بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7 PS4

آموزش و یادگیری عاملی است که همواره بشر در طول زندگی خود آن را تجربه می‌ کند. این آموزش‌ ها مواردی هستند که به زندگی انسان جوهر و رنگ خاصی بخشیده و هدف زندگی وی در آینده را ترسیم می‌ کنند. زمانیکه انسان بتواند از آموزش‌ های مناسب و صحیح جهت تعالی روح و جسم خود استفاده کند، آنگاه می‌ تواند با شکل‌ گیری صحیحی از خود در جامعه خود تاثیرگذار باشد. تاثیراتی مثبت که در جهت کمک به زندگی شخصی و اجتماعی وی صورت می‌ گیرد.

اما در طرف مقابل اگر فرد در آموزش‌ های خود نتواند به طور صحیح استفاده کند، آن زمان است که علاوه بر زندگی شخصی در زندگی اجتماعی خود نیز تاثیرات منفی را از خود بجا خواهد گذاشت. یکی از عوامل آموزش و تاثیر گذاری بر انسان‌ ها در دهه اخیر بازی‌ های مورد استفاده انسان‌ ها در رده‌ های سنی مختلف می‌ باشد. بازی‌ هایی که هر کدام با معانی درونی خود علاوه بر شکوفایی استعدادهای درونی انسان، به او کمک می‌ کنند تا برنامه زندگی خود را شکل دهند.

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7 PS4
جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7 PS4

بازی‌ های مورد استفاده انسان‌ها در سال‌های اخیر از حالت طبیعی و ورزشی با بازی‌ هایی با سبک رایانه‌ای تبدیل شده است. این بازی‌ ها با محتوا و مفهوم خاص خود در صورت استفاده درست می‌ تواند بسیار مفید باشد و در صورت استفاده نابجا می‌ تواند اثرات بسیار ناهنجاری را شکل دهد. محتوا و مضمون در بازی‌ های رایانه‌ ای و کنسولی مانند بازی های PS4، شاید بنا به نظر بسیاری از کارشناسان این حوزه مهمترین قسمت یک بازی باشد که در عمق آن قرار گرفته است. برای یک بازی رایانه‌ ای می‌ توان دو مفهوم نام برد.

مضمون اول چیزی است که در ظاهر یک بازی رایانه‌ ای مشاهده و از آن با نام ژانر و سبک بازی نام برده می‌ شود. بازی‌ های جنگی، اکشن و ماجراجویی از انواع بازی‌ های پرطرفدار در این صنعت به شمار می‌ آیند. محتوای ظاهری این بازی‌ ها همواره تعدادی از مخاطبان و گیمرهای خاص از سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌ کند. حال در مرحله دوم جایی است که محتوای اصلی بازی رایانه‌ای خود را نشان خواهد داد.
این محتوا و مفهوم دوم است که در عمق یک بازی رایانه‌ ای به دستان خلاق طراحان بازی‌ های رایانه‌ای قرار گرفته است. اگر این مضمون یک مفهوم انسانی و مناسب برای یادگیری آموزش باشد در صورت استفاده درست در زمان مناسب در گروه سنی خاص خود می‌ تواند اثرات مثبت فردی و اجتماعی را از خود بجا بگذارد. در غیر این صورت با یک بازی کاملا نامناسب روبه‌ رو هستیم که در صورت استفاده در هر زمان و مکانی نتایج ناپسند و منفوری را از خود بجا خواهد گذاشت.

شرکت‌ های زیادی در صنعت بازی‌ های رایانه‌ ای فعالیت دارند که بعضی از آن‌ ها بسیار بزرگ و معروف با خروجی‌ های بسیار پسندیده هستند که در سراسر دنیا شناخته شده هستند. در کنار شرکت‌ های بزرگ حاضر در این عرصه، گروهی دیگر حضور دارند که در قالب شرکت‌ های کوچک (البته در مقایسه با شرکت‌ های طراز اول دنیا) اقدام به طراحی و ساخت و انتشار بازی‌ های رایانه‌ ای می‌ کنند.

شرکت‌ هایی چون سونی، مایکروسافت و نینتندو جز شرکت‌ها بزرگ و بسیار معتبر در زمینه طراحی و ساخت بازی‌ های رایانه‌ ای هستند که همواره سرلوحه شرکت‌ های کوچک فعال در این حوزه هستند. شرکت کپکام یکی از شرکت‌ های کوچک اما با سابقه و معتبر در زمینه طراحی بازی‌ های رایانه‌ ای است که با بازی‌ هایی با سبک و سیاقی جذاب و همواره متنوع و خاص توانسته نظر بسیاری از کارشناسان و گیمرهای حرفه‌ ای در سراسر دنیا را به سمت تولیدات خود جذب کند.

یکی از تولیدات جذاب این شرکت، مجموعه بازی Resident Evil است که با سبکی ترسناک توانسته گیمرهای خاص علاقه‌ مند به این سبک را به سمت خود بکشاند. اخیرا این شرکت یک تریلر جدید از سری هفتم این بازی را با نام Welcome Home منتشر کرده است. نمایش چندین صحنه ترسناک و وحشت‌ آور جدید در کنار طراحی ماموریت‌ های ماجرایی خاص از نکات بارز در این تریلر جدید از بازی فوق است.

این بازی همواره با طراحی محیط‌ های خاص و البته ناپسند سعی در طراحی یک محیط خارق‌ العاده برای کاربران و مخاطبان خود دارد. ماموریت‌ های طراحی شده در این بازی به حدی گنگ است که برای گیمر های تازه‌ کار به هیچ وجه این بازی توصیه نمی‌ شود چرا که به سرعت سبب خستگی آنان شده و منجر به ترک بازی از سوی آنان خواهد شد. این بازی جز بازی‌ هایی محسوب می‌شود که هیچ گاه از سوی کارشناسان و منتقدان بازی‌ های رایانه‌ ای مورد تایید نبوده و توصیه نمی‌ شود.

در یک بازی رایانه‌ ای گیمر باید پس از یک دوره کوتاه بتواند اوقات فراغت خود را با لذت تمام سپری کند و از بازی فوق نیز تجربیات مثبتی کسب کند تا بتواند در زندگی واقعی خود از آن بهره ببرد. ساخت چنین بازی‌ های ترسناک که با چاشنی صحنه‌ های بسیار دلخراش و چندش‌ آور نیز همراه است، می‌ تواند به شدت روح گیمر را تحت تاثیر خود قرار دهد و اثرات بدی را روی وی داشته باشد.

در این بازی دیده می‌شود کاراکتر های بازی مشغول قطعه قطعه کردن یک انسان و خوردن آن هستند که اصلا صحنه جالبی نیست. صحنه‌ های بسیار ترسناک ایجاد شده در این بازی با بهره‌گیری از گرافیک بالا موضوع ناپسند دیگری است که می‌ تواند برای کودکان با سن کم بسیار اثرات بدی داشته باشد و در دراز مدت خود را به خوبی نشان دهد. در سبک‌ های مختلف بازی‌ های رایانه‌ ای، موضوعات باید در جنبه مثبت خود نشان داده شوند چرا که در غیر این صورت چیزی جز نابودی برای جوانان نخواهد داشت.

جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7 PS4
جزئیات و بررسی ویدیو گیم پلی Welcome Home بازی Resident Evil 7 PS4

بازی‌ های اکشن و ماموریتی ساخته شده بسیاری در جهان وجود دارد که موضوع مواد مخدر را به وضوح در بازی نشان می‌ دهد. در بسیاری از این بازی‌ ها بجای این که گیمر در گروه‌ های پلیس به مبارزه با این گروه‌ های خلافکار و تبهکار بپردازد، به همکاری با آنان پرداخته و گاهی رییس آن‌ ها نیز می‌ شود. قرارگیری در چنین گروه‌ هایی سبب شده تا فرد گیمر پس از مدتی کاملا در جریان اتفاقات و هیجانات این عمل قبیح قرار گیرد و تصمیم بگیرد در زندگی شخصی خود نیز آن را تجربه کند.

وقتی گیمری در یک بازی رایانه‌ ای می‌ بینید که با استفاده از یک دارو و قرص اعتیاد آور می‌ تواند دوباره حال خوشی در بازی به دست بیاورد پس بطور ناخود اگاه در محیط واقعی ترغیب شده تا حداقل یکبار آن را امتحان کند و اینجاست که طراح بازی توانسته هدف کثیف خود را به عمل نزدیک کند و گیمر و متعاقبا جامعه را به انحطاط و نابودی بکشاند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =