آشنایی با بازی Duty: Modern Warfare Call of

Duty

بازی ایکس باکس وان Duty : Modern Warfare Call of فاقد بخش زامبی است. پس از معرفی کردن بازی  Duty: Modern Warfare Call of موارد مهمی از این بازی برای علاقه مندان ارائه شد.

Duty
Duty

بر اساس آخرین اطلاعاتی که در مورد بازی از طرف کارگردان بازی جیکوف مین کوف ارائه شد، این کارگردان گیم پلی  عنوان کرده است که استدیو تمایل دارد تا اطلا عات کاملی را در رابطه با بازی در اختیار کاربرن قزار بدهد تا بتواند احساس انسجام را در  آنان بیش از  پیش تقویت کند. وجود زامبی مانع از این یکپارچگی خواهد شد. تا جایی تیم تولید کننده Call of Duty :Black ops4 در مورد این موضوع مواردی را عنوان کرده است.

ممکن است بعضی از افراد به دلیل شکل مشارکتی بودن بازی چندان آن را نپسندند، اما استدیو سازنده این بازی Duty: Modern Warfare توانسته است یک حالت کوپ را برای این بازی ایجاد کند.

با ارائه اطلاعات کامل از کوآپ و نحوه عملکرد ان باید بدانیم چگونه این بازی توسط استدیو سازنده برای مخاطبان ارائه می شود. بازی کال اف دیوتی در تاریخ ۲۵ اکتبر بر روی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ ارائه می شود.  

بازی Call of Duty یا همان ندای وظیفه، یکی از بازی های است که شکل و شمایل جنگاوری و اکشن دارد. این پازی مدت جدید یاست که در صنعت بازی های گیم پلی وارد شده است و با وارد شدن به این دنیا توانسته است به نحو عجیبی دنیای بازی های گیم پلی را بهم بریزد. این بازی بر اساس اول شخص تولید شده است و دارای یک داستان پر پیچ و خم با کشمکش زیاد است که گیمر را  به طرز وحشتناکی به خود جذب می کند.

باعث تعجب و شگفتی بود که در یک بازی که حالت جنگجویانه و پر از خشم و خشونت بود، می توانیم شاهد صحنه هایی از عشق و و فاداری باشیم. در حقیقت به دلیل اینکه این بازی با عشق و علاقه خاصی ساخته شده بود، تنها عنصری هم که بیشتر در این بازی رخ می نمود عنصر زیبا و بی بدلیل “عشق” بوده است. این مجموعه در ابتدا با همکاری وست و زامپلا در استدیو رسپاون ساخته شد . البته این مجموعه داستان به اندازه کافی برای تولید کنندگان کسب در آمده کرده بود و آنها را  به سازندگانی بی رقیب تبدیل کرده بود. اما متاسفانه چند وقتی است که سری جدیدی که از بازی call of Duty وارد بازاری می شود کیفیت چندانی ندارد.  

اولین سری از این بازی در تاریخ ۵ ماه نوامبر و با عنوان Modern Warfare و جزء یکی از بهترین بازی های نسل هفتم می باشد. که برای ایکس باکس وان و PS3 و ۳۶۰ نیز ارائه شد. این بازی یک سبک حماسی و در عین حال زیبا داشت؛ اما چیزی که باعث تعجب همگان شد این بود که مجموعه call of Duty  پس از منتشر شدن Modern Warfare دیگر ان جذابیت قبل را نداشت. اما در سال ۲۰۰۷ با گرفتن امتیاز بسیار خوبی از طرف منتقدان به عنوان یکی از بهترین شوتر ها معرفی شده و در بسیاری از سایت ها هم مورد تشویق قرار گرفت. اما بیشترین موفقیت این بازی به دلیل نظر مخاطبان بوده است.

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل فروش این بازی توجه زیاد گیمر ها به این بازی است. اما وجود گرافیک فوق العاده و و یک گیم پلی مهیج که بر جذابیت داستان بیش از پیش اظافه کرد، و البته وجود یک شوتر اول شخص کاملا خودش بی احساس جلوه می کرد توانست صحنه های پر از احساس یرا در این بازی خلق کند. با وجود اینکه در بخش شخصیت پردازی شاهد ضعف هایی هستیم اما باز هم چنین ضعفی مانع از این نخواهد شد که مخاطب با کاراکتر ها همراهی نکند.

وجود عوامل پیچیده در داستان بازی و صحنه های شوک اوری که برای مخاطب وجود دارد، باعث می شود که در بعضی از لحظات آنچنان غرق در بازی می شود که زمان را فراموش می کند! این بازی و نحوه روایت ان در ژانر اکشن و حالت جنگجویانه به شکلی زیبا و در قالب لحظات مهیج ساخته شده است که هر بیینده ای را به خود مجذوب خواهد کرد. از طرف دیگر در همان ابتدای بازی ما شاهد صحنه های ترس و وحشت خواهیم بود و این موضوع نیز باعث حیرت همگان خواهد شد که چرا از همان ابتدا این بازی با رعب و ترس آغاز می شود. البته شاید این خاصیت بازی هایی باشد که شوتر اول شخص در ان نقش مهمی را ایفا می کند.

اما بعد از اینکه فصل اول بازی به پایان رسید، با ورود پنج شخصیت مختلف در داستان کل بازی به گونه دیگری روایت می شود. در این داستان موضوع وطن پرستی مطرح می شود و بحث دوباره ایجاد اتحاد جماهیر شوروی دوباره از سر گرفته می شود. در این داستان قهرمانان داستان سربازانی هستند که به منظور دفاع از وطن شان از جان خود گذشته اند. یکی از مهم ترین شخصیت ها در این بازی ستوانی با نام تریسی است که با انجام ماموریت های شتر بازی به ویژه اما پنهانی توانسته است بر زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر بازی اضافه کند.

داستان بازی call of Duty

بازی call of Duty یک بازی جنگجویانه با وجود گیم پلی فوق العاده و جذاب است. با وجود  نحوه روایت گری زیبا در داستان و پیچیدگی های جذاب داستانی که در بسیاری از کشور ها مثل اوکراین ، آذربایجان و در مکان های دیگر خاور میانه رخ می دهد. اما سازندگان این بازی هدفشان نشان دادن فضای جنگ آلودی است که بر این کشور ها حاکم شده است و به حق هم به خوبی توانسته اند این فضا را در بازی منعکس کنند.

Duty
Duty

در نهایت باید گفت بازی call of Duty را نمی توان بدون جنگ آور بودن موفق تلقی کرد. امروزه ما بر این عقیده ایم که بیشتر سازندگان این سری از بازی ها علاقه دارند بازی های خود را در معرض آزمون قرار بدهند تا بتوانند سود بیشتری را از انها کسب کنند.   

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =