معرفی و بررسی بازی Mortal Kombat 11

Mortal Kombat11

گرافیک فنی Mortal Kombat 11 بی نظیر است و در هیچ صحنه ای شاهد کیفیت پایینی در تصویر نخواهید بود و بدون هیچگونه هنگ و یا لودینگ طولانی در بازی می توانید از مبارزه خود نهایت لذت را ببرید.

Mortal Kombat11
Mortal Kombat11

کمتر کسی است که نام بازی محبوب Mortal Kombat 11 را نشنیده باشد. کمپانی منتشر کننده ی آن یعنی برادران وارنر، با انتشار یک سری اعداد  و ارقام خبر از فروش عالی این بازی را دادند. این فروش آنقدر زیاد بود که رکورد فروش بین بازی ها را از آن خود کرده است. این امر توسط رییس سرگرمی کمپانی منتشر کننده پخش شده است.

این در حالی است که پر فروش بود Mortal Kombat 11 تنها یک روز پس از انتشار بازی مشخص شده است. Mortal Kombat 11 یک بازی تماما اکشن است که به صورت تک نفره و دو نفره قابل اجراست. به گفته ی کمپانی سازنده فروش خوب این اثر می تواند جرقه ی تغییر محتوای بازی را بزند.

آشنایی با بازی Mortal Kombat11

Mortal Kombat از آن دسته بازی های با اصالت است که نزدیک به ۲۷ سال در بازی های ویدئویی حضور دارد. همه ی ما Mortal Kombat 11 را با کلمه ی خشن توصیف خواهیم کرد. این امر بی دلیل نیست چون مبارزان را می بینیم که به جسد یکدیگر رحم نکرده و تمام قدرت خود را روی آن ها اعمال می کنند.

گاهی می توان خشونت را در صحنه هایی مثل در آوردن قلب، قطع عضو، شکستن استخوان و … مشاهده کنیم. تمامی این صحنه های خشن با جزئیات و به زیبایی طراحی شده است. شاید زیبا کلمه ی مناسبی برای این صحنه های نباشد ولی گرافیک و رنگ پردازی در این صحنه ها واقعا بی نقص و دوست داشتنی است.

در نسخه های جدید بازی صحنه های خشن بسیار بیشتر شده است و همین امر باعث شده است تا بازی کنندگان به فکر تعیین محدودیت سنی برای تجربه ی این بازی باشند. با این وجود که خشونت در بازی بالا است اما جذابیت آن در همین خشونت ها خلاصه می شود. به جز آن کاراکترهای متفاوت و ضربات مبارزه ای دلیل دیگری برای جذابیت بازی به حسای می اید.

اگر با سری مجموعه های کمبت اشنایی داشته باشید می دانید که بازی فاقد داستان است اما این امر نقصی در بازی ایجاد نمی کند چون اساس بازی فقط کشتن است. البته در نسخه های پیشین در پایان بازی بخش تک نفره تریلرهایی از سرگذشت کاراکتر انتخابی پخش می شد و جذابیت خود را داشت.

البته در این نسخه هم بخش های کوتاه داستانی وجود دارد که وقتی رقبای قدیمی مقابل هم قرار می گیرند روایت می شود. از بحث داستان که بگذریم به انیمیشن قهرمانان می پردازیم. البته شاید برای برخی از آن ها نام قهرمان چندان مناسب نباشد. گرافیک خارق العاده ی بازی کاری کرده است که علاوه بر داشتن یک تصویر با کیفیت یک انیمیشن طبیعی را نیز مشاهده کنیم.

به طور خلاصه بخش گرافیک بازی هیچ نقصی ندارد و بر عکس یکی از نقاط عطف آن به حساب می اید. مراحل بازی ضمن تخیلی بودن گاهی وهم آلود هستند و مبارزه ی کاراکتر ها می تواند به این موضوع شدت ببخشد. کاراکتر های بازی نیز به زیبایی طراحی شده اند و توانایی های خاص هر کدام تنوع مبارزات را بیشتر کرده است.

در برخی از مراحل مبارزه جزئیاتی وجود دارد که حین مبارزه قابل استفاده هستند مثلا در یک مرحله قادر خواهید بود تا یک بشکه ی نفت را بر سر رقیب خود بکوبید و از لحظه ی کوبیده شدن آن لذت ببرید. تا به اینجا از گرافیک هنری عالی و افکت های تصویری منحصر به فردش حرف زدیم اما گرافیک فنی چطور است؟

گرافیک فنی Mortal Kombat11 حرف ندارد در هیچ صحنه ای نیست که بتوانید کیفیت پایینی در تصویر مشاهده کنید. همچنین هیچگونه هنگ کردن و یا لودینگ طولانی در بازی وجود ندارد. در یک کلام می توان گرافیک هنری و فنی بازی را توصیف کرد؛ بی نظیر است. به ندرت بازی با این گرافیک خوب پیدا می شود که از هر جهت بی نقص باشد.

در این نسخه می توان مکانیزم های مبارزه ای جدیدی را برای کاراکترها مشاهده کرد. اما قدرت قابل شارژ فراموش نشود که در هر مبارزه یک بار به نمایش در می آید و ابهت کاراکتر را نشان می دهد این حرکت وقتی رخ می دهد که ستون خون یا زندگی کاراکتر رقیب به زیر ۳۰ درصد افت کند.

آن گاه بازدن چند دکمه ی مشخص می توانید این حرکات فوق العاده را با ترکیبی از رنگ ها و حرکات خارق العاده مشاهده کنید. خشونت بازی بیشتر در این صحنه ها نمود پیدا می کند مثلا جایی که قلب رقیب را در سینه اش بیرون می کشید. در این نسخه رگه هایی از نسخه های پیشین کمبت خودنمایی می کند که با ترکیب تغییرات جدید این سری از بازی کمبت را بی نظیر می کند.

تا فراموش نکرده ایم باید بگوییم که علاوه بر کاراکترهای کهنه کار کمبت کاراکترهای جدید و فوق العاده ی دیگری را در بازی شاهد هستیم. طراح در زمینه ترکیب کاراکترهای جدید و کهنه کار عالی عمل کرده است. البته عده ای معتقد هستند که کامبت بخاطر کاراکتر های قدیمی خود محبوب است و بازی با کاراکتر های جدید رنگ و بوی بازی را از بین برده است.

Mortal Kombat11
Mortal Kombat11

خب هر شحصی یک سلیقه دارد. این امر نیز بخاطر تنوع بخشیدن به بازی انجام شده است. اگر طرفداران این مجموعه باشید حتما موسیقی متن فوق العاده ی این بازی را بخاطر دارید. موسیقی و صداگذاری بازی از آن نکاتی است که می تواند بازی کنندگان را متحیر کند. جالب است بدانید که در این نسخه شاهد گفتگوهای بین کاراکترها خواهیم بود.

صدایی که برای کاراکترها در نظر گرفته شده است می تواند حس غرور به ما القا کند. چون صدای کاراکترها طوری انتخاب شده است که با ظاهر آن کاملا متناسب باشد و این تناسب است که می تواند کاراکترها متفاوت و دوست داشتنی کند. پس از آن موسیقی بازی که نقطه ی عطف دیگر بازی است. موسیقی فوق العاده ی بازی به خوبی با حال وهوای مراحل همخوانی دارد.

می توان به جرأت گفت که موسیقی کمبت جادویی است چون ممکن نیست که در طول بازی تحت تأثیر موسیقی آن قرار نگیرید. در Mortal Kombat11 بیست و پنج مبارز طراحی شده است و طی به روزرسانی ها این تعداد بیشتر خواهد شد. Mortal Kombat 11 یکی از بازی های قدیمی است که همچنان محبوب است.

این امر بخاطر گرافیک فوق العاده و روش های مبارزه ای منحصر به فرد آن است و کاری کرده است که بازی کنندگان نسل قدیم و جدید همواره منتظر نسخه های جدید این مجموعه باشند. پس الان دست به کار شوید و Mortal Kombat11 را تهیه کنید و از خشونت آن به هیجان بیایید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =