راهنما رزیدنت اویل ویلیج The Mercenaries

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

پس از اینکه Mercenaries Mode از Resident Evil 3: Nemesis به بعد در تمام بازی‌ها وجود داشت، غیبت قابل توجهی در Resident Evil Biohazard پیدا کرد. خوشبختانه، عنوان آخر این فرانچایز یعنی Resident Evil Village حالت محبوب طرفداران را بازیابی کرده است. در راهنما The Mercenaries ، رزیدنت اویل ویلیج بازیکنان را در مقابل انبوهی از دشمنان قرار می‌داد و در عین حال باید به زمانشان هم توجه می‌کردند. هدف نیز رسیدن به بالاترین رتبه ممکن در هر نقشه بود تا جوایز درون بازی منحصر به‌ فردی باز شود. در ادامه نحوه باز کردن The Mercenaries در Resident Evil Village، به همراه برخی استراتژی‌های مفید برای دستیابی به بالاترین امتیازات ارائه شده است.

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

برای باز کردن The Mercenaries در Resident Evil Village، باید کمپین را شکست داد. پس از آن، می‌توانید Completion Points یا CP را به دست آورید تا در Extra Content Shop صرف کنید. نگران نباشید، The Mercenaries تنها ۲۰۰ CP هزینه دارد و پس از تکمیل اولین بازی، حدود ۳۰۰۰۰-۴۰۰۰۰ به دست خواهید آورد. حالا می‌توانید از طریق منوی Bonuses به The Mercenaries دسترسی داشته باشید. درست همان بالا است.

The Mercenaries: مکانیک‌ ها و گیم پلی

هشت مرحله در The Mercenaries وجود دارند که با The Village، The Castle، The Factory و The Mad Village آغاز می‌شوند. این چهار مرحله در سطوح سختی‌های چالش‌ برانگیزتری تکرار شده و The Village II، The Castle II و غیره نامیده می‌شوند. ما به آن‌ها به عنوان “چهار مرحله اولی” و “چهار مرحله دومی” اشاره می‌کنیم. در این مراحل، گوی‌های افزایش زمان و گوی‌های توانایی آبی گسترده شده‌ اند. این، نقش مهمی در دستیابی به امتیازات بالا در The Mercenaries دارد.

پیش از شروع ماجراجویی کشتار Lycan، باید سلاح‌ها، تجهیزات و ارتقاءهایی را از The Duke بخرید. هر مأموریت تعدادی منطقه برای بازیکن دارد که باید پاک‌سازی کنند و بین هر منطقه به The Duke خواهند رسید. Lei خود را عاقلانه صرف کنید و مطمئن شوید قبل از خروج، اسلحه‌های خود را ارتقاء داده‌ اید. مهماتتان را حفظ کنید، از آسیب دیدن دوری کنید و مهم‌تر از همه اینکه کمبوی خود را حفظ کنید. اجازه دهید به بررسی استراتژی‌های محبوب و پرطرفدار بپردازیم.

همه توانایی‌ها و کارهایی که هر یک انجام می‌ دهند

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

حواستان به گوی‌های توانایی آبی که در هر منطقه از The Mercenaries پراکنده هستند باشد. به آن‌ها نزدیک شوید تا آن‌ها را بشکنید و توانایی جدید را به دست آورید. این‌ها مانند مزایا یا افزایش قدرت‌هایی برای Ethan هستند که در مأموریتش برای رتبه SSS به او کمک می‌کند. در اینجا لیستی از هر توانایی در Mercenaries و اینکه هر کدام چه‌ کاری می‌کنند ارائه شده است.

 • Agile: سرعت افزایش پیدا می‌ کند
 • All Brawn: حمله افزایش پیدا می‌ کند ولی سرعت کاهش پیدا می‌ کند
 • Adrenaline: هنگام حمله با اسلحه
 • Blade Master: چاقوها ۵ برابر بیشتر آسیب می‌رسانند
 • Break Shot: حمله اولیه هنگامی‌که HP دشمن کامل باشد آسیب بیشتری می‌رساند
 • Corpse Combustor: دشمنان وقتی با اسلحه کشته شوند، منفجر می‌شوند
 • Fiddle Shooter: هنگام تغییر دشمنان، حمله افزایش پیدا می‌کند
 • Gruesome Gourmet: هنگامی‌که دشمن شکست می‌خورد، HP کمی بازیابی می‌شود
 • Healthy: حداکثر HP افزایش پیدا می‌کند
 • Infighter: حملات نزدیک آسیب بیشتری وارد می‌کند
 • No Brainer: شلیک به سر آسیب بیشتری می‌رساند
 • Out of Reach: حملات از راه دور آسیب بیشتری می‌رسانند
 • Pistol Master: اسلحه کمری آسیب بیشتری می‌رساند
 • Shotgun Master: آسیب شات‌گان افزایش پیدا می‌کند
 • Slow Motion: حرکت دشمنان کاهش پیدا می‌کند
 • Thick Skinned: آسیب‌های وارد شده کاهش می‌یابد

به علاوه، می‌توانید چهار توانایی را با دستیابی به رتبه A در چهار مرحله اول باز کنید. می‌توانید گوی‌هایی را هنگام حرکت فعال کنید و یا قبل از ورود به صفحه انتخاب توانایی، حتی اگر کسری از ثانیه هم‌زمان داشته باشید یک چرخش سریع انجام دهید. این میلی‌ ثانیه‌ها هنگام تلاش برای حفظ کمبو، به سرعت جمع می‌شوند.

چهار مرحله اول

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

اگرچه این چهار مرحله اول مانند قدم زدن در پارک آسان نیستند، اما بسیار راحت‌تر از همتایان دوم خود هستند. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید خرید و ارتقائی ک سلاح تک‌ تیرانداز است. قبل از شروع منطقه جدید، مهمات تفنگ دستی و بیشتر مهمات شات‌گان خود را بفروشید. بازیکنان ماهر می‌توانند اسپری کمک‌های اولیه خود را با Lei اضافی آن هم بفروشند.

بازیکنانی که در هر مرحله به رتبه B برسند، به طور دائم برای آن مأموریت پاداش ۵۰۰۰ Lei را دریافت می‌کنند. برای باز کردن این مرحله جدید، باید در آخرین مرحله‌ای که باز شده به رتبه A برسید. مثلاً، The Village اولین مرحله در دسترس است. برای باز کردن The Castle، باید در The Village رتبه A را دریافت کنید.

زمانی که به رتبه S برسید، جوایز افزایش پیدا می‌کنند. بازیکنان می‌توانند امتیازاتشان را حتی بیشتر برای رتبه‌های SS و SSS افزایش دهند. بعداً به بررسی آن جوایز خواهیم پرداخت. رتبه‌های S در چهار مرحله اول توانایی‌های جدیدی را به شما پاداش می‌دهند. این توانایی‌ها در زیر آورده شده‌ اند:

 • The Village S Rank: Magic Magazine: ظرفیت مهمات دو برابر می‌شود
 • The Castle S Rank: Execution: هنگامی‌ که سلامتی دشمن کمتر از ۳۰ باشد، حمله به شدت افزایش پیدا می‌کند
 • The Factory S Rank: Lightning Speed: سرعت حرکت افزایش پیدا می‌کند، اما آسیب‌های وارد شده هم افزایش می‌یابد
 • The Mad Village S Rank: Masamune: حملات با چاقو ۱۰ برابر قوی‌تر می‌شوند، اما آسیب ناشی از حملات دیگر به شدت کاهش پیدا می‌کنند

نحوه کسب رتبه S (چهار مرحله اول)

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

برای رسیدن به رتبه S در چهار مرحله اول در The Mercenaries، باید تمرکز خود را روی ارتقاء سلاح تک‌ تیرانداز قرار دهید. با فرض بر اینکه شما قبلاً رتبه B را کسب کرده‌ اید و پاداش Lei را دریافت کرده‌ اید، می‌توانید مهمات شات‌گان، مهمات تفنگ دستی و اسپری کمک‌های اولیه خود را به مبلغ ۱۱۲۵۰ Lei بفروشید و حالا ۵۱۲۵۰ Lei دارید که می‌توانید خرج کنید. در ادامه نحوه خرج کردن این مبلغ آمده است.

 • با ۱۵۰۰۰ Lei یک تفنگ تک‌تیرانداز بخرید
 • سرعت شلیک و بازیابی را به حداکثر برسانید
 • ظرفیت مهمات را دو برابر کنید

ما نگران قدرت شلیک سلاح تک‌ تیرانداز در طول این مراحل نیستیم، زیرا به هر دشمن یک تیر شلیک شده و او از پا درمی‌آید. همچنین شما کار را با ۱۰ گلوله در تپانچه خود شروع می‌کنید و در طول راه مهمات تفنگ دستی زیادی را پیدا خواهید کرد. اگرچه احتمالاً زیاد به آن نیاز نخواهید داشت.

همه تلاشتان را کنید تا با این تک‌ تیرانداز قتل‌های چندتایی داشته باشید. اجازه دهید دشمنان در یک راستا قرار بگیرند و سپس در یک زمان دو یا سه نفر از آن‌ها را بکشید. با این کار مهمات شما تا حد زیادی حفظ می‌شوند. قتل‌های چندتایی همچنین به حفظ کمبوی شما کمک کرده و امتیازات شما را ۱.۵ تا ۲ برابر می‌کند.

طرح و نقشه پراکندگی دشمن را به خاطر بسپارید. The Mercenaries هر بار دشمنان را مانند قبل پخش می‌کند، درست مانند Dark Souls. با این حال، آن دشمنان همچنان برای خودشان فکر می‌کنند و ممکن است هر بار به همان شیوه حمله نکنند. به جز دشمنان، Time Extending و Ability Orbs در همان نقاط پخش می‌شوند. با این حال، توانایی‌ها هر بار به صورت تصادفی ارائه می‌شوند.

نحوه پخش شدن دشمنان را به خاطر بسپارید تا بهترین مسیر در طول این سطح را تعیین کنید. احتمالاً می‌خواهید دائماً در حال دویدن و تیراندازی باشید. برای کشتن سریع هر دشمنی که پیش روی شما قرار می‌گیرد خیلی تحت فشار قرار نگیرید. وارد شوید و خارج شوید تا کمبوی خود را افزایش دهید، گوی به دست آورید و از آسیب دور بمانید. با کشتن همه دشمنان در این منطقه امتیاز ۵۰۰۰۰ را دریافت خواهید کرد. زمانی که آخرین دشمن نابود شد، صدایی را می‌شنوید که می‌گوید: “عالی!”.

کشتن همه دشمنان بدون کم شدن کمبو نیز بهترین امتیاز ممکن را به شما ارائه می‌دهد. وقتی صدای گوینده می‌گوید “شگفت‌ انگیز!” متوجه می‌شوید که این کار را انجام داده‌ اید. البته، هرچقدر سریع‌تر بتوانید همه این کارها را کنید بهتر است. بر اساس مدت زمان باقی‌ مانده از ساعت، امتیاز بیشتر دریافت خواهید کرد. مهم‌ترین چیزی که باید قبل از اتمام این منطقه به خاطر بسپارید این است که به‌ هیچ‌ وجه مجدداً بارگذاری نکنید. زمانی که کل منطقه را پاک‌ سازی کردید، دوباره به The Duke بازمی‌گردید. حالا زمان این رسیده که آسیب تفنگ تک‌ تیرانداز را ارتقاء دهید و شات‌گان W870 را بخرید. دوباره، کمک‌های اولیه و مهمات تفنگ دستی خود را بفروشید. با این حال، تمام تیرهای تفنگ خود را نفروشید. حدود ۱۰ تا ۱۵ تیر را نگه‌ دارید.

ظرفیت مهمات خود را در سلاح تک‌ تیرانداز ارتقاء دهید تا مهمات کنونی را پر کنید. به همین دلیل است که نباید قبل از بازگشت به The Duke نمی‌توانید مجدداً بارگذاری کنید. مهمات رایگان است. اگر توانستید، Ammo Capacity و Fire Rate را در شات‌گان جدید خود نیز ارتقاء دهید. The Factory چالش‌ برانگیزترین مرحله در The Mercenaries است. بهترین کاری که می‌توانید برای رسیدن به رتبه S در اولین مرحله Factory (به جز چیزهایی که در بالا گفتیم) انجام دهید به خاطر سپردن مکان Sniper Ammo در نقشه است.

درست قبل از ورود به اتاق The Foundry در شروع Area 1، به سمت چپ خود نگاه کنید تا مهمات را پیدا کنید. سپس، در اتاقی که دشمن Propeller Head در آن پخش شده است، می‌توانید Sniper Ammo را در دیوارهای مارپیچ مانند پیدا کنید.

نحوه به دست آوردن رتبه S (چهار مرحله دوم)

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

در چهار مرحله دوم The Mercenaries در Resident Evil Village سختی افزایش می‌یابد. Ethan از حملات وارد شده آسیب بیشتری می‌بیند و با مواردی که در The Duke وجود دارد به طرز قابل توجهی ناتوان می‌شود. دیگر به تک‌ تیرانداز و شات‌گان دسترسی ندارید. در عوض Magnum و Grenade Launcher را بخرید. با این حال، Magnum تنها با تعداد تیر انگشت‌ شماری همراه است و امکان جمع‌ آوری یا خرید تیرهای اضافی وجود ندارد. از این سلاح عاقلانه استفاده کنید. می‌توانید راند Explosive و Flashbang را بخرید، اما هر سلاح ۵۰۰۰۰ Lei قیمت دارد، این مقدار پول را به‌ هیچ‌ وجه در منطقه اول به دست نخواهید آورد.

ضروری است که دشمنان را با تپانچه خود ضعیف کنید. به پای دشمنان لاغرتر شلیک کنید تا به زمین بیافتند و سپس روی سرشان شلیک کنید. اگر نمی‌توانید از کشته شدن فرار کنید، می‌توانید فرار کنید یا موقعیتتان را تغییر دهید. گیج کردن دشمنان و آن‌ها را سر جایشان قفل‌ کردن بهترین راه برای آسیب رساندن به آن‌ها، به دست آوردن گوی و کشتن آن‌ها برای حفظ کمبو است. برای Lycans، باید امتیاز شلیک به سر را دریافت کنید. آن‌ها به اندازه دشمنان لاغر هنگام شلیک به پاها، گیج نمی‌شوند. شلیک به سر باعث گیج شدن و گاهی عقب رفتن آن‌ها می‌شود.

نحوه رسیدن به رتبه S در The Factory (چهار مرحله دوم)

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

همانطور که گفته شد، The Factory چالش‌ برانگیزترین مرحله Mercenaries است و چهار مرحله دوم نمونه‌ای از آن است. از بین بردن آن دشمنان با تک‌ تیرانداز بسیار سخت بود؛ حالا باید این کار را با تپانچه یا یک شلیک خوب magnum انجام دهید. قبل از شروع در منطقه اول The Factory II، کارهای زیر را در The Duke انجام دهید:

 • ۵۰ مهمات تفنگ دستی و ۱ اسپری کمک‌های اولیه را بفروشید
 • Magnum را بخرید
 • تفنگ دستی خود را به آسیب سطح ۴ ارتقاء دهید
 • Fire Rate را به حداکثر برسانید
 • Reload Speed را به سطح ۲ برسانید
 • Ammo Capacity را به سطح ۲ برسانید

به یاد داشته باشید، شما فقط تعداد تیر محدودی در Magnum دارید و به حداقل ۳ تیر برای نابودی دختران Lady Dimitrescu نیاز دارید. با این حال، نیازی نیست همه دشمنان را در چهار مرحله دوم بکشید تا به رتبه S برسید. مهماتتان را ذخیره کنید و زمانی که سه دختر را شکست دادید، آن تیرها را برای خط پایان نگه دارید. تا زمانی که موفق شدید کمبوی ترکیبی مناسبی بسازید، باید بتوانید از مرحله اول در ترکیب با پاداش زمان خود، امتیاز کافی را به دست آورید.

زمانی که به Duke بازگشتید، Magnum را بفروشید و Grenade Launcher بخرید. تا آنجا که می‌توانید تیرهای پرتابگر را بخرید. اگر دوست دارید از همه Lei باقی مانده برای خرید اسپری کمک‌های اولیه و بمب‌های لوله‌ای استفاده کنید. سعی کنید تا حد ممکن از تپانچه در منطقه Factory دوم استفاده کنید. از Grenade Launcher برای گیج کردن دشمنان نظامی استفاده کنید، سپس سریع سلاح خود را با تپانچه عوض کرده و هسته‌های قرمز آن‌ها را نیز منفجر کنید. حواستان به رتبه باشد و به محض کشتن دشمنان، از آن برای فرار از منطقه استفاده کنید. پاداش زمان باید شما را به امتیاز مطلوب ۵۴۵۰۰۰ برساند.

پاداش The Mercenaries

راهنما The Mercenaries رزیدنت اویل ویلیج

به جز باز کردن مراحل، توانایی‌ها و Bonus Lei، بازیکنان می‌توانند پاداش مخفی را در Resident Evil Village Mercenaries Mode باز کنند. البته ما درباره سلاح‌های مبارزه‌ای LZ Answerer صحبت می‌کنیم. برای باز کردن LZ Answerer، باید در تمام مأموریت‌ها در The Mercenaries به رتبه SS دست پیدا کنید.

LZ یک سلاح نوری است که دشمنان را در کل کمپین Resident Evil Village نابود می‌کند. این یک سلاح قرمز و دو طرفه مانند سلاح نمادین Darth Maul است. زمانی که در تمام نقشه Mercenaries، رتبه SS را دریافت کردید، می‌توانید آن را از فروشگاه محتوای پاداش با قیمت ۷۰۰۰۰ CP خریداری کنید. سپس، هنگام بازی در کمپین، آن را از Duke بخرید. LZ Answerer برای تکمیل چالش Knives Out ضروری است. Knives Out از بازیکنان می‌خواهد داستان را بدون استفاده از چیزی به جز سلاح‌های مبارزه از راه دور، مانند سلاح‌های سرد تکمیل کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =