رفع مشکل عدم خرید بازی در استیم

مشکل عدم خرید بازی استیم

اگر در درگاه پرداختی که انتخاب کردید مشکلی وجود داشته باشد یا موجودی کافی در روش پرداختی که برای افزودن بازی به نمایه خود انتخاب کرده اید وجود نداشته باشد، با خطای تراکنش معلق استیم روبرو خواهید شد. اگرچه پایداری اتصال شبکه به ندرت منجر به این خطا می شود، اما مطمئناً این مشکلی است که در بخش پایانی پرداخت شما ممکن است رخ دهد. هیچ جایی بهتر از استیم برای دستیابی به بازی های رایانه شخصی با قیمت های عالی وجود ندارد، اما سرویس ها همیشه همانطور که انتظار می رود، کار نمی کنند.

استیم در حذف دردسر استفاده از دیسک های بلوری برای نصب بازی هایی که حجم بیش از ۵ گیگابایت داشتند، به خوبی عمل کرده است. به همان اندازه که این کار راحت شده، ممکن است با خطاهایی در استیم روبرو شوید که آزاردهنده باشند. در این راهنما، شما را با مراحل حل خطای تراکنش معلق در استیم آشنا خواهیم کرد. در اغلب موارد، پیام تراکنش معلق به خودی خود از بین خواهد رفت و مبلغ پرداختی به حساب پرداخت کننده باز می گردد. اگر این پیام خطا همانطور بماند و بازی به حساب شما اضافه نشود، باید از روش پرداخت دیگری استفاده کنید، اما این امر همیشه ممکن نیست. در ادامه پیشنهادهایی برای حل مشکل خطای تراکنش معلق در استیم را ارائه خواهیم کرد.

مشکل عدم خرید بازی استیم

هنوز کار رفع مشکل را شروع نکنید! آیا بررسی کرده اید که سرورهای استیم آنلاین بوده و همه سرویس ها در حال کار هستند یا خیر؟ وضعیت سرورهای استیم را چک کنید! پیشنهاد می شود که قبل از ادامه پرداخت صبر کنید تا همه چیز (برای منطقه ای که در نمایه خود انتخاب کرده اید) دوباره آنلاین شود.

مرحله ۱

 برای خلاص شدن از پیام خطای استیم، تراکنش معلق را لغو کنید.

چرا خطای تراکنش معلق در استیم ظاهر می شود؟ قطعاً به این دلیل است که پرداخت شما برای خرید یک بازی انجام نشده و بازی وارد نمایه شما نشده و سعی کرده اید دوباره پرداخت را انجام دهید. حالا، بهترین کار این است که تراکنش قبلی را لغو کرده و سعی کنید از روش پرداخت دیگری استفاده کنید.

در اینجا نحوه لغو تراکنش معلق در استیم ارائه شده است:

  1. سرویس گیرنده استیم را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید.
  2. از طریق منوی کشویی که هنگام کلیک روی نام نمایه در گوشه سمت راست بالای پنجره استیم ظاهر می شود، وارد بخش ” Account details” شوید.
  3. روی لینکی که نشانگر ” View purchase history” است شده و فهرستی که تمامی تراکنش های قبلی را نشان می دهد ظاهر خواهد شد. این لینک زیر بخش ” Store and Purchase History” در زیر تب ” Account details” قرار دارد.
  4. در لیستی که ظاهر شده، تراکنش معلق را انتخاب نموده و نسبت به لغو آن اقدام کنید.

مشکل عدم خرید بازی استیم

وارد سبد خرید خودتان شده و سعی کنید پرداخت را دوباره انجام دهید. احتمالاً دیگر با خطای تراکنش معلق استیم روبرو نخواهید شد. این کار مشکل را رفع نکرد؟ مرحله دوم را انجام دهید!

مرحله ۲

روش پرداخت متفاوتی را انجام دهید.

اگر آخرین چیزی که پرداخت شما می خواهد انجام دهید این است که ادامه پیدا کرده و اجازه دهد بازی مورد نظرتان را داشته باشید، پس وقت آن رسیده که نحوه پرداخت برای بازی را تغییر دهید. ممکن است دلایل زیادی برای عدم موفقیت پردازش در خرید استیم وجود داشته باشد. شاید کارت اعتباری شما به سقف ماهانه خود رسیده باشد یا کارتی که از آن استفاده می کنید، موجودی نداشته باشد.

برای مثال، اگر بازی ۲۹.۹۹ دلار قیمت داشته و موجودی کارت شما ۳۰ دلار باشد، ممکن است کارها به خوبی پیش نروند. مقدار کارمزد دریافتی چنین تراکنش هایی به ارائه دهنده کارت شما بستگی دارد. مطمئن شوید که حداقل ۵ دلار مازاد بر قیمت بازی در کارتتان دارید تا در مورد کارمزد تراکنش مطمئن باشید.

یک روش مطمئن برای خرید بازی ها در استیم، استفاده از کیف پول استیم است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری پول به کیف پول استیم خود اضافه کرده و با ۱ کلیک بازی هایی که دوست دارید را دریافت کنید. استفاده از موجودی کیف پول استیم شما را از مشکل ورود OTP برای تراکنش ها نجات می دهد. نیازی به گذراندن مراحل تائید کارت های بانکی نیست. حتی با موجودی کیف پول استیم و از طریق برنامه استیم در رایانه شخصی هم نمی توانید خرید خود را کامل کنید؟

مرحله ۳

بازی خود را از وب استیم خریداری کنید.

اگر با پرداخت از طریق برنامه استیم در ویندوز مشکل دارید، می توانید از طریق مرورگر وب وارد حساب خود شده و ببینید آیا تراکنش موفق خواهد بود یا خیر. باز هم با خطای تراکنش معلق استیم مواجه می شوید؟ احتمالاً باید با پشتیبانی Valve تماس بگیرید تا خطا برطرف شود. اگر توانستید با استفاده از راهنمایی های ما، خطای تراکنش معلق در استیم را حل کنید، حتماً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید!

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − شش =