جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One کمپانی Capcom

به احتمال زیاد با بازی Resident Evil 5 آشنایی دارید. بازی که در سال ۲۰۰۹ میلادی از سوی استودیوی “کپ کام” به بازار عرضه شد. این بازی ایکس باکس پس از اینکه به دست مخاطبان رسید، با انتقادات مختلفی مواجه شد. منتقدان بر این باور بودند که Resident Evil 5 یک نسخه کپی از Resident Evil 4 است که البته گفته آنها بی راه هم نبود. گویا بر اثر اتفاقات فوق العاده ای که برای نسخه چهارم این سری بازی رقم خورده بود، استودیوی کپ کام مشتاق شده بود تا نسخه پنجم را هم عرضه کند.

اما فراموش کرده بود که استفاده از ایده های نو مهم ترین عامل در درخشش یک بازی تازه به حساب می آید. به احتمال زیاد شما سری بازی های رزیدنت را به خاطر ترس ها، دلهره ها و معماهای جذابش می شناسید. اما گویا در Resident Evil 5 خبری از هیچ کدام از آن ها نیست.

در نسخه پنجم این بازی خبری از ترس ها و هیجانات بازی های قبل نیست و این اصلا خبر خوشحال کننده ای برای علاقمندان به این سری بازی ها نیست. اگر از بازی باران حرفه ای باشید، حتما سری بازی های زریدنت اویل را به خاطر سبک وحشت و بقایش می شناسید و به آن علاقه دارید. این بازی تبحر زیادی در کشش مخاطب به سمت خود دارد. به گونه ای که گیمر در میان لحظات نفس گیر بازی گرفتار می شود و راهی به جز پیشروی بیشتر در طول بازی ندارد.

کپ کام به عنوان سازنده این بازی به همه ثابت کرده بود که رزیدنت اویل در اجرای بازی هایی با سبک وحشت و بقا واقعا بی نظیر است و هیچ یک از بازی های ویدئویی به گرد پایش هم نمی رسند. شما در طول بازی های رزیدنت اویل در محیط های تاریکی حضور خواهید داشت که به خوبی فضاسازی شده اند. شما در این محیط ها تنها نیستید و باید با موجودات عجیب و خطرناکی سر و کله بزنید.

اوضاع در بازی به نحوی پیش می رود که حتی نمی توانید چند ثانیه بعد را پیش بینی کنید و این مجموعه رزیدنت اویل را واقعا جذاب و هیجان انگیز کرده است. ۴ نسخه اولیه این سری بازی به خوبی با این مضمون آغشته شده اند. اما گویا شرایط از نسخه ۵ به بعد کمی فرق کرده است.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One کمپانی Capcom

آشنایی بیشتر با بازی Resident Evil 5

سری بازی های رزیدنت اویل به داستان جذابشان معروف هستند. به جرات می توان گفت تا کنون همه نسخه های این بازی داستان قابل قبولی داشته اند و توانسته اند به خوبی مخاطب را به خودشان جذب کنند. این اتفاق برای Resident Evil 5 هم افتاده است. در این نسخه از بازی Xbox قرار است به آفریقا سفر کنیم تا اتفاقات تازه بازی شکل بگیرند. قرار است در آفتاب سوزان آفریقایی ها با زامبی ها بجنگیم.

اتفاق خوبی که در Resident Evil 5 افتاده است، بازگشت “کریس ردفیلد” به دنیای بازی است. او ماموریتش را به خوبی انجام داده است و مشخص است که با اراده به دنبال “جیل” و “وسکر” است. او پیشتر تحقیقاتی انجام داده است و به سر رشته هایی در نیجریه رسیده است. در ادامه، بازی به داستان اصلی خود نزدیک می شود و گیمر را در کش و قوس های مختلفش وارد می کند.

برای اینکه بتوانید به جریانات و جزئیات مختلف بازی پی ببرید، باید حواستان را میان پرده را جمع کنید. اصولا تمامی اتفاقاتی که به افزایش اطلاعاتتان کمک می کنند، در میان پرده ها پنهان شده اند. شاید در مراحل اولیه بازی احساس کنید همه چیز کلیشه ای و تکراری است. اما کمی که بیشتر در روند بازی جلو می روید، نظرتان فرق می کند. خوشبختانه روند بازی از میانه هایش سیر صعودی دارد و می تواند با قدرت بیشتری نظر مخاطب را به خودش جلب نماید.

گیم پلی در بازی Resident Evil 5

همیشه مجموعه رزیدنت اویل در بخش گیم پلی قدرتمند بوده است. خوشبختانه در نسخه پنجم این سری بازی هم با یک گیم پلی جذاب مواجه هستیم. به طوری که اکثر منتقدان در این بخش به Resident Evil 5 نمره بالایی می دهند. تنها چیزی که در این میان برای مخاطب کسل کننده است، نبود یک مکانیزم درست به منظور تلاش برای بقا است که خب البته اصلا چیز کمی هم نیست.

مخصوصا برای این مجموعه که همواره با سبک وحشت و تلاش برای بقایش شناخته می شده است. در نسخه های پیشین برای اینکه بتوانید در آشفته بازار بازی زنده بمانید باید واقعا تلاش می کردید. در میدان مبارزه همه چیز دردسترس نبود و شما باید در یک میدان نبرد واقعی خودتان را به چالش می کشیدید. اما در Resident Evil 5 خیلی چیزها فرق کرده است.

جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One کمپانی Capcom
جزئیات انتشار بازی Resident Evil 5 Xbox One کمپانی Capcom

گویا کپ کام تمام تلاشش را کرده تا همه چیز را راحت و در دسترس قرار دهد تا هیچ فشاری به گیمر وارد نشود! ممطئن باشید در Resident Evil 5 هیچ وقت بدون مهمات نخواهید ماند. هرچقدر هم که نبرد طولانی باشد، باز هم شما به انباری عظیم از مهمات دسترسی خواهید داشت که این اتفاق برای مجموعه رزیدنت اویل اصلا خوب نیست. البته ناگفته نماند که هوش مصنوعی تعریف شده برای دشمنان در Resident Evil 5 بسیار بهتر از گذشته شده است. آنها واقعا قدرتمند هستند و باید برای از میدان به در کردنشان انرژی زیادی صرف کنید.

حرف آخر در مورد بازی Resident Evil 5

Resident Evil 5 در بخش طراحی، فضاسازی و گیم پلی واقعا خوب است. اگر چه نواقصی در گیم پلی بازی دیده می شود، اما روی هم رفته در بخش هایی هم ارتقا داشته است. صدا گذاری خوب در این نسخه به کمک کیفیت کار آمده است و شرایط را برای یک تجربه جذاب فراهم کرده است. روایت داستان در برخی از مواقع واقعا ساده است، اما باز هم ارزش امتحان کردن را دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 9 =