کاراکتر هانگ در بازی Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 Remake که اخیرا و در وایل سال ۲۰۱۹ میلادی بر روی پلتفرم های پی سی، پلی استیشن ۴ و همچنین ایکس باکس وان انتشار یافت، به سرعت جای خود را در میان کاربران باز کرده است. این بازی توسط شرکت کپکام (Capcom) و با استفاده از موتور سفارشی RE Engine ساخته شده است که ترسناک ترین صحنه های ممکن در کنسول پلی استیشن ۴ را به نمایش می گذارد.

اخیرا یکی از کاربران از مشاهده ی تصاویر جدید منتشر شده در فایل های بازی، حالت های The 4th Survivor و The Tofu Survivor را در بازی مشاهده کرد. در نسخه ی قبلی بازی یعنی Resident Evil 2، دو نوع حالت به عنوان پاداش به بازیکن اعطا می شد و وظیفه ی بازیکن، آزادسازی این جوایز در جریان بازی بود. به نظر می رسد در این نسخه بازی، این دو حالت که The 4th Survivor و The Tofu Survivor هستند دوباره بازسازی (Remake) شده اند.

تصاویری از حالت The 4th Survivor منتشر شده است که نشان می دهند که این حالت در قالب شخصیت محبوب بازی به نام هانک طراحی شده اند. هانک که یک سرباز ویژۀ آمبرلا است بایستی در جریان بازی از راکون سیتی فرار کند. اما در حالت The Tofu Survivor، با هدف به چالش کشیده شدن بازیکنان، تعداد کمی تجهیزات در اختیار بازیکنان قرار دارد و نکتۀ جالب این که، بازیکنان در این حالت در قالب توفو (Tofu، یک غذای شرقی) بایستی ایفای نقش کنند.

دیده شدن تصاویری از کاراکتر هانگ در بازی Resident Evil 2 Remake PS4
دیده شدن تصاویری از کاراکتر هانگ در بازی Resident Evil 2 Remake PS4

در سری جدید بازی Resident Evil 2 که با نام Resident Evil 2 Remake شناخته می شود، آزاد سازی دو نیروی فوق الذکر آسان تر شده است و به نظر می رسد سازندگان بازی در به روز رسانی این نسخۀ قدیمی و همچنان محبوب، بسیار موفق بوده اند. چرایی این موفقیت می تواند علل زیادی داشته باشد، از جمله این که: در این بازی از دو شخصیت استفاده شده است، که انتخاب هریک از آنان می تواند حال و هوای بازی را عوض کند و وقایع مختلفی را رقم بزند.

بازسازی وقایعی که در نسخه ی پیشین بازی به تصویر کشیده شده بودند نیز نقش مهمی در جذابیت نسخه ی Remake دارد. علت دیگر که مربوط به تکنولوژی ساخت بازی است، می تواند با استفاده از موتور Re Engine مرتبط باشد. استفاده از این موتور هـمـراه بـا اسـتـفـاده ی کـامـلا خـلاقـانه و مـهـنـدسـی شـده از دو عـنـصر تـاریـکـی و رطـوبـت، حـس وحـشـت و تـرس را در بـازی الـقـاء کـرده اسـت.

به طوری که پیش بینی وقایع بعدی بازی را برای بازیکن، حتی در زمانی که با دوربین در حال رصد و کنترل مسیر روبروی خود است، بسیار دشوار می کند. علاوه بر آن در نسخۀ جدید از تکنیک تعویض صدا برای دو شخصیت اصلی داستان و همچنین صدای پایه ی بازی استفاده شده که بر اساس آن، بازیکن ها می توانند صدای بازی را تغییر دهند و موسیقی بازی را گوش دهند. قطعا قرار دادن این ویژگی، که هر کس بتواند بر اساس علایق خود، موسیقی متن بازی را انتخاب کند، برای بازیکنان خالی از لذت و هیجان نخواهد بود.

دیده شدن تصاویری از کاراکتر هانگ در بازی Resident Evil 2 Remake PS4
دیده شدن تصاویری از کاراکتر هانگ در بازی Resident Evil 2 Remake PS4

نسخۀ جدید Resident Evil 2 Remake از زبان سوم شخص روایت می شود و همین مسئله می تواند نارضایتی هایی که نسبت به نسخۀ قبل وجود داشت را مرتفع کند. در نسخۀ اصلی از دوربین ثابت و صحنه های از پیش پردازش شده، با هدف کاهش مشکلات تکنینکی بر روی کنسول PlayStation ۱ استفاده شده بود. اما در نسخۀ جدید موتور Re Engine امکان روایت داستان از زبان سوم شخص را فراهم می کند.

همین مسئله احساس نزدیکی بیشتر با کاراکتر های بازی را دو چندان می کند، چرا که بر میزان رعب آور بودن و واقعی تلقی شدن صحنه ها می افزاید.پویایی درجه ی سختی بازی عامل مهم دیگری در موفقیت نسخۀ Remake است، به این صورت که بازی بصورت هوشمند، درجۀ سختی را بر اساس توانایی های کاربر تغییر می دهد.
اگر بازیکنی به صورت ضعیف عمل کند، یا طی بازی چندین بار بمیرد، به صورت خودکار درجۀ سختی بازی کاسته شده و تعداد دشمنانی که با آن ها روبرو می شود نیز کاهش می یابند. بدین ترتیب بازیکن با کمک هوش مصنوعی بازی، امکان بازسازی خود را پیدا می کند.در پایان علاوه بر موارد ذکر شده، بهره گیری از تیم سازندۀ مشهور و موفق نیز در اقبال نسبت به نسخۀ جدید Resident Evil 2 Remake بی تاثیر نبوده است.

از این میان می توان از یوشیاکی هیرابایاشی و همچنین سیوشی کندا نام برد که هر دوی آن ها مشتاق و علاقمند به سری جدید هستند و به جرات می توان بخش بزرگی از موفقیت سری جدید را مدیون علاقمندی تیم سازنده دانست.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =