راهنما کامل و پایانی بازی Deathloop

راهنما بازی Deathloop

راهنما گام‌ به‌ گام و پایانی بازی Deathloop شما را از یک جدول زمانی عبور می‌دهد که در ابتدا دلهره‌ آور است، زیرا سطوح جهان بازی را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید هر قسمتی از آن را در هر زمان کشف کنید. با این حال، اگرچه ممکن است زیاد باشد، اما سرنخ‌های زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را پیدا کنید و شکار visionary ها و روش‌هایی برای کشتن آن‌ها به سرعت شما را در مسیر خوبی قرار می‌دهد که باید آن را دنبال کنید. برای کمک به شما در رسیدن به این نقطه، این راهنمای گام‌ به‌ گام Deathloop را آماده کرده‌ ایم تا بازی را شروع کنید و پایان‌های مختلفی که در بازی می‌توانید انتخاب کنید را هم توضیح داده‌ ایم.

بدیهی است که اسپویل هایی در این راهنما وجود دارد، قبل از پایان هشدارهایی قرار می‌دهیم تا بدون مشاهده تصادفی برخی مطالب، به مطالعه راهنمای گام‌ به‌ گام Deathloop پلی استیشن ۵ بپردازید.

طولانی ترین روز

راهنما بازی Deathloop

برای بخش ابتدایی Deathloop وقتی در سواحل از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید یک کار بسیار ساده را انجام داده و مأموریت خطی اصلی را انجام دهید. با این کار اصول اولیه به شما آموزش داده شده و تمام تجهیزات لازم برای ادامه بازی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

۱. این منطقه را کاوش کنید

راهنما بازی Deathloop

به ساحل بروید، دری را در صخره پیدا کنید. در امتداد راهتان سلاح را بردارید. در داخل تابلوی اعلاناتی با جزئیات همه Visionaries را مشاهده خواهید کرد و اولین Trinket به شما اجازه می‌دهد که پرش دو برابر انجام دهید. زمانی که همه آن‌ها را داشتید، از پله‌های کوچک بالا بروید و کنار درب دیگر، دستگاه Hackamajig را بردارید. از آن برای باز کردن درب استفاده کرده و سپس وارد تونل شوید. در آنجا دری را می‌بینید که با یک کد قفل شده است، اما هنوز این کد را نمی‌دانید، این درب شما را به هدف بعدی می‌رساند.

۲. کد را پیدا کنید

راهنما بازی Deathloop

از آن در می‌توانید بخش پایینی را مشاهده کرده و یک نورافکنی که به چوبی که دهانه را پوشانده اشاره می‌کند را ببینید. به آن سمت رفته و چوب را با ضربه به سمت دیگری پرتاب کرده و مسیر را دنبال کنید. آن مسیر را طی کنید تا با مقداری آب روبرو شوید و یاد بگیرید که آب چگونه ممکن است به شما آسیب‌ زده یا شما را بکشد. مسیرتان را در امتداد چوب‌ها و جعبه‌های درخشان ادامه دهید تا به چند پله شکسته برسید که برای ادامه مسیر باید از روی آن‌ها بپرید.

وقتی در نهایت به سطح زمین رسیدید خانه‌ای را می‌بینید و در مورد نحوه تمرکز و برچسب زدن به دشمنان آموزش می‌بینید. آن‌هایی که می‌بینید را هرطور که دوست دارید نابود کنید و وارد خانه شوید. لازم به ذکر است که این دشمنان نارنجی متالیک با هدست‌های رادیویی می‌توانند زنگ هشدار را به صدا در بیاورند، پس اگر می‌توانید همیشه اول آن‌ها را نابود کنید.

وارد خانه شده و از پله‌ها بالا بروید تا اهرم بزرگی که برای رویارویی با Julianna باید آن را بکشید پیدا کنید. زمانی که این کار را انجام دادید تنها راهتان این است که از پنجره به بیرون پریده و Colt دیگری از یک تایم لاین دیگر را ملاقات کنید. او به شما می‌گوید که کد تونل روی یک کارت‌ پستال است و سپس شما را رها می‌کند. با این کار حلقه مجدداً تنظیم شده و دوباره در ساحل بیدار می‌شوید.

۳. کارت‌ پستال را بررسی کنید

این بخش تا حد زیادی مانند قبل اجرا می‌شود – سلاح را بردارید، به داخل بروید، چیزهای کوچک و هکاماجیک را بردارید، اما با بررسی کارت‌ پستال Blackreef می‌توانید کد تونل را پیدا کنید. این مورد همچنین آدرسی در Updaam را به شما می‌دهد که مقصد بعدی شما است.

۴. Updaam Flat من را پیدا کنید

زمانی که وارد تونل شدید می‌توانید تجهیزات بیشتری بردارید. یعنی یک قمه، سلاح Trinket و چند نارنجک. شما همچنین Colt’s Slab ،Reprise را هم دریافت خواهید کرد که وقتی دوباره مردید شما را زنده می‌کند. پس از آن مرگ، روز دوباره شروع می‌شود.

در این مرحله می‌توانید Updaam را هرطور که می‌خواهید کاوش کنید، اما به خاطر داشته باشید: تا زمانی که توانایی نگه داشتن تجهیزات را باز نکرده باشید، زمانی که حلقه مجدداً بارگذاری شد، نمی‌توانید چیزهایی که پیدا کرده‌ اید را نگه دارید. بنابراین بهتر است فقط به سمت نشانگری بروید که نشان می‌دهد محل اقامتتان کجاست.

مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کنید Spiker روی میزتان است، که اساساً یک تپانچه بی‌صدا برای کشتارهای مخفیانه دوربرد است. گاوصندوقی که باید بررسی کنید، یک وسیله کوچک و یک پایانه رایانه‌ای کوچک است. Minicom را تا آخر ذخیره کنید، زیرا طوری برنامه‌ ریزی شده که به همه هشدار دهد شما آنجا هستید، پس زمانی که آن را خواندید باید در طول مسیر با همه مبارزه کنید.

۵. محل کنترل حلقه را پیدا کنید

زمانی که مینیکوم را خواندید، بهتر است از کنار نگهبانان رد شده و در صورت امکان فرار کنید، زیرا با مبارزه با آن‌ها چیزی به دست نمی‌آورید. به سمت تونل برگردید، به Complex رفته و دنبال Loop Control Center بگردید.

۶. کلید خاموش را پیدا کنید

زمانی که در Loop Control Center قرار گرفتید از در آبی بگذرید (این تنها راهی است که می‌توانید از آن عبور کنید) و Eternalists که داخل پیدا می‌کنید را نابود کنید. “اهرم وسوسه‌ انگیزی” برای کشیدن وجود دارد، پس آن را بکشید تا قبل از اینکه باتری تمام شود، خلاصه فیلمی را مشاهده کنید. باتری را بردارید و آن را در نزدیک‌ترین پایگاه برق که برای تماشای بقیه فیلم مشخص شده شارژ کنید. همچنین یادداشتی کنار کلید وجود دارد که باید آن را بخوانید.

وقتی همه‌ چیز تمام شد، می‌توانید برای کاوش رفته یا به سمت خروجی بروید. دوباره، به سمت خروجی بروید زیرا هرچه زودتر این بخش را تکمیل کنید، زودتر آزادی کامل را به دست می‌آورید.

۷. به دنبال Security Office بگردید

زمانی که Compex را پاکسازی کردید، می‌توانید به Fristad Rock بروید و به دنبال دفتر امنیتی بگردید. به آنجا بروید و در داخل یادداشتی را مشاهده می‌کنید که قدرت‌های Visionaries را نشان می‌دهد و به ترکیب مطمئنی برای بازگشت به محل اقامت را در اختیارتان قرار می‌دهد. این تمام چیزی است که نیاز دارید، پس وقتی آن را تهیه کردید، به سمت خروجی بروید.

۸. گاوصندوق را باز کنید

حالا می‌توانید دوباره به محل اقامتتان برگردید، فقط این اتفاقاً بعداً در همین روز می‌افتد. نگهبانان جدیدی در اطراف هستند پس مراقب باشید. به محل اقامتتان بروید و آنجا Julianna را پیدای کنید که LPP را گرفته است. سپس او به بازی شما حمله می‌کند و همچنین تونل فرار را قفل می‌کند. اگر بخواهید می‌توانید با او مبارزه کنید اما می‌توانید رادیویی بیرون آپارتمانتان را هک کرده و بدوید.

۹. بازگشت صبح

زمانی که غروب از Updaam فرار کردید، روز دیگری را شروع می‌کنید، حلقه مجدداً شروع شده و هر چیزی که برداشته‌ اید از جمله سلاح‌های اصلی از بین می‌روند. البته شما همیشه یک SMG ،Machete ،Slab ،Trinket پرش دو برابر، hackamajig و نارنجک دارید. حالا صبح است و می‌توانید دوباره به سمت آپارتمانتان برگردید و قبل از اینکه Julianna، LPP را بردارد آن را بردارید.

با این کار مکان همه Visionaries و همچنین راهی برای شکستن حلقه مشخص می‌شود. وقتی آن را خواندید، Colt تایم‌ لاین دیگری ظاهر شده و به شما می‌گوید Wenjie را پیدا کرده و Residium را بفهمید. با این کار The Longest Day تکمیل می‌شود.

Ubiquity

راهنما بازی Deathloop

این مجموعه مأموریت‌های بعدی بسیار ضروری است، زیرا بدون آن نمی‌توانید هیچ تجهیزاتی که از هر حلقه پیدا کنید ذخیره کنید. تا زمانی که این کار انجام نشود، هر بار که بمیرید یا روز تمام شود، با تجهیزات و سلاح‌های ابتدایی خود از خواب بیدار می‌شوید.

۱. تحقیقات Wenjie را پیدا کنید

حالا می‌توانید بعدازظهر به آزمایشگاه Wenjie در Complex بروید. زمانی که به آنجا رسیدید چند Wenjie می‌بینید که باید آن‌ها را بکشید، پس مدتی را صرف نابودی چند Eternalists بکنید و سپس با سلاح‌های بهتر وارد شوید.

۲. همه Wenjie ها را بکشید

راهنما بازی Deathloop

زمانی که با Wenjies مبارزه می‌کنید، عجله نکنید و دست‌ و پایتان را گم نکنید. برج‌ها را برای پشتیبانی گیری هک کرده و از نارنجک‌هایتان در محیط استفاده کنید تا تله بگذارید. هر بار که یک Wenjie را بکشید، مسیرهای نوری را مشاهده می‌کنید که به سمت Wenjies دیگر می‌رود و به شما کمک می‌کند همه آن‌ها را پیدا کنید.

زمانی که تمام Wenjies را کشتید، یا در طول انجام این کار، به سمت پایین اتاق اصلی مدور بروید و به دنبال تخته سفیدی باشید که جزئیات آزمایش Residium روی آن نوشته شده است. زمانی که همه Wenjie ها مردند، می‌توانید Residium Harvester کنار تخته را برداشته و بقایای Wenjie’s Residium را جمع کنید.

۳. آزمایش را فعال کنید

وقتی Wenjie’s Residium را برداشتید از آن برای روشن کردن دستگاه کنار تخته استفاده کرده و وارد محفظه شوید. در آنجا باید به یک دکمه شلیک کنید، زیرا از داخل به آن دسترسی ندارید. حالا دستگاه شما را می‌کشد. سورپرایز! نکته مثبت ماجرا این است که وقتی در ساحل بیدار شوید هنوز Spiker خود را دارید و از این به بعد می‌توانید به هر چیزی که پیدا می‌کنید Residium تزریق کنید تا بین حلقه‌ها برایتان باقی بماند. از کشتن Visionaries، Residuum و هرگونه اشیاء درخشانی که در سطح پیدا می‌کنید را دریافت خواهید کرد.

نحوه تکمیل Deathloop

زمانی که Ubiquity را تمام کردید، می‌توانید هرجایی می‌خواهید بروید و هر سرنخی را دنبال کنید. برای شروع بازی سرنخ‌های Visionary و Arsenal به شما داده می‌شود. مورد اول با شکار Visionaries شروع شده و در نهایت با پیدا کردن راهی برای کشتن آن‌ها در یک روز شما را به سمت تکمیل بازی هدایت می‌کند. درحالی‌ که مورد دوم به شما می‌گوید که کجا می‌توانید سلاح و قدرت پیدا کنید.

ابتدا از پس راهنمایی‌های Arsenal بربیایید

زیرا پنج Visionaries قدرتی دارند که می‌توانید بدزدید- Charlie ،Harriet ،Aleksis ،Fia و Egor – ابتدا بهتر است به دنبال قدرت Arsenal باشید، زیرا در واقع می‌توانید به‌ جای سه رهبر Visionaries تعداد بیشتری از آن‌ها را دنبال کنید و همچنان که مسیرتان را طی می‌کنید توانایی‌های بیشتری به دست آورید.

پیشنهاد نمی‌شود در بازی مسیر خاصی را دنبال کنید زیرا راهنمایی‌های جدیدی پیدا کرده و از هر یادداشت، خاطره یا مکالمه می‌توانید چیزهای جدیدی کشف کنید. باید به جزئیات بیشتری درباره راهنمایی‌های Visionary و Arsenal پرداخت، اما در اینجا پیشنهادی برای ترتیب انجام کار ارائه شده است:

  1. راهنمایی‌های خود را با انجام کارهای بیشتر پر کنید
  2. از نظر تجهیزات و توانایی‌ها با قدرت بیشتری شروع کنید

مرحله ۱

ابتدا به دنبال Egor ،Harriet ،Charlie بروید. قدرت Egor’s Aether در اصل نامرئی است، درحالیکه توانایی Nexus متعلق به Harriet به شما اجازه می‌دهد دشمنان را به هم متصل کنید و در نتیجه کشتن یکی از آن‌ها منجر به کشتن بقیه دشمنان متصل به او می‌شود. این شاید بهترین قدرت در بازی باشد که اجازه می‌دهد پنهان حرکت کرده و کل گروه دشمنان را با یک شلیک بکشید.

Charlie نیز Shift را برایتان به ارمغان می‌آورد، که به شما امکان می‌دهد دور خودتان بچرخید و راحت‌تر جستجو کنید. این سه قدرت حداقل چیزی است که برای ادامه بازی به آن نیاز دارید و برای اکثر بخش‌ها، شما را به انتها می‌رساند. Charlie همچنین شات‌گان خاصی را با اثر کند کردن دشمنان و آسیب زیاد و دوربرد رها می‌کند. این سلاحی است که می‌توانید در کل بازی آن را حمل کنید.

مرحله ۲

ظهر به Complex رفته و انبار بزرگ را جستجو کنید که در کوهی زیر مرکز Stabilizer شکل چرخ غول‌ پیکر وجود دارد. همچنین باید متوجه شوید که Eternalists درهای سردابه را باز کرده‌ اند. اگر داخل آن را بگردید در نهایت، دربی پیدا می‌کنید که برای باز شدن به چهار باتری نیاز دارد.

باتری‌ها را پیدا کنید و در داخل، Strelak Verso پیدا خواهید کرد که در واقع بهترین سلاح در کل بازی است. این سلاح، مجموعه‌ای از سلاح‌های دستی دوگانه است که وقتی به صورت دوگانه استفاده شود در فاصله نزدیک بسیار ویرانگر خواهد بود، اما به یک سلاح SMG هم تبدیل می‌شود که اثر خودکاری دارد و زمانی که هدف‌گیری کنید به دشمنان ضربه می‌زند.

مرحله ۳

حداقل یک‌ باره همه visionaries را با هم بکشید. زمانی که لود اوت اصلی از تمام قدرت‌ها و چند سلاح خوب داشتید، به دنبال بقیه Visionaries بروید، البته اگر قدرت‌های آن‌ها را دوست دارید. این به دو معنا است:

  • Fia قدرت Havoc را دارد که یک قدرت مخزن مانند است که مقاومت شما در برابر آسیب و صدمه را تقویت می‌کند. بازی Deathloop عمدتاً یک بازی مخفیانه است، پس نسبتاً محدود بوده و معمولاً بیشتر از اینکه مشکلی را حل شود، مشکلاتی ایجاد می‌کند. به خصوص اگر زمانی که همچنان در حال مبارزه باشید، تمام شود.
  • Aleksis قدرت Karnesis را دارد، که یک توانایی تله کینتیکی است و به شما امکان می‌دهد دشمنان را به اطراف پرت کنید. این توانایی سرگرم‌ کننده ولی محدود است، زیرا فقط می‌توانید یک نفر را برای شروع بازی پرتاب کنید. حتی در صورت به‌ روز شدن هم توانایی جدیدتری نسبت به باقی موارد محسوب می‌شود. Aleksis همچنین در یکی از سخت‌ترین مکان‌ها قرار دارد، زیرا مهمانی شبانه او پر از مهمان‌های مسلح است. پس قطعاً یکی از مواردی است که باید آخرین تلاشتان باشد.

مرحله ۴

با کشتن Visionaries و کشتن مجدد Visionaries که آن‌ها را دارند قدرت‌های محبوبتان را ارتقاء دهید. نکته این است: قرار است بارها و بارها همان افراد را بکشید. تنها راه برای ارتقاء قدرتتان کشتن صاحب آن‌ها است. زمانی که قدرتی را می‌خواهید که قبلاً داشته‌ اید، آن قدرت به‌ روز می‌شود. لازم به ذکر است که به حداکثر رساندن Aether برای توانایی‌هایی که اجساد را پنهان می‌کند و عدم تخلیه قدرتتان ارزش امتحان کردن را دارد. از سوی دیگر، Nexus می‌تواند به‌ روز شود تا هنگامی‌ که افراد را می‌کشید شما را درمان کرده و ارتباط بین اهداف را گسترش دهد.

راهنمایی‌ های Visionary

راهنما بازی Deathloop

چهار راهنمای visionary وجود دارد که می‌توانید برای شروع داستان اصلی پایان حلقه زمانی آن‌ها را دنبال کنید. این‌ها مستقیماً به بی‌ثباتی حلقه و در نهایت اتمام بازی مربوط هستند. زمانی که به کاوش می‌پردازید، اطلاعات و راهنمایی‌هایی به دست می‌آورید که به شما کمک می‌کند مکان Visionary را پیدا کرده و تغییر دهید و در نهایت “روی کاملی” را بسازید و بتوانید همه آن‌ها را در طول ۲۴ ساعت بکشید. با این کار شروع کنید:

  1. Chaos Theory / Bump off Harriet – این مورد در Hanger 2 در Karl’s Bay رخ می‌دهد و شما را در مسیر کشتن VIsionary Harriet قرار می‌دهد.
  2. Radio Silence / Check out the Power Station – این مورد شما را به Power Station می‌فرستد تا بفهمید چرا Julianna نمی‌خواهد شما به آنجا بروید. هنوز مشخص نیست اما در نهایت به خود Julianna می‌رسید.
  3. Lost in Translation / Face Egor – این مورد شامل رفتن به Complex برای پیدا کردن و کشتن Visionary Egor است.
  4. Space Invader / Gatecrash Charlie’s game – این مورد شما را به Updaam می‌برد تا درباره نقش‌ آفرینی اکشن زنده‌ای که Charlies در عمارت خود بازی می‌کند بررسی کرده و در نهایت او را بکشید.

هرچه بیشتر جستجو کنید، اطلاعات بیشتری از شنیدن مکالمات، خواندن یادداشت‌ها و گوش دادن به خاطرات صوتی متوجه خواهید شد. مهم نیست که به‌ طور تصادفی به جستجو می‌پردازید، راهنمایی‌های انبارها را دنبال می‌کنید یا هر کاری می‌کنید، هرگونه کشف، یادداشت، خاطره یا مکالمه‌ای می‌تواند به سرنخ‌های شما اضافه کند.

سرنخ‌ ها visionary

راهنما بازی Deathloop

روی آن تصویر کلیک کنید تا بزرگ شود و به شما کمک کند هر چیزی که شاید از دست داده باشید را پیدا کنید (اما هرگونه کدی را نادیده بگیرید زیرا این‌ها در هر بازی‌ای وجود دارند). زمانی که یک سرنخ و مورد را تمام کردید، آن علامت‌گذاری می‌شود و به شما می‌گوید که باید به دنبال چیز دیگری باشید. زمانی که همه موارد تیک خوردند و منطقه نهایی را باز می‌کنید که به شما نشان می‌دهد باید چگونه حلقه را بشکنید و بازی را تمام کنید.

هشدار اسپویل: مرحله نهایی

زمانی که سرنخ‌های visionary را تمام کردید، مسیر نهایی برای شکستن حلقه به شما ارائه می‌شود. کافی است آن را دنبال کنید و به مرحله پایانی بازی برسید در این نقطه هیچ مسیری برای انحراف وجود ندارد، تنها یک خط مستقیم تا انتهای بازی است.

هشدار اسپویل

راهنما بازی Deathloop

زمانی که در RAK حرکت می‌کنید، با Julianna ملاقات کرده و با او در مورد گزینه‌های خودتان صحبت می‌کنید. این گزینه‌ها کشتن یا نکشتن او هستند، اگرچه یک مورد دیگر هم وجود دارد. همه موارد به شرح زیر است:

۱. Julianna بکشید و خودتان هم بمیرید. ظاهراً این مورد حلقه را شکسته و شما برای آخرین بار با Julianna ناراحتی که راه افتاده و شما را ترک می‌کنید در ساحل بیدار می‌شوید.

۲. Julianna را بکشید و خودتان را خیر. اگر شما Julianna بکشید و کنار بایستید و منتظر بمانید، بازهم در حلقه باقی خواهید ماند.

۳. Julianna را نکشید. هر دوی شما تصمیم می‌گیرد در حلقه بمانید و با هم دوست باشید.

هر اتفاقی که بیافتد، می‌توانید قبل از راه‌ اندازی RAK به بازی در Deathloop ادامه دهید. تنها راه برای بازنشانی پیشرفتتان این است که انتخاب کنید پیشرفتتان را در گزینه‌ها پاک کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دوازده =