معرفی بازی Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare

وقتی بازی Call of Duty: Infinite Warfare معرفی گردید مشخص شد که نبرد های فضایی در این بازی اهمیت زیادی خواهند داشت. هم اکنون سازندگان بازی  درباره انتخاب اتمسفر فضایی برای بازی صحبت‌ هایی انجام داده اند.

Call of Duty: Infinite Warfare
Call of Duty: Infinite Warfare

نسخه هایی از بازی ندای وظیفه که در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می افتاد و همچنین نسخه‌های Modern Warfare برای بسیاری از کاربران طرفدار سبک تیراندازی اول شخص به یاد ماندنی هستند. بازی‌ ها با نبرد هایی که کاملا شبیه به یک جنگ واقعی بودند و خیلی وقت‌ ها پیش می‌ آمد که نابرابر باشند، ویژگی هایی که باعث شده بودند طرفداران زیادی را به جذب شوند.

در این بازی ها شما بارها از خود گذشتگی قهرمانان را می‌دیدید و در نبردی برای دفاع از کشور درگیر یک داستان احساسی بودید. ولی حالا در نسخه های اخیر این ویژگی ها کمرنگ شده اند داستان‌ها کمی عجیب و غریب گردیده اند شاید بتوان گفت نبرد ها هم کمی تخیلی می باشند و این اتفاق ها باعث شده تا طرفدار های قدیمی  ندای وظیفه  چندان خوشحال نشوند.

در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که Call of Duty: Infinite Warfare توسط کمپانی اکتیویژن معرفی گردیده است و داستان آن در فضا اتفاق می افتد مشخص شدن همین موضوع کافی بود تا طرفدارهای بسیار زیادی از آن انتقاد کنند و تصور کنند که این نسخه هم مانند چند نسخه قبلی خواهد بود ولی استودیو سازنده که infinity Ward  نام دارد معتقد است موضوع چنین نیست و با این که بازی در فضا دنبال می‌شود ولی کماکان حس و حال بهترین نسخه های سری را تجربه خواهید کرد طراح روایت داستان بازی درباره این موضوع صحبت کرده و گفته:  فقط می‌توان گفت به یک اقیانوس عمیق و تاریک شباهت دارد و برای همین هم اطلاعات گرفتن از فناوریهای نیروی دریایی باعث کمک خواهد شد.

در این نسخه از بازی کاربران باید نقش نیک ریس را بر عهده داشته باشند که در واقع یک خلبان می باشد و در جریان بازی باید یک سفینه جنگی که با نام Retribution  شناخته می‌شود را برانند. در واقع این سفینه یکی از آخرین سفینه هایی است که در زمین وجود دارد و بیشتر ماموریت‌ هایی که در این بازی خواهید دید در فضا اتفاق خواهد افتاد.

نکته بسیار جالبی که وجود دارد این است که به دلیل اینکه فضا به یک اقیانوس شبیه می باشد سازنده های بازی از افسران سابق نیروی دریایی ارتش آمریکا کمک گرفتند و از آنها در ساخت بازی استفاده کردند طراح بازی در این مورد گفت که سازنده های بازی هر روز با این افسران تعامل داشتند و با همفکری با آنها سعی در این بودند که بتوانند نبرد های نظامی را به شکل واقعی در محیط فضایی شبیه سازی نمایند.

داستان بازی Call of Duty: Infinite Warfare

داستان این بازی در آینده نه چندان دور خواهد بود و به دشمنان اصلی بازی گروهی خواهند بود که با نام Settlement Defense Front شناخته خواهند شد. کسانی که در این گروه حضور دارند در واقع کسانی هستند که قبلاً از نیروهای سابق اتحاد فضایی آمریکا بودند و بعد از اینکه یک درگیری به وجود آمده است از این گروه فاصله گرفته و برای خود یک گروه جدید را ساختند.

در حال حاضر آنها به تصرف پایگاه های فضایی می پردازند و منابعی که برای مردم کره زمین می باشد را به تصرف خود در می آورند حالا ارتش آمریکا باید با آن ها بجنگد و مقابل آن ها بایستد. کوروساکی درباره این بازی گفته است که بازی Call of Duty: Infinite Warfare در آینده اتفاق خواهد افتاد و زمانی را به تصویر می کشد که انسان ها روی سیاره های دیگر منظومه شمسی در حال زندگی می باشد ولی مبارزه هایی که در این بازی خواهید دید کاملا شبیه به عنوان های زمینی خواهد بود که در زمین می دیدید و اصلی ترین ویژگی های نسخه های موفق سری در این بازی استفاده شده اند او گفت:

محیطی که بازی در آن اتفاق می افتد فضایی می باشد و جنگی که شاهد خواهیم بود میان انسان ها است این نسخه از بازی از لحاظ نظامی کاملا واقع گرایانه می باشد و شکی در آن نیست که طرفدار های قدیمی سری بازی ها از این بازی هم راضی خواهند بود چون این بازی بسیار شبیه به یک نسخه اصیل از ندای وظیفه می باشد.

قسمت داستانی این نسخه از بازی Call of Duty: Infinite Warfare یکی از ویژگی‌های جالب و جذاب آن می باشد سازنده های بازی در این قسمت به دنبال آن بودند که حس فرمانده یک گروه بودن را به کاربران منتقل نماید نویسنده های قسمت داستانی این نسخه از بازی کوروساکی، مینکف و نیک ریس بودند و کوروساکی درباره این موضوع می گوید:

ما به دنبال این هستیم که کاربر در این نسخه کاملاً در نقش نیک ریس جای بگیرد که وظیفه فرماندهی سفینه را دارد و هزار نفر از نیروها هم منتظر دستور او خواهند بود در این بازی باید شرایط مختلفی را تجربه نماید و باید تصمیم‌های سختی را بگیرید البته کاربر این اختیار را دارد که به اهداف مختلفی حمله نماید در خلال بازی او باید از دستور های فرمانده های مافوق خودش نیز آگاه باشد و به آنها عمل کند و به دنبال این دستور ها او در بعضی از مرحله ها باید به جاهایی حمله کند که به او دستور داده اند داستان این بازی این بار درباره یک فرمانده می باشد و قرار نیست شما یک سرباز ساده را هدایت کنید می توان گفت داستان بازی شبیه به فیلم نجات سرباز رایان می باشد.

با توجه به صحبت هایی که انجام شده به نظر می رسد داستان این نسخه از بازی Call of Duty: Infinite Warfare به صورت خطی دنبال خواهد شد و همچنین این امکان وجود دارد که کاربران در بعضی از مراحل قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند و مرحله های متفاوتی را نیز به سرانجام برسانند در ادامه مصاحبه ای که با سازنده های این بازی انجام شده است به دلیل انتخاب فضا به عنوان محلی که داستان بازی در آن روایت می شود پرداخته شده است در این باره مینکاف گفته است:

Call of Duty: Infinite Warfare
Call of Duty: Infinite Warfare

سری بازی های ندای وظیفه محیط های بسیار زیادی را در کره زمین در نسخه‌های مختلف خود جای داده است به نظر می رسد زمان آن رسیده که محیط های جدیدی هم تجربه شود شما در این نسخه در ابتدا در کره زمین خواهید بود و این امکان را دارید که به کمک سفینه در فضا حضور پیدا کنید و درگیری های فضایی را نیز تجربه نمایید شما این امکان را خواهید داشت که در داخل سفینه به قدم زدن بپردازید و به مقر فرماندهی سربزنید و از آنجا دستورات خود را به نیروهای خود اعلام کنید تمام این کارها حسی فوق العاده را برای کاربران به همراه خواهند داشت.

این بازی در تاریخ ۱۴ آبان برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و کامپیوتر های شخصی ویندوزی در دسترس قرار داده خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =