فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11

فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11 پلی استیشن 4

محصول جدید استودیوی بازی سازی ندررلم (Netherrealm) یعنی Mortal Combat 11 چندی پیش به تازگی در تاریخ ۲۳ آپریل (سوم اردیبهشت) منتشر شد. با این وجود که مجموعه بازی های مورتال کامبت تاکنون در چندین نسخه در طی سال های گذشته عرضه شده اند اما هنوز هم نمی توانیم اشتیاق خود را نسبت انتشار جدیدترین عنوان این بازی پلی استیشن ۴ پنهان کنیم.

آن هایی که این مجموعه را دنبال کرده اند به خوبی می دانند استودیوی ندررلم همیشه با عرضه ی قسمت جدید مورتال کامبت طرفدران را با ویژگی های جدیدی که ارائه داده غافلگیر کرده است. پس در این نوشتار قصد داریم پیرامون این بازی تازه ساخت و ویژگی های آن بررسی اجمالی و کوتاهی داشته باشیم.

فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11 پلی استیشن 4
فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11 پلی استیشن ۴

در همین راستا در آستانه ی انتشار این نسخه از بازی های مورتال کامبت خالق این عناوین از بازی ها اد بون (Ed Boon) گفت و گویی با گیم اینفورمر (GameInformer) داشته و حول جدید ترین نسخه ی مورتال کامبت توضیحاتی ارائه داده است. اد بون ضمن اعلام اینکه در این عنوان بازیکنان شاهد بیست و پنج تا سی کاراکتر مبارز خواهند بود اضافه کرده در مورتال کامبت ۱۱ گیمر ها دیگر QuickTime Event را تجربه نخواهند کرد.

در توضیح باید گفت که عنوان ذکر شده شامل صحنه هایی از بازی است که کاربر باید به سرعت دکمه ها را بزند. اما خبر خوب این است که این عنوان از سری بازی های مورتال کامبت خبری از لوت باکس ها نخواهد. گفتیم خبر خوب چرا که پدیده ی لوت باکس که از حدود دو سال گذشته تا امروز در حال فراگیر شدن در بازی های ویدیویی است در میان علاقه مندان به صنعت گیم سروصدای زیادی به پا کرده است.

آن ها بر این باورند که این قابلیت نو ظهور روح بازی را می کشد و در واقع گیمر ها به خصوص گیمر های کم سن و سال تر را از توجه به خود بازی منحرف می کندبا این توضیحات این سوال پیش می آید که لوت باکس ها چرا بازی ها را به حاشیه می رانند.

لوت باکس چیست؟

مطمئناً برایتان پیش آمده که در حین بازی های موبایلی از شما خواسته شده تا در ازای تماشای یک ویدیوی تبلیغاتی کوتاه جوایزی را کسب کنید. همین ویدیوی تبلغیاتی نوعی لوت باکس به شمار می آید. در واقع می توان گفت قابلیت لوت باکس نوعی داد و ستد در محیط بازی Playstation 4 است که در ازای پرداخت نوعی از هزینه گیمر این امکان را به دست می آورد تا یکی از امکانات و ویژگی های قفل شده ی بازی را که ممکن با گذشت زمان و جمع آوری دست آورد ها برای کاربر باز شود و یا حتی امکان باز شدن آن فقط با خرید ممکن باشد کسب کند.

خرید این امکانات هم که بیشتر به صورت هدایایی به درد نخور و فانتزی است تا ابزارهایی با کارایی موثر در روند بازی به این صورت است که با خرید پول رایج در بازی به وسیله ی پول واقعی گیمر قادر خواهد بود لوت باکس ها را با پولی که در بازی خریده است به دست آورد.

فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11 پلی استیشن 4
فاقد بودن لوت باکس ها از بازی Mortal Kombat 11 پلی استیشن ۴

همچنین باید گفت به نظر می آید قابلیت لوت باکس این روزها جایگزینی است فریبنده و بدون دردسر برای پرداخت های درون برنامه ای تا کمپانی های بازیسازی هزینه های ناشی از افزایش قیمت های تمام شده ی ساخت بازی را به نوعی جبران کنند. در ادامه برای اینکه درک کنید چرا علاقه مندان به بازی تا این حد با لوت باکس مخالفت دارند باید گفت پدیده ی لوت باکس به شکلی که ذکرش رفت موجب به حاشیه راندن بازی از مسیر اصلی آن می شود.
همان طور که گفته شد گاهی در بازی ها کاربر باید به مرور زمان و با کسب تجربه دست آورد ها (Achievements) ها از حالت قفل شده (Lock) دربیاورد و اساساً لذت بازی نیز در همین کسب تجارب نهفته است اما به کارگیری لوت باکس در بازی موجب شده تا گیمر با پرداخت هزینه به سهولت به دست آورد ها دسترسی داشته باشد. نویسنده امیدوار است تا با توضیحات ارائه شده به چرایی مخالفت علاقه مندان به بازی با لوت باکس ها پی برده باشید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =