شخصیت های جدید بازی Mortal Kombat X

بازیMortal Kombat X

یکی از نکات مثبت بازی Mortal Kombat X در نظر گرفتن گذر زمان و افزایش سن شخصیت های قدیمی بازی است که به خوبی پیرتر شدن و با تجربه تر شدن آن ها را نشان می دهد.

بازیMortal Kombat X
بازیMortal Kombat X

پس از انتشار Mortal Kombat X برای کنسول های نسل هشتم بازیکنان این نسل از کنسول های بازی دستشان به یک بازی مبارزه ای درست و حسابی رسید.
ندررلم سازنده بازی Mortal Kombat X بالاخره دست به کار شده اند که این بازی به یک بازی از یاد رفته و نسل قدیم تبدیل شود و بالاخره با جدا کردن نقات قوت نسخه های قبلی و ترکیب آن ها این نسخه از بازی را منتشر کردند. حالا این بازی ترکیب یک بازی از نسل قدیم خود و ویژگی های نسل جدید خود است ولی به خوبی این موضوع را رعایت کرده است و المان های نسل قدیم خود را با خود آورده است.

در نسخه قبلی بازی از یک داستان فوق العاده عالی و بدون نقص بهره میبرد و جذابیت بازی را برای طرفداران خود چندین برابر کرد ولی در ادامه ببنیم در این نسخه جدید از خود توانسته است که همانند سری گذشته کاربران خود را شگفت زده کند یا بازی طور دیگری خواهد بود. حالا که این نسخه جدید برای کنسول های نسل هشتم عرضه شده است پس باید هم امکاناتش را توسط استودیو ندررلم آپدیت تر از قبل باشد.

داستان جدید بازی به نحوی دیگر است و شما شاهد داستانی از دو زاویه هستید یکی از آن زاویه ها نمایشی است که به چشم خود میبیند و زاویه دوم هم هدف و عمق داستان است که در آن نهفته است. داستان بازی کمی نسبت به نسخه قبلی دچار افت کیفی شده است و اگر شما به عنوان بازیکن جدید این نسخه از بازی شروع کنید بسیار سر در گم خواهید شد چرا که نمیدانید کدام شخصیت مربوط به کدام داستان بوده است.

در قسمت قبلی بازی شاهد کشته شدن شخصیت اصلی منفی بازی بودیم که دارای قدرت و ظاهری ترسناک تر بود ولی در این نسخه شخصیت اصلی منفی بازی آن قدرت و ترس قسمت قبلی را ندارد و در بعضی مراحل و قسمت های بازی حتی ضعیف تر از شخصیت های معمولی بازی ظاهر میشوند. ندررلم حالا به دنبال آن بود که همانند نسخه قبلی عمل کند و تنها از یک شخصیت قهرمان و از یک شخصیت ضد قهرمان استفاده نکند ولی در این کار خیلی موفق نبوده است و هر بار در جای دیگری حواس خود را پرت کرده است و به خوبی از پس این کار بر نیامده است.

سه کاراکتر منفی دیگر هم هستند که در مقابل شما قرار می گیرند ولی در حقیقت هر سه آن ها با هم نمی توانند به جای شخصیت منفی داستان نسخه قبل به آن قدرت و ترسناک بودن ظاهر شوند. شاید شما در نسخه جدید این بازی دلتنگ شخصیت های قبلی بازی شوید و جای آن ها را خالی حس کنید ولی در نسخه جدید هم شخصیت های جدید و جذاب دیگری اضافه شده اند که به مراتب در برخی از آن ها می توان قدرت بیشتر از شخصیت های نسخه قبلی را به چشم دید.

البته از شخصیت های جدید با کمی جذابیت بیشتر و برخی شخصیت های قدیمی خود استفاده کرده است که این موضوع بسیار خوبی است. در طرفی دیگر شاهد پیشرفت چشمگیر شخصیت ها هستیم که با برخی ویژگی های جدید خود جذابیت بازی را چندین برابر کرده اند و همین موضوع باعث شده است که اگر کمبودی در بخش داستانی بازی مشاهده میشود را حس نکنید. دقت بالای ضربات شخصیت ها و دقت در طراحی فیزیکی آن ها یکی از این ویژگی های مثبت تازه بازی است.

حالا شخصیت های مبارز جدیدی با ویژگی های منحصر به فرد خود شکل گرفته اند. یکی دیگر از نکات مثبت بازی Mortal Kombat X در نظر گرفتن گذر زمان و افزایش سن شخصیت های قدیمی بازی است که به خوبی پیرتر شدن و باتجربه تر شدن آن ها را نشان می دهد. حالا شخصیت های بیست سال پیش بازی پا به سن گذاشته اند و مانند اساتیدی با تجربه به مبارزه مشغول می شوند.

ندررلم در مقایسه با نسخه قبلی بازی بیشتر بر روی بهبود بازی و ارتقای آن کار کرده است تا از چارچوب نسخه گذشته خارج نشود. حالا که در این نسخه شخصیت های شما کمتر شده اند ندررلم آن را به همین صورت رها نکرده است و ایده هایی تازه در سر داشته است را در اینجا پیاده سازی کرده است و آن هم این است که هر شخصیت بازی Mortal Kombat X دارای سه نوع حالت مبارزه است و شما در این سه نوع مبارزه به خوبی حس میکنید که کارایی شخصیت شما هم تغییر میکند. دقت زیادی بر روی شخصیت های بازی شده است که بسیار شگفت انگیز است. برای مثال اگر دو نفر یک شخصیت مشترک را انتخاب کنند قادر به تعویض لباس آن ها هستند و در مقابل هم رجز خوانی هم می کنند.

البته ندررلم بر روی حرکات ایکس ری بازیکنان کاری انجام نداده است و همانند گذشته است و همین موضوع به مرور زمان میتواند تکراری باشد ولی از طرف دیگر با بهبود همان بازی های گذشته خود رو به رو هستیم و به طور کلی وارد جو جدیدی از یک بازی جدید نخواهیم شد.

ندررلم به خوبی هوای بازیکنان آماتور را هم دارد تا آن ها با انتخاب راهنمای ضربات بر روی صفحه و با نگاه کردن به آن ها بتوانید ضربات پیچیده را هم اجرا کنید. در ساخت این بازی ندررلم باز هم از موتور گرافیکی آنریل ۳ استفاده کرده است و بازی را به صورت ۱۰۸۰ و ۶۰ فریم می توانید اجرا کنید و در کنار این گرافیک هیجان بازی را برای شما چندین برابر کند. طراحی چهره ها و شخصیت ها و لباس های بازی هم با بهبود های مناسب و هنری طراحی شده است.

بازیMortal Kombat X
بازیMortal Kombat X

در پایان باید گفت که ندررلم با اینکه داستانی جدید و یا جذاب تر در این بازی ارائه نکرده است و داستان بازی معمولی است ولی در بخش های آنلاین و برج ها و… زمان بیشتری گذاشته است و توانسته است هیجان بازی را کمی به آن طرف تر منقل کند.

در ادامه مبنی بر خبری از شخصیت های جدید این بازی رونمایی شد. قبل از مراسم The Game Awards 2015 یکی از کاربران نیوگاف چند ساعت قبل از مراسم ویدیوی معرفی شخصیت هارا در اینترنت بارگزاری کرد. در بسته جدید بازی شاهد چهار شخصیت کاملا جدید و جذاب هستیم. این شخصیت ها با نام های صورت چرمی و زنوموف و بو برای چو و شخصیت تری بورگ هستند و نام این بسته Kombat Pack2 است. قیمت این پک مشخص نشده است ولی پک اول ۳۰ دلار بود و آن هم چهار شخصیت جدید به همراه داشت.
بازی Mortal Kombat X در فروردین ۹۵ و برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و رایانه شخصی عرضه شد و در ادامه از بازخورد های خوبی برخوردار شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =