شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty شاهد Modern Warfare 4

شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty PS4 شاهد Modern Warfare 4 باشیم

بازی Jump Force که سبکی مبارزه ای سه بعدی داشته و در حالت سوم شخص می باشد شامل مبارزاتی در تیم های سه نفره شده و حین بازی فعالیت هایی از جمله حمله، دفاع و پرش هستیم. طراحان بازی سیستم های ساده مبارزه را در آن اجرا کرده اند که به کاربر اجازه می دهد با زدن یک سری کلید های مشخص ضربات زنجیر واری را روی دشمن اجرا کنند. Jump Force از آن دسته بازی هایی است که گیمر هایش برای به دست آوردن تروفی ها و اچیومنت ها باید مدت زمان زیادی را به آن اختصاص بدهند.

این بازی موفق شد در میان افرادی که به شخصیت های انیمیشنی علاقه دارند به سرعت محبوب شود. شخصیت هایی نظیر ناروتو، لوفی، ایچیگو و…! از نکات منفی بازی PlayStation 4 می توان به یکنواختی خط داستانی بازی اشاره کرد که ممکن است کاربر را در مدت زمان کوتاهی خسته کند. از طرفی گرافیک و جلوه های بصری بازی آنقدر خوب و چشم نواز هستند که به نوعی می توان از ایراد های بازی چشم پوشی نمود.

طراحی بازی توسط شرکت Spike chunsoft انجام شده است. در ادامه یک سری اطلاعات کلی در ارتباط با نحوه کسب تروفی و اچیومنت ها در بازی بیان خواهد شد:

  • حدود ۵۰ ساعت لازم است که تمامی تروفی ها و اچیومنت های بازی را کسب کنید
  • درجه سختی تروفی و اچیومنت: ۵ از ۱۰
  • تعداد تروفی ها ۵۰ عدد و تعداد اچیومنت ها هم ۵۰ عدد و معادل ۱۰۰۰ امتیاز
  • تعداد تروفی های شامل گلیچ: صفر
  • هیچ تروفی و اچیومنت قابل از دست دادنی وجود نخواهد داشت
شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty PS4 شاهد Modern Warfare 4 باشیم
شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty PS4 شاهد Modern Warfare 4 باشیم

داستان بازی
داستان بازی در مورد شخصیتی به نام Frieza است که به شهر بزرگ نیویورک حمله کرده و در صدد نابودی آن است. شخصیت Goku با کمک دوستانش بایستی جلوی او را گرفته و سعی کنند آسیب کمتری به شهر وارد شود. اما در این حین شهروندی عادی آسیب زیادی می بیند و ترانکس با استفاده از مکعب Umbars جان این شهروند را نجات می دهد. قهرمان جدید این داستان شما هستید که باید در ابتدا شخصیت های گوکو و ترانکس را طبق سلیقه خودتان طراحی کنید و سپس آن دو شما را به مرکز فرماندهی هدایت می کنند.

در این قسمت فرمانده Director Glover  شما را از اتفاقات افتاده آگاه می کند و وظایف شما را برایتان شرح خواهد داد. انتقاد های زیادی به خط داستانی بازی وارد است از جمله: کم بودن خلاقیت و تنوع در بازی، ماموریت های اضافی و حاشیه‌ای که در خط اصلی داستان جایی نداشته و فقط زمان گیمر را تلف می کنند، یکنواخت بودن داستان بازی، طنز بی نمک و گاها ابلهانه بازی و دیگر موضوعاتی که اگر بخواهیم آنرا به طور کامل شرح دهیم بایستی مقاله ای جداگانه برایش بنویسیم.

در بخش گیم پلی، طراحی بازی بهتر و معقول تر است. البته هرگز نمی توانیم این بازی را جزو بهترین بازی های مبارزه ای بدانیم. گفتیم که بازی به صورت مبارزه ای ۲ دکمه ای در قالب تیم های سه نفره انجام شده که وجود یک سری قدرت ها و نیروهای خاص، نقشی تعیین کننده در پیروزی شما خواهد داشت. بر خلاف اکثر بازی های مبارزه ای گروهی، میزان آسیب و سلامت در این بازی هر شخصیت جدا نبوده و تمامی شخصیت های گروه یک درجه سلامتی مشترک دارند.

شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty PS4 شاهد Modern Warfare 4 باشیم
شاید در نسخه بعدی بازی Call of Duty PS4 شاهد Modern Warfare 4 باشیم

یادگیری بازی بسیار ساده است اما کسب مهارت در آن کمی مشکل بوده و با مدتی بازی کردن به دست خواهد آمد. از ویژگی های مثبت بازی صداگذاری و دوبله شخصیت های آن است که به خوبی انجام شده است و حس خوب تماشای انمیشن های معروف ژاپنی را به کاربر انتقال می دهد. اگرچه موسیقی متن بازی را نمی توان عالی دانست به این دلیل که هیجان خاص بازی را نمی تواند انتقال دهد.

طبق جدید ترین خبر های منتشر شده از این بازی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان تریلر جدیدی از آن منتشر شده که به معرفی شخصیت جدید Seto Kaiba (ستو کایبا) می پردازد.  این تریلر حدود ۲۰ ثانیه بود که شامل سبک مبارزه های ستو کایبا و احضار موجوداتش می شود. شخصیت ستو کایبا در ماه مه ۲۰۱۹ در اختیار دارندگان سیزن پس قرار می گیرد. این شخصیت که یکی از شخصیت های اصلی YU Gi-Oh است و اصلی ترین دشمن یوگی موتو به حساب خواهد آمد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =