، حتی مأموریت‌های اسکورتی هم با توجه به میزان نزدیکی شما به نگهبانان، بسیار ملایم هستند. باز هم، Assassin’s Creed Origins فقط می‌خواهد شما را با سرعت خودتان سرگرم کند و این از همه‌ چیز بهتر است.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

FromSoftware به‌ واسطه Demon’s Souls، Dark Souls، Tenchu و Bloodborne، این کار هنری زیبا و رازآلود را ساخته است. کاری هنری که برای درک کامل و لذت بردن از آن به صبر، دقت، پایداری و استفاده از همه مهارت‌هایتان نیاز دارید. اما واقعاً ارزشش را دارد. Sekiro: Shadows Die Twice یکی دیگر از بازی‌های کلاسیک FromSoftware است.”

بازی Sniper Elite 4

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

Sniper Elite 4 بسیار بهتر از بازی‌های قبلی است و مطمئناً Rebellion بازی خود را یک پله جلو برده‌ اند. البته، داستان در بطن کمپین‌ها هنوز کمی دشوار است، اما چه کسی بازی‌های اینچنینی را برای داستانش انجام می‌دهد؟ ما شخصا این کار را نمی‌ کنیم. چیزی که مهم است این است که تمام پیچ‌ و خم‌ها و پیشرفت‌های گیم پلی Sniper Elite 4 باهم همراه شده و بسته‌ای را ساخته‌ اند که خوب و محکم است و تجربه‌ای را ارائه کرده‌ اند که پر از تنش‌های لذت‌ بخش و ارزشمند است.

علاوه بر این‌ها، ترتیب بندی شلیک‌های عالی قبل از اینکه شاهد تأثیرات وحشتناک روی قربانی‌تان توسط دوربین اشعه ایکس باشید، همیشه بسیار و ترسناک بوده است. کمال آن به دلیل مقدار پارگی صفحه (screen-tearing) و اهداف فرعی تا حدی تکراری از بین رفته است، اما امتحان کردن بازی Sniper Elite 4 به خاطر تک تیراندازی که روی صندلی به بیرون نگاه می‌کند و به دنبال هدف مطمئن بعدی است، بسیار ضروری است.”

بازی Alien Isolation

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

از آنجا که این بازی چند ماه قبل از اینکه GameSpew حتی وجود داشته باشد، بازی در اکتبر سال ۲۰۱۴ منتشر شد، ما هیچ نظری درباره Alien Isolation نداریم. با این حال اگر به بررسی آن هم می‌پرداختیم، احتمالاً خجالت‌ زده می‌شدیم. Alien Isolation بهترین بازی است که تاکنون با مجوز Alien ساخته شده است، در این بازی شما به جستجوی ایستگاه فضایی می‌پردازید و به امید یافتن اطلاعاتی درباره مادر گمشده خود یعنی Ellen Ripley خواهید بود.

تنها مشکلی که وجود دارد این است که یک Xenomorph هم آنجا است و اصرار دارد که زندگی‌تان را به جهنم تبدیل کند. تنها امید شما برای زنده ماندن در این مصیبت این است که مثل یک حرفه‌ای، پنهانی حرکت کنید و در حالی که کاملاً وحشت‌زده هستید باید این کار را انجام دهید. بله Alien Isolation ترسناک، اما بسیار درخشان و عالی است.

بازی Deus Ex: Mankind Divided

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

از زمانی که وارد شهر مرکزی بازی یعنی Prague شدید، آزادی نامحدودی دارید و می‌توانید هرجا می‌خواهید بروید و هرکسی که دوست دارید را بکشید. همچنین تا هر زمان که بتوانید می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را بدزدید. چیزی سد راهتان است؟ آن را هک کنید. دیوار بین شما و آن دسته از سلول‌های زیستی وجود دارد؟ آن را نابود کنید. پلیسی سر راهتان است؟ مشتی به گلویش بزنید!”

بازی Dishonored 2

بازی مخفی کاری پلی استیشن 5

Dishonored 2 یک بازی خوب خونین است که از بسیاری جهات بر اساس بازی‌های قبلی خود ساخته شده است، اما باز هم در موضع خود به شدت گیج‌ کننده است و باعث می‌شود فکر کنید اگر هر سبکی از بازی را انتخاب کنید که جدا از پنهان‌ کاری خالص است، احتمالاً اشتباه کرده‌ اید. من به شما توصیه می‌کنم که صفحه نتایج مأموریت و دستاوردها/غنائمی که از شما می‌خواهند بدون شناسایی شدن یا کشتن کسی بازی را کامل کنید نادیده بگیرید و فقط به جلو بروید، از توانایی‌های خود استفاده کنید، از سلاح‌ها و قدرتتان برای کشف جزئیات دنیای بازی استفاده کنید و در عین حال از آن لذت ببرید. اگر قرار نباشد از ابزارهایی که به شما داده شده استفاده کنید، پس مزیت گرفتن این ابزارها چیست؟”

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =