راهنمای حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

مانند اکثر بازی های Call of Duty، آخرین نسخه، Vanguard، مجموعه ای قوی برای بازی چند نفره دارد که می توانید از آن لذت ببرید. در حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد، لیستی از گزینه های سفارشی سازی و موارد دیگر است. درحالیکه این سری در طول سال ها، بخش نسبتاً زیادی از بازیکنانی که می دانند بازی های چند نفره چگونه کار می کنند را جمع کرده است، افراد تازه وارد ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. فراتر از آن، Vanguard تغییرات زیادی نسبت به بازی های Call of Duty قبلی داشته است، پس بازیکنان کهنه کار باید این بار چیزهای بسیاری را یاد بگیرند.

خوشبختانه، ما لیستی از نکات و ترفندهای بازی چند نفره Vanguard پلی استیشن ۵ را در ادامه گردآوری کرده ایم که شامل حرکات، موقعیت یابی، بارگیری، تنظیمات و موارد دیگر است. ۱۰ نکته ضروری که باید هنگام بازی چند نفره Call of Duty: Vanguard از آن ها اطلاع داشته باشید را ارائه کرده ایم.

۱- FOV و (سایر تنظیمات) را تنظیم کنید

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

مدتی است که سربازان Field of View (FOV) در بازی های Call of Duty روی رایانه شخصی ظاهر می شوند، اما Vanguard اولین بار است که این ویژگی را در کنسول برای ما به ارمغان می آورد. به شدت پیشنهاد می کنیم اسلایدر را بالا ببرید تا از پیش فرض ۸۰ به حدود ۱۰۰ برسد. در اصل، وقتی نوار را به سمت بالا می کشید، باعث می شود میدان دید شما کوچک تر شود و دید وسیع تری از اطراف ارائه می شود.

این عامل اصلی است، زیرا بازیکنان کنسول همیشه هنگام رویارویی با این ها در رایانه شخصی در مضیقه بوده اند. ما دوست داریم از تنظیمات FOV حدود ۱۰۵ استفاده کنیم، اما شما از هر کدام که با آن راحت ترید استفاده کنید. هرچقدر FOV بالاتر باشد، مقدار کوچک نمایی بیشتر خواهد شد، پس چیزی به نام “خیلی بالا” در این ویژگی وجود دارد. جدا از آن، مطمئن شوید که بقیه تنظیمات را هم تغییر دهید، زیرا بسیاری از گزینه ها در حالت پیش فرض ایده آل نیستند.

۲- هنگام تیراندازی از راه دور، سوار شدن سلاح را فراموش نکنید

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

این یک نکته ساده است که بسیاری از تازه واردان از آن غافل می شوند. سلاحتان را روی سطح صافی قرار دهید تا لگد زدن آن به طور قابل توجهی کم شود. ما توانستیم با موفقیت چندین بازیکن را حین اینکه روی یک هدف هستیم، از بین ببریم.

برای انجام این کار، صحنه هایی را هدف بگیرید و در عین حال روی سطح صاف، درگاه، یا در کنار جسم صافی قرار بگیرید و می بینید که اعلان “قرارگیری” ظاهر می شود. روی دکمه فشار دهید تا کارتان شروع شود و تا زمانیکه مناظر را هدف می گیرید، سلاح خود را روی سطح قرار دهید. این کار را هر بار در طول درگیری ها انجام دهید. هنگام نبرد در حدود ۱۵ متری یا بیشتر، ضرورت انجام این کار کمتر است، اما در فواصل دیگر باید هر بار این کار را انجام دهید.

۳- همیشه نیاز نیست از اسلات های پیوست استفاده کنید

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

قابلیت تجهیز ۱۰ ضمیمه سلاح در Vanguard جدید است. این یک تغییر بزرگ است، زیرا در Black Ops Cold War، بیشترین تعداد تجهیزاتی که می توانید با استفاده از Gunfighter Wildcard به آن مجهز شوید، هشت مورد است. با این حال، بر اساس سبک بازی شما، ممکن است استفاده از هر ۱۰ مورد منطقی نباشد. بسیاری از موارد پیوست و ضمیمه دارای معایبی هستند که اکثراً بیشتر از مزایای آن ها است. بنابراین، اگرچه ممکن است استفاده از هر ۱۰ مورد وسوسه انگیز باشد، اما شاید هم خودتان مانع از انجام این کار هم شوید.

برای مثال، اگر تمام تجهیزات و پیوست های شما تا حد ممکن به دقت شما کمک می کنند، اما اسلات بازی دارید که برخلاف دقت شما عمل می کنند، شاید ایده خوبی نباشد که به چیزهای دیگری مجهز شوید. البته همیشه هم اینطور نیست، اما مطمئن شوید که چند پیوست آخر را به دقت ارزیابی کنید، زیرا ممکن است بیشتر از اینکه برایتان خوب باشند، منجر به آسیب شما شوند.

۴- به سرعت مبارزات توجه کنید

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

ویژگی جدید دیگر در Vanguard، سیستم سرعت مبارزات (Combat Pacing) است، که یک تغییر دهنده بازی است. از صفحه اصلی، در سمت راست گزینه Quickplay، گزینه Filter وجود دارد و اگر روی آن کلیک کنید، می توانید بین سه گزینه Tactical ،Assault و Blitz یکی را انتخاب کنید.

Tactical مسابقات کمی کندتر را ارائه می دهد و در طول مسابقه باید با دشمنان کمتری مقابله کنید. این ویژگی به هیچ وجه خسته کننده نیست، اما به شما اجازه می دهد تاکتیکی تر بازی کنید. از سوی دیگر، Blitz دقیقا برخلاف مورد اول است، دارای سرعت آشفته و بازیکنان زیادی در طول مسابقه است. اگر می خواهید نبردی شدید و سریع داشته باشید که در آن هر چند ثانیه یک بار با دشمن روبرو شوید، این گزینه را انتخاب کنید. Assault حد واسط است و سرعت متعادلی دارد. مطمئن شوید که هربار بسته به سبک بازیتان، این ویژگی را تغییر دهید.

۵- حرکت و موقعیت یابی بسیار مهم هستند

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

درحالیکه دقت و مهارت در استفاده از اسلحه برای هر بازی شوتری مهم است، حرکت و موقعیت یابی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این چیزی است که بازیکنان اغلب آن را نادیده می گیرند. نکات بسیاری در یک موقعیت یابی مؤثر وجود دارد و عمدتاً موقعیتی هستند، اما ایده اصلی این است که از عجله بپرهیزید. یکی از چیزهایی که می تواند کمک کند، توجه به هم تیمی ها و مکانی که در آن از بین رفته اند است.

اگر هم تیمی خود را در یک نقشه کوچک دیدید که در سالنی می دوید و ناگهان حذف می شود، باید بفهمید که حریفان از همان راهرو به سمت شما می آیند. روی صفحه نمایش خود به نماد جمجمه دقت کنید که نشانگر مرگ هم تیمی است. به همین ترتیب، اگر تیم شما در یک سمت از نقشه است، یعنی بیشتر رقابت شما در سمت مخالف رخ خواهد داد و این صرفاً به دلیل نحوه عملکرد سیستم پخش شدن است.

نکته اصلی این است که از نشانه های اطراف برای تعیین اینکه باید به کدام سمت بروید (و به کدام سمت نروید) استفاده کنید. کافی است به سمت جلو بدوید و این راهی عالی برای حذف شما است، مگر اینکه یک بازیکن حرفه ای باشید. به جای رو در رو شدن با دشمن، از پشت یا پهلوی آن ها حمله کنید.

۶- در مسابقات خصوصی، از هر وسیله ای استفاده کرده و آن را آزمایش کنید

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

یک مورد مهم در Call of Duty: Vanguard تعداد ضمیمه هایی است که می توانید آن ها را آزمایش کنید. بسیاری از سلاح ها تا ۷۰ ضمیمه مختلف برای باز کردن دارند، که انجام این کار مدتی طول می کشد. از آنجایی که این موضوع می تواند به چندین شکل دربیاید، ایده خوبی است که وارد یک مسابقه خصوصی شوید که در آن تمامی ضمیمه ها به طور پیشفرض باز هستند. به این صورت، می توانید هریک از آن ها را تست کنید و ببینید ارزش استفاده دارند یا خیر. با دیدن نحوه کارکرد برخی از آن ها شگفت زده خواهید شد، درصورتیکه برخی مطابق انتظار کار نمی کنند. در هر صورت، شما قدرت کامل دارید تا در بازی و در مسابقه های خصوصی از آن ضمیمه ها استفاده کنید.

۷- هر اپراتور در راستای سلاح خاصی به شما تقویت XP می دهد

حالت چند نفره کال آو دیوتی ونگارد

اپراتورها در بازی Call of Duty: Vanguard دستخوش تغییراتی شده اند. آن ها حالا سیستم پیشرفت مخصوص به خود، وسایل و ویژگی های دیگری برای باز کردن دارند. یکی از چیزهایی که ممکن است بازیکنان از دست داده باشند این است که هر اپراتور “سلاح محبوب” خود را دارد.

هنگام استفاده یک اپراتور با سلاح محبوبش، XP اضافی و XP سلاح را برای آن سلاح دریافت خواهید کرد. البته که زیاد نیست، اما اگر می خواهید از سلاح های خاصی استفاده کنید، شاید بخواهید آن را با هر اپراتور تغییر دهید تا زمان کمتری صرف رسیدن به سطح حداکثر شود. توجه کنید که برخی سلاح ها این ترفند را دارند، پس به لیست اپراتورها نگاهی بیاندازید تا ببینید این ویژگی روی کدام یک از آن ها استفاده می شوند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 6 =