معرفی بازی مهیج Hollow Knight و کسب اطلاعاتی در مورد این بازی

Hollow Knight

بازی Hollow Knight یک بازی کاملا مستقل است و به صورت یک نفره میتوان آن را انجام داد. درکل میتوانیم بیان کنیم که این بازی یکی از بهترین های صنعت بازی های رایانه ای است.

Hollow Knight
Hollow Knight

در گام نخست باید ببینیم موضوع و محتوای داستان از چه قراراست: داستان بازی در یک شهر قدیمی و متروک اجرا میشود، فرمانروایی بزرگ و ثروتمند به نامDirtmoth  در شهر نابود شده ما حکمرانی میکرده، بازیکن قرار است وارد این شهر و حکمرانی شده و با خطرات و چالش های زیادی مواجه گردد، ممکن است شکست بخورد ولی عکس این قضیه هم اتفاق می افتد و بازیکن برنده شده و خوشی و ثروت زیادی نصیبش میشود. لازم است یادآوری کنیم که هرکسی جرأت ورود به این قلمرو را ندارد. گیمر باید بررسی کند که این حکمرانی و شهر آن چرا به نابودی کشیده شده است و به دنبال پادشاه و ساکنان شهر باشد.

بازیکن که در بازی شوالیه است متوجه آه و نفرینی بزرگ شده که باعث به فنا کشیده شدن شهر می شود. او خود را برای یک کشف و جستجو مهیا میکند. بازی Hollow Knight بر مبنای گرفتن روح است، هر گونه امتیازی که به دست می آورد به شکل روح نمایان میگردد. مبارزه ها سخت هستند اما بسیار شیرین به صورتی که بازیکن دوست دارد به مبارزه دشمنان بیشتری بپردازد.

در قدم بعد می بینیم که بازی از چه سبک و سیاقی ساخته شده است؟

سبک بازی Hollow Knight

این بازی به سبک ماجراجویانه و اکشن، در سال ۲۰۱۷ و به وسیله استودیوی Team chery ساخته و منتشر شد. جالب است بدانیم بازی Hollow Knight اولین تجربه این استودیو استرالیایی است و توسط سه تن از طراحان آن ساخته شده است. در آن سال بازی، علاقه مندان زیادی را به طرف خود کشید، همچنین جوایز بسیاری را نصیب خود کرد. بازی مذکور به طور مداوم به روز رسانی و آپدیت میشود و مورد حمایت شرکت سازنده خود قرار دارد.

همان طورکه همه مخاطبان بازی های رایانه ای مطلع هستند هر بازی برگرفته از فیلم یا بازی دیگری است، این بازی هم از دارک سولز الهام گرفته است.

بازی شروع ساده ای دارد ولی همان شروع هم گیمر را مجبور به ادامه دادن راه میکند، البته کم کم که در راستای خط بازی پیش میرویم، انقدرهیجان انگیز و جالب میشود که از شروع بازی هیچگاه پشیمان نخواهیم شد. مسئله دیگر اینکه گرافیک، طراحی های محیط، جو و انواع مبارزه ها و سطوح مختلف و موسیقی شگفت انگیز آن به گونه ای طراحی شده که حتی از زیر ذره بین منتقدان هم سربلند بیرون آمده است. فروش بیش از یک میلیونی آن  در نسخه اول گواه محبوبیت بالای آن را می دهد. 

این بازی نیاز به صرف مدت زمان زیادی دارد، هرچه قدر زمان میگذرد خبری از خستگی ناشی از بازی کردن نیست و از جذابیت خود نمیکاهد.

مکالمه هایی در اواسط بازی قرار دارد که افراد فرعی بازیHollow Knight داستان و بخش ها را روایت میکند. از ویژگی های مهم و قابل توجه بازی این است که شاید المان ها شبیه هم هستند؛ مانند آیتم ها و جادویی که از همان ابتدا به شوالیه داده میشود، پریدن و حمله کردن، اما هیچکدام تکراری نیستند. امتیاز در بازی نماد روح است. بازی در محیطی باز اجرا میشود، و بر محوریت بازیکن انجام میشود، بازیکن که در لباس شوالیه است خود تصمیم میگیرد به کدام سو حرکت کند، از چه نوع مبارزه ای استفاده کند، او تصمیم میگیرد چطور بازی را پیش ببرد و….

بازی Hollow Knight به صورت علنی برای کنسول های خانگی چون ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در تاریخ بیست و پنج سپتامبر ۲۰۱۹ معرفی شد و عرضه میشود، با هر آپدیتی بسته های الحاقی و مأموریت ها و چالش های جدید عرضه گردیده است. اکنون نسخه های مختلف این بازی برای پلتفرم های رایانه های شخصی، مک و لینوکس و نیتندو سوییچ در دسترس علاقه مندان به بازیهای رایانه ای قرار دارد. مدیریت شرکت تم چری از همکاری خود برای عرضه نسخه فیزیکی بازی بر روی کنسول های نسل هشتمی با شرکت بزرگ Skybound خبر داد. این خبر برای دوستداران بازی، بسیار خوشحال کننده و مسرت بخش بوده است.

اکنون بیانه هایی که شرکت های مذکور برای اجرا و تهیه این نسخه اعلام کرده اند را برای اطلاع بیشتر می آوریم:

مدیرعامل شرکت اسکای باوند گیمز، آقای ایان هاو بیان کرد که: بازی Hollow Knight وDeath’s Gambit از بهترین بازی های مستقل در میان استودیوهایی که مستقل کار میکنند، هستند. ازهمکاری با استودیوهای تیم چری، وایت رابت و ادالت سویم برای منتشر کردن بازیهای آنها بسیار خشنودیم.

تیم چری هم در مقابل این حرف این هاو در قامت قدردانی برآمد و گفت: اسکاند باوند با تجارب و تمرکز روی کیفیت کاریشان ما را سریعا تحت تأثیر قرار دادند. ما بی صبرانه منتظریم که آنها نسخه نهایی Hollow Knight در دسترس طرفداران قرار دهند.

Hollow Knight
Hollow Knight

بازی Hollow Knight یک بازی کاملا مستقل است و به صورت یک نفره میتوان آن را انجام داد. درکل میتوانیم بیان کنیم که این بازی یکی از بهترین های صنعت بازی های رایانه ای است. گیمر هیچگاه از بازی خسته نمیشود، بلکه تجربه عالی و کاملی برای وی به ارمغان می آورد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =