اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, اخبار بازی های نینتندو سوئیچ, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن, نینتندو سوئیچ

Resident Evil: Revelations در خدمات ایکس باکس گیم پَس قرار خواهند داشت.

Resident Evil: Revelations

البته در مود تک نفره  بازی Resident Evil: Revelations شما می توانید که از بین چندین قهرمان، یکی را انتخاب کنید که هر کدام از قهرمان ها دارای ویژگی های متعددی هستند که در طول مبارزات و پیشروی در بازی می توانید از این توانایی ها به خوبی استفاده کنید.

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations در خدمات ایکس باکس گیم پَس قرار خواهند داشت.

ماکروسافت اخیرا در خبری اعلام کرده است که از ماه آینده بازی های Rare Replay و Resident Evil: Revelations در خدمات ایکس باکس گیم پَس قرار خواهند داشت. البته با این که قرار شده است که این خدمات به کامپیوترهای شخصی نیز راه پیدا کنند، اما با این حال فعلا بازیکنان می توانند این بازی ها را بر روی کنسول های ایکس باکس در اختیار داشته باشند.

اما از ماه های بعدی نیز بازی های بیشتری به این خدمات راه پیدا می کنند و البته بازی های قدیمی تر مانند Zombie Army Trilogy و Shadow Complex Remastered از آن خارج می شوند. بازیکنان می توانند ماهانه مبلغی نزدیک به ۱۰ دلار آمریکا پرداخت کنند و به خدمات ایکس باکس گیم پَس دسترسی داشته باشند. 

بازی Resident Evil: Revelations

رزیدنت اویل یکی از بازی های قدیمی سبک وحشت است که توسط استودیوی Capcom ساخته شده است. Resident Evil: Revelations بین نسخه های ۴ و ۵ این فرانشیز منتشر شد. هدف در این بازی مبارزه با عوامل تروریستی است تا جلوی آلوده شدن مناطق بزرگی از دنیا توسط یک ویروس گرفته شود. این بازی در حالتی که به صورت تک نفره انجام می شود؛ بازیکنان باید علاوه بر شکست دادن دشمنان، نسبت به حل کردن معماهای موجود در بازی نیز اقدام کنند.

در بخش چند نفره نیز بازیکنان در سناریوهای متفاوتی باید در مبارزات شرکت کنند. این بازی بر تلاش برای بقا، حل کردن معما، فرار از محدوده های بسته، اکتشاف و مبارزه  سرعتی متکی است. در این بازی نیز از المان های مختلف وحشت مانند نسخه های قبلی بهره گرفته شده است. در عین حال تلاش شده که یک گیم پلی مدرن و جذاب برای بازی طراحی شود که بتواند به قدر کافی بازیکنان نسل جدید را با خود همراه کند. این بازی در سال ۲۰۱۷ با کیفیت اچ دی برای پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰ و ویندوز ماکروسافت انتشار پیدا کرد. حدود ۲ میلیون نسخه از این بازی در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

گیم پلی بازی Resident Evil: Revelations

این بازی به صورت سوم شخص کنترل می شود. در بخش تک نفره  بازی، بازیکنان باید سناریوهای مختلفی که کنار هم قرار گرفته اند را تکمیل کنند. بازیکن باید برای پایان دادن به هر بخش از بازی، به سطح معینی از امتیازات رسیده باشد. علاوه بر آن، بازیکن باید بتواند معماهای مربوط به آن بخش را نیز به طور کامل حل کرده و البته فرماندهان هر بخش را نیز از پای درآورد. البته بازیکن باید بتواند برای باز کردن درب های قفل شده نیز، کلیدهای مربوطه را پیدا کرده و خود را از نقطه ای به نقطه  دیگر بازی برساند.

Resident Evil: Revelations به عنوان یک بازی سبک وحشت، بر روی فرار از محیطهای بسته و البته سرعت عمل تاکید زیادی دارد و با عرضه مهمات محدود به بازیکن، تلاش دارد که هیجان بازی را تا حد زیادی بالا ببرد. شخصیت اصلی بازی نیز دارای توانایی زیادی در صعود از ارتفاعات و شنا در زیر آب است. همچنین بازیکن می تواند به طور همزمان از حداکثر سه اسلحه  گرم استفاده کند. علاوه بر این ها، استفاده از چاقو و نارنجک نیز به صورت همزمان امکان پذیر است.

هنگامی که می خواهید دشمنان خود را با اسلحه  خود هدف بگیرید، زاویه  دید بازی از سوم شخص به اول شخص عوض می شود؛ بنابراین می توانید دید بهتری برای نشانه گیری داشته باشید. حتی این امکان نیز وجود دارد که با استفاده از سفارشی سازی های مختلف، اسلحه  خود را ارتقا داده و عملکرد آن را بهبود ببخشید. البته شما قادر خواهید بود که بعد از، از بین بردن دشمنان خود، از سلاح و مهمات آن ها نیز استفاده کنید. آیتم هایی نیز برای بهبود سلامتی تعبیه شده اند که در طول بازی می توانید آن ها را جمع آوری کرده و در زمان مناسب استفاده کنید.

علاوه بر این ها، لوازم دیگری نیز وجود دارند که به شما در حل کردن معماهای بازی و البته مبارزات مختلف، کمک شایانی می کنند. یکی از این دستگاه ها، دستگاه اسکن است که کمک می کند المان های پنهان شده در نقاط مختلف محیط را به سرعت پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده  مناسب از این لوازم، می تواند کمک بزرگی برای موفقیت در بازی باشد.

علاوه بر بخش تک نفره، یک مود دیگر نیز وجود دارد که در آن یک یا دو بازیکن می توانند سناریوهای متفاوتی را در طول بازی انتخاب کرده و آن ها را به پیش ببرند. هنگامی که یک بخش از بازی را به اتمام می رسانید، بازی به شما این امکان را می دهد که از بخش فروشگاه به خرید لوازم مورد نیاز خود بپردازید. در این بخش می توانید حتی تجهیزات خود را نیز مبادله کنید. به خاطر داشته باشید که همواره بخش های آینده سخت تر از مراحل قبلی هستند؛ پس بهتر است که حتما نسبت به ارتقای تجهیزات خود اقدام کنید تا در مراحل بعدی بتوانید به خوبی با چالش های گوناگون روبرو شوید.

البته در مود تک نفره  بازی Resident Evil: Revelations شما می توانید که از بین چندین قهرمان، یکی را انتخاب کنید. هر کدام از قهرمان ها دارای ویژگی های متعددی هستند که در طول مبارزات و پیشروی در بازی می توانید از این توانایی ها به خوبی استفاده کنید.

نقدهای وارد بر بازی Resident Evil: Revelations

این بازی بعد از انتشار، با استقبال زیادی از جانب مخاطبان و البته منتقدین روبرو شد. بسیاری از منتقدین اعلام کردند که این بازی بهترین نسخه از بین سری بازی های رزیدنت اویل بوده است که علاوه بر وفادار ماندن به حالت کلاسیک، نوآوری های زیادی نیز در بر داشته است.

منتقدین البته نسبت به گرافیک بازی نیز نظر بسیار مثبتی داشتند به طوری که در چند مقاله از چندین نشریه اعلام شد که طراحی گرافیک و به خصوص طراحی شخصیت های این بازی، یکی از بهترین ها در بین بازی های نسل هفتم است. نورپردازی و دقت به جزییات بسیار ریز در بازی نیز بسیار قابل ستایش بود.

البته Resident Evil: Revelations برای وجود اکتشافات دریایی و ماموریت های نوآورانه نیز تا حد زیادی مورد ستایش قرار گرفت. موسیقی متن بازی نیز از قطعات بسیار زیبایی بهره می گیرد که ممکن است در بخش هایی از بازی، بازیکنان را به خلسه ای طولانی فرو ببرد. همه  این موفقیت ها البته تصادفی نبودند. تلاش زیادی صورت گرفته بود که بعد از سالها، دوباره بازی رزیدنت اویل به اوج دوران طلایی خود بازگردد که البته این تلاش ها جواب داد.

گیمرهای سراسر دنیا استقبال زیادی از این بازی کردند و فروش میلیونی آن باعث شد که برای مدتی در بین پرفروش‌ترین بازی های سراسر دنیا قرار بگیرد. اما حالا شما می توانید با خرید اشتراک در سرویس ایکس باکس گیم پَس، به راحتی این بازی را بر روی کنسول های ایکس باکس خود تجربه کنید.

اما همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، شما می توانید بازی  Rare Replay را نیز با خرید ماهانه  خدمات ایکس باکس، در اختیار داشته باشید. اگر با این بازی آشنایی چندانی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

بازی Rare Replay :

Rare Replay یک بازی کامپیوتری است که در ادامه یک فرانشیز ۳۰ سال ساخته شده است. این بازی در سال ۲۰۱۵ برای ایکس باکس ۳۶۰ انتشار پیدا کرد. با این که این بازی تفاوت زیادی با پیشنیان خود داشت، اما در عین حال ویژگی ها و روند نسخه  اصلی این بازی را در خود حفظ کرده بود.

Rare Replay شامل تعداد زیادی از سبکهای گوناگون مانند مبارزه، تیراندازی، پلتفرمر، مسابقه، اسکی و شبیه سازی واقعیت است که باعث شده تنوع زیادی در بازی وجود داشته باشد. با این حال، گیم پلی اصلی بازی، وفادار به نسخه های قبلی باقی مانده است. بخش های کوچکی نیز در بازی تعبیه شده اند که می توانید با گذراندن آن ها، امتیاز و پول بیشتری به دست بیاورید.

البته در این میان چالش های فراوانی نیز برای شما وجود دارد. به عنوان مثال در یک محدوده  زمانی کوتاه باید بتوانید سطح مشخصی از امتیازت را جمع آوری کنید که قطعا کار ساده ای نخواهد بود. البته سیستم پاداش های بازی تا حد زیادی متمرکز و دقیق عمل می کند. شما باید با استفاده از جمع آوری تجهیزات و آیتم های مختلف، امتیاز خود را افزایش دهید تا بتوانید یک مرحله از بازی را پشت سر بگذارید.

شاید جالب باشد بدانید که Rare Replay برای جشن سی سالگی این فرانشیز ساخته شده بود که توانست نظر تعداد زیادی از علاقمندان را به خود جلب کند. این بازی با نظرات مثبت زیادی روبرو شد و بسیاری از منتقدان، طراحی المان های مختلف در این بازی را تحسین کردند. اما انتقاداتی نسبت به بخش فنی بازی وجود داشت که باعث می شد نصب بازی نسبتا سخت باشد و البته در طول بازی نیز گاهی مشکلات فنی مانند بارگذاری به وجود بیاید.

یکی دیگر از مشکلات بازی نیز این است که قبل از آن که بتوانید بازی را به صورت آفلاین تجربه کنید، باید حتما آن را به صورت آنلاین راه اندازی کنید. که این مسئله اعتراضات زیادی را از جانب کاربران در پی داشت.

یکی دیگر از انتقاداتی که به بازی وارد بود، مسئله  وجود بخش های بی اهمیت در بازی بود. شاید جالبت باشد بدانید که در طول بازی با مواردی برخورد می کنید که ناشی از تصمیمات بی هدف سازندگان بازی بوده است. به عنوان مثال طراحی برخی از شخصیت ها به طور کاملا زائد انجام گرفته است و هیچ تاثیر مشخصی بر روند بازی ندارد.

روند ساخت بازی Rare Replay

این بازی در سال ۲۰۱۵ در نمایشگاه سرگرمی الکترونیکی در یک کنفرانس مطبوعاتی توسط ماکروسافت معرفی شد. سازندگان می خواستند که این بازی را برای جشن ۳۰ سالگی سری بازی هایRare  به دنیا معرفی کنند. زمانی که تصمیم به ساخت این بازی گرفته شد، قرار بر این شد که ۳۰ بازی متفاوت نیز از ژانرهای گوناگون در آن گنجانده شود. انتخاب این ۳۰ بازی، از بین ۱۲۰ بازی پیشنهادی صورت گرفته بود. حتی قیمت آن نیز ۳۰ دلار تصویب شد.

سازندگان بازی می خواستند با این کار، علاوه بر این که گذشته  خود را جشن می گیرند، نگاه ویژه ای نیز به آینده داشته باشند. تلاش ماکروسافت بر این بوده است که یک بازی متعادل از ترکیب المان های کلاسیک و المان های نوآورانه بسازد تا بتواند به یک اندازه نظر مخاطبان قدیمی و مخاطبان نسل جدید را به بازی Replay Rare جلب کند که البته در این کار بسیار هم موفق عمل کرده است.

انتخاب بازی ها کار بسیار زمان بری بود که در آن سازندگان یک به یک بازی ها را بررسی کرده و محیط اصلی و کاراکترهای آن ها را با جزییات زیادی طراحی کردند. در نهایت هدف این بود که یک بازی Rare دیگری ساخته شود که در آن طرفداران قدیمی بتوانند خاطرات سی سال گذشته را با رنگ و بویی تازه، مرور کنند.

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations

قرار دادن ۳۰ بازی در شش سیستم عامل، کار ساده ای نبود. بنابراین سازندگان بازی با چالش بزرگ فنی روبرو بودند که تا حد زیادی توانستند از پس آن بر بیایند. اما همان طور که گفتیم، مشکلاتی نیز در بخش فنی بازی وجود داشت که باعث شده بود این بازی به طور کامل بی نقص از آب در نیاید.

بازی همچنین این امکان را به بازیکنان می داد که از همه  ۳۰ بازی موجود بتوانند استفاده کنند. همین امر باعث شد که بسیاری از گیمرها، ساعت های متمادی در پای سیستم های خود مشغول تجربه  بازی های گوناگون Rare باشند.

نقدهای وارد بر بازی Replay Rare

به طور کلی این بازی نظرات مثبت زیادی را از جانب مخاطبان خود دریافت کرد. این بازی حتی در کشور بریتانیا در بین پرفروش ترین بازی ها قرار گرفت. همچنین در سال ۲۰۱۵، Replay Rare به ششمین بازی محبوب در آمریکای شمالی بدل شد. بسیاری از افراد معتقد بودند که دلیل موفقیت بازی، قیمت مناسب و البته تعداد زیاد بازی های آن است. بسیاری از بازی ها نیز با الهام از بازیهای قدیمی تر این فرانشیز ساخته شده بودند که خاطرات یک میراث سی ساله را با خود به همراه داشتند.

بسیاری از منتقدین اعلام کردند ک در این بازی، کیفیت و هنر به خوبی با یکدیگر ترکیب شده اند. نشریه  USgamer در این مورد نوشت:

“بسیار تحت تاثیر تعادل و البته المانهای پر زرق و برق موجود در بازی قرار گرفته ایم.”

در نهایت باید گفت اکنون که خدمات ایکس باکس گیم پَس با قیمت مناسب در اختیار کاربران وجود     دارند، بازیکنان می توانند به بازی های بسیار موفقی مانند آن چه در بالا اشاره شد، دسترسی داشته باشند که قطعا اتفاق خوشایندی برای کاربران ایکس باکس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفت =