۵ نکته درباره بازی Resident Evil 7

بازی رزیدنت اویل یکی از بهترین بازی ها در سبک شوتر اول شخص می باشد که قابلیت غرق شما درون بازی را دارد. این بازی فوق العاده اولین مجموعه بازی بود که در سبک ترسناک بسیار درخشید و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. مانند تمامی بازی های دیگر این بازی نیز از نکته های طلایی برخوردار است که با دانستن آن ها راحت تر از هر وقت دیگر می توانیم در بازی بدرخشیم. ۵ نکته طلایی در این بازی وجود دارد که می توانید با داسنتن آن ها به بهترین شکل ممکن نقش خود را ایفا کنید.

۱. خلاصه بازی و روند ماموریت شما در بازی

در ابتدای کار شاهد محیط شلوغ و خلاقی نخواهیم بود و رفته رفته ماجراجویانه بازی را دنبال خواهید کرد در واقع شما برای پیدا کردن همسر خود که سه سال تمام دنبالش می گشتید به ایالت لیوزیانا میروید و رفته رفته با اتفاقات عجیب و غریبی روبرو می شوید فرار کردن از اهالی زامبی شده عمار بیکرها وظیفه اصلی شما ددر این بازی برای زنده ماندن است. پیدا کردن همسری که سال هاست با این خانواده زندگی کرده و شما از هویت او متعجب می شوید.
او گاه همسر شما و گاه یک موجود خطرناک در بازی نقش آفرینی می کند به دلیل ناپدید شدن یکی از شخصیت های بازی وادار می شوید به زیرزمین مخوف و ترسناک بروید. معما های مشابه و عجیب و غریب رایج در سری بازی اویل اینجا گمارده شده اند و به مراتب سخت تر و هیجان انگیزترند.

Resident Evil 7 یه جورایی حال و هوای اویل ۱ را دارد و حتی در بعضی مواقع اشاره به سری ۱ مجموعه می شود. با وجود اینکه در اکثر موانع پیش رو با معما های مختلف روبرو می شوید و جنبه فکری بازی سطح وسیعی پیدا میکند اما در بخش هایی از بازی مجبور به مبارزه و شکار اهریمن ها می شوید و باید خودتان را نیز از تنگنا های بازی خلاص کنید. دیدگاه های متغیر شما نسبت به بازی در روند بازی جالب است. وقتی که می فهمید اهالی عمارت چگونه از شما پذیرایی میکند جالب تر هم می شود.

۲. از بازی تا واقعیت

جالب است بدانید که بیشتر جانوران عجیب و غریب در بازی Evil 7 برگرفته از دنیای واقعی هستند. در الگوبرداری از جانوران بازی در واقع از لاشه جاوران استفاده شده که توسط نرم افزار های رندرگیری انیمیشن های بازی رندر شده اند. این گزینه واقعا در شان بازی اویل بود که در نسخه های جدید بتواند سنگ تمام بگذارد. به واقع که ترکیب این رندرها نیز با انیمیشن ها و جلوه های ویژه بازی توسط تیم سازنده آفرین دارد. همچنین روحی که در اوایل بازی از دیوار آویزان می شود نیز سوالات بسیاری به همراه دارد که شما باید بازی را به پایان برسانید تا حدودی با وجود این روح آشنا شوید.

۳. موتور گرافیکی در بازی اویل ۷

ایجاد و به کارگیری موتور گرافیکی بعد از ۱۲ سال کار جالبیست و شما را با نورپردازی نوین و جلوه های جذاب و دیدنی آشنا می کند. بعد از استفده از موتور گرافیکی در اویل ۴ دیگر شاهد آن در سری اویل ۵ و ۶ نبودیم. شما نیز مجذوب این بازی خواهید شد .استفاده از جنگ افزار به روش بازیهایی از سری call of duty را کاملا فراموش کنید. در اینجا یافتن یک اسلحه پیش پا افتاده با حداقل فشنگ کارایی خودش را دارد.

حال و هوای یک جنگ بومی و قدیمی در بازی را احساس میکنید که گاه مجبور میشوید با یک تبر و گاها با یک چاقو بجنگید. خانه های بهم ریخته و کوچک که باید در آن کارهاای زیادی انجام دهید. تشنه تر شدن شما به ادامه بازی و غرق درروند بازی و حیرت انگیز شدن شما از همین گرافیگ های جذاب دیدنیست.

۴. شخصیت ها و اسامی و اماکن معروف پیشین در بازی resident evil 7

شخصیت هایی همچون آلبرت وسکر که در این بازی اشاره ای بر زنده بودنش می شود مخاطبان را شیفته شخصیت او می کنند. چرا که همه می دانیم آلبرت وسکر در بازی سری ۵ اویل کشته شد اما اینجا روی برخی جنگ افزار ها آثاری از نام او را می بینیم. تا ببنیم زنده بودنش در سری های بعد اویل اثبات می شود یا خیر. همچنین آثاری در قالب کتاب در عمارت بیکرها از شخصیت های اصلی دیگری مشاهده خواهید کرد و همچنین عکس در همان عمارت که اشاره به نسخه اویل ۱ دارد. به گونه ای بازی اویل ۱ را هم در این عمارت شبیه سازی کرده اند.

۵. استفاده صحیح از دکمه ها برای کنترل کاراکتر

مثلا برای برگشتن به عقب نیازی نیست کلا ماوس را بچرخانید تنها با یک کلید این کار انجام می شود. مراقب دقت در واکنش های مختلف و بخصوص شلیک ها و هدف گیری ها باشید. همانند سری اویل ۳ دیگر نمی توانید واکنش نشان دهید و براحتی سر آن ها را مورد اصابت گلوله قرار دهید. از به هدر رفتن گلوله های خود تا سر حد ممکن جلوگیری کنید. استفاده صحیح از دکمه ها را خودتان در روند بازی تجربه کنید بهتر است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =