حل مشکل چشمک زدن کنترلر پلی استیشن ۴

چشمک زدن کنترلر پلی استیشن 4

ممکن است به خاطر اینکه کنترلر خود را روی مبل انداخته اید یا شاید بروزرسانی اخیر سیستم نرم افزار درایور دستگاه را خراب کرده باشید، کنترلتان دچار یک سری مشکل سخت افزاری مثل چشمک زدن (کنترلر پلی استیشن ۴) شده باشد. هرچیزی که باشد، پس از مطالعه این راهنما، احتمالا می توانید مشکل چشمک سفید کنترلر پلی استیشن ۴ خود را حل کنید، البته در صورتی که چیزی درون کنترلر شما نشکسته باشد.

مراحل گام به گام رفع مشکل چشمک زدن سفید کنترلر پلی استیشن ۴

این نکته کاملاً مشخص است اما برای افرادی که نمی دانند می گوییم که قبل از هر کاری کنسول پلی استیشن ۴ خود را ری استارت کنید. احتمالا می دانید که ری استارت کردن باعث می شود کش موقت روی پلی استیشن ۴ شما حذف شده و با خلاص شدن از فایل های خراب (در صورت وجود) سیستم شما به روز می شود.

مرحله اول: کنترلر DualShock 4 را ریست کنید

وقتی کنترلر کنسول پلی استیشن ۴ شما با مشکل چشمک زدن سفید مواجه می شود، اولین مرحله رفع مشکل ری استارت کردن کنترلر است. برای این کار، باید دکمه ریست روی کنترلر را پیدا کرده و با استفاده از یک بازکننده سیم کارت (یا هر چیز تیز دیگری) آن را فشار دهید. تمام کنترلرهای DualShock 4 در سطح پشتی خود و در نزدیکی دکمه L2 و کنار پیچ بالا سمت راست یک دکمه ریست دارند. دکمه ریست را فشار داده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، پلی استیشن ۴ شما بلافاصله خاموش خواهد شد. کابل برق را از پریز دیوار جدا کرده و یک دقیقه صبر کنید.

دوباره همه چیز را به حالت اولیه بازگردانده و پلی استیشن ۴ خود را راه اندازی کنید. اکنون کنترلر سعی می کند دوباره به پلی استیشن ۴ متصل شود. در اکثر موارد، مشکل چشمک زدن سفید کنترلر پلی استیشن ۴ پس از انجام این کار حل می شود.

مرحله ۲: از کابل USB برای اتصال کنترلر به پلی استیشن ۴ خود استفاده کنید

هرچند DualShock 4 برای استفاده به صورت بی سیم طراحی شده (زیرا با یک باتری قابل شارژ عرضه می شود)، اما اگر با اتصال بلوتوث مشکلی ایجاد شود، هیچ اشکالی ندارد که آن را از طریق کابل USB به پلی استیشن ۴ متصل کنید. در اغلب مواقع، مشکل چشمک زدن سفید کنترلر پلی استیشن ۴ ممکن است ناشی از ماژول بلوتوث معیوب در کنترلر باشد و یا ممکن است تداخل زیادی وجود داشته باشد که اجازه جفت شدن کنترلر به کنسول را ندهد.

اگر وقتی کنترلر به کنسول وصل می شود به خوبی کار می کند و مشکل چشمک زدن فقط با یک کابل USB برطرف می شود، بهتر است چند روز قبل از کابل استفاده کنید و پس از آن دوباره سعی کنید آن را به صورت بی سیم متصل کنید. کابل USB را جدا کرده و ببینید آیا کنترلر به طور خودکار کنسول شما را شناسایی می کند و با آن جفت می شود. آیا نور سفید همچنان پس از جدا کردن کابل USB چشمک می زند؟ پس به سراغ مرحله سوم بروید!

مرحله ۳: از کنترلر دیگری استفاده کنید

اگر به کنترلر دومی دسترسی دارید، سعی کنید آن را با پلی استیشن ۴ خود جفت کنید تا ببینید آیا این دسته نیز شروع به چشمک زدن می کند یا خیر. اگر همه کنترلرهایی که به پلی استیشن ۴ وصل می کنید چشمک سفید می زنند، یعنی سیستم عامل یا ماژول بلوتوث کنسولتان مشکل دارد. حالا نمی توانید کار زیادی برای ماژول بلوتوث معیوبتان انجام دهید، اما اگر مشکل از فایل های درایور دستگاه کنترلر باشد، پلی استیشن ۴ خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرده و در نهایت به روزرسانی کل سیستم احتمالا مشکل شما را حل می کند. با این حال، بازیابی سیستم را شروع نکنید، زیرا قبل از شروع بازیابی سیستم، باید کار دیگری را هم امتحان کنید.

تنظیمات و پیکربندی کنترلر معیوب

چشمک زدن کنترلر پلی استیشن 4

اگر کنترلر دوم جفت شده و به خوبی کار می کند، پس وقت آن رسیده کنترلر اول (همانی که مشکل چشمک زدن داشت) را مجبور کنید به کنسول وصل شود. با استفاده از کنترلر دوم، چند تنظیمات را روی کنترلر معیوب انجام دهید تا مطمئن شوید از اتصال مناسب آن مطمئن شوید. از کنترلر دوم استفاده کنید، وقتی پلی استیشن ۴ بوت می شود، مراحل زیر را طی کنید.

  1. وارد بخش Bluetooth Device شوید. این بخش را داخل تب “Devices” در تنظیمات پیدا خواهید کرد. کنترلر دوم شما زیر این تب لیست شده است.
  2. کنترلر پلی استیشن ۴ که چشمک سفید می زند را برداشته و به طور همزمان دکمه های “Share+PS” را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید. کنترلر وارد حالت جفت شدن شده و پس از اینکه این کار را انجام دهید هر دو ثانیه یک بار چشمک می زند.
  3. در تب “Bluetooth Devices”، حالا هر دو کنترلر لیست شده اند (پس از اینکه کنترلر دوم وارد حالت جفت سازی شد). کنترلری که با رنگ سبز نشان داده شده در حال حاضر به کنسول پلی استیشن ۴ شما متصل است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با انتخاب کنترلری که با رنگ سبز مشخص نشده به کنترلر متصل شده و منتظر بمانید تا سیستم با آن جفت شود.
  4. وقتی گزینه آیا می خواهید به دستگاه جدید متصل شوید (کنترلر معیوب) ظاهر شد، “Yes” را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، مشکل چشمک زدن سفید کنترلر پلی استیشن ۴ باید حل شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − یک =