حالت Half Off Heist بازی Call of Duty Black Ops 4

منتشر شدن اکتیویژن تصویر پشت صحنه کیفر ساترلند در بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

Hall off Heist نام مود جدید بازی Call of Duty: Black Ops 4  می باشد، در این حالت این امکان وجود دارد که پرک ها و امکانات بخش Heist را با نصف قیمت خریداری کنید و به بازی بپردازید. هر چند هنوز جزئیات دقیق این حالت منتشر نشده است ولی بازیکنان و منتقدان این بازی از روی اسم این حالت حدس می زنند که همان امکان خرید ادوات Heist با نصف قیمت می‌باشد که احتمالا منجر به بازی ای سریع تر خواهد شد.

این حالت در کنار Custom Blackout عرضه شده و از از کمپانی سازنده انتظار می رود برای بهبود آن ها آپدیت هایی منتشر کند. در ادامه به بررسی بیشتر این بازی پلی استیشن می پردازیم.درست است که حالت‌ های چند نفره بازی به اندازه کافی از جذابیت لازم برخوردار هستند و هر کدام از آن ها می تواند مدت ها کاربران را سرگرم نگه دارد، اما اگر بازیکنان چندین ساعت در نقشه های مختلف بازی کنند متوجه برخی شباهت ها هم می شوند.

این در حالی است که از لحاظ طراحی از هم متفاوت اند ولی کماکان احساس تکراری بودن برخی نکته ها را در خود احساس می کنید، گویی جای خالی یک بخش دیگر احساس می شود، شاید یکی از دلایل ارائه آپدیت های جدید از طرف کمپانی سازنده مشاهده ی همین نکته ی کوچک و ظریف از طرف آن ها باشد.

دردسترس قرار گرفتن حالت Half Off Heist بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4
دردسترس قرار گرفتن حالت Half Off Heist بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

مثلا در حالت کنترل چند مود دیگر موجود است که هدف همه ی آن ها تصرف برخی مکان ها روی نقشه است و به نظر نمی رسد از جذابیت و خلاقیت زیادی بهره ببرندو یا برای مثال دیگر می توان گفت دو حالت Team death Match و Kill Confirmed با یکدیگر شباهت های زیادی دارند، شاید تنها تفاوت این دو حالت برداشتن نشانی که از دشمنان جا می ماند در حالت Kill Confirmed باشد، هر چند ساختار بازی بسیار قوی است اما این شباهت ها شاید نیاز به برخی حالت های متفاوت تر را الزامی نشان دهد.

خوشبختانه جذابیت بازی های چند نفره فقط به همین موارد خلاصه نمی شود و مسائل بسیار بیشتری روی آن تاثیر دارند، هسته ی گیم پلی بازی که نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت زیادی داشته است یکی از این موارد می باشد که تاثیر بسزایی در رضایت از بازی داشته است.

یکی دیگر از تغییرات خوب این نسخه از بازی نسبت به نسخه ی قبلی حذف کردن احیای خودکار است، بجز حالت Heist  که در ان آپشن سلامتی از اول در دسترس نیست در بقیه حالت ها بازیکنان می توانند به راحتی با فشردن L1 قسمتی از سلامتی خود را به دست آورند.

با این کار بازیکنان بیشتر روی هدف اصلی خود که نابود کردن دشمنان و یا به تصرف در آوردن جایی در مپ است متمرکز شوند به این ترتیب وقت بازیکنان صرف پیدا کردن آیتم نمی شود و این موضوع به جذابیت بازی می افزاید.کمپانی سازنده با زیرکی توانسه Specialist ها رو جوری طراحی کند که بازیکنان بخواهند هربار با یکی از این کاراکترها بازی را پیش ببرند، در حالی که هر کدام از آن ها تخصص و مهارت خاص خود را دارند ولی میانگین قدرت آن ها از یکدیگر بالاتر نیست و این عدالت موجود در بازی باعث جذابیت هرچه بیشتر آن می شود.

بازی در بخش چند نفره به خوبی شما را به چالش می کشد چرا که با کسب موفقیت می توانید به جوایزی دست پیدا کنید و اسلحه های جدید به دست آورید و روی ارتقای آن ها کار کنید، به چالش کشیده شدن مهارت کار تیمی شما دیگر موضوعی است که نباید از آن غافل شد.

دردسترس قرار گرفتن حالت Half Off Heist بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4
دردسترس قرار گرفتن حالت Half Off Heist بازی Call of Duty Black Ops 4 PS4

کمتر کسی فکر‌اش را می کرد بخش زامبی در این بازی پلی استیشن ۴ بتواند به این حد از محبوبیت برسد، سناریوهای تعریف شده در این بخش کاملا هیجان انگیز هستند، چه کسی می تواند جلوی وسوسه‌ ی بازی کردن در کشتی تایتانیک و میدان نبرد گلادیاتورها را نادیده بگیرد؟

در نهایت از هرچه بگذریم قطعا از نقطه ی اوج بازی یعنی Blackout نمی توان گذشت، درست است که از لحاظ ساختاری تفاوت چندانی با پابجی و فورتنایت ندارد و درست مثل آنها به صورت تک نفره، دو و چهار نفره باید روی یک نقشه فرود آمد و پس از به دست آوردن تجهیزات به مبارزه با دشمنان پرداخت ولی با وجود خصوصیات منحصر به فرد کال اف دیوتی این قسمت نیز تبدیل به یکی از بهترین انواع بتل رویال کرده است.

یکی از این خصوصیات نقشه ی بسیار گسترده با جزئیات دقیق است، استفاده از مکان های نوستالژیک بازی در این مپ باعث به وجود آمدن لحظات به خصوصی برای بازیکنان می شود جایی که شاید خاطراتی برای‌ شان زنده شود. همچنین وجود شخصیت های مختلف که برای آزاد کردن همه ی ان ها به مدتی زمان نیاز دارید هم به جذابیت این قسمت افزوده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =