جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4 کمپانی Capcom

بازی ژانر وحشت و بقا می باشد.این سری از بازی ها یک از محبوب ترین ار اثرات ساخته شده به خاطر وجود هیجان و استرسی که در ان پنهان شده است در بین بازی های که در این زمینه انتشار یافته اند می باشد. شما در یک مکان هولناک و تاریک که موجودات ترسناکی در انجا شما را دوره کرده اند برای زنده ماندن می جنگید. این بازی Playstation 4 کاملا غیر قابل پیش بینی ساخته شده است و همین باعث شده است تا نسبت به رقبای خود موفق تر شناخته شده باشد.

اما ما بارها شاهد افت بازی هایی بوده ایم که زمانی بسیار موفق و شگفت انگیز بوده اند این مسئله درباره ی این بازی نیز صدق می کند. به خاطر افت ناگهانی این بازی که یکی از ارزشمند ترین بازی ها در این عنوان شمرده می شود طرفداران به این بازی لقب یک اکشن ادونچر را نسبت داده اند.

این بازی پس از مدتی برای طرفداران خود تکراری و خسته کننده شد زیرا که ما تنها شاهد کشت و کشتار در بازی بودیم و از وحشت و تلاش برای زنده ماندنی که در چهار سری اول ان دیده بودیم دیگر در این بازی چندان خبری نبود. عده ای از منتقدین عامل افت نسخه پنجم را رفتن شینجی میکامی می دانند.

روند بازی

داستان سری پنجم همانند نسخه های قبلی خود از محتوای داستانی خوبی برخوردار است و داستان جذاب و پر از جنب و جوشی را ما در روند بازی دنبال خواهیم کرد. شخصیت های به کار گرفته در داستان پایه و اساس بازی را تشکیل خواهند داد.حضور شخصیت های معروف در بازی ماجراجویی های جذاب تری را برای ما رقم خواهد زد.

این نسخه از بازی هم درباره ی زامبی ها یی است که در بین ان ها غول پیکر هایی دیده می شود و قهرمان بازی سلاح به دست وارد جهنم بازی می شود و سعی در نابودی ان ها دارد. قهرمان این سری کریس رد فیلد همان قهرمان به یاد ماندنی نسخه های اول می باشد. کریس این بار قدرتمند تر و در قالب شخصیت اول بازی حضور پیدا خواهد کرد.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4 کمپانی Capcom

دیگر طرف ما کریس بی تجربه نمی باشد بلکه ما با یک مامور ویژه که در کنار شخصیت های جدید روند بازی را پیش میبرد روبه رو خواهیم شد. سازندگان سعی کرده اند با اضافه کردن یک دوست درکنار شخصیت اصلی به شور و هیجان بازی اضافه کنند که چندان نتیجه مطلوبی برایشان رقم نخورده است .هدف ان ها پیدا کردن جیل ووسکر با مدارکی که نشان می دهد انها در نیجریه هستند می باشد. بیشتر جریانات بازی در میان پرده ها به نمایش گذاشته می شود.که عمق چندانی ندارد و مخاطب را جذب خود نخواهد کرد.

مقصد نهایی جهنم این سری از بازی ها یکی از کشورهای قاره افریقا می باشد. این قاره به خاطر حملات تروریستی و بیولوژیکی که به واسطه جهنم زامبی در انجا انجام شده است ویران شده است. قهرمان بازی گزارشی مبتنی بر دیوانگی و حملات مردم شهر در برخی از مکان ها غرب این قاره ارائه می دهد. داستان بازی شما را به چالش های زیادی دعوت خواهد کرد.

گیم پلی

یکی از عاملان مهم در پیش برد روند بازی می باشد. سازندگان بازی برای ساخت گیم پلی ان از فرمول استاد میکامی استفاده کرده اندو توانسته اند نظر مساعد منتقدین را بدست اورند. شما برای بار اول نسخه را تنها با کنترل کریس ادامه خواهید داد.اما با یکباربه پایان رساندن بازی برای بار دوم بازی را همراه با همکار کریس اغاز خواهید کرد.که چندان خوب از اب در نیومده است .برای سرگرم شدن با این بازی شما باید کار خود را با درجات سخت تر شروع کنید.

مهمات زیادی که در بازی در نظر گرفته شده است. عاملی شده تا ترس شما از باخت نسبت به سری های قبلی بازی کمتر شود.اما دشمنان بازی قدرتمند شده اند و به خاطر هوش مصنوعی بازی پلی استیشن حرکات غیر قابل پیش بینی را انجام می دهند. همچنین بسیار سریع تر به شما ضربه وارد می کنند. شما در مکان های مختلف که در گوشه به گوشه ان مهمات فروانی وجود دارد و در هر لحظه مشغول درگیری هایی خواهد شد که باید در ان ها برای کشتن زامبی ها تلاش کنید.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4 کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 PS4 کمپانی Capcom

تنوع سلاح ها در این سری بسیار کم است. اما با بازگشایی صندوق هایی که در نقشه های بازی علامت زده شده اند می توانید سلاح های قدرتمندی را بدست اورید. همچنین شما می توانید با جمع اوری سککه ها سلاح های خود را ارتقا دهید که باعث اسان تر شدن بازی برای شما خواهد شد.

گرافیک بازی

در گرافیک بازی مشکل چشم گیری وجود ندارد. با مشکلات فنی ریزی مانند دیر بارگذاری کردن بافت های دور دست و دیگر باک های گرافیکی مواجه خواهید شد که با نصب کردن اپدیت ان می توانید مشکلات ان را برطرف نمایید. طراحی محیطی خوب و نور پردازی های شگفت انگیزی در بازی به چشم می خورد. همچنین سایه زنی ها نیز به خوبی طراحی شده اند.

از مهم ترین تغییراتی که به بازی اضافه شده است. به تغییر جلوه های گوناگون محیط و دشمنان می توان اشاره نمود. همچنین بازی دارای بخش شخصی سازی پیشرفته نمی باشد. تنها هدف شما در این بازی تلاش برای زنده ماندن است که در مقایسه با نسخه سوم ان بسیار ضعیف کار شده است.

در این بازی با تله های غافلگیر کننده ای روبه رو خواهیم شد. شما از این تله ها می توانید برای گیر انداختن دشمنان استفاده کنید. یا فرار کنید و قید کشتن ان ها را بزنید. دشمنان در بازی نسبت به کوچیکترین صدا ها حساس هستند و میتوانند متوجه حضور شما شوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =