چه مدت طول می‌کشد تا بازی‌های Witcher را تمام کنیم

بازی های ویچر

سری بازی های ویچر که اکنون محبوبیت بسیار زیادی دارد و دارای بازی‌های ویدیویی، بازی‌های تخته‌ای، تلویزیونی و موارد دیگر است، کار خود را به عنوان یک خوانش کاملاً فانتزی لهستانی آغاز کرد. نویسنده آن یعنی Andrzej Sapkowski در دهه ۱۹۹۰ با چندین داستان کوتاه شروع به ساخت دنیای پر از خیال‌ پردازی The Witcher کرده و در نهایت پنج کتاب سگا را نوشت.  زمانی که The Witcher به عنوان یک بازی ویدیویی عرضه شد، CD Projekt Red با اقتباس از داستان آن در سال ۲۰۰۷، به محبوبیت آن کمک کرد.

موفقیت نسخه بازی ویدیویی CD Projekt Red از The Witcher با بازی The Witcher 3: Wild Hunt چندبرابر شد، که در سال گذشته باعث فروش بیش از ۵۰ میلیونی بازی شد. بازیکنان می‌توانند از صدها ساعت گیم پلی کل کاتالوگ بازی‌های ویدیویی Witcher لذت ببرند، ما در اینجا قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چقدر طول می‌کشد تا هر بازی شکست‌ خورده و تمام شود.

بازی The Witcher

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۳۰ اکتبر ۲۰۰۷
 • زمان پخش استاندارد: ۴۵-۳۵ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۶۰ ساعت

شروع بازی نه تنها با قرار دادن Geralt در دنیای بازی‌های ویدیویی، بلکه با اولین پروژه عظیم برای CD Projekt Red آغاز می‌شود. این استودیو برای ساخت یک بازی نقش‌ آفرینی مبتنی بر افسانه‌های باور نکردنی از رمان های Sapkowski تلاش کرده و تصمیم گرفت ماجراهای آن را پس از وقایع رویدادهای آخرین رمان یعنی Lady of the Lake تنظیم کند. برای کمک به معرفی بازیکنان جدید به دنیای Witchers باید بگوییم که Geralt در ابتدای بازی از فراموشی رنج می‌برد. در نهایت، بازیکنان اطلاعات بیشتری درباره پیشینه Geralt به دست می‌آورند، با دوستان، آشنایان و دشمنانی که از قبل او را به یاد می‌آورند ارتباط می‌گیرند.

The Witcher موفقیتی برای CD Projekt Red به شمار می‌رود و به دلیل انتخاب‌های روایی که می‌تواند در بخش‌های بعدی بر شخصیت‌ها تأثیر بگذارد و همچنین با وجود شخصیت‌های خاکستری بازی، بسیاری از افراد آن را مورد ستایش قرار داده‌ اند. The Witcher را می‌توان از دیدگاه بالا به پایین یا به طور سنتی از دیدگاه روی شانه بازی کرد. در حالی که برای اکثر بازیکنان حدود ۳۵ ساعت طول می‌کشد تا محتوای اصلی بازی را تمام کنند، برخی دیگر ۶۰ ساعت از زمان خود را صرف می‌کنند تا هر چیزی که می‌توانند را کامل کنند.

بازی The Witcher 2: Assassins Of Kings

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۲۷ می ۲۰۱۱
 • زمان پخش استاندارد: ۳۰-۲۵ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۵۰ ساعت

The Witcher 2: Assassins of King دقیقاً پس از پایان بازی اول شروع می‌شود، در این بازی Geralt با عواقب تلاش برای پایان دادن به زندگی یک پادشاه روبرو می‌شود. بازیکنان باید در برابر قاتلانی شبیه به Witcher قرار بگیرند و بسته به اینکه در لحظات مهم بازی در کنار چه شخصیتی قرار می‌گیرند، می‌توانند چندین طرح داستانی مختلف را تجربه کنند. سازنده بازی همچنین پیچیدگی‌ای را به سیستم مبارزه اضافه کرده است، مثلاً توانایی در دام انداختن یا پرتاب سلاح‌های دوربرد به بازی اضافه شده است.

برای کمک به تسهیل خط داستانی و پایان‌های مختلف The Witcher 2، CD Projekt Red موتور بازی جدیدی را به نام REDengine ساخت. بازیکنان می‌توانند در Continent (قاره) جدید کاوش کنند تا داستان Geralt را ادامه دهند.  اکثر بازیکنان بین ۲۵ تا ۳۰ ساعت زمان صرف می‌کنند تا بازی اصلی را کامل کنند. افرادی که می‌خواهند بازی را به طور کامل انجام دهند باید حدود ۵۰ ساعت وقت صرف کنند.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۱۹ می ۲۰۱۵
 • زمان پخش استاندارد: ۱۰۰-۵۰ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۲۰۰+ ساعت

CD Projekt Red متعهد بود تجربه کاملاً جدید و جذابی را با The Witcher 3: Wild Hunt ارائه کند. از آنجایی که بازی پس از Skyrim استودیو بتسدا ساخته شد، سازنده بازی در پی این بود که جهان بازی حتی بزرگ‌تر از جهان بتسدا و بیش از ۳۰ برابر بزرگ‌تر از عناوین قبلی Witcher داشته باشد.

The Witcher 3 با استفاده از REDengine 3 جدید CD Projekt Red ساخته شد که امکان کیفیت بالاتر را ارائه کرده و عناصر گیم پلی مانند چرخه روز و شب واقعی، سیستم آب و هوایی پویا، سطح‌ بندی نقش‌ آفرینی بهبود یافته و موارد دیگر ممکن شدند. این بازی مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و از بین بیش از ۲۰۰ بازی جایزه سال ۲۰۱۵ را دریافت کرده و برای بیشترین پیروزی GOTY برای یک بازی رکورد زد تا اینکه بازی The Last of Us Part 2 در سال جاری این رکورد GOTY را شکست.

While The Witcher 3: Wild Hunt داستان Geralt را ادامه می‌دهد، این بازی همچنین یک ماجراجویی مستقل است که بازیکنان جدید هم می‌توانند به انجام آن بپردازند. The Empire of Nilfgaard یک بدن متضاد در بازی است، اما همچنین عنوان Wild Hunt نیز می‌باشد. این تهدید اخروی روح و خیال باید توسط Geralt و قبل از اینکه بتوانند مسیر نابودی خود را ادامه دهند، متوقف شود. در حالی که طرح اصلی بازی The Witcher 3 در کمتر از ۵۰ ساعت تمام می‌شود، اما برای بازیکنان حدود ۵۰ تا ۱۰۰ ساعت طول می‌کشد تا بازی را با سرعتی منظم به پایان برسانند. آن دسته از بازیکنانی که می‌خواهند همه مأموریت‌ها و دستاوردهای بازی را تمام کنند باید بیش از ۲۰۰ ساعت زمان صرف کنند. با این حال The Witcher 3: Wild Hunt دو توسعه دریافت کرد.

بازی Hearts of Stone Expansion

 • تاریخ انتشار: ۱۳ اکتبر ۲۰۱۵
 • زمان پخش استاندارد: ۱۵-۱۰ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۱۸ ساعت

بازی Blood and Wine Expansion

 • تاریخ انتشار: ۳۰ می ۲۰۱۶
 • زمان پخش استاندارد: ۳۰-۱۵ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۴۰ ساعت

اولین بازی ماجراجویی جدید در قالب توسعه Hearts of Stone برای The Witcher 3 بود، در این بازی Geralt در تلاش برای ورود به No Man’s Land و جستجوی Oxenfurt برای حل راز بود. Blood and Wine توسعه بزرگ‌تری بود که منطقه جدیدی از Toussaint را باز می‌کرد. Geralt دوباره وارد این سرزمین جدید می‌شود، و درگیر چیزهایی مانند هیولای وحشتناکی که در حال ویرانی سرزمین‌های Toussaint است می‌شود. Hearts of Stone حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت محتوای جدید را به بازی اضافه کرد، در حالی که Blood and Wine حدود ۱۵ تا ۳۰ ساعت داستان را برای لذت بردن بازیکنان به بازی اضافه کرده است.

بازی The Witcher Adventure Game

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۴
 • زمان پخش استاندارد: ۱۰-۶ ساعت
 • زمان بازی کامل: قابل تکرار

CD Projekt Red برای ساخت Witcher Adventure Game با Fantasy Flight Games همکاری کرد. این بازی تجربه‌ای است که جهان بازی ویدیویی را با بازی تخته‌ای ماجراجویی ترکیب می‌کند. بازیکنان می‌توانند از بین چهار شخصیت از The Witcher franchise: Witcher Geralt of Rivia، Triss Merigold عفریته، Yarpen Zigrin جنگجو و Dandelion شاعر یکی را انتخاب کنند. این بازی ماجراجویی به بازیکنان امکان می‌دهد مأموریت‌ها را کامل کنند، هیولاها را به قتل برسانند و از مهارت‌های خود استفاده کنند تا سعی کنند در بازی پیروز شوند. یک جلسه بازی منظم بین ۶ تا ۱۰ ساعت طول می‌کشد، اما در نهایت قابل تکرار است.

بازی Gwent: The Witcher Card Game

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸
 • زمان پخش استاندارد: هر بازی زیر ۱۰ دقیقه
 • زمان بازی کامل: قابل تکرار

Gwent بازی کارتی آنلاین جدیدی است که از بازی‌های کارتی به همین نام در The Witcher 3 الهام گرفته است و در کتاب‌های اصلی هم به آن اشاره شده است. پس از مرتب کردن کارت‌ها، بازیکنان در سه نبرد از بهترین نبردها با حریفان روبرو می‌شوند. Gwent: The Witcher Card Game همچنین تنها بازی ورزشی CD Projekt Red است، یک محیط مسابقه‌ای رسمی به نام Gwent Masters برای بازیکنانی که می‌خواهند این شانس را داشته باشند که Gwent World Champion هم وجود دارد. بازیکنان زیادی از ده ها تا صدها ساعت را در Gwent صرف کرده‌ اند، اما تکمیل مسابقات معمولاً ۱۰ دقیقه یا کمتر زمان می‌برد.

بازی Thronebreaker: The Witcher Tales

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸
 • زمان پخش استاندارد: ۲۵-۲۳ ساعت
 • زمان بازی کامل: ۴۲ ساعت

Thronebreaker: The Witcher Tales در ابتدا به عنوان یک توسعه تک نفره برای Gwent: The Witcher Card Game آغاز شد، اما در واقع بازی خاص خودش است. این بازی در دنیای The Witcher تنظیم شده است، معماهای چالش‌ برانگیز بسیاری در Thronebreaker وجود دارد که بازیکنان باید بر آن‌ها غلبه کنند. همچنین یک مکانیک مبارزه کارتی ساخته شده منحصر به‌ فرد هم وجود دارد که بخشی از گیم پلی اصلی است. Thronebreaker بر شخصیت Mave متمرکز است، Queen کهنه سرباز و جنگجوی Lyria and Rivia، کسی که باید دوباره وارد جنگ شود. بازیکنان بازی اصلی را در حدود ۲۵ تا ۳۵ ساعت تمام می‌کنند، اما حدود ۴۰ ساعت طول می‌کشد تا همه‌ چیز باز شود و بازی کامل شود.

بازی The Witcher: Monster Slayer

بازی های ویچر

 • تاریخ انتشار: ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۱
 • زمان پخش استاندارد: نامشخص
 • زمان بازی کامل: نامشخص

اگرچه این بازی هم Witcher است، Spokko’s The Witcher: Monster Slayer هنوز منتشر نشده است. بنابراین، اینکه چقدر طول می‌کشد تا این بازی موبایلی کامل شود هنوز مشخص نیست. با این حال، The Witcher: Monster Slayer یک بازی اکتشافی واقعیت افزوده است که می‌توان آن را به نوعی با بازی‌هایی مانند Pokemon GO مقایسه کرد. بنابراین بازیکنان می‌توانند صدها ساعت را صرف بازی‌های واقعیت افزوده کنند.

احتمالاً، Monster Slayer محتوای بسیاری برای بازیکنان به همراه خواهد داشت و راهی برای این پیدا می‌کنند که بازیکنان را وادار کنند هر از چند گاهی به بازی سری بزنند. به هر حال، جزئیات بیشتر درباره گیم پلی بازی در تاریخ ۲۱ ژوئیه و پس از انتشار بازی The Witcher: Monster Slayer مشخص می‌شود.

به طور کلی، اتمام تمامی بازی‌های Witcher که تاکنون منتشر شده‌ اند حدود ۳۰۰ ساعت طول می‌کشد. با وجود اینکه بازی The Witcher 4 در دست ساخت است، CD Projekt Red احتمالاً قصد دارد مقدار مشابهی از محتوای بازی در The Witcher 3 را نیز در بازی جدید ایجاد کند. داستان‌های زیادی وجود دارد که The Witcher 4 می‌تواند درباره آن‌ها باشد، اما بازیکنان باید کمی صبر کنند تا اخبار جدید منتشر شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 12 =