بررسی بازی مبارزه ای mortal kombat 11

بازی مبارزه ای mortal kombat 11

بازی مبارزه ای mortal kombat 11 یازدهمین نسخه­ از مجموعه بازی بی­رقیب mortal kombat است که در سبک مبارزه ­ای و توسط استودیو ندررلم ساخته و توسعه داده شده است. استودیو ندررلم یکی از شرکت های فعال در زمینه توسعه بازی های ویدیویی است که در شیکاگو واقع در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و نام ندررلم استودیوز با هدف جایگزین کردن آن بجای شرکت های برادران وارنر، میدوی گیمز و اینتراکتیو اینترتینمنت انتخاب شد.

بازی مبارزه ای mortal kombat 11
بازی مبارزه ای mortal kombat 11

بازی مبارزه ای mortal kombat 11 یازدهمین نسخه­ از مجموعه بازی بی­رقیب mortal kombat است که در سبک مبارزه­ای و توسط استودیو ندررلم ساخته و توسعه داده شده است. استودیو ندررلم یکی از شرکتهای فعال در زمینه توسعه بازی های ویدیویی است که در شیکاگو واقع در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و نام ندررلم استودیوز با هدف جایگزین کردن آن بجای شرکتهای برادران وارنر، میدوی گیمز و اینتراکتیو اینترتینمنت انتخاب شد.

بازی هایی که توسط این شرکت ساخته و توسعه یافته ­اند بازی های نام ­آوری مانند mortal kombat، بی عدالتی: خدایان میان ما، mortal kombat x و تعدادی دیگر از بازی ها هستند که در مجموع  اکثر این محصولات برای کنسول های بازی پلی استیشن ۴ و مایکروسافت ویندوز عرضه شده ­اند.

سرانجام بازی mortal kombat 11 در سال ۲۰۱۹ توسط برادران وارنر برای کنسول های مختلفی مانند مایکروسافت ویندوز، نینتندو سوئیچ، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ انتشار یافته و به بازار عرضه شده است تا همانند دیگر نسخه ­های این مجموعه بازی، طرفداران همیشه منتظر را خوشحال کند و به این انتظار پایان دهد.

همانطور که در ابتدای متن گفتیم و از نام بازی پیدا است، بازی mortal kombat 11 یازدهمین نسخه از مجموعه mortal kombat  و همینطور دنباله نسخه mortal kombat x محسوب می شود که در سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد و به بازار عرضه شد.

مجموعه بازی mortal kombat در اوایل کار توسط شرکت میودی گیمز تولید می شد اما بعد از مدتی که شرکت میدوی گیمز ورشکسته شد برادران وارنر باری دیگر تیمی که مسئول ساخت بازی mortal kombat بودند را دور هم جمع کرد و استودیویی جدید با نام ندررلم استودیوز را تشکیل داد. لازم به ذکر است که کنسول اصلی اجرای این بازی کنسول آرکید است که در ابتدا نیز بازی mortal kombat  بر روی همین کنسول منتشر میشد اما اکنون بسیاری از کنسولها این بازی را اجرا می کنند. نخستین باری که بازی mortal kombat 11 معرفی شد در سال ۲۰۱۸ و در مراسم گیم آواردز بود.

موتور مورد استفاده در بازی mortal kombat 11 آنریل انجین ۴ است و این بازی به دو صورت تک نفره و چند نفره برای گیمر ها قابل استفاده است که در حالت تک نفره  گیمرها میتوانند بعد از انتخاب جنگجوی مورد نظر خود با مبارزی که با هوش مصنوعی سیستم با آنها مبارزه می کند مسابقه دهند و در حالت چند نفره گیمر می تواند با دوستان واقعی خود بازی را پیش ببرد و مبارزه را ادامه دهد که حالت چند نفره بیشتر از حالت تک نفره برای گیمرها جذاب است زیرا می توانند با دوستان خود مسابقه دهند و توانایی های خود را به رخ یکدیگر بکشند.

توزیع بازی mortal kombat 11 به دو صورت فیزیکی و دیجیتال انجام می گیرد که توزیع فیزیکی با استفاده از دیسک بلو-ری امکان­ پذیر است. نکته ای که مهم و قابل توجه است این است که کسانی که بازی mortal kombat 11 را قبل از عرضه رسمی آن پیش خرید کرده بودند می توانستند به شخصیت های شائو کان روی پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در نسخه بتا دسترسی داشته باشند که این مورد برای گیمرها بسیار عالی بود و تا آمدن نسخه اصلی بازی، نسخه بتا را در اختیار داشتند.

بازی مبارزه ای mortal kombat 11
بازی مبارزه ای mortal kombat 11

شخصیت ها در بازی مبارزه ای mortal kombat 11

در بازی mortal kombat 11 شما شاهد ۲۵ شخصیت در کل بازی هستید که همه این ۲۵ شخصیت توسط شما قابل کنترل هستند. تعدادی از این شخصیت ها عبارتند از: باراکا، کسی کیج، ستریون، دووار و اورن بلک که از جمله شخصیت های اصلی بازی به حساب می ­آیند و نقش مهمی در بازی دارند.

هنگامی که بازی mortal kombat 11 به صورت رسمی معرفی و عرضه شد در بخش آنلاین بازی حالت کامبت لیگ وجود داشت اما گیمرها به آن دسترسی نداشتند و شرکت سازنده به گیمر ها قول آن را داده بود که در آینده­ ای نزدیک این حالت برای بازی فعال شود و در دسترس گیمرها قرار گیرد.

اما چندی پیش اخباری از بازی mortal kombat 11 و حالت کامبت لیگ منتشر شد که این اخبار حاکی از این است حالت کامبت لیگ بازی mortal kombat 11 منتشر شده و در دسترس گیمرها قرار گرفته است. این حالت در واقع یک مسابقه به حساب می ­آید که گیمرها در هر فصل از آن به مدت چهار هفته وارد رقابت با یکدیگر میشوند. اولین فصل از بازی که در اختیار عموم قرار گرفته است season of blood نام دارد.

پایین ­ترین سطح در این مسابقات apprentice است و همچنین بالاترین سطح elder god نام دارد که تمام گیمرها در ابتدای شروع مسابقه در سطح apprentice  قرار می گیرند و باید تمام چهارهفته مسابقات را پشت سر بگذارند تا به بالاترین سطح یعنی elder god برسند. قانون این مسابقه به این صورت است که هر گیمری که بتواند زودتر از دیگر گیمرها به دو پیروزی دست پیدا کند برنده مسابقه اعلام می شود، برای همین است که به این مسابقه first to 2 هم می گویند.

همچنین برای گیمر ها توضیحاتی در مورد اینکه با دستیابی به هر سطحی از بازی از چه آیتم هایی برخوردار می شوند داده شده است. البته این را هم اضافه کنم که این آیتمها برای حالت کامبت لیگ به صورت اختصاصی در نظر گرفته شده ­اند و مخصوص این بخش هستند. نکته قابل توجه در پایان هر فصل از این مسابقات این است که باتوجه به عملکرد شما در مسابقات و پیشرفتهایی که داشته ­اید پاداش هایی دریافت خواهید کرد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دریافت پاداش بیشتر علاقه دارید میتوانید در چالش هایی که در این حالت گنجانده شده است شرکت کنید، این چالش ها بصورت روزانه و فصلی وجود دارند و با انجام دادن آنها می توانید پاداش خوبی دریافت کنید. بازی mortal kombat 11 را می توان بخاطر امکانات و ایده ­های خلاقانه و فوق العاده ­ای که در آن وجود دارد یکی از جامع ­ترین و کامل ­ترین نسخه از این مجموعه بازی تلقی کرد، نسخه ­ای که جدای از کیفیت گرافیک و صدا از نظر کمیت محتوایی نیز در بین دیگر نسخه­ های این مجموعه و حتی در بین دیگر بازی ها حرف اول را میزند و به حق گیمر احترام می گذارد و مانند بعضی از بازی ها شخصیت یا امکان خاصی را جداگانه و با هزین ه­ای زیاد به گیمر عرضه نمی کند بلکه بازی را با تمام امکانات و شخصیت هایش در اختیار گیمر گذاشته است.

بازی mortal kombat 11 در به تصویر کشیدن صحنه­ های خشونت­ آمیز در بین تمام بازیهای حال حاضر دارای مهارت فوق العاده ­ای است و به جرات می توان گفت که دلیل اصلی که گیمرها از این بازی بطور شگفتان ه­ای استقبال میکنند و از محبوبیت خوبی برخوردار است همین شدت از خشونت در بازی باشد، البته این تنها دلیل برای محبوبیت بازی mortal kombat 11 محسوب نمی شود بلکه به هر جنبه از بازی که نگاه کنیم آن را از هر نظر کامل و بی­نقص میبینیم، مثلا شخصیت های بازی کاملا عالی و جذاب طراحی و ساخته شده ­اند در ضمن تکنیک ها و تاکتیک هایی که برای مبارزه ها طراحی شده است فوق العاده هیجان­ انگیز و جالب توجه هستند و تمامی این عوامل در مجموع بازی کاربر پسندی را پدید آورده ­اند که باتوجه به آمار ها در اکثر کشورهای دنیا، بازی mortal kombat 11 در بین بازی های مبارز ه­ای از جمله بهترین های آنها معرفی شده است.

اگر تاکنون به سبک بازی های مبارز ه­ای علاقه­ مند نبوده ­اید و تا بحال هیچکدام از بازی های به سبک مبارزه­ای را تجربه نکرده ­اید پیشنهاد من به شما این است که بازی mortal kombat 11 را از دست ندهید چراکه مطمئن هستم نظر شما را نسبت به بازی های مبارزه­ای تغییر خواهد داد و شما را به سوی این سبک از بازی می کشاند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =