بهترین بازی های سال ۲۰۲۱

بهترین بازی 2021

دوست دارید در مکزیک زیبا رانندگی کنید؟ یا به ماجراجویی اروپایی همراه با شکار علاقه دارید؟ برخی ابر قهرمان های بازی ها باعث شدند بازی ها، به بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ تبدیل شوند. هر سال ما به گذشته نگاه می کنیم و بازی های محبوب خودمان را انتخاب می کنیم. در سال ۲۰۲۱، دنباله هایی را دریافت کردیم که مدت ها منتظرشان بودیم، همچنین بازی های جدید ماجراجویانه و تخیلی که باعث شد دوباره عاشق بازی ها شویم. در ادامه مقاله ای درباره ی بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ را برایتان حاضر کرده ایم.

۱- بازی Forza Horizon 5

برخی افراد Forza Horizon 5 را به خاطر صحنه های باشکوه یا وسایل نقلیه که دقت بالایی دارند، بازی می کنند. برخی آن را به خاطر جامعه آنلاین و مسابقات رقابتی اش بازی می کنند. برخی دیگر هم عاشق ایجاد طرح های سفارشی دقیق یا تکمیل چالش ها هستند. با این حال، برخی هم عاشق رانندگی روی صخره ها هستند. درخشش Forza Horizon 5 در روشی است که هر دسته از این افراد را با ارائه مسیرهای جذاب برای رانندگی در آغوش گرفته است. تحول تحسین برانگیز مکزیک از ساحل به جنگل و از شهر به صحرا عالی است. این مسیرها دارای آب و هوای متغیر و جزئیات واقعی می باشند که باعث می شوند رانندگی در همه آن ها جذاب باشد که بسیار لذت بخش است.

بهترین بازی 2021

چیزهای بی پایانی هم برای انجام دادن وجود دارند که می توانید آن ها را به تنهایی یا آفلاین با دیگران انجام دهید. اگر Forza Horizon 5 درباره ی کاری که می کنید، زمان و سرعت انجام خوبی نداشت، احتمالاً سخت به نظر می رسید. Forza همچنین برای بهبود زمان مسابقه شما و رانندگی سریع و بالا و پایین رفتن در ساحل و تنظیم آهنگ Water Music Suite No. 2 in D Major به یک اندازه خوب است. این بازی در واقع یک جعبه اسباب بازی از ماشین های محبوب، غیر قابل تخریب و بکر برای جمع آوری، مسابقه یا کوبیدن آن ها به هم تا هر زمانی که بازیکن بخواهد است.

۲- بازی Deathloop

Deathloop یکی از جذاب ترین بازی های ویدیویی نه تنها در سال ۲۰۲۱، بلکه در چند سال اخیر است. این بازی یک طراحی پیچیده دارد، که عناصر روگولایک، مترویدوانیا (Metroidvania)، شوتر و بازی کارآگاهی را در یک داستان کاملا منحصر به فرد کنار هم قرار می دهد. روی کاغذ، به نظر دلهره آور و تقریبا پوچ به نظر می رسد، اما استودیوی سازنده یعنی Arkane Studios، کل فرآیند را نه تنها بیهوده و در دسترس، بلکه واقعاً هیجان انگیز ساخته است.

بهترین بازی 2021

دنیای Deathloop پر از چرخه های زمانی فراموش نشدنی است که با احتمالات مختلف پر شده است. یکی از مواردی که باید انتخاب کنید که می خواهید هر هشت هدف را با شلیک های آتشین نابود کنید یا می خواهید مخفیانه کار کنید که این اصلی ترین تصمیم است. هر انتخاب جدید به کشف دیگر کمک می کند، مثلاً یک سری تاکتیک های مصون از خطا وجود دارد که دشمنان را در ثانیه ای از بین می برد، یک میانبر وجود دارد که به شما امکان می دهد حلقه های اطراف دشمنان را بچرخانید، یا تک تیراندازی با نقطه دید بی نظیر در دسترس شما قرار خواهد گرفت. به تدریج این اطلاعات را باهم ترکیب می کنید تا نه تنها در سطوح، بلکه بر خود زمان هم مسلط شوید و این به شما اجازه می دهد به هدف نهایی تان برسید و از زندان حلقه ای خود خلاص شوید. همه این ها با نمای فوق العاده و جذاب و مطمئنی به شما ارائه می شود، که باعث می شود ظاهر، صوت و حس بازی مانند هیچ بازی دیگری نباشد.

۳- بازی Halo Infinite

دلایل زیادی برای بدبین بودن نسبت به Halo Infinite وجود دارد. مثلا خروج دو کارگردان از پروژه و تاخیر عذاب آور تعطیلات دوم Xbox Series X به جای تعطیلات اول. اما بالاخره Halo Infinite ارائه شد. کمپین تک نفره آن با ترکیب ارگانیک سندباکس مبارزه کلاسیک Halo با حلقه عظیم Halo نیرویی عالی به آن بخشید که می توانید آزادانه همه جا را کاوش کنید و مشکلاتی ایجاد کنید، مثلاً ترکیبی باشکوه از Halo 1 و Halo 3.

بهترین بازی 2021

بازی چند نفره آن همچنان رایگان است و به بازیکنان قدیمی و جدید چیزی می دهد که معلوم شد فضای شوتر اول شخص به شدت نیازمند آن است. یک شوتر خالص عرصه ای که سرگرمی زیادی را ارائه داده و هرگونه موارد بد مرسوم را حذف می کند (با وجود مشکلات بتل پس). به طور کلی، این همان بسته ای است که Halo را به جایگاه واقعی اش در روال بازی های ویدیویی باز می گرداند و هیچیک از طرفداران FPS نباید آن را از دست بدهند.

۴- بازی Hitman 3

صحنه ای در John Wick 2 وجود دارد که در آن شرابداری، تفنگ اختصاصی John Wick را با سلاح هایی که دقیقاً مطابق سلیقه او هستند آماده می کند. IO Interactive به نوعی شبیه به این شرابدار است که در Hitman 3 قاتلان زیادی را با مجموعه خوبی از انتخاب های مرگبار ارائه می کند.

بهترین بازی 2021

خواه این کار با انجام یک ضربه کاملا حرفه ای و تنها با بهترین سلاح ها انجام شود، یا اینکه بتوانید هدف را با انگورهای بزرگ در یک کارخانه شراب انحصاری فریب دهید. Hitman 3 خواسته ها و نیازهای شما را برآورده خواهد کرد. در Hitman 3 کمپانی IO Interactive جعبه بازی بی نقصی را ایجاد کرده که تجملات گران را با سرگرمی های فوق العاده ترکیب می کند. در دنیای Hitman، شما می توانید کارآمد یا ظالمانه رفتار کنید و Hitman 3 بهترین تلاشی است که در این مجموعه انجام شده و در آن تنها مرزها دقیقاً همان مرزهایی هستند که هنوز آن ها را نشکسته اید.

۵- بازی Inscryption

برخی سازندگان بازی می خواهند شما احساس قدرت کنید. برخی دیگر می خواهند شما احساس کنید باهوش هستید. به نظر می رسد هدف Daniel Mullins چیز دیگری است، او به دنبال حسی خاص تر است – نوعی شگفتی تعجب برانگیز. مانند بازی های قبلی این سازنده، Inscryption ماهیت خود را به مدت طولانی پنهان می کند و رازهایش را به آرامی آشکار می کند تا زمانی که دیگر نتوانید متوقف شوید، شاید فقط گاهی توقف می کنید و درباره چگونگی دستیابی به این ترفندهای جادویی فکر می کنید.

بهترین بازی 2021

برخلاف بازی های قبلی او، Inscryption نیز یک نشخوار زیبا روی طراحی خود بازی است. قوانین و حالات بازی های کارتی چند نفره را به خود گرفته است (Slay the Spire، Magic و Netrunner همگی به ذهنتان می آیند)، ماهیت خود را اضافه می کند و کوکتلی که به اندازه کافی قوی است تا شما را مدهوش کند، تا زمانی که متوجه شوید چه چیزهایی در حال رخ دادن است.

حتی جدا از این همه هوشمندی، Inscryption به خودی خود یک بازی فوق العاده است. ترکیب جذابی از کارت های روگولایک، معماهای اتاق فرار و موارد دیگر در سبک جذاب و بامزه ای ارائه می شوند. قبلاً هیچ بازی این چنینی در دنیای بازی ها وجود نداشت – و احتمالاً دیگر وجود نخواهد داشت- عمدتاً به این دلیل که Mullins قطعا بعد از این دوباره به سمت چیزهای فوق العاده عجیب و شگفت انگیز جدید حرکت خواهند کرد.

۶- بازی It Takes 2

اگر یک چیز وجود داشته باشد که It Takes Two آن را در طول ماجراجویی مشارکتی خود آشکار کند، این است که هیچکس نمی تواند مانند Hazelight Studios بازی ای مثل بازی مشارکتی دو نفری را بسازد. خلاقیت It Takes Two هرگز متوقف نمی شود. شما به طور یکپارچه از ایده های جدید بهره مند می شوید.

بهترین بازی 2021

از شوتر سوم شخص پازلی مشارکتی تا بازی نقش آفرینی خزنده سیاه چال ایزومتریک سه بعدی، تا بازی پلتفرمی سه بعدی الهام گرفته از ماریو، یا شوتر روی ریل ها و بازی جنگی دو بعدی. شگفتی، روشنی و لذت هر گوشه از بازی متوقف نمی شود و همین باعث می شود بازی ای ایجاد شود که نه تنها یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ است، بلکه یکی از بهترین بازی های مشارکتی باشد که تاکنون ساخته شده است.

۷- بازی Metroid Dread

نینتندو در Metroid Dread، بازی ای ساخته که نسل بعدی را به چالش می کشد. این بازی با سبک و سرعت خود، شما را جذب می کند، اما فاقد وضوح تصویر ۴K است و از این لحاظ قدیمی به نظر می رسد. اکثر گیم پلی این بازی دو بعدی است، رئیسانی سخت وجود دارند و وقتی شما در آن گیر می کنید، فقط باید صبر کنید و زمان زیادی را صرف رمزگشایی نقشه کنید (یا به دنبال راهنمای استراتژی باشید).

بهترین بازی 2021

این بازی ترکیبی از عناصری است که بازی های کمی تاکنون آن را به اشتراک گذاشته اند، چه برسد به وجود موارد انحصاری از ناشران بازی های AAA، اما Dread کارهای برگشتی خود را با مدرن سازی یا ساده سازی حداقل ادامه داده است. The Legend of Zelda: Breath of the Wild نیز روشی مشابه را در پیش گرفته بود و به اصول اولیه بازگشته و بر اساس کشف و اغلب جهان باز اولین بازی NES ساخته شده بود.

اما نتیجه بسیار فراتر از یک بازی NES بود. چندین میلیارد پلیگان را کنار بگذارید و Dread احتمالاً به خوبی به عنوان دنباله ای برای Super Metroid در SNES، یا بسیاری از سیستم های بعدی نینتندو جا می افتد. برگرداندن بازیکنان تا این حد کاری شجاعانه است، اما ما در سال ۲۰۲۱ هستیم و Metroid Dread یک بازی هوشمندانه، پر زرق و برق و فوق العاده دشوار است که نسبت به همتایان خود برتری دارد.

۸- بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

۱۲ سال از آخرین انتشار Ratchet & Clank: A Crack in Time می گذرد- آخرین بازی اصلی و کامل Ratchet & Clank – تا زمانی که Rift Apart بالاخره امسال وارد پلی استیشن ۵ شد. انتظارات بالا بود، اما Insomniac کاملا این انتظارات را برآورده کرد و زیباترین بازی Ratchet را ارائه داد.

بهترین بازی 2021

بازی واقعی برای سخت افزار پلی استیشن ۵، Rift Apart چهار شخصیت اصلی داشت (Ratchet ،Clank ،Rivet و Kit) که به طور یکپارچه از پورتال ها عبور می کنند و به نسخه هایی کاملا متفاوت از سیارات، بدون رد شدن حتی از یک ضربه می رسند – شاهکاری که توسط SSD فوق سریع پلی استیشن ۵ ممکن شد.

سلاح های فراموش نشدنی مانند Topiary Sprinkler ،Blackhole Storm و Void Repulser به بازیکنان یادآوری می کنند که Ratchet در وهله اول چه چیز خاصی را ایجاد کرده است: مبارزه روان، سلاح های جنون آمیز و خلاقیت افسارگسیخته. مشخص نیست که آیا به زودی بازی دیگر Ratchet & Clank (یا Rivet & Kit) را دریافت می کنیم یا خیر، اما با آغوش باز از آن ها استقبال خواهیم کرد.

۹- بازی Resident Evil Village

چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، Resident Evil یکی از بهترین مجموعه بازی های اکشن امروزی است. Resident Evil Village به طور پیوسته بین صحنه های شوتر آرکید مانند، مبارزه با رئیسان عظیم با الگوهای دقیق برای شناسایی و سکانس های فرار پر پیچ و خم از دشمنان شکست ناپذیر جابجا می شود و همگی به پایانی انفجاری تبدیل می شوند که بیشتر شبیه کمپین کلاسیک Call of Duty است تا یک کمپین پر از زامبی. علیرغم تمام این لحظات شدید، وقتی بخواهید نفسی تازه کنید، Resident Evil Village فریبنده و باهوش می شود.

بهترین بازی 2021

این بازی در یک شهر قلعه قرون وسطایی با مسیرهای بهم پیوسته و مترویدی ساخته شده، شما باید حل برخی معماها را به بعد موکول کنید- که البته انجام این کار سخت است، زیرا مهمات و منابع کمیاب هستند. لحظه اکتشاف فرا می رسد، خود را برای نبرد بعدی آماده کنید و فقط مناظر باشکوهی که Resident Evil Village در آن ها می درخشد را تماشا کنید. با وجود کمپین های نسبتا کوتاه، Resident Evil Village دلایل خوبی برای بازی مجدد با سلاح های ارتقاء یافته و چیزهای جدید برای باز کردن دارد؛ Deathloop تنها شوتر حلقه ای نیست که امسال عاشق آن می شوید.

۱۰- بازی Returnal

برخلاف سابقه بی شمار در ساخت بازی های آرکید عالی که بیش از دو دهه پیش ایجاد شده بود، Housemarque همواره در گفتگوها درباره بهترین سازندگان اکشن صنعت بازی نادیده گرفته می شود. Returnal جشن بیرون آمدن و شکوفایی این استودیو است. این یک بازی اکشن با بودجه کلان با روحی مستقل است، که بهترین ژانرهای روگولایت را با ارزش های تولید عالی ترکیب می کند.

بهترین بازی 2021

در اصل، Returnal تفاوتی با Nex Machina ،Dead Nation یا حتی Resogun ندارد؛ در واقع، گلوله های چند رنگ آن به طور مناسبی در Super Stardust HD جای گرفته اند. چیزی که این بازی را جالب و قابل توجه می کند، این است که چگونه این عناصر به آسانی به نسخه ای مانند Returnal تبدیل می شوند و چگونه Housemarque به طور قاطعانه به نقاط قوت خود پایبند مانده است.

نتیجه یک مجموعه ذوب کننده از عناصر آشنا است که همچنان باهم می آیند تا حس تازگی را القاء کنند. با وجود طراحی صدای جذاب و برخی موجودات آزاردهنده، شما با یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۱ روبرو خواهید شد. با وجود Returnal ،Housemarque سزاوار این است که در بین رده بهترین استودیوهای صنعت بازی سازی قرار بگیرد.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =